Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Patrik.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 15381, komentáře < 7 dní: 371, komentářů celkem: 338838, adminů: 60, uživatelů: 4850  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 107 návštěvník(ů)
a 5 uživatel(ů) online:

unshaken
Vota
Willy
zeryk
leonet

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Po žních pùjdeš k Turkovi!
·Zpravodaj BJB Cheb 02/2019: Jak odejít z BJB?
·Kromìøížský sbor pøevádí budovu modlitebny na spolek
·Život víry 2018/12: Z BJB vystupuje pìt sborù
·Život víry 2019/2: ´´Noví´´ baptisté
·Návrh èlenù sboru BJB Lovosice pro Sjezd delegátù
·Køesťané Kuøim, z. s.
·Biblické spoleèenství køesťanù Kromìøíž, z. s
·Recenze – James Barr: Fundamentalismus
·BLUD KALVINISMU

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
97869923
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Věřící neradi slyší pravdu!!!
Vloženo Pondělí, 22. leden 2018 @ 11:21:37 CET Vložil: Tomas

Žhavá témata poslal Frantisek100

Mám jeden vážný problém, k němuž mne často vyprovokuje cizinec.  Setkávám se s tím u mnoha věřících všech denominací. Nechtějí slyšet pravdu o feudalismu  a kapitalismu. A přitom otázka je tak prostá? Bylo správné, aby šlechta a ostatní zbohatlíci žili tak, že využívali pracovní sílu ostatních pro svoje obohacení? Pokud měla církev majetky, tak to na ni platí stejně. Bylo správné, aby poddaní museli žít v takové bídě a nesvobodě? Nikdo  z věřících na to neodpoví anebo použije nějakou frázi či výmluvu. Jistě, že Bible to neřeší. A ani takový Luther, který reformoval církev, se tím nezabýval. A když měl vyjádřit nějaké stanovisko, dal se na stranu bohatých. Jistě, přece od nich dostal klášterní budovu a prachy. 

Proto poradí sedlákům, že musí poslouchat vrchnost, a ne se bouřit. Vrchnosti už neporadí nic. Pokrytectví. Na jedné straně samá víra a víra a přitom schopnost vžít se do utrpení lidí nulové. Jako komedie mi často připadá chování věřících. Odpor ke komunismu. Chápu. Ale proč neměli věřící Němci stejně takový odpor k fašismu? Jistě. Fašismus je proti komunismu, takže je vše OK. Lidi, tak víra v Boha je takové pokrytectví. Pravda, která je nemilá, se schová za víru. Vidím, jak mají ve sboru odpor proti Rusku a Číně. Kazatel prohlásí, že v roce 2030 bude celá Čína křesťanská. A k čemu to bude? Křesťanský je Západ a USA. A kolik válek a zla způsobil jen v posledních letech. Komunisté při zavraždili 50 milionů lidí? Dobře. A kolik to ostatní, co dobývali svět? Jak směšné? Sami nevidí v očích trám. Komedie víry. Bohužel. Pak se divíme, že mnozí lidí nevěří. Čemu mají věřit? Věřící sami zničili naději v něco dobrého  a hodnotného, čímž by měla víra v Boha být. Nejsou schopni uvažovat objektivně a pravdu skutečnou hledat.


"Věřící neradi slyší pravdu!!!" | Přihlásit/Vytvořit účet | 25 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Věřící neradi slyší pravdu!!! (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 25. leden 2018 @ 07:43:20 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
Jako komedie mi často připadá chování věřících. Odpor ke komunismu. Chápu. Ale proč neměli věřící Němci stejně takový odpor k fašismu?

  To jsi popsal přesně.

  Zkus se zamyslet nad sebou a nad tvou "vírou". Proč jste vy, "věřící", neměli odpor ke zločineckému komunistickému režimu? Proč jste mu slibovali věrnost a ještě více: Slibovali jste dokonce, že vaši zločinnou žlučovitou třídní nenávist budete valit do hlavy dětem! 

  Lidi jako ty, Františku, "věřicí" křiváci, zbabělci, pokrytci, kteří přisluhovali režimu dokonce jako učitelé nebo lidi v médiích, jste nám zničili život. Vy jste to byli, kdo do nás lil tu vaši nenávistnou štvavou ideologii, ve které jsme museli vyrůstat. Vaše generace nám odevzdala zničenou a vyplundrovanou zemi: Mrtvé řeky, holé hory, rozbité vybydlené domy, a co hůř, zničené, prázdné lidi, kteří koukají závistivě na to, kdo má kolik majetku. 

  Vy jste ze zbabělosti pro kus žvance podporovali zločinecký režim a nechali nás vyrůstat v marasmu, beznaději a celkovém despektu. 

  Když se zamyslíš nad sebou a nad tvým chováním a tvou podporou zločineckého komunistického režimu, pochopíš, proč němci nebo italové podporovali socializmus a neměli k němu odpor - to je stejný princip, jako vaše chování, stejné násilné, zlé, nenávistné netoleratní režimy.


Kazatel prohlásí, že v roce 2030 bude celá Čína křesťanská. A k čemu to bude? 

  Může například zbavit lidi vaší třídní nenávisti. 

  Mně Pán Ježíš pomohl od třídní nenávisti, kterou jste do nás lili. Ukázal mi, že lidi se nedělí na bohaté a chudé, že ani bohatí, ani chudí nemají u Boha žádné výhody nebo nevýhody pro svůj majetek. Vychoval mne, abych se na lidi nedíval "svrchu" pro jejich majetek nebo nemajetek. Učil mne, že jsou na světě mnohem důležitější a cennější věci, než majetek: Například vztahy, starost o svoje nejbližší, o děti, o rodiče. Že je lepší starat se o svoje blízké doma, než mít hodně peněz a dát je do sanatoria. Nebo vzdělání, zkušenosti. Je lepší suchý chleba s pokojem, než majetek se srdcem plným lží, závisti a nenávisti. Že je lepší mít dobré věci v srdci a hlavě, než okolo sebe, Protože z toho, co je v srdci, se promění okolí člověka, kdežto naopak ne: I nejkrásnější a nejbohatší okolí neudělá z vás lhářů, křiváků a pomlouvačů něco lepšího.

  Vždycky si vzpomenu na loď May Flower, příběh lidí, kteří ze své země museli utéci před takovými "věřícími" nenávistníky a štváči, jako jste vy. Neměli žádné velké majetky, jeli do cizí země skoro s ničím. Protože bohatství, které měli, měli ve svém srdci. A to je pro mne dnes příklad - na vaše štvaní a koukání na majetky.

  Toník
Re: Věřící neradi slyší pravdu!!! (Skóre: 1)
Vložil: oko v Středa, 24. leden 2018 @ 09:34:39 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Františku,
jestliže tak lpíš na majetku, jestliže je pro tebe až tak životně  důležitý, že o něm pořád dokola hovoříš, proč sis ho za svého života také už dostatečně velký nepořídil?


Já osobně nezávidím ani těm, co si nakradli - protože ti to nemohou mít požehnané. A nespravedlivě získaný majetek nevydrží zpravidla ani do třetího kolena a přináší jen neštěstí a zkázu.

Nezávidím ani těm, kteří pracovali poctivě (a měli ve svém podnikání štěstí), takže dneska jsou bohatí.

Sám pracuji celý život - už jako dítě bylo pro mě samozřejmostí pracovat s rodiči.
Nikdy jsme neměli nadbytek - ale nikdy mě ani nic podstatného materiálního k životu nescházelo.
Život člověka by měl být opravdu o čemsi úplně jiném, než o hromadění majetku.

Západ i USA vyrostly sice na kořenech křestanství - ale už dávno křestanské nejsou.Re: Věřící neradi slyší pravdu!!! (Skóre: 1)
Vložil: monsek v Úterý, 23. leden 2018 @ 16:26:26 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Křesťanský je západ a USA .... , říkáš Františku. Dodávám, že orient křesťanským není - ačkoliv z žijících "křesťanů"  je ne celém světě asi zrhuba stejně malé procento skutečných křesťanů, nejen křesťanů juménem a nebo převažujícím dědictvím kultury.
za obou válek - potvrdili by Ti to staří legionáři z té první a snad ještě žijící zbytky vojáků z druhé světové - dostat se jako zajatec do rukou Japonců nebo Číňanů, znamenalo podstoupit mučení a následnou smrt, zabít nestzačilo, zajatci se nebrali. Jiná kultura neznala slitování, vyžadovala krutost vůči nepříteli a žádné slitování.

Křesťanská kultura , ať už se její tradice někdo držel a nebo nedržel - vyžadovala milosrdenství, kterého se i přesto mnohdy youfale nedostávalo.
Rozdíl mezi křesťanskými zeměmi a nekřesťanskými zeměmi byl v tom, že ty orientální naproti křesťanské, s milostí nepočítaly, považovaly ji za zradu a vyžadovali krutost.

Že se západ zdá být křesťanský, je asi tím, že na západě byla svoboda a nikdo se nemusel bát ke křesťranství hlásit. Výsledek je spousta "křesťanů" , kteří jdou dvakrát za život do kostela a potřetí je kněz pohřbí. Na východě tito formální křesťané odpadli - většinou - a čím dál na východ, a to Ti potvrdí , kdo cestoval, jsou křesťané pohostinnější a obětavější - Ti zbylí.

USA je zemí, která pojala migranty 18 a 19. století - většinou nábořženské utečence před pronásledováním z Evropy / na rozdíl od Ameriky Jižní a podívek se na rozdíl ! / Tito byli většinou protestanté a během necelých 100 let udělaly ze zaostalého území nejprůmyslovější a nejbohatší stát světa - srovnej Ameriku z období 1860 a 1940 třeba.
Tito protestanté  založily stát, ve kterém deklarovali náboženskou svobodu - co Konstantin pro křesťany ve 4. století, Amerika pro křesťany ve století 18 . V důsledku této náboženské svobody vznikaly různé sekty a zrodil se i satanismus - takže : byl to člověk, který zneužil svobody, stejně jako tenkrát v ráji.
Dnes už USA nejsou zemí požehnanou a asi ani nikdy - ani přes náboženskou svobodu - nebyly. Jsou spíše tou předpovězenou šelmou ze země - tvářící se jako beránek ale v podstatě stejnou, jako šelma z moře.

Neztotožňujme šelmu s křesťanstvím.

Co se týče tebou zmiňovaného Luthera, tak jen to, že ani Luther, ani papež není spasitelem. Je jen člověkem. Měl své chyby a nejen on - Kalvín například také. Jmenují se podle nich církve kterým nevadí jejich minulost, ale kdo je v těchto církvích křesťanem a ne jen církevníkem, stejně se jako na vzor nedfívá na ně, ale na Krista a je bere jako lidi, kteří měli na Božím díle svůj podíl - poukázali na něco, aby se další mohli vrátit k původnímu učení víry a v tom je jejioch hodnota.

V Bibli čteš o davidovi, Petrobvi, pavlovi i marnotratném synu - hříšník má právo i možnost se vrátit k Bohu, Bůh ho miluje, nemiluje jeho hřích a my nemáme právo soudit a odsuzovat nebo se shora dívat na toho, koho miluje Bůh, pro koho Ježíš zemřel a který náleží Jeho , nikoliv našemu soudu, tím spíše, že máme své hříchy a má nám co Bůh odpouštet.

V dějinách i současnosti se dělo- děje spousta špíny a hnusných věcí, i mezi křesťany jménem... Myslím, že je to dobře, protože to povolil Bůh, abychom pochopili, že nás vzor není člověk a za druhé, že život bez Boha je hrozný, má  hrozné důsledky. pokud to nepochopíme, budeme si jen stěžovat a reklamovat, jak se na to Bůh může dívat a tím se implicitně dělat svatějšími, než Bůh. Pozor na to...Re: Věřící neradi slyší pravdu!!! (Skóre: 1)
Vložil: Studentbible v Pondělí, 22. leden 2018 @ 23:19:37 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Františku, jsem věřící a odpovím ti : Bůh s tím nemá nic společného, to někdo jiný převzal svobodu být nad slabším a vládnout nad ním...
Kdo myslíš, že dnes vládne ve Vatikánu?
Stránka vygenerována za: 0.66 sekundy