Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Zdeňka.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 13, článků celkem: 15252, komentáře < 7 dní: 545, komentářů celkem: 327514, adminů: 60, uživatelů: 4861  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 109 návštěvník(ů)
a 5 uživatel(ů) online:

rosmano
martino
oko
Willy
Melissokomos

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Petice na podporu manželství
·Tetování a křesťanství (odpověď na otázku)
·Křesťan a tetování
·Spurgeon a kontroverze ´´Downgrade´´ II.
·Spurgeon a kontroverze ´´Downgrade´´ I.
·Jižní baptisté si zvolili nejmladšího prezidenta v historii
·Může stát zdanit majetkové náhrady církvím?
·Paul Washer: Biblické mužství
·Žádné restituce!
·Otevřený dopis Martinu Glaserovi

více...

Počítadlo

Licence Creative Commons

GRANO SALIS
 podléhá licenci
Creative Commons
Uveďte autora-
Neužívejte komerčně
3.0 Unported

Zaznamenali jsme
94 446 175
přístupů od 17. říjen 2001

Založeno L.P. 1997


ATELIÉR PROMĚN Jitka Černíková, kosmetika, vizáž, proměny, svatební líčení
BWF Protec
BWF Profiles
technické plsti
profily PMMA PC
plexi desky
aramid
kevlar Michaela Křivánková svatební fotografie, portréty, portrétní fotografie, fotografování novorozeňat a dětí, dětská fotografie, portrétní fotografie, svatba, svatební přípravy, fotograf

Teologie: Vize věku
Vloženo Sobota, 01. červenec 2017 @ 21:09:19 CEST Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Willy

V Přísloví 29:18a je napsáno (ČSP) Když není vidění, lid je bez zábran, ... Kraličtí to přeložili takto: Když nebývá vidění, rozptýlen bývá lid; a Miloš Pavlík v jeho studijním překladu těmito slovy: Není-li vidění, stává se lid bezuzdným, ...


Když se proroku Ezechielovi otevřela nebesa a spatřil Boží vidění, stalo se k němu Slovo Hospodinovo a spočinula na něm Jeho ruka (Ez 1:1-3), přijal svou prorockou službu a Bůh mu dal uvidět Boží chrám v Jeruzalémě, který v něm ještě nikdy, tj. dodnes nestál.

Když stál apoštol Pavel před králem Agrippou (Sk 26:19-20), vydal svědectví o svém setkání s Pánem Ježíšem, povolání do služby a o tom, co následně dělal za použití slov: Proto králi Agrippo, nestal jsem se neposlušným toho nebeského vidění,  ale hlásal jsem nejprve těm, kteří jsou v Damašku, a potom v Jeruzalémě a po celé judské zemi, a také pohanům, aby činili pokání, obraceli se k Bohu a konali skutky, které svědčí o pokání. 

No, a v posledních dvou kapitolách Bible (Zj 21,22) popisuje Jan svaté město, Nový Jeruzalém, který uviděl sestupovat z nebe od Boha, připravené jako nevěsta ozdobená pro svého muže.


Co z výše uvedeného vyplývá? Skutečnost, že vidění, vize je něco důležitého v životě věřícího v Krista, něco, co určuje, vede či řídí jeho další život. Něco, na co nemůže zapomenout a co udává směr jeho služby v Božím plánu pro uskutečnění Božího věčného záměru.

Tento článek nese název "Vize věku" a je napsán proto, aby věřící v Krista mohli uvidět a mít stále před očima Boží vidění, díky němuž nebudou bez zábran, nebudou rozptýlení, nebudou bezuzdní, ale budou vědět, co je na Božím srdci, po čem Bůh touží a o co v konečném důsledku vlastně Bohu jde a kvůli čemu chce změnit tento věk, aby mohl přijít ten budoucí.

Nový Jeruzalém je cílem, završením, naplněním touhy Božího srdce, důvod, proč vlastně Bůh všechno dělá a co tím, co dělá, sleduje. Vize Nového Jeruzaléma, jak nám ji předestřel Jan v popisu toho, co uviděl, jej vedla už podruhé k tomu, že před andělem, který mu tuto vizi ukazoval, padl k jeho nohám a chtěl se mu klanět, i když už věděl, že klanění náleží toliko Bohu. Jaká to musela být nádhera?

Město, jehož Stavitelem a Tvůrcem je Bůh, je celé ze zlata, ukazující na Boha Otce - Jeho život a přirozenost, 12 bran z 12 perel ukazujících na Boha Syna - Kristovu smrt a vzkříšení,  12 drahých kamenů v základech hradeb postavených z jaspisu, prvního kamene základů hradeb, který má vzezření Boha (Zj 4:3), ukazujících na proměňující dílo Ducha Svatého v nitru věřících, z nichž činí skrze žár a tlak zkoušek drahé kameny. To město je chotí Beránkovou, ale materiály, z nichž je vybudováno, jsou Boží - Bůh zabudovaný do člověka. Chrámem, svatyní toho města je Pán Bůh všemohoucí a Beránek a vítězní věřící ze sboru ve Filadelfii (dnes církve v Pánově obnově) budou sloupy v tomto chrámu, u něhož nikdy nevyjdou ven. Dohromady jde o Boží stánek s lidmi; bude přebývat s nimi a oni budou jeho lid, a sám Bůh bude s nimi a bude jejich Bohem. Uprostřed města je náměstí a uprostřed toho náměstí z čistého zlata jako průhledné sklo (jako celé město) stojí Boží a Beránkův trůn, z něhož vychází řeka vody života (Duch jako proud božského života), v níž roste strom života (Kristus jako skutečnost stromu života), nesoucí dvanáctero druhů ovoce, každý měsíc, přičemž prvním ovocem toho stromu je láska - viz Zj 2:4, 7. To město je tedy v podstatě vyjádřením slávy trojjediného Boha, kde Bůh, který je Světlo, je světlem v lampě, jíž je Beránek, vyzařující Boží světlo, jímž jsou ozářeni všichni Boží otroci, tvořící to město a sloužící Bohu tím, že takto osvěcováni hledíce na Beránkovu tvář budou kralovat navěky věků (Zj 22:1-5). Uznejte sami, jak bohatá a úžasná tato vize je!

Povzbuzuji čtenáře tohoto článku, aby si 21. a 22. kapitolu knihy Zjevení přečetli důkladně a s modlitbou několikrát, nejlépe dvanáctkrát, aby se jim tato vize stala vlastní a určující pro celý jejich další život.

Kéž se nad námi Bůh smiluje a dá nám uvidět tuto vizi a milost k tomu, abychom se stali součástí jejího naplnění. Amen.

 
Příbuzné odkazy
· Více Zamyšlení
· Novinky od Tomas


Nejčtenější článek Zamyšlení:
Soulož v rajské zahradě


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, ohodnoť tento článek:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"Vize věku" | Přihlásit/Vytvořit účet | 80 komentáře | Prohledat diskusi

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Vize věku (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: zeryk v Středa, 05. červenec 2017 @ 19:15:55 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Omlouvám se Willymu,
   za trollení v jeho článku,
neměl jsem ho(to) v úmyslu.

Jestli můžeš poprosit Myslivce, ať si o zerykovi napíše svůj článek.
DíkRe: Vize věku (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Laura67 v Pondělí, 03. červenec 2017 @ 07:38:01 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Město, jehož Stavitelem a Tvůrcem je Bůh, je celé ze zlata, ukazující na Boha Otce - Jeho život a přirozenost, 12 bran z 12 perel ukazujících na Boha Syna - Kristovu smrt a vzkříšení,  12 drahých kamenů v základech hradeb postavených z jaspisu, prvního kamene základů hradeb, který má vzezření Boha (Zj 4:3), ukazujících na proměňující dílo Ducha Svatého v nitru věřících, z nichž činí skrze žár a tlak zkoušek drahé kameny. To město je chotí Beránkovou, ale materiály, z nichž je vybudováno, jsou Boží - Bůh zabudovaný do člověka. Chrámem, svatyní toho města je Pán Bůh všemohoucí a Beránek a vítězní věřící ze sboru ve Filadelfii (dnes církve v Pánově obnově) budou sloupy v tomto chrámu, u něhož nikdy nevyjdou ven. Dohromady jde o Boží stánek s lidmi; bude přebývat s nimi a oni budou jeho lid, a sám Bůh bude s nimi a bude jejich Bohem. Uprostřed města je náměstí a uprostřed toho náměstí z čistého zlata jako průhledné sklo (jako celé město) stojí Boží a Beránkův trůn, z něhož vychází řeka vody života (Duch jako proud božského života), v níž roste strom života (Kristus jako skutečnost stromu života), nesoucí dvanáctero druhů ovoce, každý měsíc, přičemž prvním ovocem toho stromu je láska - viz Zj 2:4, 7. To město je tedy v podstatě vyjádřením slávy trojjediného Boha, kde Bůh, který je Světlo, je světlem v lampě, jíž je Beránek, vyzařující Boží světlo, jímž jsou ozářeni všichni Boží otroci, tvořící to město a sloužící Bohu tím, že takto osvěcováni hledíce na Beránkovu tvář budou kralovat navěky věků (Zj 22:1-5). Uznejte sami, jak bohatá a úžasná tato vize je!Můžeš mi prosím  napsat odkud takové vysvětlení máš?, kde ty čteš v Bibli:  12 bran z 12 perel ukazujících na Boha Syna - Kristovu smrt a vzkříšení,  já čtu: 12Měl mohutnou a vysokou hradbu s dvanácti branami, na těch branách dvanáct andělů a napsaná jména dvanácti pokolení synů Izraele.13Tři brány byly z východu, tři brány ze severu, tři brány z jihu a tři brány ze západu.14Městská hradba měla dvanáct základů a na nich jména dvanácti Beránkových apoštolů. Apoštol Pavel nám vysvětluje:
 • 20Jste stavbou, jejímž základem jsou apoštolové a proroci a úhelným kamenem sám Kristus Ježíš.
 • 21V něm je celá stavba pevně spojena a roste v chrám, posvěcený v Pánu; Efez. 2:20,21

 • Re: Vize věku (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
  Vložil: Dzehenuti v Pondělí, 03. červenec 2017 @ 08:14:29 CEST
  (O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
  Není-li vidění, stává se lid bezuzdným, ...
  Ano je to naprostá pravda, z minulosti víme, že ikdyž bylo vidění a zázraky lidé časem na tyto zázraky zapoměli atd. Viz Exodus, ikdyž jediný Bůh mnohokrát viditelně zasáhl, židé stále remcali a ztráceli víru.  Re: Vize věku (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
  Vložil: noname (Honza610@centrum.cz) v Pondělí, 03. červenec 2017 @ 16:09:26 CEST
  (O uživateli | Poslat zprávu)
   Je psáno: Co oko nevidělo a ucho neslyšelo, co ani člověku na mysl nepřišlo, připravil Bůh těm, kdo ho milují.

   K čemu pak podobné podobné články, opět jen lidské představy, navíc kniha Zjevení se často vyjadřuje obrazně a k jejímu výkladu přistupovat opatrně.

  H.  Re: Vize věku (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
  Vložil: Willy (stanislav.velicky@seznam.cz) v Neděle, 02. červenec 2017 @ 01:04:12 CEST
  (O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
  oprava: ...  12 bran z 12 perel ukazujících na Boha Syna - Kristovu smrt a vzkříšení a 12 drahých kamenů ...

  ... chrámu, z něhož nikdy nevyjdou ven.  Re: Vize věku (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
  Vložil: Frantisek100 v Neděle, 02. červenec 2017 @ 09:09:41 CEST
  (O uživateli | Poslat zprávu)
  Willy, já takové vizi nerozumím. Jeruzalém jako Dubaj. Město ze zlata  a perel  a křišťálu? To je mrtvé město. Z materiálu, kvůli kterému se lidé zabíjeli  a válčili? Já chápu Jana, že ke konci života myslí na město, kde se narodil a prožil mládí. Chápu jeho představy, které mně jsou cizí. Ale to není něco, po čem toužím. Já miluji přírodu, lesy, pole, zahradu a vše, co k tomu patří. To je přece něco krásného, co tvořil Bůh. Ano, ať je tam s námi Bůh  a je svět bez umírání. Přece tohle byl ráj. Chápu, že Jan touží zase po tom, co je mu blízké. Já spíše po krásné a neporušené přírodě. A mladí muslimové plni sexuální touhy zase po nebi, kde budou mít plno panen, jak jim bohužel slibuji ti, co je nudí k sebevražedným atentátům. Berme takové vize s rezervou  a opatrně.  Re: Vize věku (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
  Vložil: zeryk v Neděle, 02. červenec 2017 @ 10:59:06 CEST
  (O uživateli | Poslat zprávu)
  Př.29:18 má své vlastní pokračování...

   ,ale blaze tomu, kdo zachovává Zákon.

  //něco, co určuje, vede či řídí jeho další život. Něco, na co nemůže zapomenout a co udává směr jeho služby v Božím plánu pro uskutečnění Božího věčného záměru.//


  Světlem pro mé nohy je tvé slovo, osvěcuje moji stezku.Žalm.119:105  Stránka vygenerována za: 0.61 sekundy