Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Patrik.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 15381, komentáře < 7 dní: 372, komentářů celkem: 338839, adminů: 60, uživatelů: 4850  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 111 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

unshaken
Vota
zeryk
leonet

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Po žních pùjdeš k Turkovi!
·Zpravodaj BJB Cheb 02/2019: Jak odejít z BJB?
·Kromìøížský sbor pøevádí budovu modlitebny na spolek
·Život víry 2018/12: Z BJB vystupuje pìt sborù
·Život víry 2019/2: ´´Noví´´ baptisté
·Návrh èlenù sboru BJB Lovosice pro Sjezd delegátù
·Køesťané Kuøim, z. s.
·Biblické spoleèenství køesťanù Kromìøíž, z. s
·Recenze – James Barr: Fundamentalismus
·BLUD KALVINISMU

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
97870070
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Boží stavba - dům, město, chrám
Vloženo Středa, 14. únor 2018 @ 16:58:49 CET Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Willy

Na začátku Bible popisuje stvoření, tzn. jak z čeho, pro koho, skrze koho a proč Bůh všechno stvořil  Na konci Bible máme záznam o Boží stavbě, která byla z toho, co Bůh stvořil, vybudována, a k níž vlastně stvoření všeho směřovalo. Všechno mezi počátkem a koncem Bible je popis procesu, jak ze stvořeného vzniká budováním Boží stavba. Jinak řečeno - všechno to, co Bůh stvořil, stvořil za účelem vybudování Boží stavby.

Touto stavbou je nejprve Boží dům jako Boží příbytek - místo, kde chce Bůh přebývat, místo, kde je Bůh doma, tj. místo, kde má svůj domov. Tím místem však není nějaké fyzické místo na této zemi, byť by se to tak podle zjevení Písma Svatého mohlo na první pohled jevit. Ale prvním takovým místem - Boží stánek na poušti postavil Mojžíš podle nebeského vzoru, který mu byl ukázán na hoře Sinaj a dán spolu se Zákonem a Desaterem. Boží stavba má tedy veskrze nebeský původ.

Poté, co synové Izraele obsadili Kenaánskou zemi jako své dědictví dané Bohem, vybudovali v Judsku město Jeruzalém a v něm chrám, který naplnila Boží sláva. Původně chtěl tento chrám postavit král David, ale nebylo mu to dáno, Bůh Davidovi dovolil toliko shromáždit materiál na stavbu, chrám však postavil Davidův syn Šalomoun.
Kvůli neposlušnosti a nevěře byl Šalomounův chrám zbořen, město Jeruzalém zničeno a synové Izraele vyhnáni ze země jejich otců. Po jisté době se směli vrátit a některým z nich bylo dáno vystavět město a chrám znovu. Avšak pamětníci Šalomounova chrámu plakali, neboť obnovený chrám zdaleka nedosahoval slávy toho Šalomounova.Je to zvláštní, poněvadž v době vyhnanství, ukázal Bůh proroku Ezechielovi ve vidění nový chrám, který byl odlišný jak od Šalomounova, tak od toho, který byl posléze po dobu 46 let v Jeruzalémě budován, a Bůh Hospodin Ezechelovi přikázal, aby tento chrám synům Izraele podrobně popsal spolu se všemi zařízeními, ustanoveními a pravidly, jak se v tomto Božím domě chovat. Nešlo tedy už jen o zachovávání Zákona a Desatera, ale byl tu takříkajíc vyšší level, vyšší úroveň vztahu s Bohem, k Bohu a lidem. Nicméně tento "Ezechielův" chrám nikdy v Jeruzalémě postaven nebyl a do dnešních dnů nestál.
Oproti tomu byl Jeruzalémský chrám, v němž působil i Pán Ježíš během svého lidského života na zemi podle Jeho proroctví zhruba v 70. roce AD zbořen a od té doby žádný chrám není.

Bible zjevuje, že všechny tyto starozákonní události jsou předobrazy a stíny budoucích věcí a skutečností těch věcí neboli "tělesem", který vrhá ten stín, je Kristus. Pán Ježíš řekl, zbořte tento chrám a ve třech dnech jej vystavím - tím chrámem bylo Jeho tělo. Apoštol Pavel napsal, že chrámem Ducha Svatého je naše tělo a jistě tím nemyslel primárně naše padlé lidské přirozené tělo hříchu a smrti, nýbrž tělo vykoupené, nepomíjivé, nesmrtelné, mající podobu těla Kristova, tj. vzkříšeného Krista, tzn. tělo oslavené. Je také napsáno, že od nynějška neznáme nikoho podle těla, nýbrž podle ducha.

To ukazuje, že Boží dům je duchovní, nikoli fyzická stavba a že stavebním materiálem, jakkoli se může zdát, že jsou jím lidé, je ve skutečnosti trojjediný Bůh sám - Bůh, který se zabudovává do člověka a Bůh, který zabudovává člověka do sebe. Dokonale to Bůh učinil v případě člověka Ježíše, Jehož tělo bylo Božím chrámem a jehož nynější mystické Tělo - Církev je též chrámem a dokonale to učiní i do budoucna v budoucí věčnosti v podobě jednoho nového souhrnného člověka, který bude chotí Beránkovou, novým Jeruzalémem, Božím svatým městem, v němž je chrámem Pán Bůh všemohoucí a Beránek (Zj 21:22) a v tom chrámě jsou sloupy, které jej drží = vítězní věřící ze sboru ve Filadelfii (Zj 3:12). Celé město je Božím stánkem s lidmi, kteří budou Jeho lidem a On naším Bohem, který s námi a de facto v nás bude přebývat.

A jinak řečeno podle zjevení, jehož se dostalo apoštolu Pavlovi (Ef 5:31-32) je nový Jeruzalém s chrámem vlastně jedním novým univerzálním milujícím se manželským párem, kde jeden trojjediný Bůh, Otec znázorněný zlatem = jako zdroj života a přirozenost, Syn = 12 bran z perel (dveře) a Duch = 12 drahých kamenů (proměňující dílo Ducha Svatého), jimiž jsou ozdobeny základy hradeb města, postavených z jaspisu (Zj 21:18) = vzezření Boha (Zj 4:3, 21:11), je Manželem a jeden nový souhrnný trojdílný (duch, duše a tělo) člověk je manželkou - chotí Beránkovou. 

Kéž se nad námi Bůh smiluje a dá nám uvidět tento Jeho Boží věčný záměr a vloží do našeho srdce tuto touhu Jeho srdce stejně jako její naplnění, aby tak bylo dosaženo cíle Božího budování. Amen.

"Boží stavba - dům, město, chrám" | Přihlásit/Vytvořit účet | 73 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Boží stavba - dům, město, chrám (Skóre: 1)
Vložil: timg v Pátek, 16. únor 2018 @ 15:47:10 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

 Ahoj Willy,

 k tomuto článku by šlo doplnit, dnes již naplněné  prorocké slovo o Božím království,  a to tom, Kdo na královský trůn Davidův usedl : 


31  Hle, počneš a porodíš syna a dáš mu jméno Ježíš.
32  Ten bude veliký a bude nazván synem Nejvyššího a Pán Bůh mu dá trůn jeho otce Davida.
33  Na věky bude kralovat nad rodem Jákobovým a jeho království nebude konce.“  (L. 1)


--------kde jeden trojjediný Bůh, Otec znázorněný zlatem = jako zdroj života a přirozenost, Syn = 12 bran z perel (dveře) a Duch = 12 drahých kamenů (proměňující dílo Ducha Svatého)-------


(Teď pominu "trojjedinný Bůh")   Jen se Tě Willy zeptám. Proč  vysvětluješ, co znamená dvanáct brán  na dvanácti základních kamenech, když víme že 12 brán znamená 12 pokolení Izraele a kameny 12 Beránkových apoštolů? 
Re: Boží stavba - dům, město, chrám (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Čtvrtek, 15. únor 2018 @ 11:15:26 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Trojjediný Bůh je nesmyslná lidská nauka.
Citace pisatele :  "trojdílný (duch, duše a tělo)" 
Je psáno :Duch je ten, kdo dává život; tělo nedokáže nic. Je psáno : Bůh je jediný !. Bůh je duch ! Bůh je Svatý !Kde je psáno v písmu, že je Bůh trojjediný ??? Nikde.
Re: Boží stavba - dům, město, chrám (Skóre: 1)
Vložil: leonet v Středa, 14. únor 2018 @ 21:48:25 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vcelku dobrý, ale jen jednu poznámku, víš, že ten Nový Jeruzalém, je jen obraz, nebo podobenství?Stránka vygenerována za: 1.01 sekundy