Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Běla.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15369, komentáře < 7 dní: 367, komentářů celkem: 337866, adminů: 60, uživatelů: 4850  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 263 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

rosmano
wollek
leonet
ivanp

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Recenze Parabible
·Podoba rodiny podle Bible
·Rozhovor s farářem Jana Palacha
·Vyjádření Arcibiskupství pražského k článku Duka vs. Halík na Lidovky.cz
·Reflexe: Kam zařadit Společenství baptistických sborů?
·PODOBENSTVÍ O FÍKOVNÍKU
·Texaský baptistický pastor, který schvaloval útok na gay klub, odstoupil
·Dietrich Bonhoeffer: O hlouposti
·Václav Klaus - obhájce náboženství standardního typu
·Pravoslavné církve jako rukojmí politiky

více...

Počítadlo

Licence Creative Commons

GRANO SALIS
 podléhá licenci
Creative Commons
Uveďte autora-
Neužívejte komerčně
3.0 Unported

Zaznamenali jsme
97 467 541
přístupů od 17. říjen 2001

Založeno L.P. 1997


ATELIÉR PROMĚN Jitka Černíková, kosmetika, vizáž, proměny, svatební líčení
BWF Protec
BWF Profiles
technické plsti
profily PMMA PC
plexi desky
aramid
kevlar Michaela Křivánková svatební fotografie, portréty, portrétní fotografie, fotografování novorozeňat a dětí, dětská fotografie, portrétní fotografie, svatba, svatební přípravy, fotograf

Život víry: Věrný v nejmenším je věrný i ve velkém...
Vloženo Čtvrtek, 12. říjen 2017 @ 17:17:26 CEST Vložil: Tomas

Kázání poslal gregorios777

Tento verš z Lk 16,10 má důležitou úlohu v duchovním životě v souvislosti s hříchem.


Apoštol Pavel říká, že "maličko kvasu všecko těsto nakvašuje." A stačí nejprve opravdu málo. Např. jen jeden krátký pohled našich očí, který je mimo Boží vůli (a tedy hříchem), jen tento malý krůček stranou a pak už se to snadno rozjede. Následuje další malý hříšek a další a nakonec je z toho velký vykonaný hřích a za něj smrt (přerušení společenství s Bohem, dokud hřích nevyznáme a nebudeme od něj následně očištěni). 


Proto o všem rozhoduje naše (nazvu to tak) mikrověrnost. Věrní celkově (makro) můžeme být pouze tehdy, když jsme věrní v nejmenším (v mikro). Chceme-li být Pánu věrní, musíme si hlídat i ten nejmenší hříšek, protože ten je schopen brzo nakvasit celé těsto a dovést nás až k dočasné smrti duše a ztrátě společenství v důsledku vážnějšího hříchu.


Pokud jsme naplněni Duchem a máme Boží Život, Pán v nás svojí Mocí způsobuje, že naplňujeme spravedlnost Zákona (Ř 8,4). Avšak to není všechno. Je tu stále naše svoboda volby, naše VŮLE. A ta rozhoduje, zda necháme Boží Život v nás vítězit nebo zda se rozhodneme proti Bohu a Jeho vůli (což je hřích). Proto Nová Smlouva obsahuje cca 500 apelů na naši vůli. Záleží tedy na tom, zda naší vůlí zmocníme Krista v nás, abychom skrze Něho vítězili. 


Zda dovolíme, aby naše vůle byla Bohu nejprve poddána a nakonec s Ním zharmonizována. V tom prvním případě jde o prosté podřízení se Bohu a v tom druhém (v případě harmonizace) jde o podřízení se Bohu se zalíbením. 


Naše vůle vyjadřuje v podstatě naše osobnost, tak jako Boží vůle vyjadřuje Osobnost Boží. Naše vůle je nejhlubší a nejdůležitější součástí duše (mysl, vůle, city), důležitější než mysl anebo city. A také je obnovována jako poslední z nich. A jako nejdůležitější. 


Proto v našem duchovním mikrosvětě je Boží vůlí, abychom se vždy pro tuto Vůli rozhodovali naší vůlí - abychom zaměřili naší vůli na Boží vůli, a to počínaje těmi nejmenšími věcmi. Je to stejné, jako střelba. Hledí se musí vyrovnat s muškou do jedné roviny s cílem, aby nedošlo k minutí se cíle... 
Příbuzné odkazy
· Více Kázání
· Novinky od Tomas


Nejčtenější článek Kázání:
O milování


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 1
Hlasů: 1


Prosím, ohodnoť tento článek:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"Věrný v nejmenším je věrný i ve velkém..." | Přihlásit/Vytvořit účet | 91 komentáře | Prohledat diskusi

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Věrný v nejmenším je věrný i ve velkém... (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Gregorios777 (Makarios5@seznam.cz) v Čtvrtek, 12. říjen 2017 @ 21:04:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Je to identické s veršem 1Kor 6,13:"A tělo ne smilstvu, ale Pánu a Pán tělu." Pokud jde o vůli, platí: "Ale vůle ne hříchu, ale Pánu a Pán vůli."

Pokud tedy naší vůlí v každé mikro události zplnomocníme Pána, aby v nás trvale pracoval, tak Pán zase z druhé strany zplnomocní naší vůli, aby byla věrná v mikrosvětě a tím i v makrosvětě. 

Jedno bez druhého nemůže existovat. Pánova práce v nás bez zplnomocnění naší vůle, ani zplnomocnění naší vůle, bez Pánovy Moci v nás. A dvojitý provázek se pak těžko roztrhne. 

Re: Věrný v nejmenším je věrný i ve velkém... (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Eleazar v Čtvrtek, 12. říjen 2017 @ 21:17:32 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
V životě je to stejné. Na koho je spolehnutí v maličkostech, kdy o nic nejde, tam je sersakramentsky větší šance, že nezklame, když půjde do středně mírně tužšího.
Naopak, komu je zatěžko i to nejmenší, ten zpravidla hodí přes palubu všechno i všechny ostatní, pakliže se to hodí.

A lidem v Církvi to nedochází
Mnoho našich lidí je schopmo a ochotno dát ještě 101 šanci někomu, kdo v předchozích 100 situacích nedal nijak najevo, že to příště bude jiné a lepší. A pak se jen diví a příště budou zase riskovat
Anebo naopak. Naši bratří si často neumí vážit lidí, za nimiž stojí roky a desítky příkladných let v porovnání s různými pochybnými existencemi, za mimiž nestojí nic než obskurní formální funkce, anebo jen doporučení takového funkcionářeRe: Věrný v nejmenším je věrný i ve velkém... (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Dzehenuti v Pátek, 13. říjen 2017 @ 09:51:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Je jediný Bůh a jediná víra. Bůh není velký ani menší, prostě je a je jediný, není trojitý. Tak stejně je to s vírou, buď je anebo není. To je podstata toho verše.Re: Věrný v nejmenším je věrný i ve velkém... (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Willy (stanislav.velicky@seznam.cz) v Pátek, 13. říjen 2017 @ 13:33:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Gregu, k čemu je tato tvá podivná konstrukce? L 16:10 se vztahuje v prvé řadě k mamonu, tedy ne primárně ke hříchu - k tomu sice může láska k mamonu pokračovat, ale až potažmo.

Vypíchl jsi vůli, jako hlavní část duše, ale Bible, tedy apoštol Pavel klade důraz na mysl, na proměnu obnovu mysli, aby mohla zkoumat Boží vůli - Ř 12:2. Jak se člověk může podřídit Boží vůli, když ji nebude znát, když nepozná, co je dobré, přijatelné a dokonalé pro Boha a koneckonců i pro něho? 
Podle zjevení Písma je hlavní částí duše mysl, kterou následují city a vůle. Obnovená mysl, která prozkoumá Boží vůli, aby zjistila, co se Bohu líbí a co ne, působí to, že věřící člověk, chtěje se líbit Bohu, chce to, co chce Bůh, což jde většinou úplně proti jeho přirozenosti, proti tomu, co chce člověk, takže přitom věřící člověk a milující hledající Boha musí zapřít sám sebe, svou duši, ve prospěch Boží vůle a to z lásky k Bohu, aby nesouce svůj kříž, který odstraňuje ze scény člověka, přivedl na scénu Pána Ježíše Krista, ztělesnění Boha s Jeho životem, kterým člověk věřící v Krista žije, s myslí Kristovou, kterou smýšlí, a vůlí, kterou koná. Tož tak.Re: Věrný v nejmenším je věrný i ve velkém... (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Willy (stanislav.velicky@seznam.cz) v Středa, 25. říjen 2017 @ 19:19:45 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Bůh nám dal ducha moci. lásky a rozvahy (jasné mysli). Moc se vztahuje k vůli, láska k citům a rozvaha k mysli, tzn. že máme ducha, který, jsme-li v duchu a chodíme-li podle Ducha, ovládá celou naši duši: naši mysl mění v mysl Kristovu, láska ovládá naše city a moc působí, že se naše vůle podřizuje Boží vůli. Tož tak. Stránka vygenerována za: 1.78 sekundy