Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Arnošt.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 7, článků celkem: 16378, komentáře < 7 dní: 445, komentářů celkem: 411880, adminů: 60, uživatelů: 5159  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 288 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
112206010
přístupů od 17. 10. 2001

Život církví: Může sbor vrážet klín hříchu mezi věřící přátele? (závěrečné)
Vloženo Pondělí, 28. srpen 2017 @ 20:16:47 CEST Vložil: Tomas

Z našich církví poslal Neprihlasena

Tímto svým posledním příspěvkem bych ráda u končila mou sérii o přátelství, lásce a možném negativním vlivu církve na vztahy, zejména skrze toleranci k hříchu nebo k chování, které je obecně považované za špatné a nevhodné. Líbilo se mi vaše oslovení, tak jsem se nakonec zaregistrovala jako Nepřihlášená. A pokud budu na něco reagovat, tak tady nebo pod předchozími články. Ten poslední se nachází zde a z něj se dá dostat na ty starší:
Může sbor vrážet klín hříchu mezi věřící přátele? (po čtvrté)

A teď moje reakce na vás, kteří jste ještě měli trpělivost a nějaký zájem se mému příběhu věnovat :-). Postoje těch, co mi jen nadávali do upírů apod. a pak bez omluvy odešli mne sice mrzí, hlavně těch co se tu jinak prezentují jako úžasní a Pánovu Slovu věrní křesťané, ale to už je jejich věc, že jim víra bez skutků mrtvá nepřipadá. Prozradili o sobě mnohem více než by si vůbec byli schopni připouštět...


Tele:
Já to nebrala určitě jen jako líbivost, ale právě jako povzbuzení a moudrost. Líbivost a líbit se snad není totéž. Znovu jsem si četla to, co jsi psal před tím. A taky co jsi psal teďka. Samozřejmě bych se asi ráda některým věcem vyhnula, nejsou mi příjemné. Jenže co když láska a přátelství je někdy silnější? Asi tě zklamu, ale líbí se mi i tvá slova, která jsi psal nyní, o té bolesti, zranění a pocitu marnosti. Vždyť i sám Pán Ježíš nám může být příkladem. A Kazatel také občas neviděl moc nadějí...
Na prvním místě Pán: Chápu tě, asi tvá zkušenost. Pro mnohé to jsou patrně prázdná slova. Psala jsem o přikázání milovat i své nepřátele. Není to snadné, neumím to a určitě takové milování vůči jiným je vždy jiné od toho, které máme ke svým blízkým, ke svému partnerovi. Pro mne mít Pána na prvním místě znamená naslouchat jeho hlasu, jeho slovům a především, kdykoliv to je možné jednat podle vůle Boží, neustále před Pánem zkoumat své srdce, svá rozhodnutí, své motivy. Nic z toho, co jsi uváděl o narušení vztahů, opuštění rodičů a další, nemá s Boží vůlí nic společného. Věřím, že Boží vůle pro nás nikdy nepůjde proti tomu, co sám Ježíš učil své následovníky a co si můžeme přečíst v bibli. Nebo myslel jsi to jinak?
Děkuji za tu poslední zmínku, že ochota vzdát se přátelství by mohla být prohrou samou. Ano, dělala jsem chyby, bylo to někdy velmi těžké a rozumem si opravdu přála vše skoncovat. Ale srdce a věřím i Pán mně vždy přivedli jinam. Třeba i k tomu, co jsi psal na úvod. Možná bych tě jen opravila. Nemyslela jsem, že by Bůh chtěl, abych se zřekla přátelství kvůli Němu, ale třeba z jiných důvodů. A vzpomeň si, jak tu někteří o mne psali nehezky. Úplně mé skutečné motivy a pocity obrátili naopak proti mne. O upírství, spasitelství, o soběstřednosti, že si přeji její rozvod, a kdo ví co ještě. Moc nedokáži své přátelství oddělit od samotné pomoci své kamarádce. A někdy jsem opravdu měla až pocit, že má touha ať se má mnohem lépe a tolik se netrápí, byla silnější než u ní samotné. A pak mne mrzelo, že v některých věcech jedná stále stejně nemoudře, nedobře jako dříve, i když se mnou ve skrytu duše souhlasila a tolik si přála se řídit vším tím, co jsme spolu sdílely, bavily a z čeho byla nadšená. Máš asi tady nějaký svůj příběh, nějaké své vzpomínky a asi jsi přestal milovat nebo se zatvrdil. Nevím jak, nevím o co šlo, ale budu se snažit pamatovat na to, jak tě to dodnes bolí když si na to vzpomeneš. Doufám, že jsem tě tentokrát pochopila lépe. Věř mi, že to opravdu mnohdy vůbec nemám jednoduché. Mnoho lidí mi řeklo, že obdivují až nechápou mou trpělivost. Kamarádka sama mi to také kolikrát napsala nebo řekla a děkovala mi za to. Samozřejmě jsem se nikoho neprosila, aby mi to říkal a ani mi to nedělalo dobře. Přála bych si, aby vše bylo jinak. Ale o mne tu opravdu nejde.
Willy:
Víš, vše co píšeš je sice hezké, ale do mé situace to nijak nepromlouvá. Zmiňuješ krásné verše. Jenže jak to mám napasovat do situace, kdy moje kamarádka, na které mi moc záleží, je prostě v jiném sboru, je tam mnohem dříve než jsme se poznaly a sblížily? Ona je tam spokojená, má tam také své kamarády a kamarádky a já do tohoto prostě nemůžu nijak zasahovat. Můj povzdech a vlastně i původní inspirace k mým článkům bylo církevní prostředí, které občas prostě bývá nezdravé. Už se opakuji, ale pokud tam údajně nalézá živnou půdu i k hříšnému jednání, k některým okultním způsobům a také ke zcela nevyváženým názorům k jejím vlastním problémům (to vše samozřejmě zaobalené do slov pro takový sbor přijatelných - jistě "druhá šance" zní lépe než "rozvod a smilstvo") a skutečně ji opravdu nikdo až tak rád nemá, tak k čemu mi tvá slova jsou? To je právě to teoretizování, o kterém jsem psala na počátku. Proč jsi mi místo veršů nezkusil ukázat praktickou cestu jak z toho ven? Místo toho jsi měl pocit, že nevím, co je sbor, církev, apod. Právě, že vím velmi dobře a to co popisuješ ty, je ojedinělé. Samozřejmě se modlím a spoléhám na Pána, ráda bych v Duchu a pravdě, s rozvahou, láskou a v pravý čas. Jak píšeš. Ale rozmlouvat jí takovou církev přece nemohu a ani nechci, i když jasně vnímám, že na ni nemá dobrý vliv. Že by potřebovala být ve styku spíše s jinými lidmi, kteří by jí v mnohém otevírali oči. Dnes už vím, že by potřebovala mnohem širší a pravdivější zpětnou vazbu. A lidi, kterým na ni bude skutečně záležet, ne se jí jen snažit zalíbit. Z jejího sboru to bohužel necítím, i když jak jsem psala, mé pohledy mohou být trochu zkreslené vyprávěním mé kamarádky.
Chci Tě ujistit, že co píšeš je pěkné, líbí se mi to. Ale spíše jako téma na kázání na nedělní shromáždění než do konkrétní situace, která je složitá a v tuto chvíli se mi zdá až zaseknutá. Kdyby šlo jen o mne, tak se tím řídit mohu. Takto snad uznáš, že to není ve sféře mého vlivu. Určitý malý pokrok jsem už v některých oblastech zaznamenala, ale jde to tak pomalu. Navíc se obávám, že se objevují jiné oblasti, které jí neprospívají. Chci věřit Pánu, že přijde doba, kdy vše pozná nebo kdy to prostě Pán vyřeší. Ale není pro mne snadné čekat na pravý čas, být tak trpělivá a vytrvalá, v čekání i ve svých modlitbách.
Ještě k tomu host. Jistě jsi mne nepochopil. Nejde o to, jak si připadáš, ale že máš nějaký svůj domovský, hlavní sbor. A do všech ostatních přijdeš jako host, z hlediska svého skutečného statusu vůči takovému sboru. Tak jsem to myslela, i když samozřejmě bychom měli mít na paměti, že před Kristem je církev pouze jedna a je jeho tělem a nevěstou.
JirkaB:
Děkuji ti Jirko. Snad ti rozumím. A chápu, že nemusíš docela věřit nebo přijímat můj pohled vidění věcí. Myslím to, jak jsi psal, že jsem něco psala poněkud jednoznačně. Nechtěla jsem opravdu být konkrétní, a tak jsem to napsala jak to prožívám. A nejsem v tom zdaleka sama. Více lidí se divilo jak často mi kamarádka nějakou domluvu zrušila a mezi našimi známými má opravdu pověst velmi nespolehlivé osoby. A taky se mi občas omluví. Ale příště to udělá zase. Rozumím, že jsi nešel na večírek s kolegy, když jste měli něco důležitého ve sboru. Ale umíš si představit, že bys na tom večírku byl dlouho dopředu domluvený s kolegou, že budete zajišťovat třeba hudbu a nějaké soutěže a zábavu, sám by sis právě s ohledem na církevní akce vybral termín večírku, a ostatní se ti přizpůsobili. A pak bys kolegovi týden před tím oznámil, že ti napsal nějaký bratr se sboru, že by se s tebou rád v tom čase modlil. Tak bys svému kolegovi suše oznámil, že nemůžeš, že máš sbor, ať se stará o chod celé akce sám. On by se bránil, tak bys na něj ještě byl zlý. Opravdu bys za těchto okolností měl nějaké pochybnosti, že takové jednání není správné? Podotýkám, že ten termín a čas si opravdu kamarádka sama prosadila právě s ohledem na své církevní aktivity. Toto je takový nejvýraznější do očí bijící případ a naštěstí svému slibu nakonec dostála. Ale stálo mne to nervů :(. A opravdu mi v různých obměnách takové změny plánů a nedodržení vlastních slov dělá docela často. A mnohdy v tom ani církev není. Je to prostě její styl a už jsem poznala, že si tím sama dost vůči ostatním lidem škodí.
Máš pravdu, že v křesťanských kruzích se bratr a sestra používá docela běžně, i jako oslovení. S mou kamarádkou si však připadáme jako skuteční sourozenci. Sama mi to tak říkala, že to tak prožívá. Takový vztah opravdu běžně lidé mezi sebou v církvi nemají. I teď když píšu o ní něco, co není zrovna lichotivé, tak s pláčem na srdci...
Martino:
Mně se s tebou od začátku nechtělo diskutovat. Nikdy jsi nic smysluplného nenapsal, ničím nepotěšil, nepovzbudil, nesdílel jediný příběh ze života. Chybí ti i ta špetka empatie. Zato duníš jako zvon a máš potřebu se chvástat. Já tu potřebu nemám. Nic jsem neobhajovala, nezajímá mě to. To téma tu nadhodil tvůj kolega z tvé církve, tak si to řešte mezi sebou. Kdybys znal bibli nebo v ní uměl aspoň hledat, tak bys věděl, že se v ní nic takového neřeší a tvé domněnky rozhodně tvou aroganci neomlouvají. Odpovídat mi už nemusíš. Budu raději, protože o  předstíranou slušnost, čili nepokleslost rozhodně nestojím. Vůbec jsi nepochopil o co v mých článcích šlo a mám obavy, že stejně nechápeš ani bibli. I to jak vysvětluješ církev, svátosti, kontinuity, odpadliky, laiky ukazuje, že nemáš příliš ponětí o tom, kdo byl Pán Ježíš a o čem bible opravdu píše... a mimochodem církve Kristovy se píše s ypsilon na konci. Překlepy se stanou každému, jistě i mně, ale když se stavíš do natolik povýšenecké role, tak si to po sobě aspoň přečti. Nemáš člověku vůbec co nabídnout, jenom svou aroganci. Shodu neumíš nalézt ani mezi svými. A podstatu slov přátelství a láska znáš možná tak z příruček katolické teologie a zabýváš se zbytečnostmi. S tebou už jsem opravdu skončila.


"Může sbor vrážet klín hříchu mezi věřící přátele? (závěrečné)" | Přihlásit/Vytvořit účet | 113 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Může sbor vrážet klín hříchu mezi věřící přátele? (závěrečné) (Skóre: 1)
Vložil: Neprihlasena v Čtvrtek, 28. září 2017 @ 18:07:48 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zdravím všechny, kteří se o můj příběh, mé vyprávění a sdílení aspoň trochu zajímali. Pán totiž poslední dobou dělal neuvěřitelné věci. Tolik jsem Mu věřila, důvěřovala, očekávala a snažila se být trpělivá zaslíbením, které jsem věřím od Něj přijala. Věděla jsem, že už sama nemohu nic, jenom se modlit a vzhlížet s nadějí do budoucna.


Tak, jak jsem u své kamarádky vnímala nezdravou závislost na některých sestrách ve sboru nebo spíše jejich škodlivý vliv, tak se mi najednou sama ozvala, že by se mi ráda s něčím svěřila. A pak začala povídat, jak jí některé sestry trápí, jak na ni působí, jak se v dosahu jejich vlivu necítí svobodně, jak jsou na ni zlé. Chtěla se z toho všeho vypovídat a já ji opět ráda byla na blízku jako ta největší přítelkyně. A taky se mně ptala jak má reagovat. Tak jsme spolu hledaly jak se zachovat, aby to bylo co nejsprávnější před Pánem, zůstaly v pravdě a nikomu neublížily. Moc bych jí přála, aby z toho všeho nedobrého byla osvobozená.


Přibližně v té době se mi najednou z ničeho nic ozval její manžel, a taky si chtěl povídat. Bylo to po delší době, což mi pak i vysvětlil proč. Bylo to úplně nezávislé, ale naléhala jsem na něj, aby byl na mou kamarádku za všech okolností hodný. A ještě nějaké další rady, které tady nechci rozmazávat. Nic víc jsme neřešili, neměla jsem vůbec pocit, že by to k něčemu dobrému bylo. Jejich vztah se zdál být úplně na bodě mrazu. Vůbec spolu nedokázali trávit volný čas.


Nedávala jsem si to nijak do souvislostí. Pak však přišlo velké překvapení. Manžel za ní najednou zcela nečekaně přijel a měli spolu asi relativně pěkný čas. Nevím, co se stalo, že je to vůbec možné, asi zázrak :-). Působí to na mne skoro jako nový začátek, ano zázrak. Jsem z toho nadšená, ale taky se trochu bojím, aby to zase nebylo jenom na chvíli, jak jsem to zažila už v minulosti. Ani jsem se nijak nevyptávala, tak nevím, co se ve skutečnosti stalo, že se vše tak změnilo k lepšímu. Když se však dívám na ty dvě události, co jsem popsala před chvílí, tak mi to celé nějak zapadá dohromady a mám z toho velkou radost :-). Tak jsem se jen chtěla podělit o toto svědectví :-).


Ještě zajisté není vyhráno, Pán mi však potvrzuje svou přízeň a své zjevení, že tam opravdu některé věci nebyly ve sboru v pořádku. A že když se odkrylo jedno, velmi rychle se začalo měnit druhé. To je i pro ty, co mi tu tak nevěří. A třeba nedokáží pochopit, že nechci psát úplně všechno dopodrobna. Jenom úplný blázen si může myslet, že bych své kamarádce přála něco nehezkého a byla nějaká rozvracečka jejího vztahu. Takový člověk musí být úplně padlý na hlavu a raději by se už k žádným mezilidským vztahům neměl ani vyjadřovat. Málokdy jsem četla větší úlet a nepravdu než toto. Ale že by nějaký ješitný chlap uznal, že se hrubě mýlil a jednal velmi zle, o tom pochybuji :-(.


A pak je tu ještě jeden chlap. Myslivec. Stále čekám na tvou odpověď a zkušenosti. Moc ráda bych si přečetla a popřemýšlela jak bych je mohla snad napasovat na svou situaci. Co myslíš, uděláš si na mně ještě čas? Navíc jsem díky tobě přijala jméno


Schovanka :-)Re: Může sbor vrážet klín hříchu mezi věřící přátele? (závěrečné) (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Neděle, 03. září 2017 @ 12:35:14 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Podívej se Schovanko na své články a komentáře zpětně. Mohu Ti v nich ukázat pasáže, ve kterých je jasně rozeznatelná neuzdravá duchovní žerlivá  fixace na tvou kamarádku, a na to, že ty sis vzala do hlavy jí hlava nehlava pomáhat. To, že jsem použil označení "duchovnī upír" nenī nadávka, argumentačně jsem zdůvodnil toto označení. Nadávka by byla kdybych o Tobě napsall, že jsi blbka, která se ani nehodlá zamyslet nad tím co ti píšu. To, že si blbka si o tobě nemyslím. Zkus bez předsudků a zaujetí číst co Ti nyní Schovanko napīśu. Je to Tobě ku pomoci, mě odpovídat nemusíš, odpověz sobě samé. Jen ty nejlépe víš, co se ve tvém nitru odehrává.


Co stojí za tvou nezdravou fixací na tvou kamarádku? Nebudou to náhodou havárie tvých vlastních osobních vztahů? Tak tomu totiž obvykle bývá.
Píśeš v souvislosti s pomocí kamarádce o Kristu, Duchu. Vzhledem k tomu jak používáš a jaký máš postoj k duchovnímu obsahu slov, neberu, nemohu brát tvoje slova oKristu zcela vážně. Podivej se třeba na tvůj postoj k duchovnímu obsahu slova "církev'". Církev Krista nikdy nedělala to, z čeho ji tady obviňuješ, ano, dělali to rúznē sekty! Proč vßak nazýváš sekty církvemi?

Ve tvých článcích jsou pasáże o tom, že máš potřebu vrtat se v intimní oblasti vztahu tvé kamarádky a jejīho muže. Položila sis někdy sama sobě  otázku co tě k tomu motivuje? Máš přįjemný pocit, když se ti kamarádka svěří s intimností, máš nutkavou potřebu se dál v jejich intimnostech vrtat? Myslíš si, že když se ti kamarádka svěří s intimností, tak ti ji posílá Bůh? A ty musíš sjednat nápravu v její intimní oblasti, však oblastí která ti nijak nepřísluší? A to všechno se dá ze tvých mírně zmatených článků vyčíst. Mírně zmatených pro tvůj dvojaký přįsrup k duchovnímu obsahu některých slovních pojmů. Třeba pojmu církev.

Dám Ti radu Schovanko, osvědčenou radu. Když se Ti někdo cizý intimně svěří, nesmí se tě to nijak ovlivňovat ani na duchu ani na duší. A pokud se tě cizí intimnosti ovlivňují, rozrušují tě, uspokojují, pokud tě jakkoliv ovliňují, je to vždy  pokušení od zlého ducha. Dávej si na to velký pozor! Je to jeden z nejvíce nebezpečných útoků zlého ducha, ve kterých zneužívá empatii, snahu pomáhat. Většinou tomuto svodu podlehnou lidi, co jsou na cestě k Bohu někde na půli cesty. Dary od Boha již mají, ale neumí je užívat pro boží účel. Toho se zlý duch snaží využít a dary použít pro zlý účel.

Až se Ti přįště někdo intimně svěří s něčím špatným, zůstavej stále v Pánově pokoji, a sleduj dobře sebe, zda to, co jsi se právě dozvěděla se nesnaží ovlivnit něco ve tvém nitru. A hlavně pozorně sleduj druhou stranu. Když se ti někdo svěří s nějakou intimnī závadností, lze docela často rozeznat to, že se svěřil proto aby ulevil svému svědomí, a ne proto, že by chtěl sjednat nápravu! Bacha na to!!
Pokud v tomto duchovním rozlišování získáš časem cvik, rozpoznáš i takovou drobnou nuenci, že ten kdo si intimně ulevuje od nějaké špatnosti, se tím tak drobátko holedbá. Rozpoznáš že mrtvá zombie potřebuje duchovního upíra, který to z něho vysaje, aby mu bylo načas dobře, než se v ombii zase špatná krev opět nahromadí.
No měj se Schovanko, snad si z toho něco vezmeš, a pchopíš, že za tvrdým slovem múže stát pravda Tobě ku pomoci.

M

Re: Může sbor vrážet klín hříchu mezi věřící přátele? (závěrečné) (Skóre: 1)
Vložil: martino v Středa, 30. srpen 2017 @ 11:00:36 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Nepřihlášená.
 Bylo by nepřiměřené, ponechat tvoji ješitnost bez reakce. Ostatní katolíci by si mohli myslet, že s tvým myšlenkovým názorem souhlasím. To jak zde pravidelně školíš, vyučuješ a poučuješ je opravdu k smíchu. Písmo sv. konstatuje, že nepotřebujeme, aby nás nějaký odpadlík poučoval, neboť máme Ducha Svatého. My se nehrabeme v Bibli jak ve stohu sena. My nevykládáme obsah Písma sv. podle toho, jak se kdo probudí, nebo cítí uražen. Nikdo z nás není oprávněn vynášet své nějaké soukromé výklady, jak nás Bible varuje. Tvá obvinění o mém chvástání, aroganci atd. vypovídají pravděpodobně o tom, že jsi prožila nějaká trauma. Ale to je tvůj problém. A pak je od tebe hluboce pokleslé lhát.

Toto je tvé vyjádření: Ano, jsme protestanté..... Nevím, zda Bůh opravdu miluje satana. Možné to je. To že napíšeš, že je možné, že Bůh miluje Satana, je opravdu přiznání o tom, že jsi Bibli nikdy nečetla nebo, že trpíš ztrátou paměti. Tvé vyjádření mělo znít tak, jak jsem napsal já: Ježíš jasně prohlásil Satana za otce lži a vražedníka od počátku (viz Jan 8,44). Tím si se odhalila, jako osoba, která nezná Bibli. Pokud mi zde vytýkáš, že neznám Bibli, tak je to jen tvůj názor, všichni ostatní naopak se přesvědčili, že Písmo sv. neznáš ty, pokud šíříš názor, že je možné, že Bůh miluje Satana. Z toho se nevykecáš ani blábolem o tom, že mi chybí špetka empatie nebo, že to je názor někoho jiného. Ta slova výše, jsou tvá slova a tvůj názor!  Prostě neznáš Bibli a dostala si veřejně na frak ve své ješitnosti a jako žena to nedokážeš zkousnout. Pokud píšeš, že jsem vůbec nepochopil co píšeš ve svých článcích, tak ne! Opravdu jsem to nepochopil! Pozorně jsem si přečetl i odkaz na článek Marianny Otterové. To je přeci výkřik zoufalství, nad vlastní duchovní bídou. Nemá to ani hlavu ani patu. Ta paní prý si víru uchovala jako  “solo“ věřící člověk. To je ovšem přesně v rozporu s Písmem sv. Spasitel chtěl společenství věřících ve své Církvi, aby se člověk duchovně rozvíjel a rostl jako to hořčičné semínko. Proto Spasitel ustanovil sedm svátostí, Magisterium, atd. Zásadní tvůj pád do hlubin je pohrdání Písmem sv. To, že mě obviňuješ, že nemám ponětí, kdo byl Pán Ježíš, je výpověď žlučovitě zahořklého člověka, který mě odsuzuje za pravdy Evangelia a zároveň trpí zoufalým nedostatkem diskusní faktické argumentace. Víra není o citu. To, že neznáš Písmo sv. je evidentní, jinak bys nemohla napsat, že něco vysvětluji, ale přiznala bys, že to tak vysvětluje Církev. Ale mám pochopní pro ty, kteří odmítají být ve společenství Církve, že nemohou přijmout pravdy Evangelia, protože by se jim rozpadl domeček z alibismu, snů, osobního sobectví, ješitnosti a pýchy, jak se rozpadl paní M. Otterové. Vím, že mé názory nemůžeš přijmout, protože bys musela změnit život. Říká se tomu obrátit, ale k tomu obrácení ti schází pokora, což je křesťanská ctnost. Mrzí mě, že nemám pro tebe lepší zprávu. Ono postavit Boha na první místo ve svém životě je těžké pro lidi slabé a vlažné víry. Přesto je to první Boží přikázání a Ježíš o tom jasně mluví, co znamená postavit Boha na první místo ve svém životě...Re: Může sbor vrážet klín hříchu mezi věřící přátele? (závěrečné) (Skóre: 1)
Vložil: Willy (stanislav.velicky@seznam.cz) v Pondělí, 28. srpen 2017 @ 23:52:42 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Jakkoli píšeš o konkrétní složité situaci a já píšu obecně, věřím, že to, co zjevuje Bible o církvi a jejím budování a fungování obecně, je použitelné po každou situaci.

Ale není pro mne snadné čekat na pravý čas, být tak trpělivá a vytrvalá, v čekání i ve svých modlitbách.

To nebývá pro většinu křesťanů. A je to tak dobře - pomáhá nám to pochopit, že naší trpělivostí a vytrvalostí má být Kristus, tj. že my sami v sobě takoví v patřičné míře nejsme a potřebujeme Krista jako milost, život a všechno. 

Ještě k tomu host. Jistě jsi mne nepochopil. Nejde o to, jak si připadáš, ale že máš nějaký svůj domovský, hlavní sbor. A do všech ostatních přijdeš jako host, z hlediska svého skutečného statusu vůči takovému sboru. 

Pochopil jsem tě, ale popsal jsem vlastní zkušenost, kterou jsi zřejmě nepochopila ty. Nemám nějaký svůj domovský hlavní sbor. Ano, žiju v rně a jsem součástí církve v Brně. Ale když jsem letěl do Londýna, stal jsem se podobu mého pobytu tam součástí církve v Londýně a nejen, že jsem se ta necítil, ale ani jsem tam nebyl jako host brán bratry a sestrami z místní církve v Londýně. Když přijedu do Prahy nebo Bratislavy, je to stejné.

Jiné to bylo, když jsem přišel na shromáždění nějaké denominace - tam jsem se cítil i byl brán jako host, byť to bylo v Brně, kde jsem doma. 

Tož tak.Re: Může sbor vrážet klín hříchu mezi věřící přátele? (závěrečné) (Skóre: 1)
Vložil: tele v Úterý, 29. srpen 2017 @ 06:08:08 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pokoj Tobě, přihlášená nepřihlášená ;)


//Líbivost a líbit se snad není totéž.//     ??? Nemyslím. A ani si nemyslím, že by slovo líbivost mělo mít nutně negativní nádech. Pokud se ti ale zalíbilo v tom, co zrovna není člověku osobně příjemné ... :), pak nejen můžeš být ku pomoci své kamarádce, ale zjistíš (zjišťuješ), že ona je možná B-žím nástrojem ku pomoci tobě, aby s ty mohla být nakonec jí. (Ř15:1-7)


//Jenže co když láska a přátelství je někdy silnější?//     Přeji, aby to nebylo jen někdy. :) Určitě není ..


//Nebo myslel jsi to jinak?//      B-ží vůle ... o to jde, ale co má vlastní vůle? Přání lidu = hlas B-ží? nebo hlas B-ží = přikázání lidu? A je správné to i to nebo ani to a ani to? Anebo je nesprávné to i to? Co je správně? (k přemýšlení)


//Nemyslela jsem, že by Bůh chtěl, abych se zřekla přátelství kvůli Němu, ale třeba z jiných důvodů. A vzpomeň si, jak tu někteří o mne psali nehezky....//     Pokud ty dvě souvětí spolu souvisejí, pak tohle by nebyl asi ten správný důvod, jsi-li ty tou "silnější" ve vztahu ... ale zraňuje to a je to kolikrát jako sebevražda ne vlastní rukou, nést ty hříchy a viny druhých.


//Máš asi tady nějaký svůj příběh, nějaké své vzpomínky a asi jsi přestal milovat nebo se zatvrdil.//     Tehdy. Prostě jsem to nedokázal. Myslel jsem více na sebe a nakonec ztratil kus sebe sama. Příjemné je zase křísit a nacházet, co zahynulo ;) To pak už nebolí. A tehdy ... tehdy mně to nebolelo, až časem.


//Kamarádka sama mi to také kolikrát napsala nebo řekla a děkovala mi za to. //    Ten "problém", co způsobuje tu nestálost a také ten problém č.2. Může být? Vnímání vlastní neodpustitelné viny nebo neschopnosti, méněcennosti?? Ochota být všude a při všem, být zapojen do organizování ... líbit se :) ... břemeno všechno to zvládnout a nemít dostatek sil ... to vede i k vnímání toho, že druzí na mne kladou více nároků, než jsem schopen unést ... a i slova jako: tak to uděláme, kdy ti to vyhovuje a jak ti to vyhovuje, spíše povedou ke vnímání naložení těžšího břemene, než je schopna unést a pak pocit provinění, ... nebo obvinění druhých...Stránka vygenerována za: 1.83 sekundy