Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Dita.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 8, článků celkem: 16375, komentáře < 7 dní: 330, komentářů celkem: 411670, adminů: 60, uživatelů: 5157  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 289 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

Myslivec
cizinec

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
112145457
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Ze zákulisí volby předsedy VV
Vloženo Sobota, 29. duben 2017 @ 00:58:44 CEST Vložil: Tomas

Humor poslal Nepřihlášený

V kongregaci baptistů se konaly volby do výkonného výboru. Na seznamu bylo několik kandidátů: Mojžíš, David, Nehemjáš, Izajáš, Jan K., Pavel, Petr a Jan Z. Ze zápisu sjezdu delegátů byl učiněn zápis:

Mojžíš: jedná se o velice schopného a přitom tichého vůdce. Příjemného vystupování a velké moudrosti. Vzal si však ženu, která nebyla ani členkou církve a neúčastní se sborového života. V minulém sboru se měl dopustit vraždy. Nedostal potřebný počet hlasů. David: mimořádně horlivý pastor a obdarovaný vedoucí chval. Shledalo se ovšem, že je prchlivý a kdysi zcizoložil. V důsledku jeho hříchu se rozdělil sbor. Jeho syn vedl prostopášný život a upadl do vzpoury. Nedostal potřebný počet hlasů. Nehemjáš: vynikající organizátor, vyznamenal se při stavbách modliteben a obnovách vyhaslých sborů. Je však velice přísný a při káznění fyzicky napadal své bratry. Je separatista a urážel příslušníky jiných náboženství. Mimořádně netolerantní. Nedostal potřebný počet hlasů. Izajáš: velmi obdarovaný učitel s darem proroctví. Má však špatný vztah k autoritám a neustále je kritizuje. Jeho výstřední chování pohoršuje a hraničí s nemorálností. Nemá dobré svědectví bývalého pastora. Nedostal proto potřebný počet hlasů. Jan K: vysoce morální bratr a skvělý kazatel. Tvrdí, že je baptista, ale chová se nebaptisticky. Uráží členy ostatních církví a je netolerantní. Navíc tvrdí, že je příbuzným Spasitele. Žije výstředním asketickým životem a nevhodně se obléká.    Pavel: jeden z nejlepších teologů a misionářů. Avšak tvrdí, že Písmo je Boží slovo, věří doslovně ve stvoření a na tomto základě zakazuje ženám učit. Neumí odpouštět mladším bratřím. Tento postoj rozděluje církev a z mnoha sborů byl vykázán. Nedostal potřebný počet hlasů. Petr: mocný a ohnivý kazatel a evangelista s darem uzdravování. Vyšlo ale najevo, že je zbabělý. Věří, že je možné odpadnout od Krista a že mohou všichni dospět k pokání. Tvrdí, že ženy mají být poddány mužům a věří v celosvětovou potopu. Duch svatý i s jeho projevy má podle něho být udělován dodnes. Nedostal potřebný počet hlasů. Jan Z: laskavý, mírný a láskyplný bratr plný dobroty a moudrosti. Obstál v pronásledování a je vysoce respektovaným i v jiných církvích. Tvrdí ale, že dostal zjevení, kde viděl římskou církev jako Nevěstku a věří v tisícileté království. Tvrdí, že homosexuálové skončí v ohnivém jezeře. Navíc se příliš zajímá o životy a službu druhých. Nedostal potřebný počet hlasů. Protože ani jeden kandidát neobstál, rozhodli jsme se pozvat jistého Jidáše. Není sice baptista, ale je to skvělý stratég a umí zacházet s financemi. Věříme, že dokáže naší jednotě pomoct vyrovnat se s budoucí ztrátou státních dotací, protože je obratný v tom, jak sehnat peníze. Příští měsíc se přijede představit sborům a bude zřejmě i jediným kandidátem na předsedu VV.P. S. článek je parafrází článku z konce 90. let a není namířen proti žádné konkrétní osobě. 


"Ze zákulisí volby předsedy VV" | Přihlásit/Vytvořit účet | 13 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Ze zákulisí volby předsedy VV (Skóre: 1)
Vložil: zeryk v Pondělí, 01. květen 2017 @ 09:12:50 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
//není sice baptista//

člověk, osoba je ?  ;-) 
                                    Jidáš žid, z doby "bible", je skutečný nebo literární ?
Jidáš se stal v myslích názvem pro "zradu, a špatnost obecně", 
když se mluví o jiných lidech jako Jidáších, nemyslí se skutečný žijící, nýbrž jen to "špatné" co Jidáš představuje....jde o personifikaci.
Jidáš co by kladná "postava" ? Příteli, konej svůj úkol....co máš učinit, učiň hned...
  
  • 18Z odměny za svůj zlý čin si koupil pole, ale pak se střemhlav zřítil, jeho tělo se roztrhlo a všechny vnitřnosti vyhřezly.Re: Ze zákulisí volby předsedy VV (Skóre: 1)
Vložil: martino v Sobota, 29. duben 2017 @ 20:54:49 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Co to je to VV ? To byla jedna neúspěšná strana na jedno použití. Psát zde, že se jedná o církev je naprostá pitomost, když Spasitel založil jen jednu Církev. Že bude brzo Apríl je zřejmé, pokud autor napíše toto:

Protože ani jeden kandidát neobstál, rozhodli jsme se pozvat jistého Jidáše. Není sice baptista, ale je to skvělý stratég a umí zacházet s financemi.

Ano byl jeden takový....Re: Ze zákulisí volby předsedy VV (Skóre: 1)
Vložil: Neprihlaseny v Sobota, 29. duben 2017 @ 09:04:32 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Někdy bych se chtěl dostat zpátky do doby, kdy lidi museli reálně prokázat svými praktickými schopnostmi, že se dokáži uživit. Ne kecy a slohovkami, ale např. ulovit zvíře. Jinak zdechne hlady. Nebo vypěstovat nějaké plodiny a o ty se umět postarat. To byla poctivá doba. Festovní, skutečná. Žvanil by zdechnul, nenajedl se. Kdy se to pak zlomilo, že nastala éra kejklířů, čarodějů se slovy a jiných parazitů? Stránka vygenerována za: 0.18 sekundy