Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Otmar.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 15315, komentáře < 7 dní: 142, komentářů celkem: 334147, adminů: 60, uživatelů: 4850  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 73 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

rosmano
Willy

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Komentář pod kroměřížským videem s Prohlášením pěti sborů
·Biblicko- a historicko-teologické poznámky k Oficiálnímu prohlášení pěti sborů
·Jenni Entrican — prezidentka Evropské baptistické federace
·Kázaní Václava Chumchala z 28. října 2018
·Pět sborů oznámilo odchod z Bratrské jednoty baptistů
·Replika Tomáše Halíka na Václava Klause k Petru Piťhovi
·Veřejné slyšení k peticím týkajícím se manželství
·Istanbulská úmluva jako šibolet víry
·Vyjádření synodní rady Českobratrské církve evangelické k Istanbulské úmluvě
·Oslobodenie od zlých síl

více...

Počítadlo

Licence Creative Commons

GRANO SALIS
 podléhá licenci
Creative Commons
Uveďte autora-
Neužívejte komerčně
3.0 Unported

Zaznamenali jsme
96 457 722
přístupů od 17. říjen 2001

Založeno L.P. 1997


ATELIÉR PROMĚN Jitka Černíková, kosmetika, vizáž, proměny, svatební líčení
BWF Protec
BWF Profiles
technické plsti
profily PMMA PC
plexi desky
aramid
kevlar Michaela Křivánková svatební fotografie, portréty, portrétní fotografie, fotografování novorozeňat a dětí, dětská fotografie, portrétní fotografie, svatba, svatební přípravy, fotograf

Život víry: Evangelium Ducha svatého.
Vloženo Středa, 21. červen 2017 @ 21:09:13 CEST Vložil: Tomas

Zkušenosti poslal myslivec

Tuto neděli na lovu srnce, jsem při šoulačce přemýšlel. A pak to přišlo. Tak vám to vážení diskutující nyní napíšu..

Historické zkoumání evangelii přináší důkazy o tom kým a kdy byla evangelia sepsaná. Zjištění vyvolávají u věřících pochybnosti o jejich o autorech, o autenticitě jejich svědectví. Evangelia byla sepsaná mnoho let po tom, co Kristus vstoupil na nebesa. Na sepsání evangelií se podílelo mnoho "autorů", kteří se s Kristem osobně nesetkali. Z historického pohledu lze proto autentické svědectví snadno zpochybnit. V tomto mají historici pravdu, a hodně věřících toto znepokojuje, stejně jako do této neděle mne. Víra bez zkušeností s Duchem svatým, pak může dostat podobu "přání" ve kterém si přejeme, aby to co je v evangeliích napsané bylo pravda, nehledě na zpochybněnou autorskou autenticitu evangelií. Tak, jak to tedy je?

Historicky je prokázané, že boží slovo má osvobozující, oživující a proměňující vliv na lidskou bytost. O tom podávají všechny generace kristovců životní svědectví dva tisíce let. Nestačí boží slovo číst způsobem historika. Písmo se musí číst a POZNAT v pravdě Ducha svatého. V božím slově je obsažená velmi mocná pravda, kterou nejde poznat čtením bez otevřeného srdce k pravdě. Někdo si řekne, to jsou takové ty křesťanské fráze.. Jenže!
Položme si otázku. Proč celé zástupy lidí obklopovaly Krista? Proč Ho provázeli na každém kroku? Učil totiž jako někdo kdo má moc. Moc ve svém slově!! Byla to doba kdy se slovo boží číst nemuselo, byl zde totiž Syn boží, který boží slovo pronášel slyšitelně. Uvědomte si ten velký rozdíl. Bez četby, slyšet boží slovo přímo od Boha a POZNAT moc Božího slova. Kristus svým božím slovem vyháněl zle duchy, konal zázraky, křísil mrtvé. První křesťané POZNALI moc božího slova osobně, viditelně, nezpochybnitelně. Mnoho židů se obrátilo ke Kristu, když spatřili jak Kristus svým božím slovem poručil Lazarovi, rozkládající se mrtvole aby vyšel z hrobu, a Lazar vyšel zdravý a živý. Úchvatné je slabý výraz pro takové POZNÁNÍ moci božího slova. Takový zážitek provází velká bázeň z moci Boha! Na to se nezapomíná po další generace!
Kristus byl ukřižován, vzkříšen a vstoupil na nebesa odkud seslal Ducha svatého. Proč? Sám říká, že nám to prospěje. Kristus odešel, a v lidech nezůstává pouhá vzpomínka na Krista, zůstává v nich POZNÁNÍ moci Kristova božího slova. Toto POZNÁNÍ bylo natolik mocné, že si ho první křesťani předávali po generace bez nutnosti písemného zápisu. To byla prvocírkev vedená POZNANOU pravdou v Kristu, a posléze v Duchu svatém. Na tomto způsobu předávání POZNANÉ pravdy v Duchu svatém, se od Krista nezměnilo dodnes nic. Tak jako odpůrci pozemského Krista odmítali pravdu v Jeho božím slově, tak dodnes odpůrci Krista odpírají pravdě božího slova v evangeliích, kterou dnes zjevuje namísto pozemského Krista- Duch svatý. Ale vraťme se k DUCHOVNÍMU vzniku evangelií.
Evangelia byla sepsaná mnoho let po tom co Kristus odešel. Není vůbec podstatné zda Kristus řekl větu takovým, či onakým způsobem. Podstatné je, že kristovci kteří se na sepsání evangelií podíleli, napsali svá svědectví v POZNANÉ pravdě božího slova, v pravdě kterou POZNALI přímo od Krista jejich předci, v té samé pravdě kterou jim potomkům dal POZNAT A DOSVĚDČIL Duch svatý!
Skutečná autenticita evangelií je v POZNÁNÍ pravdy od Krista v Jeho mocném božím slově, a následně to samé POZNÁNÍ, té samé pravdy u potomků prvních křesťanů v seslaném Duchu svatém, potomků, kteří evangelia sepsali. Autenticita evangelií není v rovině historické, ani být nemůže. Autenticita evangelií je v úrovni duchovní a ve svědectví všech kristovců, kteří od dob Krista až po dnešek dosvědčují svými životy moc božího slova, osvobozovat, proměňovat a přinášet spásu.

Vznik evangelií mnoho let po nanebevstoupení Krista, je důkazem, že Duch svatý dosvědčuje pravost mocných a nepomíjitelných božích slov Krista pronesených "pouze" slyšitelně! 

Pravost "autorů" (zapisovatelů) evangelií prokazuje Duch svatý tím, že v zapsaném božím slově se stále nachází stejná osvobozující a mocná boží pravda, jako v přímých slovech Krista, o čemž podávají svědectví všechny generace křesťanů!

Kdo zpochybňuje DUCHOVNÍ autenticitu evangelií, zpochybňuje všechny generace křesťanů a jejich životních svědectví, zpochybňuje svědectví Ducha svatého!

Nečtěte evangelia tělesnýma očima, POZNEJTE je v pravdě Ducha svatého! Slyšte slova evangelia tak, jako je slyšeli ti co viděli moc a zázraky Krista!

Bůh s námi..
Kdo proti nám?

Myslivec

 
Příbuzné odkazy
· Více Zkušenosti
· Novinky od Tomas


Nejčtenější článek Zkušenosti:
Můj život byl heavy metal (vzhledem k množství komentářů se stahuje 230kB!)


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, ohodnoť tento článek:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"Evangelium Ducha svatého." | Přihlásit/Vytvořit účet | 215 komentáře | Prohledat diskusi

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Evangelium Ducha svatého. (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: oko v Pátek, 23. červen 2017 @ 12:04:13 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Osobně nemám nic proti redukci zvěře vhodným způsobem ve volné přírodě - i za účelem potravy pro člověka.

I když: "Kdo z vás kdy naposled obědval třeba srnce?"


Většina z vás totiž žije městským způsobem života a o této problematice nemáte ani ponětí.

Historicky lov zvěře u nás byl vždycky spíš záležitostí vládnoucí vrstvy, panstva. A byl a stále ještě je brán jako zábava, jako "sport". Zabíjení se stalo sportem! A taky ta zvěřina končí z velké části na talířích těch "horních deseti tisíc!"

Že zranění zvěř bolí? Vždyť nemluví, komu si postěžuje?
Že přitom nutně teče krev? Nazveme ji po myslivecku "barvou" a basta!


Víte, jak je nechutný lov na zajíce? Jsou to bestiální jatka ranařů myslivců, plné pachu krve, pobíhajících psů a dobíjení raněných kusů. Je to hnus, velebnosti!

To, o čem hovořím, není samotné nutné zabíjení zvěře, ale kritizuji současné povolené způsoby zabíjení - kritizuji tento zvrhlý "sport", při kterém se sadisté uspokojují a zvěř zbytečně trpí.


Víte, co je to takováto "šoulačka", o které tu hovořil myslivec?
To jdete pomalu přírodou, zpravidla proti větru - to aby vás zvěř neucítila a snažíte se jít tiše a srnce překvapit. Jenže srnec je ostražitý, má vynikající sluch a zmerčí vás poměrně zdálky. A nečeká pak dlouho! Takže je to o rychlé reakci, spěšném zamíření, rychlém vystřelení a nejistém zásahu.  Co jsou to za pravidla?
A střílí se kulkou s měkkou špičkou, která se při vysoké rychlosti a nárazu deformuje a i když myslivec ustřelí třeba jenom nohu, hydrostatický ráz způsobuje zvířeti smrtelný šok. Takovéto střelivo bylo i ve válkách zakázané!

Podle mého mínění, je - li už třeba zabít,  vždycky volit ten způsob, při kterém zvíře nejméně trpí.
A to není na společném honu zajíců! A není to ani na "šoulačce", ale je to na čekané. Protože na čekané zvěř přijde mnohem blíž - člověk sedí na posedu naprosto tiše a zvěř nemá šanci rozpoznat nebezpečí. I zastaralé myslivecké zákony by se měly změnit podle těchto zásad: zvěř nestřílet "na komoru", ale ze předu mezi oči, nebo zboku mezi oko a ucho - tedy přímo do hlavy, do mozku. To je nejrychlejší a nejméně bolestný způsob.
I mezi myslivci se najdou slušní lidé. Ale je mezi nimi i více sadistů různého druhu, kteří si takto ventilují své pudy, a je zde i mnoho "panstva" ze současných politiků a bohatých podnikatelů. Protože zatím je u nás lov hlavně společenskou událostí, zvrhlou zábavou.Re: Evangelium Ducha svatého. (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Dzehenuti v Čtvrtek, 22. červen 2017 @ 11:47:10 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Nečtěte evangelia tělesnýma očima, POZNEJTE je v pravdě Ducha svatého! Slyšte slova evangelia tak, jako je slyšeli ti co viděli moc a zázraky Krista!

Naprostá pravda, kterou stále říkám. Je třeba opustit lidské nauky-věrouky a číst svým vlastním duchem a ptát se Svatého Ducha.Re: Evangelium Ducha svatého. (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: oko v Čtvrtek, 22. červen 2017 @ 11:13:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."Tuto neděli na lovu srnce, jsem při šoulačce přemýšlel. A pak to přišlo."...Takže v neděli místo na mši chodíš "v duchu svatém"  prolévat krev, způsobovat bolest, zabíjet Boží stvoření.  Protože jinak bys zřejmě zemřel hlady ....Re: Evangelium Ducha svatého. (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 27. červen 2017 @ 09:11:44 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
  Myslivče, díky za zajímavý článek. 

  A zajímavé vidět, jak v diskuzi opět římští katolíci odvádějí svou klasickou taktikou od tématu k osobním útokům. A nestydí se při tom svém odvádění od tématu dokonce udělat ze sebe sama blbce, jen proto, aby rozbili křesťanskou diskuzi. Dost hrozné, co dokáže udělat sekta s důstojností člověka.


Historické zkoumání evangelii přináší důkazy o tom kým a kdy byla evangelia sepsaná. Zjištění vyvolávají u věřících pochybnosti o jejich o autorech, o autenticitě jejich svědectví.

  Jak u koho. Mně poměrně povzbuzovalo, když jsem téma studoval a probírali jsme historii.


Evangelia byla sepsaná mnoho let po tom, co Kristus vstoupil na nebesa. 

  Zas tak mnoho ne. Pár desítek let. Z pohledu svědectví poměrně dlouhý odstup, ale v historických záznamech ne úplně kritický. Z pohledu historie krátký.


Na sepsání evangelií se podílelo mnoho "autorů", kteří se s Kristem osobně nesetkali.

  To je otázka. To, že nesvědčí o osobním setkání s Kristem nemusí nutně znamenat, že se s ním osobně nesetkali. Mohli psát fakticky k tématu, aniž by tam vkládali přímo osobní svědectví, které už bylo mimo téma.


Z historického pohledu lze proto autentické svědectví snadno zpochybnit. 

  To určitě. Ale historie většinou není exaktní věda. Její zpochybnění má jen o kus větší váhu, než zpochybnění psychologů, básníků nebo hudebníků. Je v něm obvykle extrémně velká složka subjektivity a neurčitosti.


Víra bez zkušeností s Duchem svatým, pak může dostat podobu "přání" ve kterém si přejeme, aby to co je v evangeliích napsané bylo pravda, nehledě na zpochybněnou autorskou autenticitu evangelií. 

  Hezky popsané. 

  Je to jeden ze způsobů, jak se "víra" bez osobní zkušenosti s tématem textu projevuje.


Někdo si řekne, to jsou takové ty křesťanské fráze..

  Opět dobře napsané. 

  Pro někoho to jsou křesťanské fráze. Což o takovém člověku a jeho postojích a životě ve vztahu k písmu dost vypovídá.


Autenticita evangelií není v rovině historické, ani být nemůže. 

  To bych neřekl. 

  Klidně může být i v rovině historické, svědecké. A nejspíše také je.


Autenticita evangelií je v úrovni duchovní a ve svědectví všech kristovců, kteří od dob Krista až po dnešek dosvědčují svými životy moc božího slova, osvobozovat, proměňovat a přinášet spásu.

  Přesně tak. V tom je autenticita evangelií naprosto jistě. 

  To je právě na evangeliích (a nejen na nich, ale i na listech, na Zákonu, spisech, prorocích) to fascinující, co mne zaujalo na křesťanství a potom ještě více na historii křesťanské církve. Že to slovo funguje, pracuje, je živé. Stejně tak dnes, jako před třista lety, nebo před tisícem, dvěma.


Kdo zpochybňuje DUCHOVNÍ autenticitu evangelií, zpochybňuje všechny generace křesťanů a jejich životních svědectví, zpochybňuje svědectví Ducha svatého!

  Nebo jen ukazuje na to, v jakém je stavu.

  ToníkRe: Evangelium Ducha svatého. (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: rudinec v Pondělí, 26. červen 2017 @ 12:18:52 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Mislivec,keď niekto napíše dobrý článok o láske ku Kristu a jeho slovu,tak
ako si napísal ty.Tak OKO vždy odvádza pozornosť iným smerom.
Nemali by sme tomuto sofistikovanému papežencovi sadať na lep.Re: Evangelium Ducha svatého - teda pánové! (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Willy (stanislav.velicky@seznam.cz) v Sobota, 24. červen 2017 @ 13:47:03 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Vzhledem k tomu, že můj strýc byl myslivec a já jsem na střední zemědělské škole absolvoval nepovinný předmět myslivost, na chvilinku jsem uvažoval o zapojení se do debaty. Ale copak to pod článkem "Evangelium Ducha svatého" jde? Mám za to, že by to zde opravdu nemělo mít místo. Co vy na to?Stránka vygenerována za: 2.00 sekundy