Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Jaromír.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 15289, komentáře < 7 dní: 309, komentářů celkem: 332240, adminů: 60, uživatelů: 4850  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 98 návštěvník(ů)
a 5 uživatel(ů) online:

wollek
Frantisek100
JirkaB
rosmano
Willy

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·V pravoslaví hrozí rozkol. Důvodem je Ukrajina
·Reakce Pavla Coufala na článek v ŽV ´´Bouřlivý Sjezd delegátů´´
·Veřejné setkání na podporu čínských křesťanů - 14. října 2018 v Praze
·Křest svatý v pojetí Církve bratrské
·Sto let Českobratrské církve evangelické – pohled zvenčí
·Modlitby za vladaře
·Konference mládeží SCEAV a BJB v Třanovicích ´´Nepromarni svůj život´´
·Pravoslaví štěpí ukrajinská krize, Moskva trhá pouta s Konstantinopolí
·Prohlášení pastora Johna MacArthura o sociální spravedlnosti a evangeliu
·Nashvillské prohlášení o sexualitě z biblického pohledu

více...

Počítadlo

Licence Creative Commons

GRANO SALIS
 podléhá licenci
Creative Commons
Uveďte autora-
Neužívejte komerčně
3.0 Unported

Zaznamenali jsme
95 851 886
přístupů od 17. říjen 2001

Založeno L.P. 1997


ATELIÉR PROMĚN Jitka Černíková, kosmetika, vizáž, proměny, svatební líčení
BWF Protec
BWF Profiles
technické plsti
profily PMMA PC
plexi desky
aramid
kevlar Michaela Křivánková svatební fotografie, portréty, portrétní fotografie, fotografování novorozeňat a dětí, dětská fotografie, portrétní fotografie, svatba, svatební přípravy, fotograf

Život víry: Život v Kristu
Vloženo Středa, 06. září 2017 @ 10:44:23 CEST Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Willy

V poslední době se na Granu pod články na různá témata často přetřásá v podstatě téma jedno, a to svatost, hřešení, zachovávání přikázání, souhrnně tedy možno říci způsob života křesťana se všemi jeho nedostatky, nedokonalostí apod..


A přitom všechny problémy člověka v Adamovi, tj. starého stvoření vyřešil druhý či poslední Adam, Kristus, který dal zrod stvoření novému. Pán Ježíš Kristus tak učinil tím, že staré stvoření ukončil na kříži. V Adamovi jsme kvůli pádu člověka všichni nezpůsobilí uskutečnit Boží věčný záměr neboli naplnit účel, pro který Bůh člověka stvořil. Ale v Kristu jsou všichni učiněni novým stvořením, které způsobilé je, neboť jeho/naší způsobilostí je sám Kristus, dokonalý člověk a úplný Bůh.

Bible říká, že Kristus je náš život (Ko 3:4) a Pavel, který to napsal, jinde sám za sebe řekl, že žít pro něho znamená Kristus (Fp 1:21a). Sám Pán Ježíš řekl: Já jsem ta Cesta: Pravda i Život (J 14:6) a jinde: Já jsem vzkříšení i život (11:25). Cesta je způsob, jak naplnit Boží plán a vejít do Božího království. Pravda je vyústění Světla, jímž je Bůh jako skutečnost toho, Kým a čím je Bůh v Kristu pro člověka. A Život je prostě Boží věčný život, jímž má člověk žít, aby měl Boží přirozenost pro vyjádření a zastoupení Boha v Boží vládě na zemi. To všechno je možné pouze v Kristu.Jsme-li v Kristu, jsme nové stvoření, staré věci pominuly, všechno je učiněno nové a to všechno je z Boha a pro Boha. Jsem-li v Kristu (v duchu), nemohu hřešit, tzn. žít v hříchu. Jsem-li v těle (duši), může se stát, že zhřeším 490x za den.

Abych mohl žít Kristem, pro Krista, skrze Krista a Kristu, jako Pánu, musím být a zůstávat v duchu a duchovně jíst, pít a dýchat podobně jako v tělesné oblasti, kdy pokrm sním, trávím a vstřebávám, takže se posléze stává buňkami a tkáněmi mého těla. V duchovní oblasti to funguje podobně - jím Krista-Slovo-chléb života-pravý pokrm tím, že se Slovo modlím, tj. přijímám Slovo každou modlitbou a prosbou, takže se Kristus stává mnou a já Kristem v životě a přirozenosti, nikoli však v Jeho Božství, a tím i ve vyjádření a funkci. 
Tak jako Pán Ježíš žil skrze Otce, ten kdo jí Krista, bude žít skrze Něho, tj. Jeho životem, ne svým vlastním. K tomu je nezbytně třeba zapírat sebe sama, nést svůj kříž a následovat Pána Ježíše jako tu Cestu, kterou je Pravda i Život. Pití je pitím z Ducha, čímž je především modlitba, modlitební život jako takový; je to pití vody života, které je podle zjevení Písma zároveň uctíváním Otce - viz J 4:24. Dýchání je pak vzývání Pánova jména neboli volání na Pána, jímž se připojujeme k Pánu, abychom s Ním byli jeden duch (1K 6:17). Zároveň je třeba, abych ducha cvičil podobně jako kulturista cvičí svaly, aby rostly, i já potřebuji cvičit ducha, aby byl silný, měl tak navrch nad tělem i nad duší a měl kapacitu pro přijetí všeho, co do něho chce Pán vložit/nalít. Apoštol Pavel to Timoteovi (1Tm 4:7_8) napsal takto: Světské a babské báje odmítej. Cvič se pro zbožnost. Tělesné cvičení je užitečné pro málo věcí, avšak zbožnost je užitečná ke všemu, neboť má zaslíbení nynějšího i budoucího života.
Nejlepší způsob, jak cvičit svého ducha je opět vzývání Pánova jména.

Je-li tomu tak, jak bylo popsáno, jsem-li a zůstávám-li v Kristu, Kristus je nejen mým životem, nýbrž i mou spravedlností, svatostí a slávou, zkrátka, je mi vším, kým já mám být Bohu a pak to znamená, že nežiju já, ale Kristus žije ve mně a že mým životem je Kristus a ještě jinak to, že jsem v Kristu a Kristus je ve mně, znamená, že Kristus je ve mně jako Ten veliký "Já jsem" a tím pádem já, jsa coby staré stvoření s Kristem ukřižován, nejsem. Mým životem, žitím, osobou je Kristus s Jeho lidstvím - vzkříšeným a vyvýšeným, v němž o mne láskyplně pečuje a božstvím, jímž mne vyživuje, abych coby nové stvoření rostl, dospěl a dozrál v životě a mohl se díky tomu ujmout mého dědictví, jímž je, jak jinak, trojjediný Bůh v Kristu, mém pokladu v nebesích.

Kéž se nad námi Bůh smiluje, abychom byli a zůstávali v Kristu a žili Kristem, pro Krista, skrze Krista a Kristu jako Bohu a Pánu pro uskutečnění Božího věčného záměru tak, aby byla naplněna touha Božího srdce a Bůh v nás, s námi a skrze nás získal, po čem toužil a dosáhl cíle Jeho veškerého konání a budování obzvlášť. Amen.

 
Příbuzné odkazy
· Více Zamyšlení
· Novinky od Tomas


Nejčtenější článek Zamyšlení:
Soulož v rajské zahradě


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 5
Hlasů: 2


Prosím, ohodnoť tento článek:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"Život v Kristu" | Přihlásit/Vytvořit účet | 65 komentáře | Prohledat diskusi

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Život v Kristu (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Willy (stanislav.velicky@seznam.cz) v Pátek, 08. září 2017 @ 23:16:25 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
V jednom dni tu vyšly dva mé články a přijde mi vskutku zvláštní, podivné a nezvyklé, že větší pozornost byla věnována tomu, co nosí papež na krku, než životu v Kristu.
Nemělo by to být naopak? Re: Život v Kristu (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Dzehenuti v Středa, 06. září 2017 @ 13:04:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Takže otázka na tělo... kdo z Vás nezhřešil ani jednou za tento týden ???Re: Život v Kristu (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Willy (stanislav.velicky@seznam.cz) v Středa, 06. září 2017 @ 13:18:54 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Jenom doplním a dodám, že podle zjevení Písma Svatého je vzývání jména Páně nejen duchovním dýcháním, ale zároveň pitím a jedením a line se celou Biblí jako důležitá, ne-li nejdůležitější činnost všech věřících svatých všech věků a pokolení, počínaje Gn 4:26 a konče 1P 1:17, kdy většina těch, kdo v Bibli něco znamenají, zmiňují vzývání Hospodinova/Pánova jména a mám za to, že Pánovo jméno vzývali i ti, kteří se o tom v Písmu explicitně nezmiňují.Re: Život v Kristu (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Frantisek100 v Středa, 06. září 2017 @ 13:37:22 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pokud žije v nějakém člověku Kristus, tak co to je? Síla či vzor to prý  podle Gregora není, tak co to je? Nadpřirozená nová bytost v mém mozku? Nejsem to já, ale je to někdo jiný než já? Já už nejsem? Takže jsem vlastně Kristus sám? To na mne působí patologicky. To je podobné jako když u nemocných je představa, že jsou Napoleon či jiná postava. Hitler měl také mytologickou představu spasitele německého národa.Tohle snad Pán Ježíš snad nechtěl. Spíše věřím, že na mne působí duchovně  a umožňuje mi duchovně spojit se  s Bohem a s Pánem Ježíšem prostřednictvím Božího Ducha. To mi připadá logičtější. Lidský mozek je složitý a zranitelný. Znám náboženské fanatiky a vím, co  z nich udělá náboženská masáž. Já jsem se  s lidmi, kteří by mi tvrdili, že v nich žije Kristus a pak by ten Kristus z nich opravdu vyzařoval a působil, nesetkal. Setkal jsem se shodnými lidmi a leckdy i s těmi, kteří nebyli křesťané a až mi to bylo líto, že nemají víru. A bohužel jsem poznal i věřící, za které se stydím. Pak jsem cítil jak v zaměstnání lidé v mém okolí právě a schválně o takových lidech hovořili, abych to slyšel, a asi čekali na moje vyjádření. Já se styděl a nevěděl, co říci. Věřili by mně?  Raději jsem odešel a diskuze se nezúčastnil. Pokud  v nějakém člověku žije Kristus, tak by to  měl poznat zpětnou reakci na  ovoce Ducha. Pak by ho asi měli a mají lidé rádi a on je dokáže přivést k víře. Máš či máte tyto zkušenosti a přivedli jste díky Kristu v sobě  hodně lidí ke Kristu??? Já nic takového nedovedu.    Stránka vygenerována za: 2.20 sekundy