Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Vítězslav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 0, článků celkem: 15262, komentáře < 7 dní: 358, komentářů celkem: 329123, adminů: 60, uživatelů: 4852  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 98 návštěvník(ů)
a 5 uživatel(ů) online:

Vota
myslivec
wollek
zeryk
cizinec

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Pozvánka žateckého sboru na přednášky manželů Hanesových
·Boj proti denominacím
·Islamizace jako přicházející Boží soud
·Synodní rada Českobratrské církve evangelické vyzývá k pomoci uprchlíkům
·Prolomení do nové radikální budoucnosti
·Pozadí a teologie Alfa kurzů
·Prolomení církevního tlumiče
·SPASENÍ ZE SKUTKŮ A SPASENÍ Z VÍRY
·Informace z jednání VV dne 20. června 2018
·David Novák: Komunisté vracející se k moci a co církev…

více...

Počítadlo

Licence Creative Commons

GRANO SALIS
 podléhá licenci
Creative Commons
Uveďte autora-
Neužívejte komerčně
3.0 Unported

Zaznamenali jsme
94 818 129
přístupů od 17. říjen 2001

Založeno L.P. 1997


ATELIÉR PROMĚN Jitka Černíková, kosmetika, vizáž, proměny, svatební líčení
BWF Protec
BWF Profiles
technické plsti
profily PMMA PC
plexi desky
aramid
kevlar Michaela Křivánková svatební fotografie, portréty, portrétní fotografie, fotografování novorozeňat a dětí, dětská fotografie, portrétní fotografie, svatba, svatební přípravy, fotograf

Život víry: Antikrist je ten, kdo Božství Pána Ježíše popírá a na jeho místo staví .....
Vloženo Úterý, 15. srpen 2017 @ 22:36:54 CEST Vložil: Tomas

Žhavá témata poslal Frantisek100

Kdo je lhář, ne-li ten, kdo popírá, že Ježíš je Kristus? To je ten antikrist, který popírá Otce i Syna. Každý, kdo popírá Syna, nemá ani Otce. Kdo vyznává Syna, má i Otce. Ať ve vás zůstává, co jste slyšeli od počátku. Zůstane-li ve vás to, co jste slyšeli od počátku, zůstanete také vy v Synu a v Otci. A toto je to zaslíbení, které nám On zaslíbil: věčný život. Toto jsem vám napsal o těch, kteří vás svádějí. Ve vás však zůstává pomazání, které jste od Něho přijali, a nepotřebujete, aby vás někdo učil; Jeho pomazání vás učí všemu a je pravdivé a neklame; jak vás vyučilo, tak zůstávejte v Něm. Nyní tedy, dítky, zůstávejte v Něm, abychom nabyli radostné důvěry, až se zjeví, a nebyli jím zahanbeni při Jeho příchodu. Víte-li, že je spravedlivý, vězte, že také každý, kdo činí spravedlnost, je z Něho zrozen.       Janovy verše charakterizují velice dobře antikrista. Je to ten, kdo popírá Ježíše Krista jako Syna Božího. Mám pocit, že se zde někdy hádáme kvůli slovíčkům. Ježíš je Syn Boží a existoval určitě při stvoření světa i člověka, ale v jiné podobě než je lidské tělo. Nikde Pán Ježíš o sobě neprohlašuje, že je Bůh. Jasně dává najevo, že je podřízen svému Otci a když dělá nějaký zázrak, tak je psáno, že se vždy obrací k Otci, k Bohu. K Otci hovoří i poslední noc, kdy si uvědomuje,co ho čeká. A na kříži dokonce zvolá, Bože můj, proč jsi mi opustil. To samo vylučuje, že by byl úplně totožný s Bohem, ale Boží Syn znamená, že je součástí Boha Otce  a jeho charakter je stejný jako u Otce. Já  a Otec jedno jsme.  Logicky Bůh je přece jen jeden. Tohle neznamená, že popírám Pána Ježíše, naopak logicky uznávám jeho Božství, což dokázal svým životem na Zemi. A Duch Svatý? O tom hovoří Pán Ježíš jako o Utěšiteli. A také se dozvídáme, že Duch Svatý má citové vlastnosti. Opět jde o Boží bytost, kterou nejsme schopni vidět, ale která na nás působí. Závěr. Věřím v Boha, věřím v Ježíše jako Syna Božího a v Ducha Svatého. Rozebírat to  a přemýšlet, jak to je, nemá smysl. Je to duchovní realita a víc nepochopíme. Antikrist je ten, kdo Božství Pána Ježíše popírá a na jeho místo staví někoho jiného.   


 
Příbuzné odkazy
· Více Žhavá témata
· Novinky od Tomas


Nejčtenější článek Žhavá témata:
Potetovaný křesťan????


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, ohodnoť tento článek:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"Antikrist je ten, kdo Božství Pána Ježíše popírá a na jeho místo staví ....." | Přihlásit/Vytvořit účet | 96 komentáře | Prohledat diskusi

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Antikrist je ten, kdo Božství Pána Ježíše popírá a na jeho místo staví ..... (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Dzehenuti v Čtvrtek, 07. září 2017 @ 19:54:49 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Ano všichni jsme toho svědci. Antikrist již je zde na světě. Odstranění křížů atd je jeho dílo.Re: Antikrist je ten, kdo Božství Pána Ježíše popírá a na jeho místo staví ..... (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: dudaak v Pondělí, 21. srpen 2017 @ 20:57:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
A tedy muslimové jsou antikristi.Re: Antikrist je ten, kdo Božství Pána Ježíše popírá a na jeho místo staví ..... (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: JiriBrei v Sobota, 19. srpen 2017 @ 11:39:04 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Šalom Františku,
 
někdy je text v 1 J 2:22 zneužíván jako hůl na antitrinitáře. Tento text však nezní „Kdo je lhář, ne-li ten, kdo popírá, že Ježíš je Bůh“. Nejde v něm o Jehošuovo božství, nýbrž o to, zda je, v souladu s židovským očekáváním, zaslíbeným Mašiachem. Jochanan věřil, že tímto Mašiachem je a zároveň věřil, že Jehošua je Boží syn. Jiní se proti této myšlence stavěli. Proto je Jochanan v dalších verších nazývá antikristy – tedy těmi, kdo stojí proti Jehošuově mesiášství vyplývajícího ze vztahu Otce a syna.
 


Dle bible je Jehošua prvorozený mezi svými bratry (Ř 8:29; Heb 2:11). Měl být nazýván Božím synem, protože měl být svatý (Lk 1:35) a měl být knížetem pokoje (Iz 9:5). Všichni totiž, kteří jsou svatí (Ef 1:4) a působí pokoj, mají být, stejně jako Jehošua, nazváni Božími syny, syny Nejvyššího (Lk 1:32.35, 6:35; Mt 5:9). Jsou Božími syny (Ř 8:14) a Božími dětmi (Ř 8:16), protože se, podobně jako Jehošua „nenarodili z krve ani z vůle těla ani z vůle muže, nýbrž z Boha“ (J 1:12.13 Český studijní překlad)
 

Jehošua při stvoření světa ještě neexistoval. To, co tehdy existovalo, bylo slovo (J 1:1). Jehošua byl tehdy pouhým slovem, nikoli reálně existující osobou, která by si uvědomovala sama sebe tak, jak si sám sebe uvědomoval Ješua ha-Nocri. Touto existující, reálnou, sebe si uvědomující osobou se Jehošua začal stávat až potom, když bylo slovo učiněno masem (masou, hmotou) Jehošuova těla včetně jeho mozku (J 1:14 Kralická bible). Do doby, než bylo slovo učiněno tělem, existoval Jehošua jen virtuálně, jako slovo. Slovo hovořící o Božích vlastnostech, jak říká J 1:1.Re: Antikrist je ten, kdo Božství Pána Ježíše popírá a na jeho místo staví ..... (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: zeryk v Čtvrtek, 17. srpen 2017 @ 19:05:10 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Může antikrist být nevěřícím ?

Může být lhář věřícím ?

Může si člověk nalhávat "jistotu spasení" ?

Svádějí snad nevěřící a lháři "věřící a pravdou kované" ?Stránka vygenerována za: 0.99 sekundy