Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Dana.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 7, článků celkem: 16550, komentáře < 7 dní: 481, komentářů celkem: 423733, adminů: 60, uživatelů: 5230  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 78 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

Willy
rosmano
Frantisek100

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
115688374
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Mám svého Boha..No a?
Vloženo Středa, 06. únor 2002 @ 19:50:08 CET Vložil: Effrime

Žhavá témata
To je celkem troufalé nemyslíte? Snad to ve Vás budí dojem, že si říkáte:"Co si to ta holka na nás zase vymýšlí? Nejdřív si tu veřejně vyzná lásku a teď si ještě přijde s tím, že má svého Boha. To snad není možné, kde jsou hranice její drzosti?" Ale ráda bych Vám to upřesnila.


Náš život je jedna velká centrifuga. Jednou jsme nahoře a pak zase dole. Kolikrát jsme tak pohlceni svým životem, že občas zapomeneme i na to, že tu někdo na nás čeká a nabízí nám náruč své lásky. Už jednou jsem zde napsala článek o tom, že Bůh není despota. Že se ho nemáme bát. Že si prostě máme žít své životy, ale nezapomínat, že On stojí o to, abychom žili ten náš život právě s ním. Nevím jak vy, ale ještě nedávno jsem prožívala společenství s ním, velice prazvláštním způsobem. Prostě jsem nějak nedokázala proniknout do té hloubky. Cítila jsem, že víra a vztah s Bohem je opravdu o něčem jiném, než o dodržování jakýchsi stanov. Opravdu jsem hodně tloukla a prosila Boha, aby mi ukázal tu správnou cestu. Byla jsem uvězněná ve své lidskosti. Pořád jsem se za něco omlouvala a smýšlela o sobě zle. Slýchávala jsem, že jsem hříšná a špatná a to mě zraňovalo. Nějak jsem nedokázala pochopit, že mě Bůh miluje i s tou mojí špatností a špinavostí. Opravdu mi tato definice neseděla. Nezpochybňovala jsem to, ale cítila jsem, že je to vskutku o něčem jiném.
Tak nějak si tu žijeme ty své životy. Nestává se vám, že slyšíte něco jiného, vidíte taky něco jiného a cítíte opět něco jiného? Skvěle kamuflujeme, že? Vím, že každý člověk má v sobě tu touhu poznat jedinečnost. Poznat něco tak velkého a naplňujícího, že by ho to pak přimělo odhodit tu svou masku a cítit se bezpečně, zrovna když je tak nejzranitelnější. Občas mi to pořádně zamotalo hlavu, protože jsem slýchávala tolik verzí o Bohu, že jsem nevěděla, která je ta pravá. Spíše mě to děsilo než rozradostňovalo. Když jsem udělala nějaký prohřešek, tak jsem se stáhla do své ulity a o to více jsem se před Bohem schovávala. Z různých informacích o Bohu jsem spíše měla pocit, že mě v danou chvíli zatratí a přestane mě milovat. Nedokázala jsem pochopit, že mě miluje jen tak. Jenže On je opravdu skvělý a milující. Tlučte a bude vám otevřeno..A já tloukla..Bušila jsem a řvala a prosila Boha aby mě nenechával v těch desinformacích o něm, aby mi ukázal to, jaký je opravdu žít. Bytostně jsem totiž cítila, že není ono, když jediný můj cíl bude ten, abych se dostala do nebe. Přišlo mi to strašně sobecké a o tom to přeci není.
Chci vám představit to, jak Boha vnímám já. Je to můj Otec a přítel. Stačilo poznat jen ždibíček jeho neskonalé lásky a já najednou cítila, že až nyní žiji. On mě nikdy nenechal na holičkách. Vždy mě bezmezně miluje. Zná mé mouchy, zná každičkou píď mého JÁ. Nikdy mě od sebe neodehnal. Když se směji, směje se se mnou. Když pláči, On je ten první, kdo mi utírá slzy. Když prožívám těžké období a plácám se v bahně, tak On je ten první kdo mě vyhledá aby vstoupil do toho bahna a poponesl mě. Nedopustí, abych se podceňovala a zraňovala. On je ta láska, kterou jsem v životě hledala a přitom mi odhalil krásu lidí. On je ten, který mi ukázal, že mě nepřestane milovat i když zrovna dělám něco, co jej zarmucuje. On mě naučil to, že být člověkem je krásné, že bych se neměla obviňovat za své lidství. Svou láskou mě naučil pokoře a milovat celý svět. On je ten, který tu pořád stojí a nikam neutíká. Jeho láska mi dala pocit jedinečnosti a vyrovnanosti. On je ta cesta, po které chci jít.
Stýkáme se s tím, že lidé říkají:"Tak ať Bůh učiní nějaký zázrak." Chcete nějaký ten zázrak? Ve svých životech jich máme tolik, až mi přijde paradox, že je nevidíme. Stačí, když si v tom denním shonu sedneme a spolu s Bohem budeme naslouchat lidským životům. Stačí, když uvidíme skutečnost, jací lidé jsou. Když se budeme snažit, pochopit toho druhého a budeme chtít vidět svět očima ostatních.
Můj Bůh, je opravdu skvělý. Dává vše plnou měrou a nikoho nešidí.. Tak proč od toho utíkat .. Miluje nás a na tom se nikdy nic nezmění. Můžeme jej odmítat, můžeme od něj utíkat, ale On tu stále bude a nepřestane nám ukazovat, jak moc nás miluje a stojí o nás..


(Věnováno mému skvělému příteli Dancovi, od kterého se též velmi učím)

"Mám svého Boha..No a?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 5 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Mám svého Boha..No a? (Skóre: 1)
Vložil: Danc (danc@krestan.cz) v Čtvrtek, 07. únor 2002 @ 20:34:41 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
holca slata...kazdy se ucime...proto nas tady Buh stvoril, abychom se ucili od nej, a od sebe navzajem...taky ti moc dekuji za to, ze jsi... :o)
pa pa..Re: Mám svého Boha..No a? (Skóre: 1)
Vložil: Effrime v Čtvrtek, 07. únor 2002 @ 21:31:45 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://maranata.mladez.net
Danc není zač. Však víš co se říká..stará láska nerezaví :)) takže neděkuj a přijímej :)Re: Mám svého Boha..No a? (Skóre: 1)
Vložil: Stepan (redakce@granosalis.cz) v Neděle, 10. únor 2002 @ 15:41:42 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Co si to tu, holka, na nás zase vymýšlíš? :-))) Nejdřív si tu veřejně vyznáš lásku a teď si ještě přijdeš s tím, že máš svého Boha. :-)))
To snad není možné.. :-))

(vidíš, jak jsi nás prokoukla? :-))

Víra a vztah s Bohem je opravdu o něčem jiném, než o dodržování jakýchsi stanov.

Amen.Amen. Amen.
Re: Mám svého Boha..No a? (Skóre: 1)
Vložil: bolek v Čtvrtek, 14. únor 2002 @ 08:12:48 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Já myslím, že to není jen tvůj Bůh, ale že je to náš Bůh.. :-)

A taky můj Bůh.Re: Mám svého Boha..No a? (Skóre: 1)
Vložil: Effrime v Sobota, 16. únor 2002 @ 10:17:22 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://maranata.mladez.net
to Bolek: hlavni myslenkou nebylo privlastnovaci zamer!!! Jen abych uvedla na pravou viru..jen sem vyjadrila jak vnimam Boha ja!! A jelikoz jsme rozlicni lide a jelikoz Boha vsichni vnimame jinak, tak jsem to nazvala Muj Buh..Paklize nekdo bude namitat .. ne ne ne, vsichni to vnimame stejne, tak poukazu na jedno stare moudro, ktere mi rekl muj skvely pritel "gucio" a to moudro umirajiciho rabina:"Vsechno je jinak" :)) thats allStránka vygenerována za: 0.66 sekundy