Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Irena.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 15946, komentáře < 7 dní: 477, komentářů celkem: 379740, adminů: 60, uživatelů: 4954  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 168 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

rosmano
oko
leonet

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Poprvé v historii se hlásí k náboženské pøíslušnosti ménì než polovina Amerièann
·Kvùli pandemii se loni v katolické církvi konalo o ètvrtinu ménì køtù
·Velikonoèní sèítání lidu
·Informace z jednání Výkonné výboru BJB dne 17. bøezna 2021
·Prosba Sboru BJB v Praze - Církev XXI. století
·Televizní bohoslužba Bratrské jednoty baptistù 18.4.2021 na ÈT2
·Diáø za èasù korony
·Modlitební dopis za Myanmar
·Na okraj doby covidové
·Slovensko pøed Velikonocemi otevírá kostely k „individuální duchovní péèi“

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104359606
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Kristus mohl zbořit všechny bariéry mezi lidmi.. mohl..mohl...
Vloženo Pátek, 07. prosinec 2018 @ 08:45:38 CET Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Frantisek100

Pavel je v Římě v domácím vězení. K němu přichází mnoho křesťanů i židů. Nevíme jakou náhodou či řízením osudu se u něho objevuje otrok z Kolos Onezim. Utekl od svého pána a otrokáře Filemona. Ten je velice bohatý  člověk a s Pavlem se  asi setkal v době, kdy Pavel pobýval v Efezu  a uvěřil zde  v Ježíše a stal se křesťanem. Onezim asi utekl od svého pána z nějakého důvodu. Možná něco odcizil nebo podobně. Onezim také uvěří v Pána Ježíše a je Pavlem pokřtěn. Slouží mu věrně   a Pavel k má k němu vztah jako k synovi. Od něho se dozvídá, co Onezim provedl  a také to, komu jako otrok dosud patří. A Pavel ? Napíše svému bratrovi ve víře nádherný dopis, který stojí za to si ho přečíst. Pavel nemůže řešit společenský otrokářský systém, ale naznačuje, jaké by měly být vztahy mezi křesťany bez ohledu na jejich sociální postavení. Buďme i bratry v Kristu.! A jak to v dějinách dopadlo?   Byli si bratry v Kristu feudál a poddaný? Byli si bratry v Kristu kapitalista  a dělník?   Už vidím, jak se mi pobožní smějí.   Takže fungovalo to křesťanství a  víra v Ježíše?

Pavel píše: ·  10Prosím tě za svého syna, kterému jsem dal život ve vězení, Onezima, ·  11který ti před časem způsobil škodu, ale nyní je tobě i mně k užitku. ·  12Posílám ti ho zpět, je mi drahý jako mé vlastní srdce. ·  13Chtěl jsem si ho ponechat u sebe, aby mi ve vězení, kde jsem pro evangelium, sloužil místo tebe, ·  14avšak bez tvého souhlasu jsem nechtěl nic udělat, aby tvá dobrota nebyla jakoby vynucená, nýbrž aby byla dobrovolná. ·  15Snad proto byl na čas od tebe odloučen, abys ho měl navěky – ·  16ne už jako otroka, nýbrž mnohem více než otroka: jako milovaného bratra. Když se jím stal mně, oč více jím bude tobě před lidmi i před Pánem.   Pavel tedy řešil sociální vztahy ve společnosti nikoliv změnou společenského řádu, ale změnou vzájemných vztahů na základě Kristovy lásky. Ale co se stalo? Jal miloval křesťanskou láskou feudál? Nechal své nevolníky udřít k smrti, rozhodoval o tom, zda se smí oženit,  někdy měl právo první noci s dívkou, které pak dovolil se vdát, nutil své poddané robotovat atd. Jakou pak můžeme čekat reakci z druhé strany. A kam se poděl Kristus a Bůh? Byl zneužit v náboženství k ovládání těch chudáků. A kapitalismus nebyl lepší. Pak se divíme, že se zrodil komunismus. Tady se bez Boha nemohlo dokázat už vůbec nic.   Kristus mohl zbořit všechny bariéry mezi lidmi, mohl...mohl......    


"Kristus mohl zbořit všechny bariéry mezi lidmi.. mohl..mohl..." | Přihlásit/Vytvořit účet | 518 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Kristus mohl zbořit všechny bariéry mezi lidmi.. mohl..mohl... (Skóre: 1)
Vložil: alicetaylor v Pondělí, 17. prosinec 2018 @ 03:19:43 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Very good post. I certainly love this website. Keep writing!
Re: Kristus mohl zbořit všechny bariéry mezi lidmi.. mohl..mohl... (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 11. prosinec 2018 @ 17:44:25 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
 Kristus mohl zbořit všechny bariéry mezi lidmi, mohl...mohl......    

  Františku, nejen mohl, ale i zbořil

  Tady jsme pořád u stejného tématu, stále dokola totéž: Dobrovolnost, svoboda vs. přinucení, násilí. Jak to napsal Jan:

Na světě byl, svět skrze něj vznikl, a svět ho nepoznal. Přišel do svého vlastního, a jeho vlastní ho nepřijali. Těm však, kteří ho přijali, dal pravomoc stát se Božími dětmi, těm, kteří věří v jeho jméno.

  To "přijetí" je hodně důležité. Někteří lidé Ježíše přijali, jiní ho zase odmítli. Další nezaujali postoj žádný, z různých důvodů.

  Ti, kdo Ježíše přijali, zažili i to zboření bariér. Psal jsem ti tu mnohokrát osobní svědectví k tématu. Odmala i později jsme vyrůstali v různém rozdělení: My věřící proti nevěřícím. My praktikující proti nepraktikujícím. My katolíci proti těm evangelíkům. My venkovani proti tamtěm Pražákům. My Slávisti proti Sparťanům. My Češi proti židům (Němcům, Rusům, Cikánům ...). My chudí proti těm bohatým. Všechna tahle rozdělení Ježíš zbořil. Začal od těch nevěřících, přes evangelíky, cikány, pražáky. Snad jen ty Sparťany dodnes nechápu (což bude tím, že sport tohoto typu nechápu vůbec ;-)

  I dneska jsou další rozdělení a lidi se dál mydlí: Babiš a Antibabiš. Kavárna proti pivárně. Pravice levice. A mnohé další rozdělení, na kterých se lidi účastní a budují si je.

  Pokud jsi někde potkal nějaké "křesťanství", které si tahle rozdělení buduje a nedokáže se jich zbavit, nejspíš tam Ježíš chyběl. 


A jak to v dějinách dopadlo?   Byli si bratry v Kristu feudál a poddaný? Byli si bratry v Kristu kapitalista  a dělník?   

  Proč by nebyli? V čem by byl problém, aby byl jeden kapitalista a jiný dělník? Každý z nich má svou práci, své povolání. 

  Někdo miluje riziko, rád nese odpovědnost, rád něčeho dosáhne, vzhlíží k nějakým cílům, má sílu prokopávat nové věci, má na to i vlohy, nadání. Druhý má zase rád klid, jednoduchou práci, kterou se snadno naučí, do odpovědnosti se nehrne a nemá ambice. Proč by nemohli být bratry a sestrami v Kristu? Co by jim asi tak mohlo bránit, kdyby byli v Kristu?


Takže fungovalo to křesťanství a  víra v Ježíše?

  Samozřejmě, že fungovalo. Už i víra dokáže změnit docela hodně - stačí když člověk věří Ježíši a zařizuje se podle toho a i to má moc na změnu života, byť nemusí být trvalá. Ale hlavně funguje přijetí Ježíše, vstup do smlouvy s Bohem. Přijetí Ježíše proměňuje konkrétní životy lidí, a to radikálně a velmi rychle. Pokud je těch lidí více, proměňuje postupně celou společnost během několika málo generací.

  K tomuhle stačí statistická fakta, dával jsem je sem mnohokrát. Na první pohled stačí porovnat například mapu vyznánímapu prosperity. Když si je dáš vedle sebe, uvidíš na první pohled korelaci, vztah. A ten tam také je: Pokud lidé vydávají život Ježíši, proměňuje to celou společnost ve všech základních oblastech: Ve vztazích a štěstí lidí, ve zdraví a zdravotní péči, v poctivosti a vztahu k veřejnému životu, k práci a podnikání a v dalších oblastech života. Zkus si vzít jednotlivé země, jejich dějiny v posledních dvou století, pro co v nich lidi žili a porovnat s aktuálním stavem společnosti v jednotlivých zemích. Hned ze začátku tabulky zemí uvidíš na vlajkách kříže - má je tam 7 zemí na prvních místech. A to není náhoda.

  Zajímal ses někdy o to? 

  Není škoda jen opakovat dokola celá léta výkřiky plné pocitů místo toho, aby sis zjistil základní fakta?

  ToníkRe: Kristus mohl zbořit všechny bariéry mezi lidmi.. mohl..mohl... (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Pondělí, 10. prosinec 2018 @ 13:45:59 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Kristus mohl zbořit všechny bariéry mezi lidmi, mohl...mohl......      
kdo zná Svaté písmo tak ví, že je zbořil. Bohužel to většinou nebylo pochopeno.Re: Kristus mohl zbořit všechny bariéry mezi lidmi.. mohl..mohl... (Skóre: 1)
Vložil: zeryk v Pátek, 07. prosinec 2018 @ 13:01:33 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
nemohl, 
Takový akční rádius prostě mít za života nemohl. 
A po smrti  už nejde o Ježíše ale o jeho ideu... Re: Kristus mohl zbořit všechny bariéry mezi lidmi.. mohl..mohl... (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pátek, 07. prosinec 2018 @ 21:46:04 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Franta zase blbne. Přestaň hulit trávu a zapoj mozek, proč to tak bylo a je i dnes...Takové kecy co píšeš, kam se poděl Kristus...a hned do toho zapleteš kapitalismus, pak nás informuješ, že se zrodil komunismus a pleteš páté přes deváté, abys znovu potvrdil co jsi již napsal, že v Boha nevěříš. Jdi se léčit a pak až se vyléčíš ze své zloby, nenávisti začni přemýšlet "kam se u tebe poděl Kristus"...Re: Kristus mohl zbořit všechny bariéry mezi lidmi.. mohl..mohl... (Skóre: 1)
Vložil: timg v Pátek, 07. prosinec 2018 @ 22:15:54 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
 My se světem Františku100  " jedno" nikdy nebudeme.  Boží království není z tohoto světa. Buď se budeme bavit o světě a všech těch světských "ismech" , mocnostech a šelmách, nebo o Božím Izraeli a království :

11  Pamatujte proto vy, kteří jste svým původem pohané a kterým ti, kdo jsou obřezaní na těle a lidskou rukou, říkají neobřezanci,
12  že jste v té době opravdu byli bez Krista, odloučeni od společenství Izraele, bez účasti na smlouvách Božího zaslíbení, bez naděje a bez Boha na světě.
13  Ale v Kristu Ježíši jste se nyní vy, kdysi vzdálení, stali blízkými pro Kristovu prolitou krev.
14  V něm je náš pokoj, on dvojí spojil vjedno, když zbořil zeď, která rozděluje a působí svár. Svou obětí odstranil
15  zákon ustanovení a předpisů, aby z těch dvou, z žida i pohana, stvořil jednoho nového člověka, a tak nastolil pokoj.
16  Oba dva usmířil s Bohem v jednom těle, na kříži usmrtil jejich nepřátelství.
17  Přišel a zvěstoval pokoj, pokoj vám, kteří jste dalecí, i těm, kteří jsou blízcí.

       K tvému posilnění:
J 16,33  To jsem vám pověděl, abyste nalezli ve mně pokoj. Ve světě máte soužení. Ale vzchopte se, já jsem přemohl svět.“
1J 5,4  neboť kdo se narodil z Boha, přemáhá svět. A to vítězství, které přemohlo svět, je naše víra.

 Stránka vygenerována za: 6.61 sekundy