Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Jeroným.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16516, komentáře < 7 dní: 366, komentářů celkem: 420794, adminů: 60, uživatelů: 5217  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 286 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

oko

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
114872744
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Může být náboženství opiem?
Vloženo Středa, 23. srpen 2017 @ 23:01:02 CEST Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Frantisek100

Může být náboženství opiem? Tato otázka se mi dnes vybavila , když jsem četl životopis barcelonského vraha. Krásný mladý muž, který dosud nedělal muslimským rodičům žádné potíže.  Rodina je sice muslimská, ale rozhodně není radikální. Islám je jejich životní víra. Nikoho nenapadají a snaží se žít s ostatními v pokoji. A pak se jejich syn změní. Vlivem  radikálních duchovních se stane horlivý tak, jak si to vymývači mozků přejí. Přestane pít alkohol a rodičům ani nepodá ruku. A pak se stane taková krutá událost. Vraždí ve jménu své víry. Je to podobné jako, když někdo je pod vlivem drog. Ale tou drogou je fanatická náboženská víra. Jistě, že podobnou drogou může být i víra politická. Kolik lidí uvěřilo Hitlerovi či Stalinovi a pak páchali zločiny v zájmu své víry?? A co křesťanství? Kolik lidí se stalo obětí sekt a pak vlivem vymývání mozků obrátí svůj život i život celé rodiny strašným způsobem?? Apoštol Pavel píše Galatským: 18Je správné horlit, ale pro dobrou věc................... Jak poznáme, že horlíme správně ?????????  


"Může být náboženství opiem?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 124 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Může být náboženství opiem? (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Čtvrtek, 07. září 2017 @ 09:21:10 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Ano může být drogou a Satan toho využívá. Stačí se podívat kolik lidí se klaní tomu nesvatému z Vatikánu.Re: Může být náboženství opiem? (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Neděle, 27. srpen 2017 @ 13:01:52 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Náboženství může být opiem, jak o tom svědčí celá dlouhá dějinná doba od času, kdy známe podle archeologických nálezů chování lidských předků při pohřbívání a obětech.

První výrok o opiu lidstva vyslovil sice Karel Marx, ale opiem určitě neměl na mysli chování lidí, kteří pod rouškou náboženství obhajovali a stupňovali svou moc a realizovali nezřízenou chamtivost. To lze vidět dodnes, třeba na katolickém řádu Německých rytířů, kterých je sotva 10 a vehementně se derou prostřednictvím Kalouskova zákona o restitucích o majetky řádu desítek miliard.

Zprávy z poslední doby, že teroristické činy jsou páchány ve jménu náboženské víry se objevují až v posledních asi dvou letech. Třeba útok na newyorská dvojčata naplánovali a provedli lidé vlažní ve víře, snad až bezvěrci. Vymytí mozků mladým muslimům se děje podle Koránu, kde jsou takové postupy likvidace nepřátel islámu uvedeny Muhammadem. Stejnou strategii používá i Islámský stát, když ze sotva chápajících dětí vychovává svá "lvíčata".

Islám, stejně jako křesťanství a hinduismus se zvrhly v ideologii, která vyzývala (u islámu a hinduismu stále vyzývá) k ničení nepřátel své víry. Ještě dobře, že tato agresivní tradice křesťanů byla potlačena požitkářskou a konzumní ideologií, která podle všech známých vývojů v minulosti skončí rozpadem právě díky hédonismu a nihilismu. Doufejme, že poté dojde k nástupu zduchovnělých hodnot. 

Můžeme být vděčni Bohu (pokud zavrhneme nečinného deistu), že uspíšil rozklad falešného křesťanství a zanechal jen ostatek, který vyznává nebo se alespoň o to snaží dávné poselství "budeš milovat.....".Re: Může být náboženství opiem? (Skóre: 1)
Vložil: rudinec v Sobota, 26. srpen 2017 @ 12:39:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Františku, Boh horlivosť Pichasa za zabitie cudzoložníkov odcenil.

Numeri 25:11  Pinchas, syn Eleazára, syna Árona, kňaza, odvrátil moju prchlivosť od synov Izraelových, keď sa rozhorlil mojou horlivosťou medzi nimi, aby som nezahladil docela synov Izraelových svojou horlivosťou.
12  Preto povedz: Hľa, dám mu svoju smluvu, smluvu pokoja.
13  A bude mať on i jeho semeno po ňom smluvu večného kňazstva, pretože horlil za svojho Boha a prikryl hriech na synoch Izraelových.

Ty sa Františku vždy priečiš Bohu,a znevažuješ jeho rozhodnuia a ponesieš za to svoj súd.

Čo kto seje, to aj bude žať.Re: Může být náboženství opiem? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 25. srpen 2017 @ 11:16:04 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
Může být náboženství opiem? 

  Nejen může, ale je to "opium". Náboženství a obecně ideologie funguje podobně, jako drogy, odvádí od reality do virtuálního světa, likvidují životy lidí, izoluje lidi od sebe.


Jak poznáme, že horlíme správně ?????????  

  "Správně" ve smyslu hodnot "správně"=dělat dobře a "špatně"=dělat špatnost? 

  Jednoduše. Vezmeš si správnou normu "dobra" a "zla" a podle ní porovnáš co děláš ty. Křesťanská norma je život Pána Ježíše. O něm je psáno: "Bůh pomazal Duchem Svatým a mocí Ježíše, toho z Nazareta, jenž procházel zemí, činil dobře a uzdravoval všechny, kteří trpěli pod mocí Ďábla, protože Bůh byl s ním." Pokud děláš totéž, co on, horlíš podle křesťanské normy "správně". Pokud budeš pomáhat druhým lidem a starat se o ně, jak je to popsané třeba v Matouši 25, budeš "horlit správně".


  Nebo "Správně" ve smyslu té které ideologie či náboženství? 

  To si musíš vzít normu toho kterého náboženství a porovnat svůj život s ní. Různá náboženství mají různé normy. Některá vedou lidi při "správném" horlení do izolace a samoty, jiná vedou lidi při "správném" horlení k sebepoškozování, sebetýrání, další zas vedou k závisti a nenávisti k bohatým a krádežím, jiná zase k nenávisti k židům, černochům, bělochům a vraždám, jiná zase vedou při "správném" horlení ke stranění se jídlům a tak podobně. Každé náboženství má to svoje.

  Toník

Re: Může být náboženství opiem? (Skóre: 1)
Vložil: Eleazar v Čtvrtek, 24. srpen 2017 @ 06:29:50 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jak poznáme, že horlíme správně ?????????
To nám nejlépe vysvětlí řádně(=podle jakéhokoliv řádu) ustavená autorita! Třeba pan imám v mešitě. Anebo nějaký pastor či farář. Horlíme-li v souladu se zájmy těmi v moci postavenými, horlíme správněRe: Může být náboženství opiem? (Skóre: 1)
Vložil: wollek v Čtvrtek, 24. srpen 2017 @ 09:02:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
//Jak poznáme, že horlíme správně ?????????

Zajímavá otázka. Řekl bych, že jednak jednáme v souladu s tím, co nám říkal Pán Ježíš, a co se dá shrnout slovy: miluj svého bližního jako sám sebe. A dalším měřítkem mohou být jiná, a trochu konkrétnější slova: "Jak chcete, aby lidé jednali s vámi, jednejte i vy s nimi."

A ono si stačí číst celá evangelia a naslouchat výrokům připisovaným Pánu Ježíši. To je Franto snad jasné, že nikdy kdo poslouchá Pána Ježíše by pak nemohl vraždit. Opiem je podle mne ani ne náboženství, ale hlavně manipulace, a tendence lidí chovat se pod vlivem manipulace jako fanatické stádo. Jinými slovy, nedostatek rozumu a slabá osobnost mající tendenci podléhat názorům druhých. Samozřejmě náboženství je jedním z prostředků takové manipulace, nicméně řekl bych, že není obecnou příčinou, a že spíše může plnit roli výmluvy a pseudoospravedlnění konání zlých skutků.Re: Může být náboženství opiem? (Skóre: 1)
Vložil: martino v Čtvrtek, 24. srpen 2017 @ 10:43:37 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Podle Marxe určitě.....Re: Může být náboženství opiem? (Skóre: 1)
Vložil: tele v Čtvrtek, 24. srpen 2017 @ 11:23:24 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jak poznáme, že horlíme správně ? 


Myslíš "jakým způsobem horlit" nebo jestli je správné to "pro co horlíš"? Obojí je důležité. Je dobré horlit pro dobrou věc a vždycky ... ale ... hněvějte se, a(le) nehřešte ... (v každém svém konání buď oddělen od hříchu, aby zlo nestrávilo tvé srdce a ty bys pak byl "nalezen" jako ten, kdo brojí proti B-hu. Když už nutně působíš druhému "zlé", ať je tvé srdce vzdáleno od nenávisti a hříchu, aby to zlé působilo k nápravě k dobrému. :) a nejen ta horlivost, ale i mírnost buď známa všem ...


Už sis přečetl o Pinchasovi, když zakročil tehdy, kdy Mojžíš "stál opodál"?Stránka vygenerována za: 0.72 sekundy