Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Petra.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15277, komentáře < 7 dní: 378, komentářů celkem: 330712, adminů: 60, uživatelů: 4852  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 90 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Dva mýty o festivalu UNITED
·EXISTUJE SPASENÍ V JUDAISMU?
·Politicky nekorektně o Američanech, jejich víře a lžích
·Obnova ´´tradiční rodiny´´?
·Praha zažila další Den pro rodinu
·Pochod pro rodinu 2018
·Zpravodaj Bratrské jednoty baptistů - 03/2018
·Byl jsem uprchlík a neujali jste se mne…
·Posun křesťanských církví v nahlížení na islám během čtvrt století v ČR
·Pravé a Falešné Evangelium

více...

Počítadlo

Licence Creative Commons

GRANO SALIS
 podléhá licenci
Creative Commons
Uveďte autora-
Neužívejte komerčně
3.0 Unported

Zaznamenali jsme
95 188 136
přístupů od 17. říjen 2001

Založeno L.P. 1997


ATELIÉR PROMĚN Jitka Černíková, kosmetika, vizáž, proměny, svatební líčení
BWF Protec
BWF Profiles
technické plsti
profily PMMA PC
plexi desky
aramid
kevlar Michaela Křivánková svatební fotografie, portréty, portrétní fotografie, fotografování novorozeňat a dětí, dětská fotografie, portrétní fotografie, svatba, svatební přípravy, fotograf

Život víry: Jedení Krista
Vloženo Pátek, 15. září 2017 @ 11:10:48 CEST Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Willy

Myšlenka jedení Božího Slova je v Bibli zmíněna na mnoha místech a mám za to, že je zásadní, ba životně důležitá.


Ve SZ řekl Bůh dvěma prorokům - Jeremiášovi a Ezechielovi, aby snědli Boží Slovo.

Jr 15:16 Byla nalezena Tvá slova a snědl jsem je. Tvé slovo mi bylo k jásotu a k radosti mého srdce, protože mě nazývá tvým jménem, Hospodine, Bože zástupů. 

Ez 2:8, 3:1-4 A ty, lidský synu, slyš to, co k tobě mluvím; nebuď vzpurný jako ten dům vzpoury, otevři svá ústa a sněz to, co ti dávám. A řekl mi: Lidský synu, sněz to, co nalezneš. Sněz tento svitek a jdi, promluv k domu izraelskému. Otevřel jsem tedy svá ústa a on mi dal sníst tento svitek. Řekl mi: Lidský synu, nakrmíš své břicho a naplníš své útroby tímto svitkem, který ti dávám. Snědl jsem ho tedy a byl v mých ústech sladký jako med. Pak mi řekl: Lidský synu, jdi, předstup před dům izraelský. Promluvíš k nim Mými slovy.

V NZ pak bylo v knize Zjevení 10 řečeno Janovi, aby snědl svitek v rukou anděla a následně „Musíš znovu přinést proroctví mnohým lidem, národům, jazykům i králům.“ 

V případě Ezechiela a Jana tedy vidíme, že k tomu, aby mohli promluvit a promluvili Boží slovo, museli to Slovo nejprve sníst, aby se stalo jejich součástí. Vidím v tom jistý Boží princip, který je dnes poněkud opomíjený.


Boží Slovo je Slovem života a je určeno k jídlu. To Slovo se stalo tělem - člověkem a ten člověk, když byl pokoušen na poušti, řekl Satanovi - „Je napsáno: ‚Člověk nebude živ jen chlebem, ale každým slovem, které vychází z Božích úst.‘ “, což jsou slova z Deuteronomia 8:3.

Vlastně už v Genesis 2 Bůh při stvoření vysadil zahradu Eden, do které umístil člověka a dal ze země vyrůst veškerému stromoví žádoucímu na pohled a dobrému k jídlu, stromu života uprostřed zahrady. Strom života, rostoucí z obou stran řeky vody života je i v Novém Jeruzalémě, Božím svatém městě a vydává dvanáctero ovoce určené k jídlu těm, kdo to město tvoří, jsouce zároveň jeho obyvateli.

V Janově evangeliu nazývaném některými evangeliem života mluví Pán Ježíš Kristus v 6. kapitole, poté, co zázračně nasytí několikatisícový zástup lidí, sám o sobě jako o chlebu života a o jedení tohoto chleba, aby věřící v Něho měli život a to věčný život. 

Když za Pánem Ježíšem ten nasycený zástup přišel, odehrál se tento rozhovor: 

Řekli Mu: „Jaké Ty tedy činíš znamení, abychom je uviděli a uvěřili Ti? Co konáš? Naši otcové jedli v pustině manu, jak je napsáno: ‚Dal jim jíst chléb z nebe.‘ “ Ježíš jim řekl: „Amen, amen, pravím vám, ne Mojžíš vám dal chléb z nebe, nýbrž Můj Otec vám dává ten pravý chléb z nebe. Neboť chléb Boží je ten, který sestupuje z nebe a dává život světu.“ Řekli mu tedy: „Pane, dávej nám tento chléb stále.“ Ježíš jim řekl: „Já jsem ten chléb života. Kdo přichází ke mně, jistě nebude hladovět, a kdo věří ve mne, nebude nikdy žíznit.

V Janovi 6:51-58 je dále napsáno: Já jsem ten živý chléb, který sestoupil z nebe. Kdo jí z tohoto chleba, bude žít na věčnost. A chléb, který Já dám za život světa, je Mé tělo.“ Židé se hádali mezi sebou a říkali: „Jak nám tento člověk může dát k jídlu své tělo?“ Ježíš jim tedy řekl: „Amen, amen, pravím vám, nebudete-li jíst tělo Syna člověka a nebudete-li pít Jeho krev, nebudete mít v sobě život. Kdo jí Mé tělo a pije Mou krev, má život věčný a Já ho vzkřísím v poslední den.  Neboť Mé tělo (tj. Slovo, které se stalo tělem) je pravý pokrm a Má krev je pravý nápoj. Kdo jí Mé tělo a pije Mou krev, zůstává ve Mně a Já v něm. Jako Mne poslal živý Otec a Já žiji skrze Otce, tak i ten, kdo Mne jí, bude žít skrze Mne. Toto je ten chléb, který sestoupil z nebe; ne jako vaši otcové jedli manu, a zemřeli. Kdo jí tento chléb, bude žít na věčnost.“ 

Z výše uvedeného tedy vyplývá že nestačí Boží Slovo jen číst, znát a studovat, nýbrž je třeba Jej jíst! Chceme-li žít na věčnost, musíme Slovo jíst, ba co víc, měli bychom Jej také trávit a vstřebávat, aby se stalo námi, utvářejícím prvkem naší vnitřní bytosti. Tak jako se jídlo, které sníme, strávíme a vstřebáme stane naším tělem - všemi těmi buňkami, tkáněmi, orgány apod., tak se Kristus, když Ho jíme, trávíme a vstřebáváme, stane námi a my Jím v životě a přirozenosti, nikoli však v Božství, a budeme s Ním a On s námi jedno. 

A jak se jí, pije a dýchá Kristus? 
Trojím způsobem. Tím prvním nejlepším a nejjednodušším je modlitební čtení Slova, tzn. že Bohu vracíme Jeho nezměněné neupravené Slovo v modlitbě, k němuž můžeme připojit naše "Amen", a Bůh pak podle Iz 55:11 koná to, co chce, to, kvůli čemu to Slovo poslal - tak bude Mé Slovo, které vyjde z Mých úst: Nenavrátí se ke Mně s prázdnou, nýbrž vykoná to, co si přeji, a zdárně dokáže to, k čemu ho pošlu.

Druhý způsob je modlitební život jako takový, jímž pijeme z Ducha a třetí způsob je sice především dýcháním, zahrnující však i jedení a pití, a to je vzývání jména Páně, volání na Pána - "Ó, Pane Ježíši!". Takto se připojujeme k Pánu, jsme s Ním jeden duch (1K 6:17) a jsme tak jedno s Pánem.

Kéž se nad námi Bůh smiluje a dá nám moudrost a milost praktikovat tuto cestu života - jedeni Krista, abychom žili Krista, Kristem, pro Krista, skrze Krista a Kristu, našemu Pánu pro uskutečnění Božího věčného záměru zabudovat Boha v Kristu do člověka a člověka v Kristu do Boha, aby tak Bůh získal Bohočlověka, který bude vyjádřením a zastoupením Boha v Jeho vládě na zemi. Amen.

 
Příbuzné odkazy
· Více Zamyšlení
· Novinky od Tomas


Nejčtenější článek Zamyšlení:
Soulož v rajské zahradě


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 5
Hlasů: 1


Prosím, ohodnoť tento článek:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"Jedení Krista" | Přihlásit/Vytvořit účet | 129 komentáře | Prohledat diskusi

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Jedení Krista (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Milka v Sobota, 16. září 2017 @ 17:04:18 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Možná by k tomu tvému tématu mohlo patřit i toto:
Jakožto nyní zrozená nemluvňátka, mléka beze lsti, to jest Božího slova žádostivi buďte, abyste jím rostli.
Pro nemluvňátka je mléko pokrm. A záleží, jaké  je. Jestli nefalšované, neředěné, čisté.
 Voňavé a sladké:):) 

Re: Jedení Krista (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: martino v Pátek, 15. září 2017 @ 16:59:55 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Willy
Z výše uvedeného tedy vyplývá že nestačí Boží Slovo jen číst, znát a studovat, nýbrž je třeba Jej jíst!

martino
Vidíš Willy jak jsi bez Církve jako nahý v trní! Plácáš nesmyly. Spasitel nikde neprohlásil, že jeho slovo, je jeho Tělo. Naopak řekl, že jeho Tělo je pravý pokrm a jeho krev pravý nápoj. Abys toto měl a příkaz Krista vyplnil, musíš být v jeho Církvi...tam biskup nebo od biskupa vysvěcený kněz ti to prostředkuje a ty pokud se vykoupeš ve svátosti smíření budeš moci toto Tělo jíst a z toho kalicha Kristovu krev pít. "Tož tak."Re: Jedení Krista (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Willy (stanislav.velicky@seznam.cz) v Pátek, 15. září 2017 @ 13:42:28 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
oprava: toto Boží Slovo - Já jsem ten živý chléb, který sestoupil z nebe. Kdo jí z tohoto chleba, bude žít na věčnost. A chléb, který Já dám za život světa, je Mé tělo.“ Židé se hádali mezi sebou a říkali: „Jak nám tento člověk může dát k jídlu své tělo?“ Ježíš jim tedy řekl: „Amen, amen, pravím vám, nebudete-li jíst tělo Syna člověka a nebudete-li pít Jeho krev, nebudete mít v sobě život. Kdo jí Mé tělo a pije Mou krev, má život věčný a Já ho vzkřísím v poslední den.  Neboť Mé tělo (tj. Slovo, které se stalo tělem) je pravý pokrm a Má krev je pravý nápoj. Kdo jí Mé tělo a pije Mou krev, zůstává ve Mně a Já v něm. Jako Mne poslal živý Otec a Já žiji skrze Otce, tak i ten, kdo Mne jí, bude žít skrze Mne. Toto je ten chléb, který sestoupil z nebe; ne jako vaši otcové jedli manu, a zemřeli. Kdo jí tento chléb, bude žít na věčnost.“ 

mělo být celé boldem - jistým nedopatřením jeho větší část není. Takže takto:

Já jsem ten živý chléb, který sestoupil z nebe. Kdo jí z tohoto chleba, bude žít na věčnost. A chléb, který Já dám za život světa, je Mé tělo.“ Židé se hádali mezi sebou a říkali: „Jak nám tento člověk může dát k jídlu své tělo?“ Ježíš jim tedy řekl: „Amen, amen, pravím vám, nebudete-li jíst tělo Syna člověka a nebudete-li pít Jeho krev, nebudete mít v sobě život. Kdo jí Mé tělo a pije Mou krev, má život věčný a Já ho vzkřísím v poslední den.  Neboť Mé tělo (tj. Slovo, které se stalo tělem) je pravý pokrm a Má krev je pravý nápoj. Kdo jí Mé tělo a pije Mou krev, zůstává ve Mně a Já v něm. Jako Mne poslal živý Otec a Já žiji skrze Otce, tak i ten, kdo Mne jí, bude žít skrze Mne. Toto je ten chléb, který sestoupil z nebe; ne jako vaši otcové jedli manu, a zemřeli. Kdo jí tento chléb, bude žít na věčnost.“Stránka vygenerována za: 1.88 sekundy