Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Květoslava.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 7, článků celkem: 16550, komentáře < 7 dní: 366, komentářů celkem: 423491, adminů: 60, uživatelů: 5230  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 104 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

Willy

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
115666120
přístupů od 17. 10. 2001

S úsměvem: Děti Bohyně Gayi
Vloženo Středa, 25. prosinec 2019 @ 12:19:34 CET Vložil: Tomas

Humor poslal Nepřihlášený

S vyprázdněním všeho křesťanského se nám rodí nové náboženství. Představa patriarchálního Boha Otce a Jeho Syna je překonaným a ahistorickým artefaktem šovinistického křesťanství. Gaya [čti Geja] je hermafroditní bohyní, je celá zelená, nemanifestuje se žádnými antropomorfismy a její pohlaví se může časem libovolně měnit do 85 forem. Přicházející bohyně Gaya má i své evangelium, svůj příběh, a samozřejmě svojí soteriologii. Její náboženství v mnohém připomíná římský katolicismus, ale je v podstatě gnostické. Jak tedy zní „zelené evangelium“ bohyně Gayi?
Člověk byl původně multi-pohlavním tvorem, který se se vyvinul Evolucí k obrazu bohyně Gayi. Tato Evoluce je tvořivou, osobní a inteligentní silou Gayi. Původně se Evoluce vznášela nad Zemí a působila harmonii Člověka s Gayou. První Člověk se vyvinul z opic v zahradě Eden, měl žít v souladu s přírodou, naplněn Evolucí. Člověk neměl stálé pohlaví a sdružoval se do párů, případně trojic a aktivistických komunit, přičemž své pohlaví mohl libovolně, jako Gaya, dle své vůle měnit do celkem 85 forem. Obživou mu byly zemědělské dotace, proto nemusel pracovat, a tudíž nepotřeboval ani dýchat. Člověk směl jíst dotované plody ze všech stromů zahrady, které mu padaly přímo do úst, která měl neustále otevřená, ale nesměl nic vlastnit. Gaya Člověku řekla: „smíš brát všechny dotace a podávat ekologické granty, ale nikdy nesmíš pracovat ani nic vlastnit. Ve chvíli, kdy bys pracoval na svém, se nadechneš, vydechneš oxid uhličitý a celé tvorstvo propadne smrti.

Avšak v zahradě zůstaly i přechodové vývojové druhy a polní zvěř. Nejzchytralejším tvorem byl kačer Donald. Protože obcházel Zemi křížem krážem, říkali mu Donald tremp. Ten Člověku řekl: „Jakže, Gaya vám nedovolila nic vlastnit? Určitě ne! Gaya vás jen straší. Přivlastněte si Zemi, podmaňte ji, pracujte, množte se a budete jako Gaya“. Té nabídce nebylo možné odolat, a tak si Člověk přivlastnil zahradu, začal se o ní strat a jíst z jejich plodů. Tak se zrodil Kapitalismus, který byl z trempa. Člověk začal dýchat a vydechovat oxid uhličitý, což dědili i jeho potomci. Tak vznikl dědičný plyn.

Nato Gaya přistoupila k Čověku a řekla: „Uposlechl jsi hlas Donalda trempa. Kvůli tobě ať je Země prokleta. Bude se neustále zahřívat a zahřívat až se nakonec všichni usmažíte. Trempovi Gaya řekla: „buď vyvržen ode všech elit, po zbytek života tě budou pronásledovat novináři, kteří překroutí každé tvé slovo a staneš se štvancem a psancem ve své zemi“. Člověku Gaya řekla: „tvé pohlaví ať je jen dvojí, od nynějška budiž Člověk muž a žena. Budete se stále hádat, brát a rozvádět, vzájemně ničit a trestem vám bude bolestivé rození dětí, které vás nebudou poslouchat a budou produkovat oxid uhličitý, zahřívající Zemi. Avšak až nadejde čas, zrodí se Spasitelka jménem Kréta. Tremp jí rozplete culík a ona mu odbarví patku“.

Když nadešel čas, na nejzazším Severu, zrodila se malá holčička Kréta. Tremp se snažil všemožně zabránit jejímu poselství a tak proti ní poštval čtyři mudrce z Východu, (Andreje, Roberta, Viktora a Lecha), kteří jí cejchovali nepěknými diagnózami a rozpoutali proti ní kampaň v alternativních médiích, která odmítala Gayu a podporovala Donalda trempa.
Ve svém čase vystoupila Kréta na vrchol Babylónské věže a všem sdělila, že jediným řešením je přestat pracovat, jezdit automobily a létat letadly, navrátit se k dotacím a přestat plodit děti. Všem se rázem otevřely oči a Kréta dostala Nobelovu cenu.

Kréta měla mnoho následovníků, kteří byli poprvé v Babylónu nazvání jejím jménem, Kréteni. Ti se rozhodli založit si vlastní řád. Podmínkou vstupu byl slib chudoby a celibátu. Hnutí se rozšířilo na celou Zemi, Kapitalismus byl poražen, lidé přestali pracovat a množit se, nikdo nic nevlastnil a celá země rázem zchudla. A protože se přestali množit, šťastně vyhynuli a kdo přežili, zemřeli hladem. A produkce oxidu uhličitého ustala a Země byla zachráněna.


Poznámka: https://www.apologet.cz/?q=articles/id/786-deti-bohyne-gayi

"Děti Bohyně Gayi" | Přihlásit/Vytvořit účet | 1 komentář | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Ježíšovi vojáci nabírají na síle, terorizují náboženské minority a vraždí (Skóre: 1)
Vložil: Neprihlaseny v Úterý, 31. prosinec 2019 @ 20:20:20 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
V Brazílii nabírají na síle evangelikálští extremisté, kteří stále častěji útočí na náboženské minority, jejichž víra má africké kořeny. Podle protestantských radikálů, kteří si říkají „Ježíšovi vojáci“, jsou tyto duchovní tradice dílem ďábla a je zapotřebí je zničit. Skupina přitom sama prodává drogy, vytváří si opevněná území a vraždí duchovní.

Když kněz afroamerického náboženství kandomble Marcos Figueiredo zaslechl klepání na dveře svého chrámu, bez zaváhání otevřel. Naproti němu  stanuli tři členové gangu zvaného „Ježíšovi vojáci“ a mířili mu do obličeje.

Tento klan extremistických evangelikálských křesťanů podle listu The Washington Post(WP) zcela převzal kontrolu nad některými čtvrtěmi brazilského města Duque de Caxias, které leží ve státě Rio de Janeiro asi hodinu jízdy od stejnojmenné metropole.Ježíšovi vojáci si nejprve kolem kontrolovaných čtvrtí postavili zátarasy bránící v přístupu policii a uvnitř si vytvořili drogové útočiště. Nyní se zaměřují na kohokoliv, jehož víra není v souladu s jejich vlastní.„Nikdo tady tvoje náboženství nechce. Máš týden, abys s tím přestal,“ pohrozili ozbrojenci Figueiredovi, vypálili několik výstřelů do vzduchu a zmizeli. Kněze nechali napospas rozhodování mezi jeho náboženskou vírou a životem.

Stejnou volbu musí podle WP podstupovat stále více Brazilců. Evangelikalismus totiž postupně přepisuje duchovní mapu největší latinskoamerické země, přitahuje desítky milionů přívrženců, získává politickou moc a ohrožuje mnohaletou dominanci katolicismu.Volba mezi vírou a životemJeho nejextrémnější stoupenci jsou spojováni s gangy, které se s čím dál větší pravidelností zaměřují na brazilské nekřesťanské náboženské menšiny. Ježíšovi vojáci devastují a pálí jejich chrámy, vraždí jejich kněze, verbálně i fyzicky útočí na jejich věřící a s oblibou všem vyhrožují bolestivou smrtí. 

Náboženství kandomble má podobně jako santería nebo voodoo kořeny v západní Africe, odkud je do Latinské Ameriky dovezli zotročení lidé. Nyní však tyto starodávné tradice z místních komunit nezastavitelně mizí.„Někteří z nich si říkají ‚Ježíšovi prodejci drog‘ a vytvářejí si jedinečnou identitu. Nosí zbraně a prodávají narkotika, ale cítí se oprávněni zakazovat náboženství ovlivněná africkými tradicemi jako ďáblovo učení,“ popisuje Gilbert Stivanelli, velitel policejní jednotky pro zločiny z nenávisti v Riu.Starosta Rio de Janeira je biskupem letničního hnutíRostoucí vlna násilí děsí mainstreamové evangelíky, kteří s řáděním extremistů nesouhlasí. „Když vidím chrámy těchto náboženství, modlím se proti nim, protože v sobě mají něco démonického. Ale takové extrémní chování jednoznačně odmítám,“ říká americký misionář David Bledsoe.

Vzestup evangelikalismu a letničního hnutí má podle analytiků na za následek globální nárůst násilí proti africkým a domorodým náboženstvím.Podle WP se brazilským centrem neo-letničního hnutí stalo v posledních letech město Rio de Janeiro, které je zároveň domovem rozmanité kolekce afrobrazilských náboženství. Starosta města Marcelo Crivella je dokonce biskupem letniční církve, jejíž stoupenci výrazně podporují brazilského prezidenta Jaira Bolsonara.
Zatímco v roce 2016 úřady ve státě Rio de Janeiro evidovaly 14 případů náboženského násilí, v letošních roce už jich zaznamenaly 123. Skutečná čísla budou nicméně mnohem vyšší, protože se řada obětí bojí incident nahlásit. Tento rok tu navíc kvůli hrozbám ukončilo činnost už 200 chrámů nekřesťanských náboženství, což je oproti loňsku dvojnásobek. Tisíce lidí kvůli tomu přišly o místo bohoslužeb a jsou zoufalí. Brazílie prošla v posledních desetiletích zásadní duchovní transformací. Ještě v roce 1980 se devět z deseti Brazilců považovalo za katolíky. Jejich podíl se však zmenšil na padesát procent a protestantismus (často právě evangelikálský), který momentálně vyznává třetina obyvatel, se v Brazílii brzy stane dominantní náboženskou vírou.

Letniční hnutí
Letniční hnutí nebo také pentekostalismus je reformovanou evangelickou církví. Má kořeny v metodismu, zdůrazňuje působení Ducha svatého, který promlouvá prostřednictvím jednotlivých věřících.Jedním ze základů učení letničních církví je takzvaný křest Duchem svatým, extatický stav, ve kterém se věřící údajně někdy modlí v neznámém jazyce. Letniční hnutí je oblíbené zejména mezi nejchudšími v brazilských favelách v Sao Paulu a Riu de Janeiro.
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/jezisovi-vojaci-krestanstvi-extremismus-evangelik-evangelici-nabozenstvi-evangelikalismus-brazilie-l.A191209_153544_zahranicni_dttStránka vygenerována za: 0.13 sekundy