Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Marika.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16311, komentáře < 7 dní: 488, komentářů celkem: 408163, adminů: 60, uživatelů: 5132  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 152 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

Willy

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
110922499
přístupů od 17. 10. 2001

Teologie: Ježíšův barák a oblečení kněží podle Mojžíše???
Vloženo Čtvrtek, 10. listopad 2022 @ 11:03:05 CET Vložil: Tomas

Žhavá témata poslal Frantisek100

11Přišel do svého vlastního, ale jeho vlastní ho nepřijali. ·  


12Těm pak, kteří ho přijali a věří v jeho jméno, dal moc stát se Božími dětmi. ·  

13Ti se nenarodili, jen jako se rodí lidé, jako děti pozemských otců, nýbrž narodili se z Boha. ·  
14A Slovo se stalo tělem a přebývalo mezi námi. Spatřili jsme jeho slávu, slávu, jakou má od Otce jednorozený Syn, plný milosti a pravdy.  

 Pán Ježíš přišel na svět chudý. To odpovídá i místo, kde se narodil. Měl snad nějaký osobní majetek?   

 Jeden zdejší křesťan napsal:  

  To, že měl Ježíš svůj dům, ví každý, kdo se dostal ve čtení až k Ježíšově službě v Kafarnaum. Tak nezamlouvej, že Ty jsi se na dům ve 30 nezmohl (a já také ne), když už jsi měl blbé hemzy.      

Zajímavé. Tak měl dům. Ale neměl paláce  a zlato jako papež a ostatní hodnostáři.     Co mně však překvapilo je tvrzení katolíka Martina:  

  To je tvá mouková nedostatečnost. Ty předspisy ohledně liturgických úkonů nejsou přeci dílem židovských vůdců jak píšeš. Z Bible musíš vědět a čteš to v Exodu, že předpisy stanovil Mojžíšovi Hospodin    Já nediskutoval o občanské společnosti, ale o nažízení stanovená Bohem. Ale tvůj rozum to nebere...Píšeš, že vzorem pro Církev měl být Ježíš a židovští vůdci. A v tom je tvá mouková nedostatečnost. Ty předspisy ohledně liturgických úkonů nejsou přeci dílem židovských vůdců jak píšeš. Z Bible musíš vědět a čteš to v Exodu, že předpisy stanovil Mojžíšovi Hospodin a ty zde drze hodíš odbočku a začneš plácat hovadiny o pravdě Jana Husa. Tymísto abys byl svědkem zdravé víry životní moudrosti se zde denně koupeš v diskusních sračkách a nemám jiný vhodný a razantnější výraz jen abys dokázal jaký jsi vlastně náboženský hlupák a nevzdělanec.   

Takže Bůh nařídil, aby se kněží tak výrazně lišili od Pána Ježíše?? Pak není divu, že i jejich učení je jen podvod na lidech.   Přestávám rozumět křesťanství. Kde je pravda???                      

"Ježíšův barák a oblečení kněží podle Mojžíše???" | Přihlásit/Vytvořit účet | 70 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Ježíšův barák a oblečení kněží podle Mojžíše??? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 10. listopad 2022 @ 12:21:16 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

 Pán Ježíš přišel na svět chudý. To odpovídá i místo, kde se narodil. Měl snad nějaký osobní majetek?   


  Na začátku Matouše se píše:

Když se Ježíš narodil v judském Betlémě za dnů krále Heroda, hle, mágové od východu přišli do Jeruzaléma  a říkali: „Kde je ten narozený král Židů? Spatřili jsme jeho hvězdu, když vycházela, a přišli jsme se mu poklonit.“ ... Hvězda, kterou spatřili, když vycházela, šla před nimi, až se zastavila nad místem, kde bylo to dítě. ... Vešli do domu a uviděli dítě s Marií, jeho matkou. Padli na zem a poklonili se mu. Pak otevřeli své pokladnice a obětovali mu dary: zlato, kadidlo a myrhu.

  Není tam tedy Františku napsané, kolik toho zlata bylo, jestli to z těch "otevřených pokladnic" bylo něco symbolického, nějaká drobnůstka od každého, a pak zase ty pokladnice zavřeli, nebo jestli to "zlato" bylo něco veskrze praktického a užitečného. 

  ToníkRe: Ježíšův barák a oblečení kněží podle Mojžíše??? (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Čtvrtek, 10. listopad 2022 @ 13:04:54 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Frantisek100
Nerozumíš křesťanství?
Vydej se za Pánem JežíšemRe: Ježíšův barák a oblečení kněží podle Mojžíše??? (Skóre: 1)
Vložil: LD (lubd@post.cz) v Čtvrtek, 10. listopad 2022 @ 14:18:22 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
No Františku, možná naopak právě začínáš tomu křesťanství doopravdy rozumět, když začínáš mít jisté podezření, že je to tak trochu podvod na lidech...Re: Ježíšův barák a oblečení kněží podle Mojžíše??? (Skóre: 1)
Vložil: martino v Čtvrtek, 10. listopad 2022 @ 16:58:02 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Další seriál na lež. neznám, žádný dům ježíše v Kafarnaum. Byl jsem tam osobně a vím, že se zde dochovali původní zbytky rodiného domu apoštola sv. Petra, nad kterými je dnes vybudován chrám. Dům Marie, Jisefa a Ježíše v Nazaretě je v Italském Loretu. V nedávné době izraelští vědci prozkoumali původní místo Nazaretského domu svaté rodiny a archeologický průckum prokázal naprosto přesný půdorys domku dnes uctívaného jako poutní místo Panny Marie z Loreta a šli ještě dále. Udělali chemické rozbory maltové směsy ze základů domku v Nazaretě a jedná se o vzorek naprosto schodný se vzorkem maltové směsy a cihel v domku z Loreta. 
Pokud autor zde útočí na katolíka martino tím, že zde znovu opakuje co jsem mu napsal, asi proto, aby ostatním potvrdil svoji mozkovou nedostatečnost přijmout skutečnost, že slova Bible je skutečné slovo Boží o kterém se nediskutuje, ale které se přijímá. Co autorovi konkrétně vadí na tomto mém konstatování, že potřebuje k tomu otvírat novou dikusi? 
Ty předspisy ohledně liturgických úkonů nejsou přeci dílem židovských vůdců jak píšeš. Z Bible musíš vědět a čteš to v Exodu, že předpisy stanovil Mojžíšovi Hospodin    Já nediskutoval o občanské společnosti, ale o nažízení stanovená Bohem. Ale tvůj rozum to nebere...Píšeš, že vzorem pro Církev měl být Ježíš a židovští vůdci. A v tom je tvá mouková nedostatečnost. Ty předspisy ohledně liturgických úkonů nejsou přeci dílem židovských vůdců jak píšeš. Z Bible musíš vědět a čteš to v Exodu, že předpisy stanovil Mojžíšovi Hospodin a ty zde drze hodíš odbočku a začneš plácat hovadiny o pravdě Jana Husa. Tymísto abys byl svědkem zdravé víry životní moudrosti se zde denně koupeš v diskusních sračkách a nemám jiný vhodný a razantnější výraz jen abys dokázal jaký jsi vlastně náboženský hlupák a nevzdělanec.   

Takže Bůh nařídil, aby se kněží tak výrazně lišili od Pána Ježíše?? Pak není divu, že i jejich učení je jen podvod na lidech.   Přestávám rozumět křesťanství. Kde je pravda???                      
Tolik názor autora. Autor pravděpodobně trpící retardací mozku stále nepochopil a nerozpoznal, že já jsem citoval Exodus tedy SZ, abych doložil, že o bohatství v liturgii v materiálech a výzdobě nerozhodl člověk, ale Bůh, který přímo stanovil k čemu a v jakém množství použít ryzí zlato, nejvzácnější dřevo zlatem potažené, atd. včetně liturgického materiálu, tedy o tom, že liturgická roucha kněží sloužících u Archy mají být vyrobena z nevzácnějčích látek a zdobení ze zlata.  Církev Kristova jako nástupce SZ naplňující NZ plnila slova Spasutele, křtěte je a učte je zachovávat vše co jsem vám přikázal. Ježíš kněz na věky ustanovil smlouvu novou a věčnou při poslední večeři. Od prvních vyobrazení liturgických obřadů Církve vidíme, že křesťané převzali podobné liturghické oblečení, které používali judaističtí kněží i když samozřejmě se nejdednalo o shodné.  Větu kterou autor zde napsal: Takže Bůh nařídil, aby se kněží tak výrazně lišili od Pána Ježíše?? Pak není divu, že i jejich učení je jen podvod na lidech. Vypovídá o tom, že autor ne histiricky i církevně nedovzdělán, když ignoruje Bibli a jediným písmenkem doložit slova Ježíše: při slavení eucharistie tedy NS nepoužívejte vy apoštolové žádná liturgický roucha, ale nejsvětější obět oslavujte tak jak přijdete od ryb apd. Autor totiž vůbec mozkově nepřijal skutečnost, že první křesťané si byli vědomi že jsou při mši  přítomni Živému Bohu na rozdíl od dnešních svatoušků, kteří jsou dokonce již spaseni a co ještě více dokonce jsou neposkvrnění a svatí, co zde psal také jeden člověk zjevně s dementním myšlením a IQ nula. Dnes autor se snaží prezentovat ježíše jako žebráka a ignoruje skutečnost že byl na tehdejší dobu draze oblobečen. Je přeci psáno, že jeho suknice byla setkaná nikoliv sešívaná, tedy drahá i v té době, že kati dokonce aby ji získali o ni losovali. Bohužel autor jako ne křesťan který nevěří v moc Ježíše Krista jako Božího Syna, lehce pak upadá do pokušení vše co jeho omezený rozum nebere, zamítne...Já také nejsem genetik ale rozhodně genetiku nezamítám. Re: Ježíšův barák a oblečení kněží podle Mojžíše??? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Sobota, 12. listopad 2022 @ 08:44:43 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Takže Bůh nařídil, aby se kněží tak výrazně lišili od Pána Ježíše??

  Františku, k tomuhle si přečti list Židům Pavel to tam dobře popisuje, fakta, jak to je od Boha, jak je to s knězi.


  Třeba:

Každý kněz stojí a koná denně službu a častokrát přináší stejné oběti, které nemohou nikdy odstranit hříchy. Ježíš však přinesl jedinou oběť za hříchy.

  To známe z náboženství - tolik denně přinášených obětí všelijakých kněží, ale hřích byl pořád s námi. A změnil to právě Pán Ježíš, který odstranil hříchy, dal nám svobodu od nich.

  Nebo:

  Jich se mnoho stalo kněžími, protože smrt bránila, aby jimi zůstávali.  Protože však Ježíš sám zůstává na věčnost, má nezměnitelné kněžství. Proto také může dokonale zachránit ty, kteří skrze něho přistupují k Bohu, neboť je stále živ, aby se za ně přimlouval.

  A to psal moc dobře, pravdivě.

  Tedy nejenže není potřeba, aby kněží měli nějaké super extra drahé oblečení, ale nejsou hlavně potřeba ti kněží, co přináší oběti, které které nemohou nikdy odstranit hříchy.

  ToníkRe: Ježíšův barák a oblečení kněží podle Mojžíše??? (Skóre: 1)
Vložil: Vota v Středa, 16. listopad 2022 @ 08:55:04 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tak on christianismus (křesťanství) je založen především na antijudaismu (proti židovství). Nebýt judaismu neměli by dnes pomalu christiané o čem kázat, ale hlavně sebe doporučovat jako ty lepší, ačkoliv christianismus znamená jasný odklon od dodržování B-žích přikázání z Tóry, od čehož se odklonil po pohanství jejich učitel Ješu a jeho následovníci.

Ale v souvislosti s tím je opravdu vtipně dojemné, když se římskokatoličtí christiané ohánějí bohoslužbou a oděvem kohanim z judaismu.
Stránka vygenerována za: 0.43 sekundy