Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Ester.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 7, článků celkem: 15342, komentáře < 7 dní: 367, komentářů celkem: 335974, adminů: 60, uživatelů: 4850  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 99 návštěvník(ů)
a 5 uživatel(ů) online:

Neprihlaseny
rosmano
zeryk
Willy
wollek

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Co znamená nezávislost ukrajinské pravoslavné církve
·Novoroční ekumenická slavnost 2019 bude mít téma Naděje
·Ve kterém Betlémě se narodil Ježíš?
·Ježíš se prý podle kumránských dokumentů skutečně narodil 25. prosince
·Kdy se narodil Ježíš - 25.12., 6.1. nebo ve Svátek stánků?
·Rádio Vaticana: Ježíš se narodil 25. prosince roku 1 před n.l.
·Lýdie Kucová: Mým akcentem je Kristova láska (rozhovor)
·Správně biblicky věřící, pryč z ekumény!!!
·Informace z jednání VV dne 27. listopadu 2018
·Zajímavé tweety na webu Biblická apologetika jako ohlasy na aktuální situaci BJB

více...

Počítadlo

Licence Creative Commons

GRANO SALIS
 podléhá licenci
Creative Commons
Uveďte autora-
Neužívejte komerčně
3.0 Unported

Zaznamenali jsme
96 886 857
přístupů od 17. říjen 2001

Založeno L.P. 1997


ATELIÉR PROMĚN Jitka Černíková, kosmetika, vizáž, proměny, svatební líčení
BWF Protec
BWF Profiles
technické plsti
profily PMMA PC
plexi desky
aramid
kevlar Michaela Křivánková svatební fotografie, portréty, portrétní fotografie, fotografování novorozeňat a dětí, dětská fotografie, portrétní fotografie, svatba, svatební přípravy, fotograf

Život víry: Kristus, naše tajemství
Vloženo Sobota, 10. červen 2017 @ 18:08:06 CEST Vložil: Tomas

Svědectví poslal Willy

V Bibli je ukryto mnoho tajemství. Některá jsou již odhalena a jiná na odhalení teprve čekají.


Život křesťana respektive znovuzrozeného věřícího v Krista (aby nedošlo k nedorozumění) je také tajemstvím a tím tajemstvím je Kristus v něm, v jeho duchu, kde žije a chce být skrze věřícího, jehož život je s Kristem ukryt v Bohu, vyjádřen - nikoli jen jako jednotlivce, ale jako jednou z mnoha ratolestí ve vinné révě - Krista, nesoucí ovoce nebo jako jeden z mnoha údů Těla Kristova.

Život věřícího je tedy tajemný kvůli tajemnému Kristu v něm, Kristu; který je tajemstvím Boha, Jímž, pro Něhož, skrze Něhož a Jemuž věřící žije jako otrok a spolupracovník.


Kristus jako náš život (Ko 3:4) není okázalý, dávaný na odiv, ale tichý pokorný, protože on je tichý a pokorný v srdci (Mt 11:29b), mající zálibu v bázni před Bohem (Iz 11:3a).

Abychom však mohli Kristem jako životem žít, musíme zapřít sami sebe, vzít na sebe a nést náš kříž na každý den a následovat Jej (Mt 16:24, L 9:23). To v důsledku znamená, že nežijeme my, ale žije v nás On - Ten, který si nás zamiloval a vydal sebe samého za nás (Ga 2:20), aby nám svůj božský věčný život mohl dát, ba dokonce se tedy naším životem stát tak, jako se nám stal moudrostí od Boha, spravedlností, posvěcením i vykoupením (1K 1:30). 

V Církvi coby Těle Kristově je Kristus prostě vším ve všem, všemi a ve všech (Ko 3:11), nejen Hlavou, ale i Tělem - viz Sk 9:5. Bez Krista Tělo nemá život a chybí mu jednota, kterou je také Kristus; bez Krista Tělo nic není - je bez Hlavy, bez výživy a bez života. Proto je s podivem, že se někde jakoby bez Krista obejdou - jako sbor v Laodiceji, kde si mysleli, že jsou bohatí a nic nepotřebují a přitom Kristus byl vně toho sboru, mimo ten sbor - toť vskutku neskutečná pýcha.

Kéž se nad námi Bůh smiluje a dá nám milost žít Kristem, skrze Krista, pro Krista a Kristu, našemu Pánu pro uskutečnění Božího věčného záměru., aby Bůh získal, po čem touží ve svém srdci a mohlo být zjeveno to tajemství - Kristus v nás a my s Ním v Jeho slávě. Amen.

PS: Kdo nejí, nevychutnává a nežije Krista v tomto věku (J 6:57), jak Jím a Jemu bude žít ve věku budoucím¨- Ef 1:21? Vždyť nebude vědět, jak! Tož tak.

 
Příbuzné odkazy
· Více Svědectví
· Novinky od Tomas


Nejčtenější článek Svědectví:
SPRAVEDLIVÝ BUDE ŽÍT Z VÍRY


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 5
Hlasů: 3


Prosím, ohodnoť tento článek:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"Kristus, naše tajemství" | Přihlásit/Vytvořit účet | 38 komentáře | Prohledat diskusi

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Kristus, naše tajemství (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Myslivec v Neděle, 18. červen 2017 @ 19:00:24 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ti kdož jsou bez Krista, nebo si z Krista vytvořili pouhēho člověka, jsou skutečně bez duchovní výživy,  bez života, bez pravdy, bez duchovní Hlavy, bez Učitele, bez Ducha svatého. A tak si vymýšlejí plagiáty a náhražky. Místo hlavy Krista mají lidské vůdce, namísto duchovní výživy mají opojné a prchavé duševní pocity, namísto života mají posmrtný "život", namísto Učitele Krista mají lidské teologické nauky, namísto  pravdy Ducha svatého mají " pravdu", kterou rozumem získali studiem lidské moudrosti. A přitom jsou to všichni lidé "dobrě" vůle, usmívajíci se na sebe jako čulibrci, a přitom každý z nich duní jako prázdný sud.
Nejhorší na tom je, že tito lidé necztějí nic slyšet o našem svědectví. Jejich "dobrá" vůle rychle vezme za svē v okamžiku, kdy přįjde slovo na jejich život v Bohu. Jejich hraná póza je rázem pryč. Ono se těžko popisuje to, co člověk nezná.

Přitom život s Kristem není jenom o nesení těžkého kříže, Ježšíš říká , že jeho jho netlačí. Modlit se v Duchu svatém není nesnadné, pokud se modlíme v Duchu a ne k Duchu. Poznávat osvobozující pravdy v Duchu svatém , je jako ulevující uzdravení po dlouhé nemoci. Odpuštění od Boha proměňuje nenávist v lásku a nevraživost na přátelství. To jsou ty největší zázraky. To je to, co má skutečnou hodnotu, pro budoucí nebeský život.Re: Kristus, naše tajemství (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: cristiano (pavel.bartosz@prokrestany.cz) v Neděle, 18. červen 2017 @ 08:43:11 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Děkuji za krásné zamyšlení a srdce dotýkající se slova. Jsem velmi potěšen, že i po letech, co jsem se tu podíval, jsou zde lidé jako Ty, co píšou k věci a nenechají toto pole zaplevelit antikristovským plevelem. Pán Bůh Ti žehnej. CristianoRe: Kristus, naše tajemství (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Laura67 v Neděle, 11. červen 2017 @ 10:16:55 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Znovuzrození nastane až s příchodem Pána Ježíše. Mrtvi budou vzkříšení, obdrží Duchovní tělo, ti kteří se dožijí příchodu Pána Ježíše budou proměnění (obdrží Duchovní tělo), toť je všechna  moudrost.Re: Kristus, naše tajemství (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Frantisek100 v Neděle, 11. červen 2017 @ 11:21:21 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Mně to stále připadá jako odříkávání veršů. Tak napiš, jak se tato víra konkrétně  projevuje v Tvém životě, jak působí na okolí, na rodinu, na Tvoje děti atd? Protože není důležité, co si myslíme, ale náš konkrétní život ve společnosti, v níž žijeme. Vždy, když někdo se vytasil  s verši, tak mne zajímalo, jak tedy skutečně žije v rodině či v  zaměstnání. Když jezdil po roce 89 fanatický věřící s autem, kde měl transparenty s Ježíšovými verši, tak mi to připadalo nenormální. A když za pár roků opustil manželku s dětmi  našel si jinou  a pak zase jinou, tak jsem byl zklamán. V práci jsme se styděl za víru, protože pojem křesťan byl  a je dodnes zprofanován. Stačí podívat se na naše křesťanské politiky. To je tragédie dnešní doby. Lidé se bojí věřit a nevěří věřícím a to zvláště tehdy, když jsou plni slova  frází, ale jejich skutečný život je ....... Jinak žijí také jen v Matrixu.Stránka vygenerována za: 0.85 sekundy