Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Daniel.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 15337, komentáře < 7 dní: 417, komentářů celkem: 335906, adminů: 60, uživatelů: 4850  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 95 návštěvník(ů)
a 10 uživatel(ů) online:

martino
Frantisek100
rudinec
Melissokomos
wollek
Milka
zeryk
Sup
rosmano
JirkaB

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Novoroční ekumenická slavnost 2019 bude mít téma Naděje
·Ve kterém Betlémě se narodil Ježíš?
·Ježíš se prý podle kumránských dokumentů skutečně narodil 25. prosince
·Kdy se narodil Ježíš - 25.12., 6.1. nebo ve Svátek stánků?
·Rádio Vaticana: Ježíš se narodil 25. prosince roku 1 před n.l.
·Lýdie Kucová: Mým akcentem je Kristova láska (rozhovor)
·Správně biblicky věřící, pryč z ekumény!!!
·Informace z jednání VV dne 27. listopadu 2018
·Zajímavé tweety na webu Biblická apologetika jako ohlasy na aktuální situaci BJB
·Postoj staršovstva Sboru BJB v Praze 3 k Prohlášení 5 sborů

více...

Počítadlo

Licence Creative Commons

GRANO SALIS
 podléhá licenci
Creative Commons
Uveďte autora-
Neužívejte komerčně
3.0 Unported

Zaznamenali jsme
96 863 863
přístupů od 17. říjen 2001

Založeno L.P. 1997


ATELIÉR PROMĚN Jitka Černíková, kosmetika, vizáž, proměny, svatební líčení
BWF Protec
BWF Profiles
technické plsti
profily PMMA PC
plexi desky
aramid
kevlar Michaela Křivánková svatební fotografie, portréty, portrétní fotografie, fotografování novorozeňat a dětí, dětská fotografie, portrétní fotografie, svatba, svatební přípravy, fotograf

Nebezpečná učení: Co je bůh?
Vloženo Čtvrtek, 02. listopad 2017 @ 01:37:12 CET Vložil: Tomas

Kritika bludů poslal NeprihlasenyTo, čemu říkáš bůh, je výsledek konkrétní činnosti. 1. Četba náboženských textů, zejména bible, poslech kázání s náboženským obsahem, sledování videí s nábož. obsahem, různých tzv. svědectví apod. 
2. Modlení, jak veřejné, tak soukromé
3. Komunikace s pobožnými osobami. Jak v reálu, návštěva jiných věřících a také komunikace přes emaily, nebo diskusní fora s jinými věřícími.

Přestaň tyto tři věci dělat a bůh se postupně vytratí, až zmizí. 

Záleží, jak dlouho budeš abstinovat od pobožného dopování. Čím déle to zkusíš, tím méně boha ti zůstane. Samozřejmě budeš pociťovat abstinenční příznaky. Tak jako u každé závislosti. Modlení, četba bible apod. v mozku uvolňuje endorfiny, proto to lidi dělají. Připrav se na absťáky. Bude ti to chybět. Ale výsledek je jistý. Každý, kdo se přestane modlit, kdo přestane číst jakékoli nábožné texty a přestane se tomu věnovat, přestává mít pocit boha, přestává mít pocit nadpřirozena, přestává být věřícím. Čím déle to trvá, tím více se přerušuje vazba a závislost. Je známý případ pastora protestantské církve, který to zkusil na jeden rok a skončil s křesťanskou vírou. Zcela se osvobodil od této závislosti. 

 
Příbuzné odkazy
· Více Kritika bludů
· Novinky od Tomas


Nejčtenější článek Kritika bludů:
Shnilé ovoce falešného učení


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, ohodnoť tento článek:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"Co je bůh?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 157 komentáře | Prohledat diskusi

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Co je bůh? (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: zeryk v Sobota, 04. listopad 2017 @ 20:29:36 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Česká spořitelna:

Když ve vás někdo věří,dokážete víc.Re: Co je bůh? (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Neprihlaseny v Sobota, 04. listopad 2017 @ 09:38:36 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Kvůli nálezu bomby z druhé světové války přivolal jednaosmdesátiletý důchodce z městečka Bretten na jihovýchodě Německa na svou zahradu policii. Strážníci po důkladném prozkoumání zjistili, že jde sice skutečně o bombu, ale spíše vitamínovou. Důchodce totiž našel velkou cuketu, informovala policie v tiskové zprávě.Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/nemecko-duchodce-bomba-valka-ale-byla-to-cuketa-bizar-fyx-/zahranicni.aspx?c=A171104_081525_zahranicni_jkkTak nějak vznikla bible a ty různé představy, co údajně lidi viděli a zažili. I ten obrázek v článku je super Re: Co je bůh? (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: oko v Pátek, 03. listopad 2017 @ 12:05:48 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Bůh vůbec není "co", nýbrž "kdo"!Kdo je tedy Bůh?

 Je pevným bodem ve vesmíru, jehož je autorem. Podobně tak i v lidském životě.

V to věřím, protože věřím nejenom v Boha, ale také věřím Bohu, mám s ním vztah. Vztah, založený na akci, na běhu událostí v mém životě, ve kterých Bůh jednal jako první. Potvrzoval opakovaně svou existenci v posloupnosti dějů, jejichž nástupnost prozrazovala inteligenci, záměr - nikoli nahodilost. Přihodí - li se ti celý řetězec "náhod", jejichž výsledek vcelku bys pro sebe lépe nenaplánoval, čísla počtu pravděpodobnosti jsou i pro cynického pesimistu už docela mimo realitu.

Má víra není souhrnem pocitů či představ!
Je poznáním! Je reálná, je věcná, je racionální. Rozum a logika v ní má kromě citů také nezastupitelnou úlohu. Bůh mi takto mnohokrát v životě událostmi, skutky dokázal svou lásku, potvrdil cenu výjimečnosti mé osoby pro něho.


Bůh je pro mě živý, přítomný, život bez něho si nedovedu vůbec představit.
Je to hodně podobné jako s mým vztahem k manželce, jen v trochu jiné rovině mezilidských vztahů.

Tvrdit, že když se od manželky na rok odloučím, tak pro mě přestane být důležitá (a kvalita života se zlepší), může být sice u některých manželů pravdou - ale pak je na vině manželovo sobectví, že jeho láska k manželce nebyla opravdová, ale jen povrchní. Protože i po roce manželka zde bude pořád stejná a nepřestane existovat - i kdyby manžel na ni zapomněl. Bez vztahů ale lidský život chudne - ztrácí na kvalitě. O to víc to platí o žití vztahu s Bohem.Re: Co je bůh? (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: luteran v Pátek, 03. listopad 2017 @ 13:24:28 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Včera večer byla přednáška na Právnické fakultě UK - prof. John Lennox se věnoval otázce, co můžeme poznat, změřit a experimentálně ověřit, a co ne... Možná by tě to bývalo zajímalo...
Např. vysvětloval to, že věda ti popíše, jak se vaří voda v konvici, ale nepopíše ti, že si dělám čaj... nebo že věda ti umožní naskenovat mozek a popsat jeho částečky a děje v něm, ale neřekne ti, co jsem měl na mysli - protože to ti mohu jen zjevit komunikací/slovem... proto jsou slova tak důležitá - ať už zapsaná, sdělená, pronesená - protože jsou zkrátka věci ve světě, které pouhým redukcionistickým rozborem nezjistíš...
Třeba tvůj postoj ke křesťanům bychom nezjistili, kdybys nám ho tu slovy nevyjevil... což jsi mimochodem udělal s nějakým cílem - ale kde se vzala cílevědomá bytost ve vesmíru, který nemá cíl ani smysl? ...Re: Co je bůh? (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Pátek, 03. listopad 2017 @ 18:41:23 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ten výčet, jak se zbavit Boha, je chybný a je z něj zřejmé, že vychází z neznalosti. Byli a jsou lidé kteří nikdy žádnou náboženskou knížku nepřečetli a přitom věřili v Boha. To Platón četl hodně spisů, Bibli však v ruce nikdy neměl a židovské pověry ho nezajímaly. Přesto věřil v boha, byť si ho představoval jinak než křesťané. Dalo by se pokračovat dál včetně uvažování o tom, co je bůh pro různé lidi.

V překladu do významového předmětu či subjektu je bůh někdo mocný, vznešený, dokonalý, ovládající, nadřazený, stvořitel, atd. Když někoho ovládá touha po sexu, je sex jeho bohem. Když někoho sžírá nenávist, je jeho bohem nenávist. Atd.

Křesťanským bohem je láska. Ta by měla každého věřícího ovládat. Lze polemizovat, bádat či diskutovat, zda biblický Bůh je bohem lásky, jak tvrdí většina křesťanů. Nebo je jen Bohem Izákovým, který se nazývá Strach. Tam lze zaměřit své myšlenky, byť kritické, nebo zpochybnit Boha jako Otce. Ale tvrdit, že bůh ve slovním a obsahovém významu nemá vztah k člověku je totéž, jako tvrdit, že člověka nic neovládá a z ničeho nemá strach. Což je holý věcný a logický nesmysl.

Co se týká biblického boha, tak ztráta kontaktu s Biblí nebo společenstvím existenci Boha nijak nezničí ani neztenčí. Pouze se představy o Bohu posunou někam jinam, tam, kde člověk najde větší soulad s realitou života. Většinou to bývá agnosticismus (něco tam nahoře přece jen existuje). A jak se lze občas dozvědět, dost často se víra změní v nějaké východní  náboženství (buddhismus, hinduismus), neboť zdejší lidé nemají povědomí tamních obyvatel a tak přijmou zjednodušené představy. Re: Co je bůh? (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Momonka (Tinidril@seznam.cz) v Čtvrtek, 02. listopad 2017 @ 19:29:09 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Takhle to nejspíš dopadá, když se mrtvola, duchovně vyprázdněná, snaží udržovat při životě. Víra snad nesouvisí jen s vnějšími věcmi, které autor článku vyjmenoval. Víra je o Božím ujištění v duchu, že jsme Božími dětmi, syny. Chápal někdy autor, co je pravé synovství? To je stav, kdy se můžeš jakkoliv vzdálit a trucovat, ale nic to nemění na tom, že jsi stále Otcův milovaný syn. Komu bylo dáno stát se rodičem, tak to trošku chápe. Ovšem pouze tehdy, pakliže svoje děti miluje onou nepodmíněnou láskou.
Re: Co je bůh? (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: rosmano v Čtvrtek, 02. listopad 2017 @ 08:10:34 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

Správně.

"Víra je tedy ze slyšení zvěsti a zvěst skrze slovo Kristovo."

Přes slyšení zvěsti evangelia s vírou jsme přijali Božího Ducha. Toto živé Boží slovo nás drží ve víře. Jsme z toho slova zrozeni, tím slovem se krmíme a žijeme.
Kdo přestane přijímat potravu, umírá.

Zdá se, že jsi něco pochopil.Re: Co je bůh? (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Laura67 v Čtvrtek, 02. listopad 2017 @ 08:40:40 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Není to co píšeš pravda, když máš Boží zákon v srdci, nikdy se to nevytratí, protože Boha vidíš ve všem každý den, každou vteřinu. Nezbytečně apoštol Pavel napsal: Řím. 8:38,39
 • 38Jsem jist, že ani smrt ani život, ani andělé ani mocnosti, ani přítomnost ani budoucnost, ani žádná moc,
 • 39ani výšiny ani hlubiny, ani co jiného v celém tvorstvu nedokáže nás odloučit od lásky Boží, která je v Kristu Ježíši, našem Pánu. • Re: Co je bůh? (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
  Vložil: wollek v Čtvrtek, 02. listopad 2017 @ 10:58:16 CET
  (O uživateli | Poslat zprávu)
  //Každý, kdo se přestane modlit, kdo přestane číst jakékoli nábožné texty a přestane se tomu věnovat, přestává mít pocit boha, přestává mít pocit nadpřirozena, přestává být věřícím.

  S tímto naprosto nesouhlasím. To tak možná funguje u stádních a lehce manipulovatelných jedinců.

  Došlo by celkem jistě k tomu, že by vztah k Bohu do jisté míry ochladl, neprožívali bychom Boží blízkost, ani neviděli mnoho Božího jednání v našem životě ani okolo nás, nebyli bychom tolik citliví na Jeho vůli. Ale na to, aby člověk přestal být věřícím v teoretickém smyslu slova, musel by především ztratit rozum a soudnost. Jinými slovy, dokud budu mít schopnost přemýšlet, neumím si ani teoreticky představit dostat se do toho zoufalého stavu, který tu předvádíš. Ovšem tu jistotu, že budu mít schopnost myslet až do smrti, pochopitelně nemám :-).  Re: Co je bůh? (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
  Vložil: Willy (stanislav.velicky@seznam.cz) v Čtvrtek, 02. listopad 2017 @ 11:14:05 CET
  (O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
  Nevím, co je bůh, ale vím Kdo je BŮH! A byl bych naprostý blázen, kdybych dělal cokoli uvedeného v článku neboť Ho miluji, jsem na Něm závislý a rád s Ním trávím čas stejně jako On se mnou, spoléhaje na Jeho milost. Tož tak.   Re: Co je bůh? (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
  Vložil: Studentbible v Čtvrtek, 09. listopad 2017 @ 22:40:34 CET
  (O uživateli | Poslat zprávu)
  Tvá představa k nasycení času, který se ti krátí od narození... To je tvůj bůh...  Re: Co je bůh? (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
  Vložil: Dzehenuti v Pondělí, 06. listopad 2017 @ 07:46:01 CET
  (O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
  Bůh je duch. Bůh je Svatý. Bůh je neomezený časem a prostorem. Vědecky by se dal přirovnat k vševědomí/všežití, které formuje mnoho nádob/chrámu a svým duchem je činí živé. Působí ze středu, tím tvoří prostor a čas...který formuje nádoby kde každá plní to k čemu byla učiněna.  Re: Co je bůh? (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
  Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Neděle, 05. listopad 2017 @ 09:05:17 CET
  (O uživateli | Poslat zprávu)
  Ale výsledek je jistý. Každý, kdo se přestane modlit, kdo přestane číst jakékoli nábožné texty a přestane se tomu věnovat, přestává mít pocit boha, přestává mít pocit nadpřirozena, přestává být věřícím.

    Díky za článek. Zajímavé co si tu jako pobožní píšete, co žijete. I jiní pobožní psali podobné věci jako vy, stále dokola o pocitech, zážitcích, na pocity dávali extrémní důraz, zvláště ve chvílích, kdy jsme se ptali na realitu jejich života.


  Samozřejmě budeš pociťovat abstinenční příznaky. Tak jako u každé závislosti. Modlení, četba bible apod. v mozku uvolňuje endorfiny, proto to lidi dělají. Připrav se na absťáky. Bude ti to chybět. 

    Psal jste tu o vás také:


    V odborné literatuře i z běžného života víme, že abstinující feťák či alkoholik je navždy feťákem nebo alkoholikem, abstinence neřeší problém drog, řeší pouze následky. Jenom extrémně silní jedinci se dokáží od drog odpoutat tak, že od nich mají svobodu.

    Zajímá mne tedy jak je to u vás pobožných s vaší drogou, kterou jste si dopovali vaše pocity a zážitky. 

    Jestli jsem dobře pochopil, jste už za obdobím absťáků? Už tedy absťáky nepociťujete? Absťáky byly pouze těch 4-5 měsíců abstinence od dopování?

    Jste docela "čistý", nebo vás stále vaše pobožnost láká a musíte se jí cíleně vyhýbat, jako je to u jiných drog?

    
  Stránka vygenerována za: 1.95 sekundy