Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Kazimír.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16620, komentáře < 7 dní: 203, komentářů celkem: 428020, adminů: 60, uživatelů: 5244  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 71 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

gregorios777

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116193242
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Spása jako čistě ideologický konstrukt
Vloženo Úterý, 09. květen 2017 @ 01:01:30 CEST Vložil: Tomas

ULTRAS poslal NeprihlasenyRe: Spása v okamžiku smrti. (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: martino v Sobota, 29. duben 2017 @ 14:20:44 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Myslivec zase blábolí. Asi to myslí vážně...možná upřímně, ale výsledkem je alibistický blábol, pramenící z neznalosti Písma sv. Myslivec se mylně domnívá, že nejdůležitější je přijmout Krista jako Spasitele. To ovšem není to nejdůležitější, neboť to je jen zásadní předpoklad. Panny v Evangeliu také volají Pane, Pane otevři, ale slyší rázné a nekompromisní oznámení: Neznám vás. Největší světci jak vypovídají jejich životopisy měli skutečný strach, zda obstojí před svým Pánem a Spasitelem. Proč asi? Asi znali Písmo sv. lépe než náš alibista Myslivec a ostatní, kteří mu na ten špek skočí. Neřekl náš Pán snad to, že nic nesvatého nespatří Boží Tvář? Není součástí Písma sv. oznámení, že spasen bude jen ten, kdo ve zkouškách obstojí? atd.atd. Nemám čas to rozebírat, ale je to hodně alibistické a naivní....


Vím, že tam je diskuse dál, nečtu ji, páč je mi jasné, že to bude nekonečný střet katolíků a protestantů. Protestanti = spása z víry. Katolíci = spása z víry i skutků. 

Vám hlavně nedochází, že to dělení lidí je základní problém. Je to jen politické dělení, nebo fanouškovské dělení. Je to jen lidské dělení. Kdybych hypoteticky připustil stvořitele vesmíru a života, nic dělit nebude. Žádné my a oni neexistuje. Vy, pobožní, máte díky bibli a vaší nauce pokřivené vnímání lidí. Život není fotbalový nebo hokejový zápas. Nejsou tu modří a červení. Lidi jsou jenom lidi. Všichni mají ty samé kosti, ty samé šlachy, tu samou červenou krev, tu samou mozkovou tkáň. Samozřejmě kvalita a funkčnost tkání se liší, ale ten matroš, z kterého to je - je stejný. Rozdělovat lidi proti sobě na základě vyznání, je špatnost. Je to morálně neobhajitelné. Bible je morálně neobhajitelná kniha. Všechny ty zkazky o ovcích a kozlech, pšenici a koukoli, svatých a nesvatých, čistých a nečistých jsou nejen nesmyslné, ale morálně vadné. Protože nic takového není. Ten údajně čistý, svatý, ovce, pšenice je tentýž příslušník rodu homo sapiens. Je to jenom hominid, co si o sobě něco namýšlí, protože ho k tomu namýšlení si navedla židovská kniha stará 2000 - 3000 let. Je to absurdní. Absurdní divadlo tady předvádíte. Žerete se jako psi o kost. Židé vám předhodili kost v podobě nějakých nauk. A každý z vás předstírá, že patří k tomu správnému (vyvolenému) družstvu. Nemáte ani kousek nadhledu. Kdyby byl někdo mocný tak moc, že stvořil vesmír, vaše interní půtky o vaši ohlodanou židovskou kost by ho nezajímaly. 


"Spása jako čistě ideologický konstrukt" | Přihlásit/Vytvořit účet | 40 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Spása jako čistě ideologický konstrukt (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Úterý, 09. květen 2017 @ 22:16:51 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ve své argumentaci má nepřihlášený pravdu. Pokud dojde k dělení, jak například popisuje Janova Apokalypsa, tak zde bude najednou tolik mrtvol, že proti tomu bude holocaust hadr. Nemluvě o prostorách pro věčný spalující oheň.

Je to však mylná úvaha. Jedinou nadějí člověka je totiž posmrtný život. bez této naděje postrádá lidská a nejenom lidská existence smysl. Bez této naděje nic nemá smysl. Bez této naděje je člověk opravdu jen pára nad hrncem, jak píše Izajáš, která jen na chvilku udělá rámus.

Avšak k takové naději patří též spravedlnost, neboť bez spravedlnosti nemá smysl, aby se člověk po smrti dostal do stejného nesmyslně hrozného stavu, jako je zde tady na zemi. Z toho plyne, že musí být poslední soud, kde bude provedeno rozdělení na ty, kteří se zúčastní nového života a na ty, kterým po smrti opravdu skončí nadobro jejich existence.

Tak je to spravedlivé. To pociťují a pociťovali všichni lidé všech dob a kultur. Někteří s tím sice mají problém, ale to je jejich věc. Přesto i značná část z nich se chová většinou tak, jako by ta konečná spravedlnost existovala, i když v ní nevěří. Je to prostě součást lidství. Pak již nebývá, než se zeptat, kdo to těm všem lidem dal do vínku.

Re: Spása jako čistě ideologický konstrukt (Skóre: 1)
Vložil: hirali (hirali@seznam.cz) v Úterý, 09. květen 2017 @ 08:57:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Co ti napsat? Podívej se kolem sebe v jakém světě žiješ kolik nemorálnosti a svinstvo je tady mezi lidmi. Kolem jen politici co kradou lžou a řinčí zbraněmi. Tobě se tenhle svět líbí? Normální člověk touží hit v pokoji a míru. Tenhle svět je jeden velkej chaos a bude ještě větší. Bible je jediná kniha v které je rád a laskavý Bůh a pokud tam obevis Boha který mění v souladu s láskou tak jsi Evangeliu ještě neporozumel. Bible člověku dává alespoň naději po čem touží a to je nezemřít.
Nebo ty osobně toužíš do hrobu?Re: Spása jako čistě ideologický konstrukt (Skóre: 1)
Vložil: wollek v Čtvrtek, 11. květen 2017 @ 01:38:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Kdybych hypoteticky připustil stvořitele vesmíru a života, nic dělit nebude.

Kolega Nepřihlášený tady hypoteticky teoretizuje - jaksi mu nedošlo, že pokud by připuštěný stvořitel vesmíru nevnímal naprosto žádné rozdíly mezi svými stvořeními, pak by docela bezprecedentně musel být i tím, kdo zcela bezdůvodně vytvořil na světě zlo, utrpení či smrt - ze svého vlastního plezíru... - musel by být hlavní příčinou i projektantem všech fatálních katastrof, být hlavním projektantem všeho zlého, co se kdy v lidských i jiných myslích urodilo.

Kdybych hypoteticky připustil, že by tento porozorovatelnik měl v něčem pravdu (pokud jde o věci Boží, nikoliv nešvary v jeho církvi), tak už bych si asi nikdy nemohl myslet, že morální hodnoty, které jsou obecně považovány naší společností za správné, jsou ve skutečnosti správné i z hlediska našeho stvořitele, neboť jeho hodnoty by byly obecnou většinou považovány za zlé - a to jaksi nejde dohromady. Po vzoru evoluce bychom měli začít vyvražďovat ty nejslabší, a nebo bychom mohli vědomě jít proti tomu, co považujeme za hybnou sílu vzniku a rozvoje života - přírodnímu výběru - pomocí slabším sice dokazujeme křesťanské poselství, ale jdeme velmi tvrdě proti teorému evoluce - co když se pak začnou prosazovat nevýhodné geny a život v důsledku toho bude ohrožen a zanikne - nelžou si snad evolucionisté do vlastního hnízda?Stránka vygenerována za: 0.37 sekundy