Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Vratislav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16275, komentáře < 7 dní: 539, komentářů celkem: 404585, adminů: 60, uživatelů: 5119  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 149 návštěvník(ů)
a 5 uživatel(ů) online:

Akuzativ
Willy
rosmano
martino
ivanp

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
110285955
přístupů od 17. 10. 2001

Partnerství: Laura Schlesingerová se v talk show vyjádřila, že zavrhuje homosexualitu
Vloženo Pátek, 04. únor 2005 @ 17:09:51 CET Vložil: Bolek

Partnerství poslal Nepřihlášený

Laura Schlesingerová se ve své talk show vyjádřila, že jako křesťanka zavrhuje homosexualituDr. Laura Schlesingerová je rozhlasovou moderátorkou v USA a posluchačům, kteří ji zatelefonují do jejího pořadu, uděluje rady. Před nedávnem prohlásila, že se jako dbalá křesťanka nemůže za žádných okolností příznivě stavět k homosexualitě. Podle Třetí knihy Mojžíšovy (Leviticus 18,22) je homosexualita ohavností. Následující text je otevřený dopis jednoho občana Spojených států, který zveřejnil na Internetu:
 
 Drahá paní doktorko!
 ze srdce Vám děkuji, že vynakládáte tolik obětavého úsilí, abyste lidem přiblížila Boží zákony. Lecčemus jsem se díky Vašemu vysílání naučil a o toto poznání se snažím sdílet s co největším počtem lidí. Například, když se někdo pokouší obhajovat své homosexuální chování, připomenu mu prostě Třetí knihu Mojžíšovu (Leviticus 18,22), kde jasně stojí, že jde o ohavnost. A basta fidli.

Jenže od Vás ještě potřebuji poradit ohledně několika speciálních zákonů a způsobů, jak je dodržovat.
Za prvé: Když u oltáře obětuji býka jako zápalnou oběť, vím, že je to libá vůně pro Hospodina (Leviticus 1,9).
Problémem jsou ale moji sousedé. Ti tvrdí, že je to nelibá vůně pro ně. Mám je jako své přátele zavrhnout?
Za druhé: Rád bych prodal svou dceru do otroctví, jak to dovoluje Druhá kniha Mojžíšova (Exodus 21,7).
Jakou přiměřenou cenu bych dnes podle Vašeho názoru měl za ni chtít?
Za třetí: Vím, že se nesmím dotknout žádné ženy, je-li ve stavu menstruační nečistoty (Leviticus 15,19-24).
Problém je v tom, jak se to o ní dovědět. Zkoušel jsem se ptát, ale většina žen reaguje na můj dotaz agresivně.
Za čtvrté: Leviticus 24,44 ustanovuje, že mohu vlastnit otroky, muže i ženy, získám-li si je ze sousedních národů.
Jeden přítel má za to, že se to vztahuje na Mexičany, ale nikoli na Kanaďany. Proč by se to nemělo týkat i Kanaďanů?
Za páté: Mám souseda, který je pracovitý a o sobotách většinou pracuje.
Exodus 35,2 stanoví, že musí zemřít. Znamená to pro mě morální závazek, abych ho usmrtil?
Za šesté: Jeden můj přítel si myslí, že i když pojídání všeho, co nemá ploutve a šupiny, jako mušlí a humrů (Leviticus 11,10) je prezentováno jako hodné opovržení, je tato ohavnost menší než homosexualita? Za sedmé: Leviticus 21,20 praví, že se nesmím přiblížit k Hospodinovu oltáři, jsou-li mé oči stiženy nějakou nemocí. Trpím oční chorobou zvanou krátkozrakost a na čtení nosím brýle. Je mých 4,5 dioptrií a astigmatismus překážkou návštěvy chrámu Páně? Za osmé: Většina mých mužských přátel si dává stříhat vlasy i přistřihovat vousy, přestože to Leviticus 19,27 jednoznačně zakazuje. Jakou smrtí mají sejít? Za deváté: Podle Leviticu 11,6-8 vím, že dotknu-li se kůže mrtvého vepře, budu nečistý. Vztahuje se to i na můj luxusní kufřík a synův kopací míč (je brankářem)?

Za desáté: Strýc má statek. Proviňuje se proti Leviticu 19,19, protože osívá totéž pole dvojím druhem semene. Jeho žena navíc nosí šaty utkané z dvojího druhu vláken (bavlna 70% + polyester 30%). Strýc nadto často zlořečí a rouhá se. Je opravdu zapotřebí té námahy se svoláním celé vesnice, abychom je mohli ukamenovat (viz Leviticus 24,10-16)?
Nestačí, když je formou drobného rodinného obřadu upálíme, jako se to dělá s těmi, kdo se vyspí s tchyní (Leviticus 20,14)?

Vím, že jste se všemi těmito věcmi podrobně zabývala a jsem pln důvěry, že nám budete moci poradit.
A ještě jednou mockrát děkujeme za to, jak nám připomínáte neměnné a věčné Boží slovo.
S obdivem Váš Jake

Zdroj: http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&clanek=300


"Laura Schlesingerová se v talk show vyjádřila, že zavrhuje homosexualitu" | Přihlásit/Vytvořit účet | 1 komentář | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Laura Schlesingerová se v talk show vyjádřila, že zavrhuje homosexualitu (Skóre: 1)
Vložil: Legulda v Pondělí, 07. únor 2005 @ 14:30:25 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Je třeba si uvědomit, že Židé dostali od Boha skrze Mojžíše Zákon, který se skládal ze dvou částí: Desatero a Kniha zákona. Desatero je základ morálky; jak by se měli lidé chovat k Bohu a k sobě navzájem a Kniha zákona je souhrn asi 613-ti přikázání, nařízení,… Všechny body z článku od Jakeho jsou právě z Knihy zákona a nikoliv z Desatera. Za druhé si uvědomte a představte jak je těžké vyvést milion a půl lidí z Egypta a přivést je do země zaslíbené. Bůh chtěl po lidech to nejlepší, aby byly co nejsvatější a také aby tímto Zákonem ukázal lidem jak jsou před Bohem bezmocní a hříšní. Zákon pak ukazuje na Spasitele Krista. Totiž hříšný člověk je nucen si přiznat, že není schopen dodržet Zákon a tak přemýšlí a ptá se Boha jaký je celý jeho plán. A jaký je ten plán? Milost v Kristu Ježíši. Mnohé přikázání, zákazy, oběti, obřízky, kněžstvo, svátky,… již od ukřižování neplatí! Proč? Protože mnohé úkony by byly již zbytečné; jsou naplněny v oběti na kříži. Je taky důležité si uvědomit, co na různá přikázání říká Nový zákon. Tolik úvodem. Homosexuální styk je v Božích očích skutečně ohavnost. Apoštol Pavel píše, že homosexualita je v rozporu se zdravým učením evangelia požehnaného Boha, dále píše jasně, že homosexuálové nebudou dědici Božího království a nakonec píše o nestydatosti. Tolik z Nového zákona. Ještě jednou říkám, že mám homosexuály v úctě jako ostatní lidi, avšak nevěřím, že homosexualita je přirozené. Nejhroznější jak pak skutečnost, že mnoho kněží skryjí svou orientaci tak, že jdou dělat kněze a pak se vymluví na celibát.
1. Obětování zvířat: zvířecí oběť nebyla dokonalá-zato Ježíš na kříži přinesl oběť Bohu naprosto dokonalou; a z toho plyne, že křesťan nic takto neobětuje, spíše by to Boha uráželo a znevažovalo by to oběť na kříži. Takže tento první bod je zcela absurdní a nemá žádnou váhu.
2. V době starého zákona bylo běžné otroctví a jak vidíme nebylo to v rozporu s jeho vůlí. Dokonce i Ježíš nezrušil otroctví, ale Nový zákon zdůrazňuje vztahy mezi otrokem a pánem (lásku). Vlastně to pak nebyl otrok, ale služebník. I ve Starám zákoně se nemohl pán chovat k otroku jak chtěl, ale platila jasná pravidla. Pokud se podíváme na kontext tohoto místa, zjistíme, že „prodat dceru do otroctví“ tam není, ale je tam dcera jako děvečka a její postavení je jiné než otroka. Pokud si to přečteme celé, vidíme třeba, že její pán, pokud ji dá svému synu za manželku se k ní bude chovat jako ke své dceři; takže je zde vidět velká láska! Tak jako v dnešní době je normální pustit dceru do Anglie do cizí rodiny, tak v té době bylo normální prodat dceru do služby. Myslím si, že je to účelově vytržené z kontextu, to aby se neznalý čtenář zasmál…
3. Také tak trošku vytržené z kontextu. Každá žena která krvácí má být podle Zákona oddělena a tak si myslím, že se nikdo nemusí ptát oné ženy jestli ano nebo ne, ale vidí, že je oddělena od ostatních. Dlouhodobé krvácení je spojeno opět s obětmi – po uzdravení přinese žena knězi dvě holoubat nebo hrdličky. To je ovšem Starý zákon. Podle těch obětí bych usuzoval, že tohle nařízení již neplatí. Podobné nařízení měli i muži (pro satanisty: nejednalo se tedy o krvotok!). Celkově šlo o to, aby byl Izrael oddělen od těchto nečistot, aby kvůli svým nečistotám nezemřeli, když by poskvrnili Boží Příbytek uprostřed nich. Podle tohoto zdůvodnění opět usuzuji, že se nařízení týkala jen Starého zákona. Nevím jak Jake, ale já nezjišťuji, jestli daná žena krvácí či nikoliv o)!
4. Leviticus 24,44 nic takového neustanovuje a ani nemůže, protože žádný takový verš neexistuje. Pokud skutečně ve Starém zákoně získal Izraelita otroka od pohanů – buď v boji nebo ho koupil, tak stejně se k němu musel chovat… viz výše. Pro Nový zákon v žádném případě neplatí nic o boji-válce, protože Ježíš přikázal milovat nepřátele a tím zjevil skutečnou lásku věřícího.
5. Otázka Boží soboty. Zde se jedná skutečně o dodržování 4. přikázání z Desatera. Boží sobota je den odpočinku od práce. Židé v Egyptě dřeli jako otroci zřejmě den co den a Bůh jim dal jeden den na odpočinutí. To bylo z Boží lásky a proto chtěl Bůh aby si jeho lid odpočinul. Ta sobota je učiněna pro člověka a ne člověk pro sobotu (viz neustálé hádky Ježíše s farizeji o dodržování soboty)! Opět to zabití za přestoupení soboty platilo jen ve Starém zákoně. A vůbec bylo to mezi věřícími! Takže pokud by Jake chtěl něco udělat (za předpokladu, že soused bude věřící) tak by ho měl napomenout! Stejně Ježíš dodržování soboty upravil tak, že řekl, že v sobotu se smí konat dobro!
6. Čisté a nečisté pokrmy: ne, tohle už pro křesťany neplatí. Není již nečistý a čistý pokrm, ale prostě pokrm. Podle slov Pána člověka nečistí to, co člověk jí, ale to, co člověk mluví. Proč vůbec Bůh takto zakázal jíst prasata, zajíce, velbloudy či damany? Zřejmě proto, aby svůj lid odlišil od ostatních národů.
7. Tak tohle je už úplně vytržené z kontextu! Za prvé je to příkaz jen pro Lévijce, čili pokolení kněží, kteří vykonávají službu v chrámu (nikdo jiný totiž nesměl vykonávat takovouto službu!). Takže se Jake s tímto nemusí trápit. Za druhé nejen slepý, ale také chromý, zohyzdněný, znetvořený, se svrabem, hrbatý nebo kleštěnec. Tak jako zvířata na oběť nesměla být poškozena, tak i kněz musel být bez vady (vidíte ten náznak oběti na kříži?). Za třetí: s křížem Lévijské kněžstvo skončilo a oběti pozbyli smysl. Takže se náš Jake nemusí trápit, jeho se to skutečně netýká; do kostela může chodit jak chce. Hospodinův oltář bylo fyzické místo v chrámě, ale dneska žádný takový chrám není. Jen ten duchovní.
8. Celý příkaz zní takto: Nebudeš střihati vlasů hlavy své okrouhle, aniž zohaví kdo brady své. Nemyslím, si že by tohle platilo i v Novém zákoně; stejně jako obřízky. A hlavně tu nevidím, že by měl zemřít.
9. Přesněji je to takto: jejich zdechliny se nedotknete. Viz výše, neplatí to pro křesťany. Pokud je Jake fotbalista, tak ať se s tímto opět netrápí o). I já u zabíjačky se dotýkám prasete a dokonce ho i jím o).
10. Několik věcí najednou. Za prvé: přikázání se týká také páření dvou druhů zvířat. Ale myslím si, že je to takhle: jde spíše o prostotu (jedna látka) a o fakt, že pole nejde naráz osít dvojím semenem. Tak jako nemůžu věřit Bohu a nějakému Mardukovi. Co by z toho pak vzešlo? Za druhé: to rouhání proti Hospodinu nemá nic společného s nošením oděvu (ono to tak vypadá) ale s jedním příběhem ze Starého zákona. Je to jasné: kdo se rouhá, musí zemřít kamenováním. V NZ však rouhač bude jen vyloučen ze sboru. Další věc je obcování s tchýní. Určitě i podle vás to není normální. Byl to trest ve SZ, v NZ by platilo maximálně vyloučení. Zde platí, že i cizoložnice měly být kamenovány. Avšak co na to Ježíš? Odpouštím ti! Jdi a už nehřeš!

Takže to je vše, co jsem chtěl napsat.
LeguldaStránka vygenerována za: 0.15 sekundy