Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Slavomír.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 1, článků celkem: 15369, komentáře < 7 dní: 358, komentářů celkem: 337871, adminů: 60, uživatelů: 4850  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 245 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Vyjděte z jejich středu, můj lide!
·Recenze Parabible
·Podoba rodiny podle Bible
·Rozhovor s farářem Jana Palacha
·Vyjádření Arcibiskupství pražského k článku Duka vs. Halík na Lidovky.cz
·Reflexe: Kam zařadit Společenství baptistických sborů?
·PODOBENSTVÍ O FÍKOVNÍKU
·Texaský baptistický pastor, který schvaloval útok na gay klub, odstoupil
·Dietrich Bonhoeffer: O hlouposti
·Václav Klaus - obhájce náboženství standardního typu

více...

Počítadlo

Licence Creative Commons

GRANO SALIS
 podléhá licenci
Creative Commons
Uveďte autora-
Neužívejte komerčně
3.0 Unported

Zaznamenali jsme
97 481 202
přístupů od 17. říjen 2001

Založeno L.P. 1997


ATELIÉR PROMĚN Jitka Černíková, kosmetika, vizáž, proměny, svatební líčení
BWF Protec
BWF Profiles
technické plsti
profily PMMA PC
plexi desky
aramid
kevlar Michaela Křivánková svatební fotografie, portréty, portrétní fotografie, fotografování novorozeňat a dětí, dětská fotografie, portrétní fotografie, svatba, svatební přípravy, fotograf

Kontrasty: Neodarwinismus je druh náboženské víry
Vloženo Čtvrtek, 07. prosinec 2017 @ 22:55:21 CET Vložil: Tomas

Kritika bludů poslal NeprihlasenyZ chování některých ateistů na webu osacr.cz (multinick Azazel/Bílá velryba/Ignác/Hebert, administrátor Petr Tomek) jsem pochopil, že neodarwinismus je druh náboženské víry. Není to věda, ale víra. A věřící této víry reagují stejně podrážděně na zpochybnění jejich víry jako třeba letniční, nebo katolíci, nebo protestanti, nebo muslimové nebo esoterikové, atd., atd. Jen bych chtěl podotknout dost důležitou věc, že ne každého ateistu nebo dekonvertitu to postihne. 

Melissokomos napsal: "Pokud nekdo dela z vedecke metody „boha“, pak jde zase jen o jakysi druh nabozenstvi a uctivacstvi. Ja se hlasim k svobode poznavani. Vse je treba proverovat i zpochybnovat. Nebudu bourat nejake dogmata, abych je vzapeti nahradil jinymi. Jestlize nekdo zredukoval svuj veskery vztah k okolnimu svetu na vedeckou metodu, pak je mi ho uprimne lito."

Přesně tohle jsem psal! Neodešel jsem od letničních, předtím katolíků, zkrátka pobožných, abych vzápětí spadl do jiné svaté pravdy. Navíc, co jsem slyšel od vědců za život, to se liší. Před 20 lety říkali mnozí něco jiného. A za 20 let budou říkat zase něco jiného. Věda je každopádně poctivější než náboženství, ale nemůže se zbožštit. Ale z VŠ mám zkušenost, že ti skutečně chytří přednášející byli velmi opatrní, zdrženliví, kultivovaní. Protože věděli, že znají jen kousek reality. Byli pokorní. Arogance a pýcha jsou hrobaři poznání. A také snaha po unifikaci. Vždycky je v určitých lidech slabost, že padají do nějaké jednosměrky. Snaha po přilnutí k jednomu směru a ten nábožně vyznávat. A to může platit skutečně pro jakýkoli obor lidské činnosti. Jenže to ničí poznání. Poznání se přece nezlepšuje v tom případě, že nekriticky něco přijmu. Tomu se říká stagnace. A stagnace může skončit až v pověrčivosti.A zajímalo by mě, jak mi neodarwinista vysvětlí, proč když v akordu snížím prostřední tón, tak to zní smutně a je to moll a když ho zvýším o půl tónu, tak to zní vesele a je to dur. Taky by mě zajímalo, jak neodarwinista vysvětlí, proč člověku dělá dobře kombinace dur a moll. Proč jsou nejoblíbenější ty písničky, které mají více akordů než dva a střídají se v ní jak durové, tak mollové? A jsou ještě další stovky podrobností z oblasti hudby, které bych tady mohl předkládat a které nejsou vysvětlitelné náhodnými mutacemi genů!Ale já to nevysvětluji nutně bohem. To taky může být fyzika, akustika a pak to učení organismu a předávaní zkušeností dál. Že ten organismus něco zažil, co mu bylo příjemné a to se pak předalo do další generace. Bude to souviset i se zvuky. S vůněmi, chutěmi i sexualitou. Vidím to jako jeden komplex.Lidé jsou vzájemně provázaní a jsou provázaní i s živočichy. Doma hraju na klávesy. Pes leží, někdy spí, někdy kouká. Jednou jsem zkoušel schválně, úmyslně hrát disharmonicky, ale opravdu jsem do toho začal práskat halabala. Pes začal výt! Byl nervózní, nelíbilo se mu to! Pes taky vnímá hudbu, mám pro to důkaz. Asi ji nevnímá jako člověk a uvědomuje si z ní jen něco, ale je schopen rozeznat harmonii a disharmonii. A pochybuji, že to dělá nějaká tupá evoluce, náhodné mutace. Spíše nějaké postupné vštěpování po tisíce generací. Nevím. Já si mohu dovolit ten přepych něco nevědět. Nemusí člověk všecko vědět. Nemusím si ale vysvětlovat všecko bohem, jako to dělají pobožní a nemusím si všecko vysvětlovat náhodnými mutacemi. Mohu si svobodně myslet, že je život ještě složitější a že rok 2017 rozhodně není definitivním bodem poznání, ale že jsme s největší pravděpodobností stále jenom na začátku. Ach ta odporná pýcha některých lidí, co co si myslí, že sežrali šalamounovo …….

 
Příbuzné odkazy
· Více Kritika bludů
· Novinky od Tomas


Nejčtenější článek Kritika bludů:
Shnilé ovoce falešného učení


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, ohodnoť tento článek:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"Neodarwinismus je druh náboženské víry" | Přihlásit/Vytvořit účet | 105 komentáře | Prohledat diskusi

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Neodarwinismus je druh náboženské víry (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: monsek v Pátek, 08. prosinec 2017 @ 17:24:34 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
projeví li kdokoliv zájem, pošlu mu elektronicky bružuru ve wordu : "Přírodní vědy neznají žádnou evoluci"
Nikdo z nás zde na GS asi ení odborníkem na všea otěchto věcech si můžeme se zájmem číst stejně, jako o darwinově teorii a různých teoriích vzniku života. Všechny ale stojí na předpokladu, který nelze vědecky dokázat, ani vyvrátit, jelikoš vědecký důkaz předpokládá teorii - vytvoření podmínek - pokus a obdržení očekávaných výsledků při jeho opakování.
vědecký názor může být velice vzdálen pravdě, protože přívlastek "vědecký", mu lze z valné části přiznat jen proto, že ho sdílí vědci v bílých pláštích, ale nikoliv proto, že by byl prokazatelný.
Na této brožuře mně zaujala sklatba hmoty, polarizace molekul - pravá a levá - které implikují vznik "spirálovbitosti" aminokyselin a důkaz toho, že tyto nemohly vzniknout náhodným procesem a tudíž yákladní stavební prvky živých organismů by se při náhodném výskytu navzájem ničily a nemohly se spojovat a "růst".

Každá teorie předpokládá nějaké vymezení podmínek, aby fungovala a tak je jen otázkou dobré vůle k podpoře té či oné, tyto podmínky nastavit a ostatní pominout.

Z tohoto hlediska je diskuse vědců evolucionistů, ateistů , creacionistů a křesťanů nekonečným, ale i neřešitelným sporem, protože na začátku stojí víra v náhodu a nebo bytost inteligentního stvořitele zasahujícího z venčí, a tento spor nemá instrument, kterým by byl rozhodnut.

Zbývá víra.. Ani hodinky se kladivem sespravují, takiže ani ta víra/nevíra nemůže být instrumkentem, který máme k dispozici ani bdokázána, ani vyřešena - mohou být pouze napadány instrumenty a metody - případně poctivost těch, kdo se ptají.
můj starý mail je monsek  na email.cz a jen doufám, že ještě funguje. Pokud bych se někomu neozval, musíme to zkusit jinak, ale rád pošlu.Re: Neodarwinismus je druh náboženské víry (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Karels v Pátek, 08. prosinec 2017 @ 19:11:39 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
A co tohle? Stopa člověka stará 290 miliónů let?

This 290-million-year-old human footprint has experts baffled
wollek si z vás, pobožných, dělá *****l (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Neprihlaseny v Neděle, 10. prosinec 2017 @ 10:24:45 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Wollek na granosalis na oko bojuje proti evoluci, ale na osacr je jeho největší kámoš neodarwinistický fanatik, co používá nicky Azazel/Bílá velryba/Hebert/Ignác/Antiteista a za něho se bije. Vodí vás na nos. 


Re: Neodarwinismus je druh náboženské víry (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 08. prosinec 2017 @ 09:58:48 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Věda je každopádně poctivější než náboženství, ale nemůže se zbožštit. Ale z VŠ mám zkušenost, že ti skutečně chytří přednášející byli velmi opatrní, zdrženliví, kultivovaní. Protože věděli, že znají jen kousek reality. Byli pokorní. Arogance a pýcha jsou hrobaři poznání.

  Výborný článek, díky. Super poznání od doby našich diskuzí před dvěma lety, kdy jsme se bavili o tom, jak je to se Sluncem a Zemí, skupenstvími vody, zanedbáváním, "zjednodušenými pravdami" a dalšími  věcmi, když jste ještě psal "Ale nikdo není urputný vědecky věřící.

 Snad jste tedy na ty urputné vědecky věřící teď narazil a porozuměl. Snad jste tedy pochopil, co jsem se vám tehdy snažil vysvětlit.

  Ano, skutečná věda popisuje "zjednodušené pravdy". Snaží se teoreticky popsat běžné věci života. Skuteční vědci ale nezanedbávají, jsou to inteligentní lidi s kritickým myšlením a jsou si vědomi limitů poznání a teorií.

  Kriticky uvažující člověk si uvědomuje, že věda není všemocná, že se mýlí, a to nejen v tom, zda Země je placatá (což vidí každý člověk evidentně na vlastní oči, kdežto tomu, že je Země kulatá musí většina lidí jen věřit z matematických důkazů a měření a vidět "na vlastní oči" to není a není snadné se o tom prakticky přesvědčit) nebo zda zahynou lidi ve vlaku jedoucí do tunelu rychlostí větší jak deset uzlů a tak podobně.

 
  Lidem z evolučního náboženství jsem před nějakou dobou napsal článek "Lidský mozek se vyvinul z konečníku, tvrdí vědci". Pár lidí té víry opravdu rozzlobila i taková jednoduchá parodie. Občas si čtu osel.cz, tam jsou poměrně často ukázkové články toho kultu a je zajímavé vidět, jak uvažují vyznavači vědeckého kultu a jak alergičtí jsou na jakékoliv zpochybnění jejich víry. Klasickou ukázkou pýchy, nadřazenosti a arogance je "Bludný Balvan", ve kterém koncil těch nejvědečtějších vědcovatých vědců rozhoduje o tom, kdo jistě vědec není a jaká oblast života či přírody je zapovězena vědecky zkoumat. Evidentní je také agresivní netolerance vyznavačů toho kultu, kdy se snaží zakázat či dehonestovat kohokoliv, kdo jejich kultu nevěří a vytlačit je z veřejného života.


  Hudba je prachobyčejná fyzika a matematika, hra s frekvencemi, číselnými řadami, fyzika hmoty, interference. Na první pohled vypadá hudba jako navržená věc, něco, co vymýšlel nějaký schopný matematik.   Re: Neodarwinismus je druh náboženské víry (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Neprihlaseny v Pátek, 08. prosinec 2017 @ 07:21:01 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nevím, proč se zobrazila kurzívou většina textu. 

Melissokomos napsal: "Pokud nekdo dela z vedecke metody „boha“, pak jde zase jen o jakysi druh nabozenstvi a uctivacstvi. Ja se hlasim k svobode poznavani. Vse je treba proverovat i zpochybnovat. Nebudu bourat nejake dogmata, abych je vzapeti nahradil jinymi. Jestlize nekdo zredukoval svuj veskery vztah k okolnimu svetu na vedeckou metodu, pak je mi ho uprimne lito."

A můj je ten zbytek z článku: 

Přesně tohle jsem psal! Neodešel jsem od letničních, předtím katolíků, zkrátka pobožných, abych vzápětí spadl do jiné svaté pravdy. Navíc, co jsem slyšel od vědců za život, to se liší. Před 20 lety říkali mnozí něco jiného. A za 20 let budou říkat zase něco jiného. Věda je každopádně poctivější než náboženství, ale nemůže se zbožštit. Atd....Re: Neodarwinismus je druh náboženské víry (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Hanka12 v Neděle, 10. prosinec 2017 @ 17:42:30 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Zdravím vás, pane Mulite!

Tak už je to déle jak měsíc, co jste mě na stránkách osacr.cz častoval těmi nejodpornějšími urážkami, jakých je člověk schopen. A důvod? Protože jsem křesťanka! 

Včera mě tak napadlo jít se tam zase podívat, jak se věci vyvíjejí a zjistila jsem, že jste tam upadl v nemilost, což mě vůbec nepřekvapuje, vzhledem k vašemu slovníku. Vy jste totiž neurážel jenom křesťany, ale i ostatní ateisty, kteří s námi chtěli vést alespoň trochu smysluplný dialog. Tomu jste se snažil ze všech sil zabránit, proto jste si začal vymýšlet ty nejšílenější lži. Jako například to, že jsem muž, který se vydává za ženu a naboural se do mých stránek K zamyšlení. A že na stránkách osacr vystupuji pod nejrůznějšími přezdívkami. Dokonce vám to někteří uvěřili. Nyní se ale karta obrátila a konečně tam snad už každý pochopil, co jste za člověka. A protože nedosáhli toho, aby vás admin zablokoval (vážně nechápu, proč to dávno neudělal), tak postupně všichni odcházejí - kvůli vám, pane Mulite. Nyní sklízíte, co jste zasel a všechny ty urážky se sypou zpět na vaši hlavu. Tomu se říká Boží mlýny, pane Mulite. Nikdo s vámi už nechce nic mít, protože navzdory tomu, že jste pedagog, vážený pane, tak jste ten největší sprosťák i ve světě neznabohů. A tak jste se přesunul sem, mezi ty, které tak nenávidíte. Důvod určitě nebude v tom, že je vám smutno nebo že si chcete povídat, ale v tom, že už nemáte koho urážet, tak si potřebujete najít další objekty. A k tomu jsou křesťané ideální, že!

HankaRe: Neodarwinismus je druh náboženské víry (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Hanka12 v Neděle, 10. prosinec 2017 @ 17:43:41 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Zdravím vás, pane Mulite!

Tak už je to déle jak měsíc, co jste mě na stránkách osacr.cz častoval těmi nejodpornějšími urážkami, jakých je člověk schopen. A důvod? Protože jsem křesťanka! 

Včera mě tak napadlo jít se tam zase podívat, jak se věci vyvíjejí a zjistila jsem, že jste tam upadl v nemilost, což mě vůbec nepřekvapuje, vzhledem k vašemu slovníku. Vy jste totiž neurážel jenom křesťany, ale i ostatní ateisty, kteří s námi chtěli vést alespoň trochu smysluplný dialog. Tomu jste se snažil ze všech sil zabránit, proto jste si začal vymýšlet ty nejšílenější lži. Jako například to, že jsem muž, který se vydává za ženu a naboural se do mých stránek K zamyšlení. A že na stránkách osacr vystupuji pod nejrůznějšími přezdívkami. Dokonce vám to někteří uvěřili. Nyní se ale karta obrátila a konečně tam snad už každý pochopil, co jste za člověka. A protože nedosáhli toho, aby vás admin zablokoval (vážně nechápu, proč to dávno neudělal), tak postupně všichni odcházejí - kvůli vám, pane Mulite. Nyní sklízíte, co jste zasel a všechny ty urážky se sypou zpět na vaši hlavu. Tomu se říká Boží mlýny, pane Mulite. Nikdo s vámi už nechce nic mít, protože navzdory tomu, že jste pedagog, vážený pane, tak jste ten největší sprosťák i ve světě neznabohů. A tak jste se přesunul sem, mezi ty, které tak nenávidíte. Důvod určitě nebude v tom, že je vám smutno nebo že si chcete povídat, ale v tom, že už nemáte koho urážet, tak si potřebujete najít další objekty. A k tomu jsou křesťané ideální, že!

HankaRe: Neodarwinismus je druh náboženské víry (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Hanka12 v Neděle, 10. prosinec 2017 @ 17:45:03 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Zdravím vás, pane Mulite!

Tak už je to déle jak měsíc, co jste mě na stránkách osacr.cz častoval těmi nejodpornějšími urážkami, jakých je člověk schopen. A důvod? Protože jsem křesťanka! 

Včera mě tak napadlo jít se tam zase podívat, jak se věci vyvíjejí a zjistila jsem, že jste tam upadl v nemilost, což mě vůbec nepřekvapuje, vzhledem k vašemu slovníku. Vy jste totiž neurážel jenom křesťany, ale i ostatní ateisty, kteří s námi chtěli vést alespoň trochu smysluplný dialog. Tomu jste se snažil ze všech sil zabránit, proto jste si začal vymýšlet ty nejšílenější lži. Jako například to, že jsem muž, který se vydává za ženu a naboural se do mých stránek K zamyšlení. A že na stránkách osacr vystupuji pod nejrůznějšími přezdívkami. Dokonce vám to někteří uvěřili. Nyní se ale karta obrátila a konečně tam snad už každý pochopil, co jste za člověka. A protože nedosáhli toho, aby vás admin zablokoval (vážně nechápu, proč to dávno neudělal), tak postupně všichni odcházejí - kvůli vám, pane Mulite. Nyní sklízíte, co jste zasel a všechny ty urážky se sypou zpět na vaši hlavu. Tomu se říká Boží mlýny, pane Mulite. Nikdo s vámi už nechce nic mít, protože navzdory tomu, že jste pedagog, vážený pane, tak jste ten největší sprosťák i ve světě neznabohů. A tak jste se přesunul sem, mezi ty, které tak nenávidíte. Důvod určitě nebude v tom, že je vám smutno nebo že si chcete povídat, ale v tom, že už nemáte koho urážet, tak si potřebujete najít další objekty. A k tomu jsou křesťané ideální, že!

Hanka


Stránka vygenerována za: 1.13 sekundy