Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Igor.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 9, článků celkem: 16224, komentáře < 7 dní: 394, komentářů celkem: 399229, adminů: 60, uživatelů: 5084  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 41 návštěvník(ů)
a 5 uživatel(ů) online:

oko
cizinec
rosmano
Willy
martino

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
109602101
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Bázeň
Vloženo Sobota, 23. březen 2019 @ 08:46:35 CET Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal andulka

Jistě jste někteří z vás četli kapitolu z 2.Mojžíšovy, kdy lidé opouští Egypt. Mojžíš jednoho dne s Bohem rozmlouvá na hoře. Krátce se s vámi chci podělit s 19. a 20. kapitolou, kdy jednou ten odstavec v Písmu úplně přede mnou ožil a šla z toho bázeň- jak se lidé tam tehdy třásli.

Představte si to dunivé hřmění, když je venku bouřka, ty záblesky a do toho - je tam přímo napsáno, že velkou silou-hlasitostí tam zněl beraní roh - shofar. Ten pohled, který viděli - kouř, hustou mlhu kolem té hory, to hromobití se záblesky s tím silným zvukem rohu-šofaru, to muselo být lidem v té chvíli na ohromnou bázeň. Pak tam vlastně i Mojžíš říká těm lidem- nebojte se, Bůh to udělal, aby jste měli před Ním bázeň a nehřešili - tak mě napadlo, jak to Bůh nedělal pro svou důležitost a efekt, ale z lásky k těm lidem, aby se nedopouštěli hříchu, protože On ví, co vede ke smrti. Taky mně došlo, jak je Satan opice boží. Pouhý napodobitel,  který má pouze tu moc, kterou mu Bůh z nějakého Božího záměru a důvodu dá...Taky pak ten paradox zvolený těmi lidmi- jak si zvolili zákon, místo, aby se nechali Bohem vést. Zákon však nikdo z nich nemohl nikdy splnit. Jak se v tom zákonu-desateru zjevuje jednak jaký Bůh má charakter a jací by lidé měli být, ale nejsou. On je ten Svatý a zrcadlo v jakém bahně žijeme my. Naplnit zákon přišel Ježíš Kristus.

Chci se podělit o povzbuzení. Každý z nás je jiných slabostí, sklonů k něčemu co není z Boha. Tyto řádky nemají za cíl to, abychom z Boha měli "strach", který zdravě nebuduje, ale abychom měli bázeň před Bohem a když třeba zas někdy budeme mít sto chutí kliknout na porno stránku nebo se ohlédnout a myslet si na pěknou ženu, když jsem ženatý, myslet si na muže, když jsem vdaná, mít sto chutí to v práci někomu od plic nandat, rozebrat a pomluvit mého bratra či sousedku a mnoho dalšího co víte jen vy sami, vzpomeňte si a modlím se, aby se ve vašem srdci hlasitě rozezněl ten hlasitý zvuk šofaru, hromů a blesků, které jdou na bázeň, na připomenutí Komu toužíme sloužit, Kdo má tu moc...

Zároveň ale také věřím, že čím blíž jsme Bohu, činíme všechny skutky z lásky k Němu. Myslím si ale, že je nemálo křesťanů, kteří bojují se slabostmi, dívají se na tu svou nemohoucnost a nedůvěřují Bohu, točí se v kruhu a skutečně nevěří, že On je schopen nad jeho životem zvítězit, přemohl toho dotyčného svět, domácnost, zlé vztahy, mysl atd.

Vím jak nějaké věci dokážou být vlezlé, jak se potřebujeme učit káznit mysl, hlídat si ji, dávat pozor na své myšlenky, samotný skutek nepřichází vždy jen tak. Jak ztrácíme ohromné množství času zachováním si sebe samého, své důstojnosti - takové to staré já, já, já, které však už máme nechat ležet, je to ukřižované, ve starém srdci nic dobrého nikdy nenalezneme, je čas to nechat ležet a nevláčet tu mrtvolu stále za sebou.

Duchu svatému "překáží" ta naše zahleděnost do sebe, sobectví, požitkářství... Ta naděje, spravedlnost je jen v Ježíši Kristu a my v Něm můžeme bydlet, můžeme bydlet v Jeho domě. Nestačí změnit pouze naši mysl, ale taky určité skutky v praxi činit, kdy věřím, že pak s tím zároveň přichází Boží moc, kdy se pak nemůžeme chlubit a někoho vyvyšovat nebo snad sebe "jak jsem duchovní a svatí". Nenechme se obelhat, že nám nejde o život. Jde o věčnost, nikoli o krátkozraké "potěšení" tu na zemi, které má však smrtonosnou pachuť. Buď míříme k životu nebo ke smrti, žádná prostřední cesta neexistuje.

https://www.youtube.com/watch?v=enVi3RjxERU

"Bázeň" | Přihlásit/Vytvořit účet | 208 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Bázeň (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Sobota, 23. březen 2019 @ 08:54:16 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

Díky andulko za moc pěkný článek.Re: Bázeň (Skóre: 1)
Vložil: andulka v Sobota, 23. březen 2019 @ 09:57:05 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Moc ráda bych ještě dodala jednu věc, nejsem si totiž jistá, jestli je jasně zřejmé, o co mi především v článku šlo.
Avšak vám, kdo se bojíte mého jména, vzejde slunce spravedlnosti a na jeho paprscích bude uzdravení. Malachiáš 3,20.
Bázeň před Hospodinem je počátek moudrosti. Obávat se Božího jména neznamená mít strach z potrestání za hříchy, ale především uvědomovat si Boží velikost a svatost.
Kdo On je, Komu jedinému se chci klanět a sloužit. Je to mj. Ten, který viděl do budoucna co všechno lidé budou dělat- čeho všeho budou schopni, přestože dostali Zákon, budou se Zákonem vraždit, krást, znásilňovat, obcovat se zvířaty a další hrozné věci, popisuje to mj. právě i v té 2.Mojžíšově. 
Tím sluncem spravedlnosti je Ježíš Kristus, který o sobě říká: Já jsem světlo světa. Tedy, kdo se bojí Hospodina, vzchází mu "slunce spravedlnosti", tedy má více světla.
Tak ještě ve zkratce na doplnění.:-)Re: Bázeň (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Pondělí, 25. březen 2019 @ 18:26:30 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Není zapotřebí být zaslepen bázní z kohokoliv a hlídat, zda se někomu neprotivíme a zda se mu líbíme. Konkrétně Bůh o takové projevy nestojí, ty citáty z Bible jsou spíše pozůstatkem chování lidí podrobených nevypočitatelným monarchům, kterým je nutné se neustále lísat a pochlebovat jim.

Nemusíme tedy toho hlídat mnoho. Stačí, když si pokaždé položíme otázku, zda jsme toho nemohli udělat více a zda jsme jednali s láskou. Tohle Bůh určitě ocení.Re: Bázeň (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Úterý, 26. březen 2019 @ 07:16:43 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Bojím se fanatismu! Bojím se těch hromadných shromáždění fanatických věřících, kteří jdou za hlasem charismatického vůdce! Bojím se těch šílenců jako Hagin a další a další, kteří ukáží na lidi a  lidé padají. To je satanská moc, která se vydává za moc Boží.  Stačí si poslechnout  kázání takových šílenců i nás třeba na TV7 či jinde. TADY JE DŮVOD KE STRACHU!!!! Kolik lidí jim naletí? Kolik lidí naletí jehovistům, a jiným -istům  a jiným sektám? Za totality takové jevy nebyly.   Re: Bázeň (Skóre: 1)
Vložil: luteran v Úterý, 26. březen 2019 @ 12:03:01 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Díky za slova povzbuzení!

Jedno kázání na téma bázeň vs strach je také zde: Re: Bázeň (Skóre: 1)
Vložil: andulka v Úterý, 26. březen 2019 @ 14:27:56 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Děkuji "všem těm tady" - za vaše pozdravy a povzbuzení.;-)Stránka vygenerována za: 1.03 sekundy