Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Jeroným.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16516, komentáře < 7 dní: 368, komentářů celkem: 420796, adminů: 60, uživatelů: 5217  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 289 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

Frantisek100
oko

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
114872948
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Umělá inteligence o pokání.
Vloženo Pondělí, 22. květen 2023 @ 10:17:17 CEST Vložil: Tomas

Kritika bludů poslal Nepřihlášený

Jelikož jsem tu mezi diskutujícími nenašel (mimo praktikující římské katolíky) už nikoho z jiných křesťanských skupin, kdo by tu jasně a jednoznačně podpořil mé tvrzení, že pokání bez lítosti nad dříve způsobeným zlem je nemožné - že je to logický nesmysl - protimluv, tak jsem se v této záležitosti zeptal umělé inteligence.


Umělá inteligence je dneska už na takovém stupni vývoje, že je možno s ní komunikovat jako s člověkem. Položil jsem jí tedy celkem čtyři otázky:.


1.)  Co je to pokání?

Pokání je proces, kdy se člověk obrací od svých hříchů a snaží se změnit své chování. Je to uznání viny za své hříchy a touha po nápravě. Pokání může být součástí náboženské praxe, ale může být také osobním rozhodnutím jednotlivce. V náboženském kontextu se pokání často spojuje s odpouštěním a smířením s Bohem nebo s ostatními lidmi.2.)  Je vůbec možné a rozumově logické učinit i takové pokání, kde by lítost nad dříve způsobeným zlem nebyla přítomna?

Pokání je proces, kdy se člověk snaží napravit své chyby a zlepšit své chování.
Lítost nad dříve způsobeným zlem je důležitou součástí tohoto procesu, protože ukazuje, že člověk si uvědomuje škodu, kterou způsobil, a že má snahu to napravit. Pokud by člověk nevyjádřil lítost nad svými minulými chybami, mohlo by to naznačovat nedostatek empatie nebo zodpovědnosti za své jednání.
Nicméně, pokud se člověk skutečně změnil a už nezpůsobuje zlo, může se soustředit na pozitivní kroky vpřed a snažit se být lepší osobou bez nutnosti opakovat minulé chyby.3.)  Může tedy pokání existovat samostatně bez lítosti, nebo nemůže?

Pokání a lítost jsou úzce spjaty a obvykle jdou ruku v ruce.
Pokání zahrnuje uznání chyby, lítost nad ní a snahu ji napravit. Bez lítosti by pokání nemělo smysl, protože by nebylo doprovázeno touhou napravit škodu, kterou jsme způsobili.
Nicméně, teoreticky by mohlo existovat pokání bez lítosti, ale v takovém případě by to bylo spíše formální a povrchní.4.)  Je - li ovšem pokání upřímné - není právě naprosto nezbytným ukazatelem této upřímnosti přítomnost lítosti v člověku nad dříve způsobovaným zlem? Jeví se mi nelogické tvrdit, že někdo činí pokání, pokud ve svém srdci nemá lítost nad svým dřívějším špatným chováním.


Ano, souhlasím s vámi.
Lítost je důležitou součástí procesu pokání a ukazuje, že člověk si uvědomuje škodu, kterou způsobil, a cítí se k ní odpovědný.
Pokání bez lítosti by mohlo být vnímáno jako povrchní nebo neupřímné.
Nicméně, každý člověk prochází procesem pokání jinak a někdy může trvat déle, než se dostane k pocitu lítosti. Je důležité být trpělivý a podporovat lidi v jejich úsilí o změnu.
Tak jsem nabyl dojem, že popovídat si s počítačem o Božích věcech mi činí menší problém (protože on myslí přísně logicky), než povídat si kolikrát tady o Božích věcech s vámi. Protože mezi vámi jsou lidé zaujatí, zmatení, rozumově zablokovaní v nelogických nesmyslech, nemající pak problém tady plodit a prezentovat  vyložené nelogické nesmysly (jako že třeba je možné činit jakési "pokání", kde lítosti prý nebylo třeba)..

"Umělá inteligence o pokání." | Přihlásit/Vytvořit účet | 40 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Umělá inteligence o pokání. (Skóre: 1)
Vložil: Willy (stanislav.velicky@seznam.cz) v Pondělí, 22. květen 2023 @ 10:55:27 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Umělou inteligenci (AI) stvořil člověk, pokání "stvořil" Bůh, který stvořil člověka neboli AI k tomuto tématu nemá moc co relevantního říci.  Plačky z katedrály falše.... (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Pondělí, 22. květen 2023 @ 13:18:50 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Autorem článku je katolík Standa alias nick oko. Asi se bál to podepsat, že ho bude zase stalkovat ta bosorka Brusle. :-)


Ale nebude, Oko :-) Ta už ti dá pokoj. :-) Už má dost a je s nervama v háji. Pobrekává ve sklepě pod granosalisem, kam se zavřela s podobně postiženými, že je chudinka. Cítí se prý jako Bartošová nebo Diana. :-)

Založili si tam několik vláken, kde brečí. :-) 


Myslela si, že tu všechny postaví do latě a každý bude skákat, jak ona píská. 

Bude muset rozdýchat, že se přepočítala. :-)Re: Umělá inteligence o pokání. (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Pondělí, 22. květen 2023 @ 13:26:46 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jinak co se týká obsahu článku, tak slovo pokání samozřejmě nepoužívám. Jako třídní učitel jsem to dělal tak, že když nějaký žák chtěl ubližovat, tak jsem ho potrestal tím, že jsme mu snížil status v rámci tlupy.

Takže příklad: Dominantní žák se sklony k panovačnosti a agresi vytlačil slabšího kluka z hřiště, že nesmí hrát s nimi fotbal. Kdybych nezasáhl v zárodku, bujelo by to dál. Takže jsem vykázal z hřiště toho agresora a na jeho místo jsem dosadil toho slabšího. A ještě jsem z něho udělal kapitána a ještě jsem vedl hru tak, že zvítězil. Tím jsem zvýšil sociální status v rámci skupiny potenciální oběti a garantoval jsem, že se žádnou obětí nikdy nestane. V mé třídě prostě šikana neexistovala. 

Ten, kdo byl agresor, nedělal pokání v náboženském smyslu, ale musel si uvědomit, že takto postupovat nemůže. Proto byl dočasně vyloučen. Re: Umělá inteligence o pokání. (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pondělí, 22. květen 2023 @ 16:05:13 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Asi největší průser zdejších diskusí je nevědomost. Málokdo si uvědomuje co je první a co je druhé a výmýšlejí zde různé diskusní zmetky hozené do koše. Tento názor není určen pro společenství domečku "Hnojárna", protože není určen pro lidi sympatizující se ZLEM! Takže rozhodně není prvotní pokání, ale lítost nad spáchaným hříchem. Za druhé je vyznání viny -  hříchu ve svátosti smíření a pak teprve vykonat uložené pokání. A co je pokání? Pokání je zadostiučinění za spáchaný hřích. Víme, velmi dobře, že vprvotní Církvi bylo pokání za těžký hřích velmu těžké. Dnes je to nějaká modlitba, maximálně splnění nějaké služby lásky, jako návštěva nemocných, výpomoc nemohoucím atd. Ale bylo ukládáno křestanům pokání jako pěšky do Svaté země, rok se neúčastnit živého společenství Církve atd. Vím, že pokud jde o pokání a lítost, tak největší diskusní bordel zde činil Cizinec se svojí evangelickou a sektářskou úchylkou, protože cizoložství mu nebylo naa závadu, protože cizoložník prý utekl od manželky, vzal si svojí konkubínu a byl významným členem nějaké sekty. Takže od takového pomatence nelze očekávat, že zde bude výkladově správně jako odpadlý katolík psát pravdu ohledně pokání, protože ten jeho oblíbenec co se zachoval jako hnusný dobytek, když s milenkou utekl od manželky je poslední, kdo zde může kázat o pokání. Stránka vygenerována za: 0.33 sekundy