Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Jan.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16684, komentáře < 7 dní: 646, komentářů celkem: 432942, adminů: 60, uživatelů: 5256  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 454 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

Tolstoj

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
119042206
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Řeky živé vody
Vloženo Středa, 25. březen 2020 @ 22:20:28 CET Vložil: Tomas

Misie poslal vatatu

 Ahoj Jožko!

 Ty jsi napsal:
   "Je to vždy záplava Božích a Tvých slov. Ale právě, záplava. Možná pro vysokoškoláky je to dobré, ale pro nás průměrné to není."
Nepíši již já, ale píše tobě a vám všem skrze mne Ježíš (Galatským 2,20, Koloským 1,27, 2.Korintským 13,5), tomu věřím. Není to záplava mých slov, protože jsem následoval Ježíše se svým křížem na Golgotu a tam jsem spolu s ním zemřel. Ten život, který zde nyní žiji již není můj, ale Ježíšův se vším všudy, z jeho myšlením, cítěním i jeho vůlí. On je mou hlavou a já údem jeho těla. Nedělám nic o čem nerozhodne On jako hlava, ba ani nemůžu, protože již nežiji vedle něho, ale v něm a On ve mně, tak věřím. A ani ta víra není moje, ale jeho. Kdo se bojí takto zemřít s Ježíšem na kříži a bojí se nechat žít jenom jeho v sobě, ten bude vždycky jenom průměrný, ale výzva Ježíše je jasná:  ,,Buďte svatí a dokonalí jako je svatý a dokonalý váš nebeský Otec." 
  Je to celé o naší smrti v něm a jeho životě v nás, protože tak se člověk stává dokonalým., Ježíšovým životem v nás.  Ježíš v nás však nebude žít svůj život, pokud my nezemřeme.
    A skutky, které chcete dělat pro Boha, jsou Kainovým myšlením a důkazem vašeho života.
 Neexistuje u Boha žádný mix lidských a Božích skutků. To učí pouze náboženství, kterému jsem zemřel.
    Jestli chcete být aktivní v zalíbení se Bohu, tak všechny své skutky uvalte na něj, úplně se jich zřekněte a odevzdejte je jemu. On pak způsobí, že budete naplněni jeho skutky, o kterých pak nemusíte rozhodovat vy, kdy a jak se stanou, ale v každém okamžiku tohoto pozemského života o nich ve vás rozhodne Ježíš, jako vaše hlava.
    Potom jasně uvidíte pravdu, která je zjevena i v Genesis 4,7 v kralickém překladu a v překladu Pavlíka, při čemž v ostatních českých překladech je pravda v tomto verši překroucená, aby to tak napomohlo tělu a tělesnému myšlení. Že to tak není možné přeložit, jak je to v těch ostatních překladech, je jasně vysvětleno v Římanech 7,18-21.
   A proč je těžké pro vás to pochopit? 
Protože nejste ochotni jít k Bohu a zeptat se na to. On by vám odpověděl. Ale vy nechcete a to je vaše chyba, ne Boží. A vy nechcete, protože si myslíte, že jste již dost znalí věci, přitom pak tvrdíte, že jste průměrní.
   Toto píšu ne proto, abych vás zahanbil, ale proto, abych vám pomohl otevřít oči.
  A tak zjednodušeně, to dobré činění, popsané v Gn 4,7 je věřit Bohu, že jenom On může konat dobré skutky, a věřit tomu, že člověk může konat pouze zlé skutky. Pokud si člověk myslí, jako Kain, že může konat své dobré skutky, a potom je předložit Bohu jako svůj obětní dar, ten činí ne dobré. A když takto činí ne dobré, tak se v jeho blízkosti uvelebí hřích, protože lidské skutky a hřích jsou jako siamská dvojčata, nejde je od sebe oddělit tak, aby nezemřela. Jejich život spočívá jedině v tom, že jsou nerozlučně spojená. 
   A tak proto, aby člověk mohl pro Boha stále konat své dobré skutky, a aby mohl za ně očekávat budoucí odměnu, tak proto vymyslel fintu, jak obejít smrt kříže.
   Ta finta spočívá v neustálém vyznávání svých hříchů, což dokazuje, že neustále hřeší, a potom následně neustále opakující se posvěcování sebe sama snahou o další své dobré skutky.
     Tomu říkám chození kolem vlastní osy v kruhu stále dokola, to je kolem středu, kterým je já.
   Takto se člověk nikdy nepřiblíží k Bohu, protože sám o sobě tvrdí:
 ,,Já budu dělat své dobré skutky pro Boha a když se mně to nepovede, tak já budu činit pokání tak, že to já vyznám Bohu, a potom se zase já budu snažit dělat své dobré skutky pro Boha."
    Toto však není pokání podle Boží vůle.
 Pokání podle Boží vůle je ZMĚNA MYŠLENÍ, které říká:
   ,,Bože, já nedokážu udělat nic dobrého, i kdybych se rozkrájel. Děkuji ti, že jsi poslal svého Syna Ježíše, který za mně zemřel , a jedině On nyní může ve mně konat a koná dobré skutky."
   Bez síly víry v Boží slovo, že se samo uskuteční v lidských srdcích, kde přebývá, to nejde uskutečnit, protože člověk uvidí svou tělesnou vášeň, jak se k němu blíží, lekne se, že by mohl zhřešit a tak zemřít, a tak se ze všech svých sil začne té své zlé touze bránit. Když se mu to podaří, tak je sám v sobě povýšen tím úspěchem, a tak to předloží Bohu, jako svůj obětní dar. ,,Jděte ode mně pryč pachatelé těchto nepravostí", řekne jim jednou Ježíš.
  Ten člověk, který to takto dělá totiž nevěří, že již přece zemřel s Ježíšem na kříži, a tak mu již žádná jeho zlá touha nemůže ublížit, protože již je ukřižovaná spolu s Ježíšem na Kříži.
    A když se již této své zlé touhy ve svém srdci nebojí vírou v Ježíšův Kříž, tak s ní nebude bojovat silou své vůle, nebude jí potlačovat ve svém srdci, a ona tak ztratí svou moc a zmizí jako pára nad hrncem.
    Z jediného zdroje čerpají lidské vášně svou moc, to je ze strachu člověka, že zhřeší, a tak zemře.
                   ,,Zemřeli jsme spolu s Pomazaným" (Kristós-pomazaný), nikdo, kdo takto zemřel, již nemůže zemřít podruhé.
                Jožko!
 Ta záplava slov, to jsou řeky živé vody. Kdo se snaží plavat, ten se utopí. Kdo se nechá unášet proudem těch slov, toho ta slova ponesou.
                                 Jirka

"Řeky živé vody" | Přihlásit/Vytvořit účet | 3 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Řeky živé vody (Skóre: 1)
Vložil: oko v Čtvrtek, 26. březen 2020 @ 07:57:24 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."Nedělám nic o čem nerozhodne On jako hlava, ba ani nemůžu, protože již nežiji vedle něho, ale v něm a On ve mně, tak věřím. "...


Lžeš nám tady do očí - prázdně žvaníš.

Cožpak ty snad už nikdy ani v nemenším nezhřešíš? Jsi už nyní dokonalý pro nebe?

Re: Řeky živé vody (Skóre: 1)
Vložil: leonet v Čtvrtek, 26. březen 2020 @ 09:19:51 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Jirko, dospěl jsi do určitého stavu, ale tvoje cesta s Kristem pokračuje dál. Proto se nezastavuj s jsi dál. Jen se dobře zamyslí nad následujícím textem:
  nežiji už já, ale žije ve mně Kristus. A život, který zde nyní žiji, žiji ve víře v Syna Božího, který si mne zamiloval a vydal sebe samého za mne.
A život, který zde nyní žijí, ... 
Tvůj život nepřestal existovat, neskončil, jen jsi byl přemístěn z Adama do Krista. A teď je na tobě, jak budeš pokračovat, jestli jako Adamův potomek nebo Kristův potomek. 
Adamoví potomci žijí své životy ve tmě svých srdcí a sami se rozhodují co je dobré a co zlé. Žijí nezávislé na Kristu a každým svým skutkem hřeší. 
Pak tu je skupina ani ryba ani rak, kteří si myslí, že mají slova Boží a když se budou podle nich řídit, budou se Bohu jako Kain líbit. Zpravidla dopadnou podobně. 
Pak tu jsou podobní Abelovi, zpravidla je Kainovci odstraní. 
Jen velmi málo je těch, co se odvrátí od sebe ke Kristu a žijí s ním tváří v tvář. 
Co dělal Adam předtím, než překročil Boží zákaz? Žil s Kristem tváří v tvář a jeho mysl se nezabývala tím, jestli koná dobře nebo zlé. Každý večer dostal instrukce na další den a z lásky a vděčnosti podle  nich jednal. Žil svůj život velmi dobře. Ten, kdo by ho mohl obviňovat, že nežije dobře, neměl žádnou moc. Tu moc získal až ho Adam začal poslouchat, to Adam mu předal moc nad svým životem 
To máš ode mne k rozvažování. Re: Řeky živé vody (Skóre: 1)
Vložil: Magdalena07 v Neděle, 29. březen 2020 @ 16:52:14 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Přesně tak, Jirko,

 s očima upřenýma na Ježíše, kráčíme v Jeho síle a moci, Zlý nemůže nás porazit, ale může nám pořádně znepříjemnit pobyt tady  na zemi. To je ten kalich hořkosti, o kterém mluví Ježíš, že jej budeme pít...
 A tak slzy ještě stále tečou a touha po pravém Domově je v našich srdcích silou, nadějí i jistotou.
Krásné dny
MagdalenaStránka vygenerována za: 0.43 sekundy