Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Berta.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16513, komentáře < 7 dní: 335, komentářů celkem: 420428, adminů: 60, uživatelů: 5210  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 289 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

oko

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
114734749
přístupů od 17. 10. 2001

Z internetu: Vylučte Ruskou pravoslavnou církev
Vloženo Sobota, 05. březen 2022 @ 23:28:01 CET Vložil: Tomas

Společnost poslal rosmano


"Patriarcha Kirill je z různých stran vyzýván, aby vystoupil proti agresivní invazi ruských vojsk na Ukrajinu. Zatím to neudělal a udržuje povědomí, že jako hlava církve souhlasí se šíleným prezidentem Putinem. V této situaci není možné, aby Ruská pravoslavná církev byla dále členkou Světové rady církví. Vylučte ji ze svých struktur! Je třeba, aby pravoslavná církev v Rusku dostala zpětnou vazbu, mohla se probudit z falešného snu a touhy po moci a nestala se trvale spoluviníkem největší válečné a humanitární katastrofy od druhé světové války."
    

    https://www.forum24.cz/apel-vylucte-ruskou-pravoslavnou-cirkev-z-ekumenickych-gremii/

"Vylučte Ruskou pravoslavnou církev" | Přihlásit/Vytvořit účet | 178 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Vylučte Ruskou pravoslavnou církev (Skóre: 1)
Vložil: Neprihlaseny v Sobota, 05. březen 2022 @ 23:59:25 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ty pokrytecká svině! Ale teď už tě mám dost! Že v Iráku tvoji Amíci vyvraždili milion Iráčanů - to ti je jedno. Když západ humanitárně zabíjel Srby letadly - neceknul jsi ani slovo. Když Francie bombardovala Libyi, neozval ses. Co to tu hraješ za komedii, všiváku? 

Ty máš jediné náboženství a jedinou víru - nenávist ke všemu ruskému. Patologickou nenávist.
Re: Vylučte Ruskou pravoslavnou církev (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Neděle, 06. březen 2022 @ 12:29:16 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

Ovšem Ruskou federaci by měli vyloučit z Rady bezpečnosti OSN.

Skutečnost, že RF je stálým členem RB OSN s právem veta je krutý, cynický výsměch celému světu. 
Neskutečná šaškárna.


Je to jako by v Radě bezpečnosti OSN seděl Hitler během 2. světové války a všem se cynicky smál do ksichtu a vetoval vše co se mu znelíbí.Re: Vylučte Ruskou pravoslavnou církev (Skóre: 1)
Vložil: Neprihlaseny v Neděle, 06. březen 2022 @ 12:47:46 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
https://www.youtube.com/watch?v=5DopbKrOfpc

Bývalý slovenský premiér Fico: "O co usilují Američané?"Re: Vylučte Ruskou pravoslavnou církev (Skóre: 1)
Vložil: redifon v Neděle, 06. březen 2022 @ 12:53:26 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Rosíku, rosíku, cos to zde zase nablinkal???

Nebylo by ti lépe, kdyby ses na to vykašlal a řešení přenechal povolaným???

Ale ty ne, ty jsi jen exot a bečka překypující nenávisti, člověk, jehož život je absolutně JALOVÝ. 

Člověk, který jen druhé otravuje svými duševními exkrementy.

Nechtěl by ses už konečně zabývat něčím pozitivním???

Klid, rosíku, klid. 
Hlavně klid - aby tě náhodou "nepepla klepka!!!"
Hezký den.
rdfRe: Vylučte Ruskou pravoslavnou církev (Skóre: 1)
Vložil: martino v Neděle, 06. březen 2022 @ 13:43:05 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
rosmano ty zde šíříš národnostní, rasovou, etnickou a náboženskou nesnášenlivost. https://www.youtube.com/watch?v=wCtD-MnEVAMRe: Vylučte Ruskou pravoslavnou církev (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Neděle, 06. březen 2022 @ 15:17:25 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

   Částí veřejnosti se šíří pohádka o nevinných Rusech, kteří nemají dost informací, a proto podporují Putinovu vládu a nebo jen tolerují vojenskou agresi proti Ukrajině. Prý ani netuší, že jejich armáda bombarduje raketami obytné domy, netuší, že tam často stojí těžké zbraně proti neozbrojeným civilistům. 
   Řada těchto názorů je vedena bohulibým záměrem, abychom se nesnižovali k principu kolektivní viny a nepodněcovali štvanice proti Rusům, kteří žijí u nás. To ale každý normální člověk odmítá. Něco jiného je ale pokusit se pochopit, proč ruský stát padl na tak děsivé morální dno. A zodpovědnost neleží jen na „věrchušce“.  

   Rozhodně nechceme, aby naše děti nadávaly ruským dětem kvůli Putinovi. Ale zodpovědnost ruského národa za ruskou vládu nelze jen tak pominout. Navíc k nám pronikají hodnověrné zprávy o tom, že velké části ruské společnosti se agresivní útok na Ukrajinu líbí a schvaluje ho. Protože ale v Rusku zároveň nastupuje skutečný diktátorský režim, v němž je obyvatelstvo zároveň zastrašováno perzekučními paragrafy proti odlišnému názoru, tak je již prakticky nemožné provádět hodnověrný průzkum veřejného mínění. Můžeme se jen dohadovat, kolik lidí se současným děním trápí, kolik ho vítá a kolik Rusů prostě jen neví, co se děje.

   I přes potlačení nezávislých a dokonce i polonezávislých médií ale Rusko nežije v době kamenné a každý člověk si může zjistit alespoň v hrubých rysech fakta o tak spektakulární akci, jako je vojenská invaze do sousedního státu. Až do soboty dopoledne fungovaly Rusům facebook a twitter. Stále mají další sociální sítě.
   Podle znalců ruských reálií je ale hlavním problémem to, že příliš velké množství ruských občanů to nedělá a nic si nezjišťuje. Sledují státní televizi a odebírají z ní neuvěřitelně agresivní a zcela prolhanou státní propagandu. Promítá se do ní doktrína, jejímž hlavním ideologem je fakticky samotný diktátor Putin, a jde o pozoruhodnou splácaninu zfalšované historie, nacionalistických blábolů a imperialistických fantasmagorií.

   Je to bohužel zaviněno i tím, že Putin rád a hodně čte díla národoveckých myslitelů, zejména náboženského filosofa Ivana Iljina, z něhož zřejmě čerpá své mystické prožívání úlohy vůdce. Iljin totiž zastával jakousi pravoslavnou verzi fašismu. Podrobnou analýzu Putinových myšlenkových zdrojů přinesl francouzský novinář a esejista Michel Eltchaninoff v knize V hlavě Vladimira Putina a nebo Timothy Snyder v knize Cesta do nesvobody.

   Jádrem Putinovy ideologie je apriorně daná nevinnost Ruska, které brání „normální svět“, bojuje s fašismem a čelí dobyvačnému, rozpínavému Západu, který všem vnucuje svá pravidla demokracie a lidských práv a který prosazuje zvrácený progresivismus, což je v překladu hloupost a dekadence.
   Rusko je Dobro a téměř celý okolní svět – zejména Západ, Ukrajina a podobně – je Zlo. Tím se vysvětluje, že 141 zemí hlasovalo v OSN proti Rusku. Opravdovými přáteli jsou nyní Severní Korea, Eritrea, Sýrie a Bělorusko. Kolik Rusů pochopilo, co znamená příslušnost k této vybrané společnosti, nevíme.

   Toto schéma Dobra a Zla má absolutní povahu. Dobro (Rusko) je absolutní a nelze o něm polemizovat, nelze ho zlehčovat a jakkoli kritizovat. Zlo je přitom také absolutní a i ono se vymyká kritické debatě. Je to to nejhorší, co si lze představit (Západ + Ukrajina = jaderný útok na Rusko).
   Tento neobyčejně iracionální kmenový primitivismus ozvláštněný pohanskou mystikou a tmářstvím berou desítky milionů Rusů vážně a jsou jím skrz naskrz zcela prosáklí. Putin jim mluví z duše a plní jim jejich sny o sobě samých. Podle poznatků řady znalců Ruska je masové přijetí celého komplexu těchto bludů podmíněno v ruské společnosti dvěma faktory.

   Jednak jde o faktor historický. Není to nic nového. Fanatická doktrína o úloze Ruska v boji Dobra se Zlem byla podstatou i předešlé komunistické ideologie, s níž se ruský člověk nijak zásadně nerozešel, a nové provedení tohoto známého principu v podstatě vítá. Komunismus bylo nejvyšší Dobro a to dobro prosazoval sovětský člověk. A nevyslovenou esencí sovětského člověka bylo to, že byl Rus a nebo se v podstatě Rusem stal.

   Tento princip postavený na posvátné roli Ruska navazuje i na starší, specificky ruskou verzi pravoslavné tradice – je to tradice Svaté Rusi, jejíž úlohou je spasit svět, jak to známe z klasické ruské literatury. Když Rusové na někoho útočí, tak je to v podstatě pro jeho spásu. V našem případě šlo v roce 1968 o „bratrskou pomoc“. Ukrajinu nyní Rusko chrání před fašismem.

   Přesvědčení o zvláštním úkolu Ruska na světě patří k těm nejhorším bludům, které jsou rozšířené v ruské společnosti. Tento blud slouží k zakrývání minulých zločinů i značné zaostalosti. Jestliže totiž mělo Rusko zvláštní úkol přemoci německé fašisty, pak se přece jeho vůdci nemohli dopouštět podobných zločinů jako Hitler, myslí si obvykle Rusové. Pravda je přitom přesně opačná: Mohli. Ale jako lék proti špatnému svědomí to funguje skvěle.

   A nebo tohle: Jestli byli Rusové jako první ve vesmíru, pak přeci nemohou nějak zásadně zaostávat za Západem. Pravda je přesně opačná: Mohou. Ale jako lék na národní mindráky je to skvělé.

   Druhým faktorem je základní mentální nastavení velké části národa, jehož většinu tvořili v předešlých generacích otroci. Je to zakořeněný fatalismus. Dokládají ho neustále se opakující fráze, na které při zkoumání Rusů a jejich kultury narážíme:

   Nás je mnoho. (Nas mnogo.) Všechno je jedno. (Vsjo rovno.)

   Rusko je prý třeba milovat, a to i kdyby náhodou nešlo jeho vlastnosti pochopit. Omlouvání Rusů, že nemohou za Putina, vychází vstříc ruskému pojetí světa, v němž je všechno daleko a vláda vysoko, člověk je malý, bezmocný, ale ta velikost země a mnohost národa mu poskytuje něco, co mu i v bídě a smutku dává radost ze života: vědomí ruské identity. 

   Státní propaganda, ať už ta Putinova, nebo před tím Brežněvova a Stalinova, poskytovala milionům Rusů útočiště před realitou a před kritickou sebereflexí. Tato propaganda obsahuje cosi, co v jednom rozhovoru publicista Jefim Fištejn vyjádřil jako kontinuitu ruských dějin, která podle současných vykladačů ruské státní ideologie říká: Kyjevská Rus byla dobrá, ale moskevský carismus byl lepší. Carismus byl dobrý, ale komunismus byl lepší. Komunismus byl dobrý, ale putinismus je ještě lepší. Zatím nejlepší.

   Rusko je prostě od podstaty skvělé a žádné zpochybňování kroků jeho vlády není namístě.
   Právě proto nyní ve známém videu, jež se šíří po twitteru, odpovídají starší dámy reportérům na sídlišti, že zcela a ve všem podporují vůdce národa:
   „Všechno je správně. Stojím za Putinem.“   „Stojím jedině za Vladimirem Vladimirovičem.“
A pak jeden postarší pán na otázku, zda ví, co se děje na Ukrajině, říká: „Jak jsme fašisty mlátili, tak je třeba pokračovat.“

   Opět je pravda přesně opačná: Fašistická vláda sedí v Kremlu a mlátí a zabíjí lidi, kteří s žádným fašismem nemají nic společného.

   Ruský národ nyní propadl lžím a bludům stejně, jako jim propadal i dříve. Blud o Svaté Rusi, blud o budování komunismu, blud o nároku na Ukrajinu a vyvolení Vladimira Putina, to všechno jsou bludné představy, které jsou projevem naprostého barbarství a neschopnosti kritického odstupu od nacionalistické vize.

   Novinář Alexandr Mitrofanov k tomu napsal: „K četným soucitným, ale neinformovaným spoluobčanům: Chápu vaši snahu vidět ve většinovém obyvatelstvu v Rusku (podotýkám v Rusku, netýká se Rusů venku) své bratry a sestry, kteří jen šlápli vedle, a může se to napravit. Ne. Je to jiná civilizace. Je barbarská. Chce vás zničit.“

   Je v tom hluboká pravda a je třeba z ní vyvodit ponaučení. Myšlení většiny Rusů je zcela odlišné a mimoběžné s naším. Neposuzují zločiny jako zločiny, když je páchá jejich car. Militarismus a agresivita jejich státu jim imponuje, ruské balistické rakety je naplňují hrdostí. Občanskou zodpovědnost za činy své vlády si v drtivé většině nepřiznávají. Tu hrstku statečných a skvělých Rusů, kteří dokážou vyjít na náměstí, když jejich vláda přepadne Československo a nebo o padesát let později Ukrajinu, tam udupou, poplivou a někdy zavřou, jindy zbijí. A občas někoho zabijí. To je národní tradice.

   Principu kolektivní viny se snadno vyhneme, když budeme chtít od Rusů vědět, zda se distancují od své vlády a od vražedné agrese. Stačí říci jednu větu. Když ale slavný dirigent Valerij Gergijev se nechce vyjádřit k tomu, co dělá jeho přítel Putin na Ukrajině, tak už nemůže stát v čele mnichovské filharmonie. Je dobře, že ho mnichovská radnice vyhodila.

   Každé německé dítě se ve škole učí, že byl Adolf Hitler zločinec. Diktátor a masový vrah Stalin je však v Rusku takřka nejpopulárnější historickou postavou. Jeho výkonem bylo totiž „velké vítězství“ (pobjeda), které smazává všechny zločiny. A těm lidem to nepřipadá divné.

   Obrovská militarizace ruské společnosti vede k tomu, že nikoho nezaráží, když armáda vozí po hlavním městě obrovské jaderné rakety. Lidé mávají a skoro se jim klaní.

   Jistě, žádná kolektivní vina v kriminálním smyslu není přijatelná, běžní Rusové na Ukrajinu neútočí. Ale otázka morální spoluviny a občanské spoluzodpovědnosti je zcela legitimní. Všechny ty hloupé bludy nemohou Rusy zbavit zodpovědnosti za zločinnou vládu. Samozřejmě přitom víme o mnoha normálních mladých Rusech, kteří se hádají doma s rodiči a prarodiči o tom, že není správné to, co se děje. Víme o aktivistech, kteří chodí se nechat zmlátit na náměstí. Ti se snaží. Ale je jich málo. Víme o geniálních umělcích a mimořádných výkonech ruské inteligence, ale tu umí brutální moc udusit nebo vyhnat. Nepřestaneme obdivovat výkony ruské literatury, filmu a hudby. Ale rádi bychom nejprve přežili snahu Svaté Rusi předělat si svět k obrazu svému.

   Na Putinových kolosálních zločinech participují tisíce ruských úředníků, vojáků a mediálních pracovníků. A miliony dalších Rusů ty zločiny schvalují. To je jediný přiměřený závěr pohádky o hodných Rusech.asi tak (Skóre: 1)
Vložil: Neprihlaseny v Neděle, 06. březen 2022 @ 16:07:51 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
 Amíci se vraždí mezi sebou sami. 30 pokusů o atentát na americké prezidenty. 4x se atentát povedl vykonat do úplného konce a historie USA si tak zapsala čtyři úmrtí prezidentů, kteří zemřeli ve svém funkčním období cizím zaviněním. Abraham Lincoln, James Abram Garfield, William McKinley, John Fitzgerald Kennedy. Chápeš to? Už si zabili čtyři svoje prezidenty. Zatímco Lenin, Stalin, Chruščov, Brežněv, Andropov, Černěnko, Jelcin - všichni umřeli přirozenou smrtí. V tom strašném a údajně krvelačném Rusku. Ha ha... Gorbačov ještě žije. A nic mu neudělali, ačkoli rozvrátil Sovětský svaz. Nemají ho sice rádi, ale nepicli ho. Amíci se vraždí mezi sebou sami. Tomio, poslední Putinův služebník (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Pondělí, 07. březen 2022 @ 12:01:34 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

   Skoro 90 procent české populace stojí v tuto chvíli proti ruské agresi a proti Putinovi. Zůstává tedy Okamura na své pozici pro těch deset procent, kde tuší své voliče?  Těžko říct. 

   Je taky možné, že se už Okamura prostě neumí naučit nové fráze, když je jeho mentální kapacita přetížená neustálým opakováním témat migrace, uprchlíků, green dealu a vystoupení z EU. Jisté je, že v minulosti Okamura vždy explicitně stál za vším, co Putin řekl nebo udělal. Tvrdil opakovaně, že Putina ohrožuje NATO a Brusel a v souladu s linií Moskvy měl problém také s demonstranty v Bělorusku po zfalšovaných volbách. Po okupaci Krymu byl samozřejmě proti evropským sankcím.

   Zatímco diktát Bruselu je největší existující zlo, když něco chce Putin, přiběhne Okamura a chce to taky. Propagátor přímé demokracie má totiž problém s volenými reprezentanty Evropské unie, zato mu ale vyhovuje ruský autokrat, který nejspíš vůbec neví, že nějaký poslušný Okamura existuje.

   Podobný postoj k východní autokracii vykazují v podstatě všichni Okamurovi poslanci. V roce 2017 vyrazil jeden z nich, Jaroslav Holík, na okupovaný Krym na pozvání ruské politické strany Spravedlivé Rusko. Okamurovci jsou v tomto mnohem agilnější než dnes již prakticky neexistující komunisté.

   K Ukrajině se Okamura často vyjadřoval před jejím napadením Ruskem. Třeba 12. ledna na svém Facebooku: „Snaha Ukrajiny vyprovokovat válečný konflikt je nebezpečná. Nenechme se zatáhnout do války NATO a Ukrajiny proti Rusku (…) Zoufalou snahou ukrajinského establishmentu je v současné situaci pokus odvést pozornost od faktů, že země je zbídačená, rozkradená a vysávaná oligarchy a korupčníky. Právě proto ukrajinské politické a vojenské složky mají zájem válku s Ruskem vyprovokovat. Rusko ale nemá zájem vést s Ukrajinou ozbrojený konflikt.“ Ruský nezájem vést konflikt sledujeme bohužel už týden v přímém přenosu. 

   V den ruského útoku pak Okamura napsal: „Vláda Petra Fialy a tajné služby USA i dalších zemí NATO podněcují konflikt Ruska s Ukrajinou.“ Tehdy se stala nevídaná věc, když poslanci SPD ve sněmovně prohlásili, že „státní hranice by se neměly narušovat“. Ostřejší odsouzení invaze se už od nich asi nedočkáme. Ostatně jiní členové SPD navrhují použít proti Ukrajině vodíkovou bombu.

   Od invaze se Okamura tváří, že Ukrajina neexistuje. Bojovník proti uprchlíkům a imigrantům nevidí milion lidí, kteří museli utéct ze své země kvůli Putinově válce. Nevidí statisíce žen, dětí a starých lidí tísnících se u hranic. Okamura je dokonce ani nemůže vyzvat, aby zůstali doma a bojovali, protože by je tím vyzýval k boji proti Putinovi. Vskutku nezáviděníhodná pozice tohoto politického matlala.

   Poslední Putinův idiot 
Okamura mlčí a kouká jinam. Za poslední týden se tak věnoval greendealu, pandemickému zákonu, zdražování, nepřizpůsobivým, imigrantům z Afriky, vystoupení z Evropské unie nebo se zastal ombudsmana Křečka proti Evropské unii. Rozlítila jej také blokace klíčových zdrojů informací politiků a voličů SPD, jako jsou Protiproud nebo První zprávy. K Ukrajině se za SPD z donucení vyjadřuje Jaroslav Bašta, který naposledy radil tlačit na Ukrajinu, aby se přestala bránit. Takhle vypadá národní suverenita v představách ultrapravicové SPD: vystoupit z EU i z NATO, lehnout si na záda a vzdát se Putinovi.


https://a2larm.cz/2022/03/tomio-okamura-posledni-putinuv-sluzebnik/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=719510&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=0egt5ITRBbB-202203070715&dop_id=15685321

Re: Vylučte Ruskou pravoslavnou církev (Skóre: 1)
Vložil: Neprihlaseny v Pondělí, 07. březen 2022 @ 13:42:28 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Škoda, že současná Česká televize propadla rusofobní vzteklině. Kdysi byla normálnější. Ještě když tam pracovala Drtinová, tak se člověk mohl něco dozvědět. Třeba o roku 1968, že Brežněv nechtěl poslat tanky do Československa a mnoho měsíců byl proti. A byli to Poláci, východní Němci a Ukrajinci, kdo tlačili na Brežněva, aby poslal armádu k nám. Čas 5:35
https://www.youtube.com/watch?v=o45O2zHPIwg

Brežněv z toho byl na nervy a musel užívat prášky na nervy a vytvořil si na ně návyk. Pak to kombinoval s alkoholem. Poškodilo mu to zdraví ta invaze.Je čas zastavit Putinovu 5. kolonu (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Pondělí, 07. březen 2022 @ 13:48:28 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

   "Poslední dva týdny otřásly světem. V přímém přenosu sledujeme neuvěřitelné barbarství ruského státu a zločiny proti lidskosti, jichž se Putinova vláda dopouští na Ukrajincích. Tyto dva týdny také otřásly proruskou částí naší politické a mediální scény. Hlasatelé východního kurzu začali své postoje skrývat, nebo je mění tak, aby nevypadali jako to, co jsou. Totiž zrádci své země a služebníci masového vraha. Některým zřejmě došlo, že otevřená podpora Vladimira Putina je v normální společnosti nemyslitelná. Navíc může být vzhledem k míře Putinových zločinů i trestná.
.
.
.
   Putin okázale bojuje na Ukrajině s údajným fašismem a nacismem. Přitom zavádí v Rusku fašismus se vším všudy a dělá to již řadu let. Ruský fašismus je viditelný z permanentní adorace vůdce a jeho armády, z okázalých přehlídek tanků a raket, z nahrávání bojových písní, v nichž často vystupují malé děti. S tím souvisí mystická ideologie spojující fanatický nacionalismus s pravoslavím. A fašistický charakter režimu nakonec dokládá likvidace názorových kritiků, vraždy oponentů a kritických novinářů a umlčená média.

   Putin se navíc jako masový vrah neprojevil nyní poprvé. Má za sebou již bohatou historii zabijáka a agresora. Má za sebou nálety na sídliště v Grozném a tankový útok v Jižní Osetii. Má také za sebou vraždu Alexandra Litviněnka a zjevně mnoha dalších nepohodlných osob.   

   Všechny tyto skutečnosti byly známé, ověřitelné a každý se s nimi mohl seznámit. Navíc je již dlouhá léta jasným faktem, že čeští putinovci získávají podporu z Ruska. Vzhledem k aktivitám dezinformačních webů a k masivním kampaním proti našemu členství v Evropské unii je zřejmé, že Putinova válka proti Západu se odehrává i přímo na našem území a za ruské peníze.

   Putinovy zločiny nabraly v posledních dnech takové obrátky, že to bere dech. Vraždí jako pominutý rodiny s dětmi a říká tomu denacifikace Ukrajiny. Je to otřes, po němž už nic nemůže být jako dřív. Je zřejmé, že zastavit takového děsivého zabijáka nepůjde jinak než silou, a to i za cenu obětí. U nás s tím souvisí to, že se musíme v rámci zákonů a pravidel civilizovaného světa vypořádat s našimi putinovci.

   Kdo podporuje otevřeně nepřátelskou agresivní mocnost, měl by nést veškeré právní důsledky svého jednání. Politiky a publicisty, kteří tu léta sloužili Putinovi, je třeba v debatě konfrontovat s jejich hloupostí či bezcharakterností. Stačí pojmenovat jejich chování dostatečně důsledně pravým jménem. "


Více zde:


https://www.forum24.cz/je-cas-zastavit-putinovu-patou-kolonu-v-cesku-a-nezapomenout-kdo-mu-tu-slouzil/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=719510&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=Jlj0xOverCC-202203071052&dop_id=15686317Re: Vylučte Ruskou pravoslavnou církev (Skóre: 1)
Vložil: redifon v Pondělí, 07. březen 2022 @ 16:02:17 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Rosíku, rosíku,

dokáže se tvůj degenerovaný mozeček zamyslet aspoň nad tímto?

Hezký poslech tobě, vzteklý mopslíku, ti přeje
rdf
Re: Vylučte Ruskou pravoslavnou církev (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Úterý, 08. březen 2022 @ 11:58:35 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
jestli ji vyloučí tak ji to akorát posílí. tak stejně jestli někdo tahá politiku do sportu a neumožní pak sportovcům za daný stát soutěžit tak to opět posílí režim a přibude akorát nasraný sportovec, který pak podpoří svůj stát.Re: Vylučte Ruskou pravoslavnou církev (Skóre: 1)
Vložil: redifon v Úterý, 08. březen 2022 @ 15:53:31 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zajímavý názor: 

MAP 1117 EU hodila Ukrajinu přes palubu! Putin zvítězil - zbytek války bude ruská řeznická rutina! - YouTube

Ukrajině pomůže naše humanitární pomoc a modlitby - ale přilévání oleje ohně rozhodně ne. Prospěje snad Ukrajině, bude-li Ruská pravoslavná církev vyhozena z jakéhosi spolku??? Ten, kdo si to myslí, je evidentně rozumu velmi, velmi mdlého. 

Proto přestaňme debilně přilévat oleje do ohně - a začněme se se za mír na Ukrajině konečně modlit!!!
Už teď je pozdě!!!
rdfRe: Vylučte Ruskou pravoslavnou církev (Skóre: 1)
Vložil: Neprihlaseny v Středa, 09. březen 2022 @ 17:11:35 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
komu fandí Rosmano

https://www.youtube.com/watch?v=QxcB0PI4ZLgRe: Vylučte Ruskou pravoslavnou církev (Skóre: 1)
Vložil: martino v Sobota, 12. březen 2022 @ 20:29:40 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
rosmano ty máš smůlu, ty uvažuješ jako idiot, myslíš jako idiot, vyjadřuješ se jako idiot....protože jen idiot může trpět komplexem a frustrací a volat po kolektivní vině... jak to činíš ty, vkládáním příspěvků válečného štvaní a vyvolávání národnostní a náboženské nesnášenlivosti...jsi zoufalá ostuda zdejší diskuse....nemám s tebou o čem diskutovat, jen to, že vyjádřím odpor vůči tvým dehonestačním názorům...a Bůh požehnal nukleárním zbraním hromadného ničení a Bůh viděl, že to bylo dobré (Skóre: 1)
Vložil: LD (lubd@post.cz) v Čtvrtek, 17. březen 2022 @ 10:31:59 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

No jo - je vidět, že v rámci křesťanství se da omluvit a zdůvodnit naprosto všecho.Ať stane patriarcha Kirill před soudem (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Pondělí, 11. duben 2022 @ 10:35:36 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)


https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/patriarcha-kirill-pravoslavna-cirkev-ukrajina-duchovni-soud.A220411_061044_zahranicni_akp
Stránka vygenerována za: 0.91 sekundy