Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Anastázie.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 1, článků celkem: 16650, komentáře < 7 dní: 237, komentářů celkem: 429447, adminů: 60, uživatelů: 5250  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 113 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116437420
přístupů od 17. 10. 2001

Partnerství: Manželství s nevěřícím - zkušenosti
Vloženo Pátek, 15. září 2017 @ 11:10:26 CEST Vložil: Tomas

Zkušenosti poslal McMartyn_

Chtěl bych se vás zeptat na vaši zkušenost, případně zkušenost ze života vašich sourozenců v Kristu, týkající se chození a manželství s nevěřícím protějškem.

Neptám se, co k tomu říká Boží slovo a k čemu vede Duch svatý, v tom mám jasno. Spíš mě zajímají následky rozhodnutí jít do manželství s nevěřícím nebo naopak, rozejít se s tím, kdo nepatří Kristu.

Pán Ježíš říká v Lukáši 18:29 - „Amen, pravím vám, není nikoho, kdo opustil dům nebo ženu nebo bratry nebo rodiče nebo děti pro Boží království, aby v tomto čase nedostal mnohokrát víc a v přicházejícím věku život věčný.“

Máte tu zkušenost, že ikdyž jste se zřekli někoho, koho jste i velmi milovali, kvůli Kristu, nelitujete toho a Bůh vám připravil v "tomto čase ještě něco mnohokrát víc", ať to bylo cokoliv?

Případně naopak, mělo vaše rozhodnutí neposlušnosti vůči Božímu slovu nějaké následky, které vás tíží, trápí a víte, že jste tehdy v minulosti měli poslechnout Boží hlas, ikdyž by to znamenalo opustit někoho, koho milujete?

Děkuji všem za jejich názory.

"Manželství s nevěřícím - zkušenosti" | Přihlásit/Vytvořit účet | 161 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Manželství s nevěřícím - zkušenosti (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 20. září 2017 @ 08:17:26 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Ahoj.

  Mám k tématu osobní zkušenosti, i když z "druhé strany".

  Moje manželka byla "věřící" odmala, ale nebyla křesťanka, s křesťanstvím se setkala někdy v šestnácti, přijala Pána Ježíše "na první dobrou" na nějakém evangelizačním víkendu. Já na tom byl podobně, odmala "věřící", ale s křesťanstvím jsem se setkal až později, kolem dvacítky. Zpočátku jsem ho odmítal a stavěl se jasně proti, ale byl jsem v té době už "hledající", takže jsem začal číst systematicky bibli, zajímat se o křesťanství a postupně jsem začal věřit tomu, co se v bibli píše. Byli jsme tehdy na koleji v poměrně bouřlivém prostředí po revoluci, kde se probíralo všechno možné a křesťanství a křesťanské učení byla jedna z věcí.

  V té době se stal křesťanem jeden z mých spolužáků, soused na koleji a u něj jsme se s manželkou potkali. Mně se dost líbila, ale byla "moc krásná, abych si na ní troufnul", pro ní jsem zase byl "ten nevěřící". Takže tohle dilema musela řešit. Řešila ho tak, že se za mne modlila. Párkrát jsme se tehdy viděli a pomatuju se na svoji pozici nekřesťana: Tehdy už jsem si jako nekřesťan vnitřně jasně uvědomoval, že k sobě nepatříme, že křesťané mají něco, co nemám, co nežiju, "co k sobě nejde". Navenek jsem to samozřejmě nedával najevo. Vzhledem k manželství ale byla ta "nekompatibilita" pro mne velmi zjevná.

  V průběhu té doby jsem se ale stal křesťanem taky (trvalo to asi rok, napsal jsem o tom kdysi) a začali jsme spolu s manželkou chodit, tehdy už z mé iniciativy, protože jsem okamžitě poznal změnu života. Byl jsem ale v té době velmi vážně nemocný a uzdravení trvalo více jak čtyři roky, tak to neměla moje žena jednoduché. Dnes ale vím, že i jí (a dalším lidem) vděčím za svůj život, že jsem dnes ještě tady. 

  Vím, že v době, kdy jsem nebyl křesťanem, řešila téma uvedené v článku, a to jasně tak, že by se vzdala člověka, jehož život by nepatřil Ježíši. Řešila to i dříve. Jestli dostala mnohokrát víc, to tedy nevím, museli byste se zeptat jí. Ale já jsem hodně rád, že jsem křesťanem, že žiju, že mi Bůh zachránil život a můžu žít pro něj.

  Toník
Re: Manželství s nevěřícím - zkušenosti (Skóre: 1)
Vložil: tele v Středa, 20. září 2017 @ 09:00:14 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Šalom.

V krátkosti.

Můj i mé manželky život se spojil několik let před tím, než jsme uvěřili.  Vzali jsme se, necelý rok poté, co jsme uvěřili a poté, co jsme zjistili, že očekáváme dítě. Od doby, kdy jsme spolu začali randit, jsme ve všem spolu, vše rozhodovali společně, ne bez souhlasu druhého.

Nicméně, nikdo z mé rodiny není věřící, (ač se poslední dobou rodičové mění a jsou vstřícní). Nikdy mě ani ve snu nenapadlo, se jich vzdát pro B-ha a Ježíše Krista, opustit svou lásku k nim. To samé k mým bratrům, tetám, strýcům, bratrancům, sestřenicím, a ke všem kdo jsou stále živí. A B-h po mne nikdy nechtěl, abych je opustil, naopak. Přimkl jsem se k nim více. Nikdy bych milovanou osobu neopustil. Slovům Ježíšovým rozumím trochu jinak: Kdo miluje ... své příbuzné... více jako mne ... A to neumím. Miluji je jako Ježíše Krista. To že je opouštím a ne ve všem.jsem s nimi zajedno, neznamená, že bych je ztratil, ale spíše jsem nalezl mnohem více, než jen svou lásku příbuzenskou k nim. Miluji je o (Krista) to více. Raději bych ztratil svůj život, než se vzdát B-ží a Kristovy a své lásky k nim. A pokud to lze nazvat 'zápasem', pak i před B-hem budu vždy stát v zápase s Ním, za jejich životy. 

Kdo umí, pochop to.

A i kdybych si dovedl představit, o co 'mnohé jsem přišel', že jsem pro 'Krista' své milované neopustil, vím a mám zaslíbeno, že s nimi získávám mnohem více a v přicházejícím věku život věčný. Můj život patří B-hu a jim, ne bez nich a ne bez Něho.Re: Manželství s nevěřícím - zkušenosti (Skóre: 1)
Vložil: McMartyn_ v Pondělí, 18. září 2017 @ 13:09:41 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Děkuji mnohokrát za vaše příspěvky a svědectví, přečetl jsem všechny. Jaký je můj postoj a co mě z Písma i osobní zkušenosti přesvědčuje a usvědčuje, že manželství a chození s nevěřícím je mimo Boží záměr s křesťanem? Za stěžejní bych asi považoval i v diskuzi několikrát citovanou pasáž 2.Kor 6:14-18. Někteří tvrdí, že tato pasáž se týká nesení evangelia nevěřícím, ale co jiného je chození a vztah s opačným pohlavím než nesení evangelia? Bible, z hlediska duchovního stavu, rozlišuje člověka pouze na dva typy. Buď je to Boží dítě nebo satanovo. Buď je to chrám Boží nebo chrám modlářský. Neexistuje žádný mezičlánek. Co se děje a jaké to má důsledky, když dojde ke spojení chrámu Božího s modlami vidíme na stránkách starého zákona neustále. Postupné odpadávání, kompromisy, sezení na plotě...Bůh od takové bohoslužby vždycky odstupoval. Stejně tak Pán Ježíš o manželství říká:"a budou ti dva jedno tělo, takže již nejsou dva, ale jeden." Znovu, naše těla jsou chrámem Ducha svatého, těla nevěřících chrám model. Pokud Ježíš říká, že v manželství jsou ti dva jedno tělo, tedy jeden chrám, opět dochází v duchovní rovině ke spojení, které nemůže zůstat bez následků. Taková je i moje zkušenost. Ne přímo v manželství, ale v chození. Můžete si říkat, že to ustojíte, že jste pevní ve víře, že vám Bůh pomůže, ale opak je pravdou. Jeden hřích vede k dalšímu, jedna neposlušnost k další, jeden kompromis k dalším. A najednou si uvědomíte, že jste tak daleko od Boha. Naštěstí On je věrný a volá a přitahuje vás zpět k sobě.
Zasáhlo mě jedno kázání, kdy řečník porovnával právě tyto duchovní stavy člověka. Pokud dojde k tomu, že si Boží dítě vezme dítě toho zlého, stává se křesťanovým tchánem samotný satan a takovýto "rodinný stav" nutně povede k rozdělění a rozdvojení.Proto bych chtěl varovat všechny, kdo se rozhodují zda jít do manželství s nevěřícím. Zamilovanost pomíjí, srdce se ochlazuje, chemie lidského těla se mění, růžové brýle padají. Druhotné záležitosti jako krása, stejné záliby, dobrota protějšku jsou křehké a mění se. Ale duchovní stav, který je základním kamenem, zůstává. Ledaže by Bůh učinil daleko větší zázrak než bylo pozemské stvoření a stvořil by nový život v nevěřícím.  


Dovolím si tvrdit Leonete, že Vás Bůh spasil ne díky poslušnosti, ale navzdory neposlušnosti Vaší manželky. Bůh si může použít naši neposlušnost a vzdor ke své slávě, i záchraně lidí. To nás ale neospravedlňuje Boha neposlouchat.

Tetro, moc Vám přeji a modlím se, aby Bůh zachránil Vašeho manžela. Asi si trošku umím představit, jak to u vás vypadá, ikdyž do manželství můj vztah nedospěl. Poznávám osobně, že Bůh miluje pokoru a věřím, že když budete pokorná a tichého srdce, můžete svým postojem přivést manžela k pokání. Samozřemě pokorná a podřízená v záležitostech, které nejsou v rozporu s Božím slovem. Tady Vám přeji naopak ať jste věrná Kristu, ikdyž chápu, že to je často boj a duchovní zápas, který je velmi tvrdý. Držte se...Krista.

Krásné svědectví Wollku, ale s názorem že pro Vaše děti by byl lepší dobrý nevěřící než zlý křesťan nesouhlasím. "zlý, nevěrohodný, třeba fanatický, či zákonický" křesťan totiž neexistuje ;-)

Re: Manželství s nevěřícím - zkušenosti (Skóre: 1)
Vložil: Tetra v Neděle, 17. září 2017 @ 14:09:29 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Můj manžel je nevěřící. Manželství s nevěřícím nikomu nedoporučuju, naopak od toho zrazuju, pokud stojíte před volbou. Předně tedy musím říct, že jsem si absolutně jistá, že Bůh je mocnější než všechny naše následky hříchů, které se nám "podařily" ať už v křesťanském životě nebo před ním.  Dokáže změnit tragedii v radost, nebo naopak ponechá "osten", který umí hodně bolet, tak jak sám chce a jak je to pro nás dobré. Poslední věc, která mě velmi utěšuje a kterou vím, je, že si nás vyvolil a přitom věděl a znal všechny naše bolestivé nevěry své vůli a naše selhání. To mě nutí jít s vděčností na kolena. 
Za ty roky v manželství s nevěřícím jsem pochopila, že Bůh je věrný a vylévá své požehnání, jde tou cestou se mnou. Na druhou stranu vnímám, že kdykoli se rozhodnu věnovat Bohu ve svém životě víc místa, přijde odpor. Abyste chápali, můj manžel mi nebrání v ničem. Ani v tom, že se modlíme s dětmi, chodíme (bez něj) do církve a mluvíme o Bohu. Je to morální člověk, velmi laskavý a milující. Dokonce mám podezření, že je Bohem přitahován a čím víc se mi daří žít život v Kristu, tím líp. Na druhou stranu je tu ten odpor. Naposledy mu zacalo vadit, že trávím čas s lidmi ze sboru. Pokud bych šla k sousedům posedět, klidně pohlídá děti, ale jakmile jde o lidi ze sboru, něco mu na tom vadí. Nechce je znát, nechce se s nimi přátelit a to je jinak komunikativní a otevřený. Další věc, kterou jsem pochopila je, že se s ním nemůžu o Bohu bavit a rozebírat teologické špeky. Dopadne to katastrofou, takže mu radši svědčím životem s beru to tak, že mi to nepřísluší. Život s nevěřícím manželem je plný frustrace. Velmi mi chybí společná modlitba, duchovní podpora v těžkých chvílích, nemůžu s ním sdílet to nejdůležitější. Musím dělat určité kompromisy se světem, což mě štve. Je mi příležitostně zdrojem pokušení, kdy musím stát na Božím slově, naposledy jsem tak bolestivě selhala, že není nikoho kromě Pána, kdo by uzdravil a on uzdravuje. Největší frustrací a zároveň nadějí je touha, aby se mnou jednou stál spasený před Pánem (samozřejmě nejen on). Pokud jde o rozvod, vím s jistotou, že ho nesmím opustit. To je asi v kostce všechno. Na závěr už jen má myšlenka, za jejíž pravdivost neručím, ale sem tam mě napadá, že se svou neposlušností připravujeme o velké věci, které nám Bůh připravil. Naštěstí on ví, co s tím:)
Re: Manželství s nevěřícím - zkušenosti (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Sobota, 16. září 2017 @ 23:21:04 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Co Bůh spojil člověk nerozlučuj.
Mno, známá citace, nad kterou málokdo bádá do hloubky.  V duchovní revizi manželského vztahu je to přīmo nutnost. Položme si otázku. Kdy se snoubenci našli, kdy se duchovně spojili v jednu bytost? Při oddavkách to není. Je to mnohem dříve, a to, že je Bůh spojil oba dva ve stejném okamžiku poznají v pravdě Ducha svatého. Když se to stane, tak není důležité zda jsou oba dva věřící. Předtím, než Duch dá pravdu poznat, je totiž nevěřící bez vyjímky každý. Jinak by přece poznání pravdy nebylo třeba. Nepoznaná pravda je většinou něco, čemu nevěříme a věřit nechceme. Může nastat situace, a v životě často nastává  že jeden snoubenec již poznání pravdy Ducha o božī existenci má, a druhý ještě ne. Oba dva však mohou mít stejné poznání pravdy Ducha o tom, že je něco, Bůh spojil v jedno. Poznáním existence bozí u jednoho jsou tak posvěcení oba dva. Vztah je Bohem požehnaný.
U "věřících" co zapoměli na svůj vlastní duchovní vývoj a růst, se objevuje mylný názor, že nevěřící nemůže vnímat pravdu Ducha! Omyl!! Nechť se každý rozpomene co u něho bylo před tím, než mu byla zjevená pravda Ducha o boží existenci. Co bylo přede dnem D? Mnoho pravd jsem poznali, neznali jsme zdroj, a tyto pravdy nás přivedl k poznání existence Boha. Vždyť kdo z nás může dokázat že Bůh je, ale přitom to v poznání pravdy Ducha svatého totově víme!

Při revizi manželství musime v pravdě Ducha rozpoznat spojení Bohem! Pokud tam toto boží spojení není, a místo toho uvidíme klam, faleš, neřest a tělesnost, tak se před Bohem nikdy o manželství nejednalo. Takové "manželství", byť udrżované dobrou vůlí,  je jedna velká duchovní destrukce, která rozbíjí osobnosti dětem, ničí jim životy.

Bohu díky, že nás spojil v jedno! Víme to 28 let. Bůh pomáhej těm, kteří byli při hledání partnera oklamaní. Bůh pomáhej jejich dětem.
Re: Manželství s nevěřícím - zkušenosti (Skóre: 1)
Vložil: JirkaB v Pátek, 15. září 2017 @ 21:34:17 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zkušenosti jsou fajn, ale stav křesťanstva je jaký je, takže jaké zkušenosti chceš? Zkušenosti lidí co mají Pána na prvním místě, zkušenosti náboženských lidí, zkušenost vlažných, zkušenosti sedících na dvou židlí, zkušenosti lidí neberoucích vážně Boží slovo, zkušenosti lidí beroucí vážně Boží slovo, ....
K čemu ti budou zkušebnosti lidí co následují Krista jen pusou, nikoliv skutkem? Z takových zkušeností si dokážeš vybrat co chceš slyšet a podpořit to v co chceš věřit.
Boží slovo je ti jasné, o Božím slově se nechceš bavit,...

..co ti mohu doporučit, nedej na zkušenosti, poslouchej Boží vůli. To, že někdo se zachová svévolně a má tu kliku, že přežije není návodem k následování. To, že někdo se zachová podle Božího Slova a je vyvržen či upálen, není důvod k nenásledování. 

Jít do manželství s někým koho zakazuje Pán je riziko, může dopadnout životem i smrtí. Jeden to přežije a manželství je nádherné, jiný to přežije, ale manželství není požehnané a někdo to nepřežije vůbec. Tyto zkušenosti jsou v Písmu a i mezi bratřími. Jeden dopadl tak jiný naopak a někdo odpadl od Boha. Zkušenosti jsou různé a není to o víře toho věřícího. 

Jinak nerozumím co znamená slovní spojení jít do manželství s nevěřícím. Můžeš objasnit o jakou situaci jde? Ne jména, místa, ... ale popsat situaci. Proč se ptám, potkal jsem křesťany, co učí, že manželství je razítko na radnici, takže manželství na psí knížku není manželství a je tedy nezávazné, jelikož je pouhým smilstvem. Jenže manželství na psí knížku je před Bohem stejným manželstvím jako s razítkem, takže pokud někdo v soužití na psí knížku uvěří, tak by si měl skočit pro razítko a neopuštět manželku, jak někteří rádi učí (samozřejmě s odkazem, že věřící nemůže táhnout jho s nevěřícími) a tak se rozvedou, pardon, nerozvedou, jen ukončí smilstvo s dívkou, kterou léta milovali, společně žili, snili, budovali hnízdo.... ale pro absenci razítka....
Proto se ptám, ale ty vlastně nechceš sdílení, diskuzi, ty chceš jen svědectví, aby jsi nevím co... Nevím, Svědectví jistě získáš, bude jich mnoho a každé bude jiné, já osobně bych na svědectví nedal, raději bych se držel Boží vůle.
Pokoj tobě Jirka


Re: Manželství s nevěřícím - zkušenosti (Skóre: 1)
Vložil: leonet v Pátek, 15. září 2017 @ 21:35:01 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Má osobní zkušenost. Manželka věřící, si mne vzala. Pět let se "pouze" za mne modlila, Pán se smiloval, a já uvěřil. Pak jsme přišli do Církve, vše v pohodě, jen jsem byl upozorněn, ať to nikomu nříkám. ??? proč?
Znevěrohodnil bych "jejich" učení!
Nikdy nezapomínej, že litera zabíjí, ale Duch obživuje.
Kdyby se manželka držela striktně "učení" dané denominace, asi jsem se upil k smrti.
A teď babo raď.Re: Manželství s nevěřícím - zkušenosti (Skóre: 1)
Vložil: leonet v Sobota, 16. září 2017 @ 00:22:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Autorovi článku, našich půtek si nevšímej, vem si z toho to, co potřebuješ.Re: Manželství s nevěřícím - zkušenosti (Skóre: 1)
Vložil: zeryk v Pátek, 15. září 2017 @ 20:13:40 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Šalom,

Z jakého popudu či "náboženské představy" vyznívá Luk 18:29 proti manželství ( smíšeného...?)

Rozejít se s nevěřícím ? Nechápu...
Zříct se někoho ( milovaného) pro Mesiáše ( Krista Ježíše) ?? 
... takže miluj bližního svého už Kristus zrušil ?
On to ( Pán) po Tobě chce, a Ty nechceš ...?

Re: Manželství s nevěřícím - zkušenosti (Skóre: 1)
Vložil: Gregorios777 v Pátek, 15. září 2017 @ 21:13:52 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
V tomto mohu svědčit ze své vlastní zkušenosti jako "odborník na slovo vzatý". Žil jsem v takovém manželství krutých 30 let. A po těch letech musím každého věřícího varovat:

Na manželství s nevěřícím nemůžeš ANI POMYSLET!

Něco jiného, když už v manželství jsi a uvěříš v něm v Krista. Pak se rozvádět nemáš. V tomto případě je nevěřící posvěcen skrze věřícího. Ne tak ale v prvním případě, kdy si jako věřící vezmeš nevěřícího. Tam o žádném posvěcení nemůže být ani řeč a naopak jde o znesvěcený svazek, se kterým Bůh nikdy nedal a nedá souhlas. Nikdy takovému svazku nepožehná.

Pokud je třeba nevěřící ještě navíc posedlá, panovačná hysterka, pak má věřící ze života doslova peklo. Vaše děti budou nevěřící - o tom mluví i Písmo ve SZ.

 V těch dnech spatřil jsem také Židy, kteříž byli pojali ženy Azotské, Ammonitské a Moábské, 
24 An synové jejich mluvili od polu Azotsky, a neuměli mluviti Židovsky, ale podlé jazyku každého toho lidu.

Co dělal Ezdráš v důsledku toho, že si Izraelci nabrali pohanské ženy? Jak velký to byl hřích? 

A když se to vykonalo, přistoupili ke mně knížata, řkouce: Neoddělil se lid Izraelský, ani kněží a Levítové od národů zemí, ale činí podlé ohavností Kananejských, Hetejských, Ferezejských, Jebuzejských, Ammonitských, Moábských, Egyptských a Amorejských. 
2 Nebo nabrali sobě a synům svým dcer jejich, a smísili se símě svaté s národy zemí, a knížata a vrchnost první byla v tom přestoupení. 
3 Kteroužto věc když jsem uslyšel, roztrhl jsem roucho své i plášť, a trhal jsem vlasy s hlavy své i z brady, a seděl jsem zděšený. (Ezd 9)


I seděl všecken lid na ulici domu Božího, třesouce se pro tu věc i pro déšť. 
10 Tedy vyvstal Ezdráš kněz a řekl k nim: Vy jste zhřešili, že jste pojímali ženy cizozemky, abyste přidali k provinění lidu Izraelského. 
11 Protož již vyznejte se Hospodinu Bohu otců svých, a čiňte vůli jeho, a oddělte se od národů cizích, i od žen cizozemek.(Ezd 10)

A Nz hovoří stejně:

A netáhněte jha s nevěřícími. Nebo jaký jest spolek spravedlnosti s nepravostí? A jaké obcování světla s temnostmi? 
15 A jaké srovnání Krista s Beliálem? Aneb jaký díl věřícímu s nevěřícím? 
16 A jaké spolčení chrámu Božího s modlami? Nebo vy jste chrám Boha živého, jakož pověděl Bůh: Že přebývati budu v nich, a procházeti se, a budu jejich Bohem, a oni budou mým lidem. 
17 A protož vyjdětež z prostředku jejich a oddělte se od nich, praví Pán; a nečistého se nedotýkejte, a já přijmu vás. 
18 A budu vám za Otce, a vy mi budete za syny a za dcery, praví Pán všemohoucí. (2Kor 6)

Za Ezdráše musel lid tyto ženy propustit, protože zde hrozil úplný zánik lidu Izraele. Podobně, jako nyní nás chtějí multikulturně "obohatit" a zničit bílou rasu. Všimněte si však, že ani soudobý Izrael nikdy nic takového u sebe nepřipustí. (O to více to prosazuje u nás v Evropě....) 

Re: Manželství s nevěřícím - zkušenosti (Skóre: 1)
Vložil: wollek v Pátek, 15. září 2017 @ 21:28:30 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Myslím, že je to opravdu zajímavé téma.

Moje zkušenost - přál jsem si vždy (už jako ateista) vážně chodit pouze s jednou ženou, a tu si pak i vzít za manželku a zůstat s ní, dokud nás smrt nerozdělí. Později jsem uvěřil a mé přání se stalo více i mou modlitbou. Když jsem svou budoucí ženu viděl poprvé na semináři, utkvěla mi nějak v paměti. Když jsem ji spatřil podruhé, dostalo se ke mně Slovo Páně, že ona bude mou manželkou. Nebral jsem to moc vážně ve smyslu, že bych pro to, něco moc aktivně dělal a podnikal. O 2-3 měsíce později jsme se znovu potkali, úplně na jiném místě. Na Slovo Páně jsem nikdy nezapomněl - své ženě jsem o tom řekl až po 20 letech manželství....

Když jsme se krátce po svatbě, možná už před ní, nejsem si jistý, bavili o obrácení se k Bohu, a ona zase jindy zmiňovala své příběhu se svými předchozími láskami, zmiňovala i kluka, kterého si chtěla vzít. Už plánovali společný život. Pak manželka uvěřila v Ježíše - jela si pro uzdravení, ale obrátila se k Pánu - uzdravená nadpřirozeně byla také - nicméně to jí lékaři potvrdili až později, 

Její tehdejší přítel se snažil uvěřit v Boha, chodil s ní na různé křesťanské akce... ovšem náznaky své víry vlastně předstíral. Dělal to kvůli ní. Po roce se s ním konečně dokázala rozejít. Bylo to pro ni bolestivé, ale věděla, že Pán Ježíš si přeje něco jiného (bylo by to na složitější vyprávění, ale o to tolik nejde). Když jsme se bavili, uvědomoval jsem si, že v době, když opoustěla svého přítele, já intenzivně hledal Boha. Nakonec jsme se shodli, že přesně v den, kdy se o na rozešla s nevěřícím přítelem, wollek se obrátil k Ježíši a před celým shromážděním Jej vyznal jako svého Pána. Byla to poslední červnová sobota roku 1992. Pán se ke všemu přiznal. Potkali jsme o tři roky později...

Toto věřím, že je Boží cesta, jak najít partnera - manželka svého přitele hodně milovala. Ale byla se ochotná pro Ježíše zříci čekoholiv. Později už byla smířená, že snad zůstane sama, a půjde třeba do vesničky SOS. Pár měsíců na to, když ona už tuto záležitost zcela odevzdala Bohu, Pán ke mne promluvil... Byli jsme z úplně jiného města a setkali se na křesťanské akci, kde jsme ani jeden původně jet neměli...


Znám případy, kdy to sestry nevydržely, a začaly raději chodit s nevěřícím přítelem. Nemyslím si, že by vždy jejich manželství dopadla špatně. Jak je to ale s jejich duchovním životem, nevím. Ztratili jsme na sebe kontakt.

A pak znám případ, kdy se sestra, co dlouho kázala na mládeží, že věřící s nevěřícím nemá nic společného, že je nepřijatelné, aby lidé z mládeže táhli společného jho s nevěřícími. Jenže pak se do ní zamiloval nevěřící kolega. Ona do něj postupně snad taky. Ale stála si za tím, co hlásála, i když mu věnovala více a více svého srdce. Sám jsem měl naději, že nakonec její přítel Boha pozná. To se opravdu i stalo a zatím jsou celkem šťastní, i když krátce sezdaní - příliš krátce na to, aby šlo dělat nějaké závěry. Osobně bych vždy měl obavy o skutečné motivy takového obrácení se k Bohu, nicméně Bůh si může použít ke svým plánům úplně cokoliv.

A pokud jde o mé děti? Sám mám názor, že bych spíše unesl, aby si vzali nevěřícího, který s nimi nebude chtít mít předmanželský sex, a nebude provozovat jiné ohavnosti a byl by to přirozeně hodný a slušný člověk, než by měli křesťana, který by se mi jevil zlý, nevěrohodný, třeba fanatický, či zákonický, u něhož bych necítil, že bude tím, s ním bude mé dítě žít ve šťastném manželství. Podle statistik se křesťanská manželství rozvádějí prakticky stejně jako manželství nevěřících (v USA je to prý ještě horší, u nás oficiální čísla neexistují). Takže opravdu sám o sobě fakt, že si někdo vezme věřícího ještě nezaručuje šťastný a trvalý svazek. 

Přednost však dávám příběhům, které jsem popsal jako ten svůj vlastní - nechce-li si člověk zadělávat na pozdější potenciální problémy... ale nejsem úplně fanaticky proti tomu, když si někdo vezme nevěřícího člověka. Mnohem více mi vadí, když se někdo rozvede a následně se rozhodne žít v cizoložství v "novém manželství" - ale i to je jeho/její věc. Pouze říkám, co vnímám jako mnohem závažnější, jako hřích, z hlediska Písma.

//Máte tu zkušenost, že ikdyž jste se zřekli někoho, koho jste i velmi milovali, kvůli Kristu, nelitujete toho a Bůh vám připravil v "tomto čase ještě něco mnohokrát víc", ať to bylo cokoliv?

Já tu zkušenost nemám, ale moje manželka z našeho příběhu ano. Je to tak. A proto jsem jej také sdílel - i s těmi základními souvislostmi.Stránka vygenerována za: 0.90 sekundy