Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Rostislav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16651, komentáře < 7 dní: 225, komentářů celkem: 429541, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 428 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116463012
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: Upoutávka ke článku:
Vloženo Čtvrtek, 03. únor 2022 @ 10:06:47 CET Vložil: Tomas

Zajímavosti poslal Vota

Nedávno v období křesťanských Vánoc zde na Grano Salis (granosalis.cz) uživatel nicku martino vložil kopii článku "Ježíš se narodil 25. prosince", který se nachází na webových stránkách RadioVaticana.cz (webový odkaz: https://www.radiovaticana.cz/clanek.php?id=864). Druhý podobný článek "Ježíš se narodil 25. prosince roku 1 před n.l." jsem nalezl na stejných webových stránkách (webový odkaz: https://www.radiovaticana.cz/clanek.php?id=15695). Oba články si pozorně přečtěte, kdo máte o toto téma zájem.


Po svém diskuzním odchodu ze zdejších stránek Grano Salis a přečtení obou článků jsem kontaktoval dva zdejší přispěvatele s dotazem, zda chtějí znát skutečnost o tom, zda je možné, že údaj uvedený v evangeliu Lukáše o dnech chrámové služby v něm uvedého Zachariáše z kněžského oddílu Abiáše (Zecharja, Avija) může souhlasit s křesťany tradovaným datem 24. září roku 2 před křesťanským letopočtem (pozn.: 23-25. září). Že jsem se současnými mými znalostmi a schopnostmi tento údaj ověřit výpočtem. Ačkoliv jsem neměl původně v úmyslu výsledky nijak zveřejnit, učiním tomu tak zde na Grano Salis, nejen kvůli zjištěnému výsledku.


Impulsem k tomuto se mi stala naprosto nepodložená tvrzení uvedená v článcích na RadioVaticana.cz, že králem Davidem (pozn.: a veleknězem Samuelem) ustanovené kněžské oddíly sloužily v neměnném co týdenním pořadí dvakrát do roka a tedy služba Abiášova kněžského oddílu, který byl v pořadí osmý ze dvaceti čtyř, vycházela (vždy) na 8.-14. den třetího měsíce (pozn.: hebrejského, tj. Sivan) a 24.-30. den osmého měsíce (pozn.: hebrejského, tj.Chešvan), a že ona druhá doba tedy vychází na poslední dekádu měsíce září. Tato neznalost srovnání osmého hebrejského měsíce s měsícem září mne zarazila. I to, že osm týdnů dává dva měsíce a nikoli tři, tak aby osmý týden spadal do třetího měsíce hebrejského kalendáře. Navíc i úvaha, že 24 oddílů sloužilo dvakrát do roka a to v neměných časech roku, je vadná, protože hebrejský kalendář má v kratších letech 353, 354 nebo 355 dnů, tj. 50 týdnů plus 3-5 dnů, a v přechodných letech 383, 384 nebo 385 dnů, tj. 54 týdnů plus 5 či 6 dnů nebo rovných 55 týdnů. A pak, poslední "dekáda (týden) září" není jen 22.-28.září, ale s posuvem až k začátku posledního dne září. Takové chyby v uvedených článcích jsem nemohl přehlédnout.

Ke výpočtu výsledku je nutné znát základní údaj, zde nějaké datum či údaj, od kterého je možno se dopočítat výsledku, zvláště pak v takovém případě, kdy je zřejmé, že se čas týdnů služeb v kalendáři posouvá, nejen v hebrejském, ale i v tom gregoriánském (pozn.: nebo původně juliánském - zde také nutno uvažovat se srovnáním s kalendářem tropickým). 

Existuje vůbec taková informace o datu, od kterého se lze dopočítat výsledku, kdy v roce 1 před křesťanským počítáním sloužili v Jeruzalémském Chrámu kněží Abiášova oddílu?

Je pravdou, že nebylo možné dříve určit dobu služby Abiášova oddílu roku 1 před křesťanským počítáním do nalezení papyru v tzv. kumránských svitcích s uvedeným pořadím kněžských oddílů zcela kopírující pořadí uvedené už v TaNaChu v Divrej hajamim alef (pozn.: 1.Paralipomenom 24.kapitola)?

Jakým způsobem by mohl napomoci soupis pořadí kněžských oddílů z dob, kdy stál prní Jeruzalémský Chrám a je pravdou, že se pořadí oddílů nezměnilo po výstavbě druhého Jeruzalémského Chrámu?

Tyto i jiné otázky zodpovím v chystaném článku "Opravdu se Ješu zvaný Kristus narodil 25. prosince?", který uveřejním zde na Grano Salis. A nepovedu k němu diskuzi.

Opravdu se Ješu zvaný Kristus narodil 25. prosince roku 1. před křesťanským letopočtem?Již brzy zde na Grano Salis. Brzy, ale ještě ne dnes, dnes ještě ne …Kdo vydrží dočká se. Budu sledovat zájem. Nebude-li, nebude brzy. :)

S pozdravem
milý-nemilý amisrtep-tele-vota

"Upoutávka ke článku: " | Přihlásit/Vytvořit účet | 11 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Upoutávka ke článku: (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Čtvrtek, 03. únor 2022 @ 13:08:38 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vota na aish.com ti řeknou, co je to Bible.
Jenom připomínám, že to není učebnice, jak si máš udělat kalendář.
Kalendář je abstraktní systém pro členění času datováním a orientaci v čase.  To potřebuje člověk.
Ty nesmíš omezovat Boha časem a dělením času.
To je lidská rovina.



return of the living jew (Skóre: 1)
Vložil: LD (lubd@post.cz) v Čtvrtek, 03. únor 2022 @ 17:10:09 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vota diskuzně zemřel, Myslivna to zapil v domnění, že to bude už napořád a netrvalo dlouho a Vota diskuzně vstal z mrtvých - a je silnější, než kdy předtím...





Re: Upoutávka ke článku: (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pátek, 04. únor 2022 @ 07:32:47 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Statistika bývá přesným součtem nepřesných čísel.

Nám je celkem jedno, kdy přesně se Kristus narodil - důležitější pro nás je, že se narodil.

Vždyť my nejsme dneska schopni určit s přesností ani rok jeho narození, natož měsíc - nejspíš to ani nebylo v roce nula, ale už o pár roků dříve, nebo možná později (pokud totiž vezmeme v úvahu neobvyklá znamení na nebi - tehdejší hvězdnou oblohu)..

Toto všechno je součástí nepodstatných detailů předávané tradice, která je odlišná v církvích východních od církví západních.

Jakékoli výpočty, které bys udělal na základě té dnešní předávané judaistické tradice, jsou znovu nevěrohodně zatíženy dědictvím 2000 let minulosti tohoto předávání a tudíž tím ztrácejí na věrohodnosti. Vycházel by jsi z premisí, které mohou být stejně chybné, jako správné. To už dneska, po dvou tisících letech, nikdo není schopen rozlišit.



Re: Upoutávka ke článku: (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pátek, 04. únor 2022 @ 09:50:19 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Voto kladeš správné otázky, ale máš na ně v článku odpověď: " Až profesorovi Shermajahu Talmonovi se podařilo za pomoci jiných odborníků a zvláště rozborem svitků kumránské knihovny upřesnit chronologické pořadí, v němž se střídalo 24 kněžských tříd při obětech v Jeruzalémském chrámu. Byla tady pravděpodobná tradice východních křesťanů, která klade oznámení Zachariášovi, že se mu narodí syn, mezi 23. a 25. září. Avšak tato pravděpodobnost se přiblížila jistotě, protože další badatelé podníceni objevem profesora Talmona rekonstruovali "přádelnický stroj" oné tradice a dospěli k závěru, že ta tradice pochází přímo z prvotní židovsko-křesťanské obce v Jeruzalémě. Velmi starobylá a také náramně houževnatá tradice Východních církvi, jak to bylo ostatně potvrzeno už mnoha jiných případech." 




Pro mě je rozhodující, že to není tvrzení ze strany Církve, ale ze strany Žida Talmona, který tak činí na základě svitků kumránské knihovny. 



Re: Upoutávka ke článku: (Skóre: 1)
Vložil: Magdalena07 v Neděle, 06. únor 2022 @ 12:06:50 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
  • Datum Kristova narození není tak důležité, jako Jeho oběť a Jeho zmrtvýchvstání .Proto Bible datum narození blíže neupřesňuje. 
  • Jeho lid se zaměřuje především na Něho jako člověka a zároveň Boha, který je svým Duchem stále s nimi. Jeho lid očekává Jeho druhý příchod 
  • a sleduje světové události jako znamení II. příchodu          



Re: Upoutávka ke článku: (Skóre: 1)
Vložil: Pepik_pepik v Středa, 20. březen 2024 @ 21:18:14 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
25.12. Je kvuli slunovratu, ty svatky jsou pohanske podobne jako velik... nebo   h--l-ow---n... 
symbolika a hlavne komerce...
Lepsi je posveceny a pozehnany den odpocinku kazdy tyden, event. Kazdy den zit v Bozi Milosti, Amen.



Re: Upoutávka ke článku: (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pátek, 22. březen 2024 @ 13:56:36 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Voto ty ignoruješ skutečnost, že obsahem článku  není katolík, ale žid, docent Jeruzalémské univerzity Shemarjahu Talmon. Co na tom chceš řešit? Chceš ho zde zesměšňovat nějakým svým názorem? Že se v tom boji proti křesťanství nechytneš lepšího způsobu života. 



Stránka vygenerována za: 0.17 sekundy