Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Ambrož.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 6, článků celkem: 16272, komentáře < 7 dní: 636, komentářů celkem: 404476, adminů: 60, uživatelů: 5119  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 108 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

martino
Willy
cizinec

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
110266236
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Principielní error.
Vloženo Úterý, 13. září 2022 @ 09:57:07 CEST Vložil: Tomas

Zkušenosti poslal Nepřihlášený

 Ahoj Cizinče, to je velmi dobrý témat z prostředí křesťanských životů a zkušeností. Moc dobrý témat, na který je třeba poukázat. Principielní error? Zajímavý terminus "technicus". :-))
 Samozřejmě, že se o technický termín nejedná, jedná se o principy a priority duchovní. P-error.
Takových P- errorů se vyskytne v životě více, a to hlavně na začátku manželství při různých konfrontacích. A skvělé na tom je, že je nám křesťanům milující Bůh Otec ukáže v pravdě Ducha svatého, a ukáže i řešení. A nejenom to, další se ukáže časem po mnoha letech..
.................................................
 Jenom na okraj pro místní patologické nechápavce a duchovní lichváře. Poznaná boží vůle nemá tyto direktivní podoby příkazů, které marně očekáváte od svých podivných "kristů", potažmo anti kristů.

"Prodej televizi a kup si myčku a budeš mít více času věnovat se dětem"
"Prodej televizi a kup si mrazák, aby produkty společné práce na zahradě bylo možné zachovat na později"
"Udělej to a to, a až si to zasloužíš já udělám zas ono"
..................................................
(správná podoba je popsaná níže)

 P- errory se netýkají ani tak spotřebičů, jako se týkají hlavně členů domácnosti a to převážně dětí. Jedním z takových velkých a nebezpečných P- errorů je upřednostňování čehokoliv před niternými potřebami vlastních dětí! 
 Proč rodič posadí dítě před televizi? Protože na něj nemá, respektive nechce mít čas, něco je v ten okamžik pro rodiče s P- errorem důležitější než jeho vlastní dítě! A nemusí to být běžné povinnosti jako je třeba mytí nádobí, může to být otroctví různých žádostivosti těla a závislostí, může to být workoholismus a taky žel neláska k vlastním a pohoršení při výchově. 

 Televizi je snadné vyhodit, není snadné zbavit se P- errorů, které si člověk přinese z prostředí jeho výchovy. P- errory jsou totiž nebezpečné v tom, že se snadno přenáší na děti, které je pak ob generaci přenáší na své děti a výsledkem je všeobecný mravní úpadek a neláska.
 
 Správně jste Cizinče napsal, že Bůh tyto P-errory ukáže. Krátce tuto "ukázku" rozeberu. Při této boží "ukázce" Bůh přímo neukazuje na konkrétní věci: TV versus myčka. Bůh poukáže, tedy dá v pravdě Ducha svatého  poznat  principy a priority  duchovních hodnot, a toto poznání v kontrastu poukáže na špatné nastavení žebříčku duchovních hodnot, a poradí jak správně a jakém pořadí sestavit žebříček duchovních hodnot tolik důležitý pro život v boží vůli, v pokoji Krista. 
 A z toho poznání již pak zcela přirozeně vyplynou logické souvislosti- bude-li myčka, bude čas na děti, nepotřebnou a pohoršující televizi prodat aby bylo na myčku.. Zakoupení myčky je tedy až důsledkem správného pojetí a přijetí duchovních priorit, což zcela samozřejmě způsobí okamžitou eliminaci P-erroru.
 P- errory život v Bohu totálně rozbíjí a to nejenom život osobní, ale hlavně rodinný a v rodech se z nich stávají problémy generační. 
Rodiče kteří své děti v P-errorech vychovali, pokazili co se dalo a moc toho již změnit nemohou. To mohou změnit pouze jejich děti pokud se ve svých životech nechají Bohem vést a milost boží jejich smutné P- erorrové "dědictví otců" zahladí. To se díky Bohu občas děje. Co se ale děje velmi vzácně, tak je to obrácení starých rodičů. I když pohoršené děti odstraní díky Bohu P-errory ze svých životů, jejich staří rodiče většinou jedou ve svých P- errových kolejích.  Starý strom již nelze ohýbat a těžko se zbavuje následku špatného řezu koruny. Tyto staré P- errové stromy se rozpoznají snadno. Bavit se s nimi o rodině a jejich dětech je pro ně traumatizující a proto zapovězeným tématem. 

 A víte Cizinče co je na tom nejlepší když Bůh poukáže na P- error? Dnes již to vím. Nejlepší na tom je, že když člověk boží hlas uposlechne a následuje, tak jeho děti zcela přirozeně po jeho rodičovském vzoru začnou Boha následovat stejně, a to se pak nejlépe ukáže na jejich životech v dospělosti, a to v době kdy se začnou starat o své děti. Přitom se nejlépe zjevují duchovní priority, které přijaly při výchově, když to co Bůh předal nám, předávají dál našim krásným vnukům, a berou si od Boha to co je třeba, již nezávisle na nás, aneb ukázka jejich umění žít v Bohu. A tomu se říká požehnání za které jsme Bohu moc vděční.

Nepoznal jsem v životě větší štěstí, než vidět plody tohoto božího požehnání zjevené na dalších generacích. Je v tom kus nebe. Kus nebeského principu..

Principielním errorem to začalo a nebeským principem skončilo. Zbývá již jenom Bohu poděkovat.

Bohu díky, velké díky!

Myslivec

"Principielní error." | Přihlásit/Vytvořit účet | 1 komentář | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Principielní error. (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Sobota, 17. září 2022 @ 09:48:46 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Tak, Myslivče. Amen. Bohu díky.

  K errorům: Na střední škole nás na dílnách učili měření. Učili jsme se tehdy, jak odečítat výsledky, dělat průměry, jak zaokrouhlovat... 

  A učili nás, že při měření jsou chyby systematické a chyby nahodilé.

  Systematická chyba byla tehdy, když měl člověk měřák položený blízko magnetu. Nahodilá chyba byla taková, že ať člověk dělal co dělal, stejně vyšlo měření +/- něco malinko vedle. Nahodilá chyba se eliminovala jednoduše statistikou. 

  Systematická chyba nijak - jedině tak, že jí člověk uviděl.

  A to je život s Bohem, kdy Bůh vychovává a pomáhá vidět systematické chyby - jako například domácnost, ve které je televize a chybí myčka nádobí. 

  A kdyby nebylo na myčku: Systematická chyba je právě v tom, že rodiče udělají pro děti všechno, aby se děti měly dobře. Třeba umyjí nádobí.


  Když je člověk starší, eliminují se takové systematické chyby trošku hůře. 

  Mám teď dva kluky, jednoho ještě malého, jednoho dospívajícího. A máme docela dost práce. A mě hodně baví ta práce. A rád jí dělám. Sám. To je systematická chyba. Dobrá výzva je pro mne nedělat tu práci sám - být s ní s dětmi. Společně rozhodovat, co a kdy se udělá, společně rozdělit práci, připravit plán na následující den, týden ... 

  A pomoci těm dětem dělat něco, co neumí. A to je docela zábava, i když to není lehké. Dát klukovi do ruky špachtli, hladítko, šmirgl a finálku, postavit ho před hrbolatou křivou zeď a říci mu: Tady to srovnáš. A vidět, jak se z toho složí, protože neví jak. A být s ním v tom, ukazovat mu, jak na to. I když to sám taky nevím ;-) A vidět tu neskutečnou radost, když je pak zeď rovná a vidí, že to dal. Že jde něco udělat.

  Bavil jsem se s mými staršími dětmi a ty říkaly celkem logickou věc: To, co u nás viděly, co jsme dělali, to je pro ně snadné. Co ne, musí začínat od nuly. Ale díky tomu, že je vychovává Bůh tak jako nás, zvládají to a pokračují.

  Cizinec

Stránka vygenerována za: 0.16 sekundy