Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Zdeňka.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 13, článků celkem: 15252, komentáře < 7 dní: 545, komentářů celkem: 327514, adminů: 60, uživatelů: 4861  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 110 návštěvník(ů)
a 6 uživatel(ů) online:

rosmano
martino
oko
Willy
Melissokomos
wollek

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Petice na podporu manželství
·Tetování a křesťanství (odpověď na otázku)
·Křesťan a tetování
·Spurgeon a kontroverze ´´Downgrade´´ II.
·Spurgeon a kontroverze ´´Downgrade´´ I.
·Jižní baptisté si zvolili nejmladšího prezidenta v historii
·Může stát zdanit majetkové náhrady církvím?
·Paul Washer: Biblické mužství
·Žádné restituce!
·Otevřený dopis Martinu Glaserovi

více...

Počítadlo

Licence Creative Commons

GRANO SALIS
 podléhá licenci
Creative Commons
Uveďte autora-
Neužívejte komerčně
3.0 Unported

Zaznamenali jsme
94 446 218
přístupů od 17. říjen 2001

Založeno L.P. 1997


ATELIÉR PROMĚN Jitka Černíková, kosmetika, vizáž, proměny, svatební líčení
BWF Protec
BWF Profiles
technické plsti
profily PMMA PC
plexi desky
aramid
kevlar Michaela Křivánková svatební fotografie, portréty, portrétní fotografie, fotografování novorozeňat a dětí, dětská fotografie, portrétní fotografie, svatba, svatební přípravy, fotograf

Život víry: Pastýřská péče
Vloženo Středa, 30. srpen 2017 @ 22:34:32 CEST Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Willy

Pán Ježíš Kristus je podle svého vlastního vyjádření dobrý a podle apoštola Petra nejvyšší Pastýř. Jako dobrý Pastýř položil svou duši za své ovce, aby jim dal hojnost života, dlužno dodat Božího věčného života.

Jako nejvyšší Pastýř v Jeho nebeské službě vykonává nyní i nadále svou pastýřskou péči nepřímo skrze své pastýře - starší v církvi, jimž odkázal jejich spolustarší první pastýř Petr toto napomenutí a povzbuzení: Paste Boží stádo, které je u vás; dohlížejte na ně ne z donucení, ale dobrovolně, podle Boha, ne z nízké zištnosti, ale ochotně, ne jako páni nad svým podílem, ale jako ti, kteří se svému stádu stávají vzorem. A když se ukáže nejvyšší Pastýř, dostanete nevadnoucí věnec slávy.     

Úkolem pastýřů je tedy pást. Pást znamená pečovat, opatrovat a krmit a Petr přidává ještě dohlížet, říkaje podle Boha. Když Pán Ježíš povolával Petra do jeho služby pastýře a staršího, řekl mu po trojím ujištění (kvůli trojímu zapření) o jeho lásce dvakrát „Pas mé ovce.“ a jednou „Pas mé beránky.“ a nakonec „Následuj mne.“   


Jelikož ovce patří Bohu, Bůh požaduje, aby se Jeho pastýři starali o ovce podle Boha, tzn. podle Božích atributů, požadavků, zájmů a zalíbení v jednotě s Bohem. 

Bůh je (kromě jiného) láska, světlo, svatost a spravedlnost. Láska buduje a vyúsťuje v milost, Světlo vyúsťuje v Pravdu - Pán Ježíš byl a je plný milosti a pravdy, Světlem světa, Pravdou a Životem. Bůh je svatý a spravedlivý a chce, aby takovými byli i Jeho svatí, Jeho ovce. Podle těchto Božích atributů mají tedy pastýři-starší pást Boží stádo. Mají ovce milovat, být světlem, tj. vzorem stádu předávajíc ovcím pravdy z Božího Slova, které jsou po ovce pastvou, jsouce oddělení-svatí pro Boha a spravedliví ve svém způsobu života, následujíc Pána Ježíše Krista - nejvyššího Pastýře, který je jako Slovo života zároveň pastvou. Když se toto děje, Pán Ježíš jako „ ... Beránek, který je uprostřed trůnu, je bude pást a povede je k pramenům vod života. A Bůh jim setře každou slzu z očí.“  (Zj 7:17)

Z výše uvedeného vyplývá, že starší-pastýři-dohlížitelé nemohou pást ovce sami podle svých názorů, sympatií, zálib a zájmů nezávisle na Pastýři, nýbrž jako ti, do následují Pána a spoléhají se na Jeho milost.

Stejně jako je Pán Ježíš dobrý a nejvyšší Pastýř, je také Strážce našich duší (1P 2:25), takže když se apoštol Pavel loučil se staršími z Efezu, které si nechal zavolat do Milétu, ve Sk 20:28 jim řekl: Dávejte pozor na sebe a na celé stádo, v němž vás Duch Svatý ustanovil za strážce, abyste pásli Boží církev, kterou si získal vlastní krví.  
Strážce je dohlížitel, který dohlíží na stádo, na ovce, tj. na jejich stav a dbá na to, aby stav ovcí odpovídal stavu podle požadavků majitele ovcí. Jinak řečeno, dbá na to, aby ovce byly spokojené, nakrmené, zdravé, aby rostli a prospívali.
V kontextu výše zmíněného jako potvrzení napsaného, uvádím slova úvodu 3. listu Janova - Já starší milovanému Gaiovi, jehož miluji v pravdě. Milovaný, modlím se, abys ve všem prospíval a byl zdráv, tak jako prospívá tvá duše. Neboť jsem se velice zaradoval, když přicházeli bratři a vydávali svědectví o tom, že stojíš v pravdě, a o tom, jak chodíš v pravdě. Nemám větší radost, než když slyším, že mé děti chodí v pravdě. 

Kéž se nad námi Bůh smiluje a dá svému lidu-stádu pastýře podle Jeho srdce, podle Boha, aby se ovce měli dobře, majíce hojnost života a všechno, co potřebují, aby Bůh byl spokojen a dosáhl svého záměru a cíle díky tomu, že získal, po čem touží ve svém srdci. Amen.

 
Příbuzné odkazy
· Více Zamyšlení
· Novinky od Tomas


Nejčtenější článek Zamyšlení:
Soulož v rajské zahradě


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 5
Hlasů: 3


Prosím, ohodnoť tento článek:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"Pastýřská péče" | Přihlásit/Vytvořit účet | 31 komentáře | Prohledat diskusi

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Pastýřská péče (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Laura67 v Úterý, 05. září 2017 @ 10:03:48 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Z toho co píšeš zda vyčíst, že  v "církví" ke které patříš považuješ sám sebe za dobrého pastýře. (Byla bych rada kdybych se mýlila.)Pochop, žijeme úplně v jiné době a každý běžíme sám za sebe. Dnes máme kompletní Boží slovo Bible a toho co je v ni napsáno máme se držet v žádném případě nemáme vkládat důvěru v pozemského člověka.Re: Pastýřská péče (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: martino v Úterý, 05. září 2017 @ 20:39:37 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Willy co to zde plácáš? Copak ty máš nějakého pastýře podle normy dané Kristem? Nemáš, tak neplácej!Re: Pastýřská péče (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Frantisek100 v Pondělí, 04. září 2017 @ 11:12:53 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Mně se líbí nadpis pastýřská péče. Pán Ježíš často, když hovoří o vztazích mezi věřícími a jejich duchovnými vůdci, apoštoly, používá přirovnání z normálního života. Pro nějakého zákoníka a farizeje bylo tohle cizí, ale obyčejný člověk to uměl na tomto podobenství pochopit. Přece pastýřské povolání bylo v této oblasti nejrozšířenější. A pastýři byli zaměstnanci nějakého pána, komu to stádo patřilo. Nesli za něj odpovědnost  a pokud by se ovečkám něco stalo, pak by se na ně jejich pán zlobil. A Pán Ježíš chce zdůraznit, že apoštolové jsou jen ti pastýři stáda, které patří Bohu. A není jen jeden hlavní pastýř. Petr je jen jeden  z pastýřů. A protože lidé jsou chybující, může být dobrý i bohužel špatný pastýř. A co mají za úkol? Každý pastýř věděl, kde je dobrá pastva čili pokrm pro jeho ovečky. Také věděl či tušil, kde jim hrozí nebezpečí. Důležité bylo, aby ovečky byly semknuté ve stádu. Pokud některá by stádo opustila, hrozilo ji nebezpečí. Když byla noc, měli je v ovčinci a hlídali před šelmami. A co má dělat pastýř s věřícími? On je vede k Boží pravdě. Tehdy ještě neměli, jako máme my, Boží Slovo. Toto Slovo měl díky Duchu Božímu pastýř. Proto byli na něm závislí a chodili za ním. A pastýř ( apoštol) cítil za ně odpovědnost. Uměl upozornit na různá nebezpečí. Apoštol Pavel tak činí svými dopisy, kde umí pochválit, potěšit, ale i varovat před falešnými učiteli.    Nemám v oblibě církve a sekty, které zneužívají své věřící. Ale vzpomínám třeba na základě literatury, jaký velký význam měl třeba na vesnici dobrý kněz. To byl pastýř věřících ze své obce. On je vychovával, vedl k poctivosti, upozorňoval na hřích a díky zpovědi věděl, kde je možné zasáhnout ve prospěch pravdy a spravedlnosti. Lidé potřebují pastýře i dnes. Ale dobrého pastýře. !!!!!!!!  Re: Pastýřská péče (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: zeryk v Pátek, 01. září 2017 @ 17:23:00 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Podle svého vyjádření ?

Toto je Ježíšovo vyjádření : Mk.10:18

V Janovi je řeč v podobenstvích, já jsem dveře, já jsem dobrý...

Být vzorem 'hloupé ovci' ? To zní jako by starší pastýř měl lozit po čtyřech a spásat trávu :-) :-) 

Pastýř své ovce vodí na pastvu, nepředžvýkává ji ani nepředhazuje či předává. Ž.23

No v kontextu pasáků.... a Willy už se nemá za ovci ?

Re: Pastýřská péče (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Myslivec v Sobota, 02. září 2017 @ 12:39:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Willy ahoj.
Já bych to napsal asi takto.

Dobrý pastýř přivede ovce na boží pastvinu, a ne na svoji pastvinu. Dobrý pastýř přivede ovce k Bohu, a odevzdá je do vedení Bohu.

Špatný pastýř je vlkv rouše beránčím. Jako pastýř v ovčím rounu pouze vypadá. Oklamané ovce ho následují na pastvinu kterou vysadil člověk a na které roste nezdravá pastva, a to co by na ní mělo růst, je systematicky ničeno. Špatný pastýř nechá ovce pojít hlady, a nebo rozutéct do mįst kde je roztrhajī vlci. Špatný pastýř ovcím slibuje, že je přivede k Bohu, a přitom jeho podlým záměrem je ovce nikdy do vedenī bžīho nepředat, a namįato toho vést ovce sám, až do jejīho uhynutí z nevhodné pastvy.

Je smutné sledovat sektáře jak se  pasou, jak požírají to, co jim nesvědčí, jak slepě a tupě poslouchajī své stejně slepé vůdce, kteří se pasou na zcela jiných nezdravých pastvinách.
Gurové nikdy nežerou stejnou duchovní stravu jako jejich oběti. Žerou stravu svým nadřįzeným.Je toprastarý princip. Vytvořit na něčem závislost, nejlépe od dětství, a pak závisláka krmit drobou na které je závislý. Když sektář uvažuje o boží pastvině, má na mysli lidskou pastvu na které je závislý jako narkoman! Boží pastva nás činí duchovně  svobodnými, lidská pastva duchovně spoutanými.Re: Pastýřská péče (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Willy (stanislav.velicky@seznam.cz) v Středa, 30. srpen 2017 @ 23:11:28 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Článek samozřejmě nemohl postihnout celé téma a zabývá se tudíž jen základními věcmi, nicméně mám za to, že pastýřské péči není ve sborech taková pozornost, jaká by měla a chtělo by to s tím ve spolupráci s nejvyšším Pastýřem něco udělat.Stránka vygenerována za: 0.84 sekundy