Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Ilja.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 0, článků celkem: 15262, komentáře < 7 dní: 382, komentářů celkem: 329092, adminů: 60, uživatelů: 4852  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 80 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

Melissokomos
oko

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Synodní rada Českobratrské církve evangelické vyzývá k pomoci uprchlíkům
·Prolomení do nové radikální budoucnosti
·Pozadí a teologie Alfa kurzů
·Prolomení církevního tlumiče
·SPASENÍ ZE SKUTKŮ A SPASENÍ Z VÍRY
·Informace z jednání VV dne 20. června 2018
·David Novák: Komunisté vracející se k moci a co církev…
·Istanbulská úmluva pohledem právničky
·Istanbulská úmluva – Trojský kůň genderového feminismu
·Křesťanské domácí násilí?

více...

Počítadlo

Licence Creative Commons

GRANO SALIS
 podléhá licenci
Creative Commons
Uveďte autora-
Neužívejte komerčně
3.0 Unported

Zaznamenali jsme
94 807 782
přístupů od 17. říjen 2001

Založeno L.P. 1997


ATELIÉR PROMĚN Jitka Černíková, kosmetika, vizáž, proměny, svatební líčení
BWF Protec
BWF Profiles
technické plsti
profily PMMA PC
plexi desky
aramid
kevlar Michaela Křivánková svatební fotografie, portréty, portrétní fotografie, fotografování novorozeňat a dětí, dětská fotografie, portrétní fotografie, svatba, svatební přípravy, fotograf

Kontrasty: Historická nestvůra a Boží ochrana
Vloženo Středa, 12. červenec 2017 @ 19:21:19 CEST Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Willy

V širších souvislostech jsem se zamyslel nad určitou historickou událostí. Vzhledem k tomu, že nejsem fanda historie ani její pilný student, nečiním si nárok na úplnou správnost uvedených historických událostí, nicméně to, o čem píšu, se opravdu a nepopiratelně stalo.


Slyšel jsem, že v 15. století bylo v zemích koruny české 90 % populace věřící v Krista, z toho bylo jen 6 % katolíků a zbytek byli tedy protestanté. Pak šly roky, na trůn přišly katoličtí Habsburkové a po bitvě na Bílé Hoře došlo k násilné rekatolizaci, kdy ti, kteří se nepodvolili, byli buď zabiti nebo nuceni emigrovat. Takže královský trůn spolu s katolickou šlechtou a řkc zmanipulovali a přinutili veškeré nekatolické obyvatelstvo buď ke konverzi nebo k emigraci či odsoudili lidi k likvidaci a zabavení majetku, který byl ostatně zabaven i emigrantům. Dalo by se tedy bez nadsázky říci loupež tisíciletí, která byla loupeží nejen majetku, ale i životů. Dodnes z této loupeže řkc žije a tyje a měla ještě tu neuvěřitelnou drzost požadovat tento majetek po státu, potýkajícího se s podfinancováním školství, zdravotnictví, obrany, infrastruktury a nemající na důstojné důchody pro ty, kteří celý život pracovali.
Přesto, přeze všechno se dá říci, že náš národ byl před tou historickou nestvůrou, jíž římský katolicismus (řk) jako smilnice se světem a modlářská nestvůra ve světle těchto událostí bezesporu je, ochráněn a dnes znovu není řk díky Bohu a Jeho milosti většinovou záležitostí věřících v Krista.

Je jasné, že zdejší ř-katolíci vidí tyto záležitosti zřejmě jinak, je však v podstatě jedno jak, jelikož jejich názor a postoj není podstatný ani určující ani důležitý. Soudcem všech těchto historických událostí je Bůh, který je bude soudit spravedlivě a svůj spravedlivý soud také vykoná. Moc se na to těším, protože spravedlivé Boží soudy miluji a vykonání Boží rozsudku nad Babylonem přinese podle Písma velikou radost Božímu lidu, který na Boží příkaz z Babylona vyšel a vykonal nad ní Boží soud za to, jak matka smilnic jednala v minulosti s ním a také v nebi, při svatých, apoštolech a prorocích bude radost. Na to se tedy těším a je mi srdečně jedno, co si o tom, kdo myslí, neboť to Slovo z knihy Zjevení 18 je pravé neboli správné a pravdivé a já miluji Pravdu.

Tož tak.

 
Příbuzné odkazy
· Více Zamyšlení
· Novinky od Tomas


Nejčtenější článek Zamyšlení:
Soulož v rajské zahradě


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 1.2
Hlasů: 5


Prosím, ohodnoť tento článek:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"Historická nestvůra a Boží ochrana" | Přihlásit/Vytvořit účet | 80 komentáře | Prohledat diskusi

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Historická nestvůra a Boží ochrana (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Dzehenuti v Čtvrtek, 13. červenec 2017 @ 21:49:35 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Ve jménu jediného Boha a to Svatého Ducha. Vyzývám tu špínu nesvatou z Vatikánu. Uděláme hranici z ohně. Ať celý svět vidí kdo má pravdu. Vyzývám antikrista Vatikánského pro přechod skrz živý oheň. Vy kteří se té špíně světa klaníte.......vyřídtě  mu moji výzvu !!!! Já držitel bílého kaménku vyzývam toho nesvatého na zkoušku skrz oheň.Re: Historická nestvůra a Boží ochrana (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: oko v Čtvrtek, 13. červenec 2017 @ 13:08:47 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj jmenovče,

Asi by sis přece jenom měl něco o té historii zjistit!  Realita byla tehdy docela jiná, než je ve tvojí hlavě!..."Slyšel jsem, že v 15. století bylo v zemích koruny české 90 % populace věřící v Krista, z toho bylo jen 6 % katolíků a zbytek byli tedy protestanté."...

Patnácté století bylo stoletím husitů.
S kým myslíš, že válčili, čí kostely a kláštery tehdy vypalovali? S těmi 6% katolíků?  To tedy byli ti katolíci borci! Každý jako Rambo! Když bez genocidy vydrželi až do století sedmnáctého, do bitvy na Bílé hoře?
..."Pak šly roky, na trůn přišly katoličtí Habsburkové a po bitvě na Bílé Hoře došlo k násilné rekatolizaci,..."...


Takže těch 6% katolíků vydrželo dvě století a pak ještě vyhrálo bitvu na Bílé hoře?Re: Historická nestvůra a Boží ochrana (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Cekatel v Středa, 12. červenec 2017 @ 20:15:31 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
O většinu majetku přišla ŘKC při pozemkové reformě po roce 1918. Tehdy se to označovalo jako odčinění Bílé Hory (vyplácela se tehdy náhrada ve výši 30% tržní ceny).
Tím se ŘKC dostala majetkově zpět před Bílou Horu. Současné restituce se týkají pouze toho, co jim vzali komunisti, přičemž se z toho vrací cca 70%, část přímo, část ve finančních náhradách rozpuštěných do asi 30 let.Re: Historická nestvůra a Boží ochrana (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: martino v Středa, 12. červenec 2017 @ 20:32:08 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Willy
Dodnes z této loupeže řkc žije a tyje a měla ještě tu neuvěřitelnou drzost požadovat tento majetek po státu, potýkajícího se s podfinancováním školství, zdravotnictví, obrany, infrastruktury a nemající na důstojné důchody pro ty, kteří celý život pracovali.

martino
Willy má zase dny, kdy se potřebuje prezentovat jako hlupák. Neznalost základních věcí ho diskusně posílá do koše.


Willy
Je jasné, že zdejší ř-katolíci vidí tyto záležitosti zřejmě jinak, je však v podstatě jedno jak, jelikož jejich názor a postoj není podstatný ani určující ani důležitý. Soudcem všech těchto historických událostí je Bůh, který je bude soudit spravedlivě a svůj spravedlivý soud také vykoná.

martino
Toto je duchovní primitivismus. Willy opět se chlubí, že má myšlenkový průjem. Bůh je spravedlivý soudce. A rozhodně nepřejde lži, manipulaci na cti utrhání ŘKC jen proto, že si to ve svém mozku Willy usmyslel. Mám obavy, že se nakazil Satanským morem od Franty lháře. Re: Historická nestvůra a Boží ochrana (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: zeryk v Středa, 12. červenec 2017 @ 22:58:37 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
//zmanipulovali a přinutili veškeré nekatolické obyvatelstvo buď ke konverzi nebo k emigraci či odsoudili lidi k likvidaci a zabavení majetku, //

Zmanipulovat a přinutit, co jiného....
Co jiného na zeryka ?
Nepřipadá ti to známé ?Re: Historická nestvůra a Boží ochrana (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 13. červenec 2017 @ 07:29:46 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Slyšel jsem, že v 15. století bylo v zemích koruny české 90 % populace věřící v Krista, z toho bylo jen 6 % katolíků a zbytek byli tedy protestanté.

  Ahoj Willy.

  Takto to nejspíš nebude pravda. 

  Těch 90% je zřejmě číslo "pod obojí", neboli číslo zastánců nějakého interního katolického dohadu zda se má přijímat také z kalicha či ne. Určitě to není číslo "věřících v Krista" a těžko se o těch 84% dá říci, že "nebyli katolíci ale byli protestanti". Byly to nějaké sekty, v té době ještě obě součástí ŘKC, ve vzájemné klatbě a nevraživosti. Jaký byl jejich postoj lze poznat například na vzniku Jednoty Bratrské, která byla pronásledována jak těmi "pod obojí", tak těmi "pod jednou". Ostatně, nejvýznačnější památkou na tehdejší ŘKC sekářské dohady jsou až dodnes různé ruiny.

  Na druhou stranu už od 14. století až do století 16. probíhalo v Čechách poměrně velké probuzení, kdy opravdu větší množství lidí uvěřilo Pánu Ježíši, kdy se šířilo křesťanské učení a začalo být mezi lidmi známé a v úctě (známá je tehdejší hláška, že venkovská ženská v českých zemích zná písmo lépe, než lecjaký římský kněz), kdy se Bůh dotýkal lidí a lidé přijímali evangelium v podstatně větším rozsahu, než před tím. Těžko se ale z historických pramenů dá říci, kolik to bylo procent lidí: 90% asi těžko, ale desítky procent to být mohly. Následkem toho se české země podstatně proměnily, vznikly například dohody o svobodě vyznání (snad první taková historická dohoda na území původně ovládaném ŘKC), změnilo se politické zřízení, země se začaly rozvíjet ekonomicky....

  V 17. století pak nastal obrat, který popisuješ. Pokud jde o majetek, uvádí se, že od roku 1623-1637 bylo konfiskováno přes 90% nemovitého majetku. Konfiskovaný majetek šel samozřejmě vítězům a srkze "bílé koně" také ŘKC - ve druhé polovině 17. století pak ŘKC vlastnila zhruba třetinu nemovitého majetku, z čehož lze snadno odvodit, kolik majetku pocházelo právě z konfiskací majektu. 

  Země šly samozřejmě dolů jak duchovně, tak svobodou i ekonomicky. Následoval silný úpadek, který byl dán mnoha faktory, nejvíce samozřejmě úbytkem obyvatelstva (stav obyvatelstva šel na třetinu), ale také nesvobodou a podstatnou změnou podnebí (která s duchovní atmosférou může souviset).

  Spojovat dnešní podfinancování školství či malé důchody s ŘKC je ale mimo, to už spolu nesouvisí, jen zprostředkovaně, že se na stávajícím nedobrém stavu téměř vždy podílela lidová strana. Jinak je stávající nedobrý ekonomický stav způsoben také morálním marasmem, konfiskacemi a emigrací elit, ale to už bylo pod jinou nenávistnou ideologií. Církevní "restituce" byly samozřejmě drzost a těžká nespravedlnost, ale to už tak v nespravedlivém světě bývá, že silní a uřvaní dostávají více, než slabí a bezbranní. Ale všeho dočasu: Říká se, že Boží mlýny melou pomalu, ale jistě.

Přesto, přeze všechno se dá říci, že náš národ byl před tou historickou nestvůrou, jíž římský katolicismus (řk) jako smilnice se světem a modlářská nestvůra ve světle těchto událostí bezesporu je, ochráněn a dnes znovu není řk díky Bohu a Jeho milosti většinovou záležitostí věřících v Krista.

  Tím bych si nebyl moc jistý.


  ToníkRe: Historická nestvůra a Boží ochrana (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Eleazar v Středa, 12. červenec 2017 @ 20:02:57 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jenom bych opravil údaj, že 90 % obyvatel zemí Koruny České bylo podobojí. I ve vlastních Čechách zůstaly katolická některá větší města (Budějovice, Plzeň - tu kališníci opustili) a přilehlá okolí na západě a jihu země (Rožumberkové, i když si zprivatizovali majetek kláštera Zlatá Koruna, byli katolíci). Na Moravě zůstala katolická (a německá) skoro všechna města; víra podobojí byla omezena na osvícené šlechtice a jejich državy. Slezsko i Lužice (ano, byly součástí zemí Koruny české až do Marie Terezie, resp. Třicetileté války) byly tehdy zcela katolické.Stránka vygenerována za: 0.70 sekundy