Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Emanuel.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15406, komentáře < 7 dní: 320, komentářů celkem: 340863, adminů: 60, uživatelů: 4852  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 163 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

cizinec
LD
Willy
wollek

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Prohlášení Rady ukrajinských baptistù k teologickému vlivu MacArthura
·Reakce na Vyjádøení ohlednì dìní v kromìøížském sboru Lance Robertse k mé osobì
·Amputace
·Recenze Dìti rozhnìvaného Boha
·Vyjádøení ohlednì dìní v kromìøížském sboru
·Pravomoce statutárních orgánù Biblického spoleèenství køesťanù Kromìøíž
·Prohlášení tradièního pohledu Jižních baptistù na Boží plán spásy
·Písmo jako skládaèka Lego
·Služba sester Božím slovem
·Mají katolíci a evangelikálové stejný problém?

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
98479290
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: Posedlost věřících
Vloženo Úterý, 18. duben 2017 @ 13:31:07 CEST Vložil: Tomas

Grano Salis poslal NeprihlasenyMožná se někdo diví, proč trávím čas diskusí s věřícími lidmi a k čemu mi to je. Vytvářím si imunitu vůči náboženství. A zajímá mě to stále jako neskutečný fenomén, který mění osobnost člověka. Není nic silnějšího než náboženská víra. Třídní a rasové ideologie jsou nic proti náboženství. Ve své síle a tím, jak pohltí člověka. 


Precizním a vytrvalým pozorováním křesťanů jsem pochopil, že se od zbytku populace velmi liší. Mají jiný způsob myšlení. Kromě transcendentního myšlení a duchovního myšlení (kterému já říkám konspirační) neustále všechno poměřují. 

Chtěl jsem křesťanům, říct, že tím, že mám přesah do obou světů, tak to dokáži velmi dobře popsat. A přemýšlel jsem nad tím, proč jsou křesťané tak magicky přitahováni tématy sexuality. Oproti běžné populaci je to tady extrémní. Téma sexuality zajímá jistě většinu lidí, ale křesťani jsou tím přímo posedlí. Nevěřící lidi tohle téma až tak neřeší. Proč? Protože nežijí v kategoriích správné/nesprávné, hřích/nehřích. K sexu přistupují jako k biologické potřebě nebo součástí vztahu. Prostě dělají určité věci sex. charakteru, a pak se věnují něčemu jinému. A sex už jim po hlavě nechodí. Křesťan však pokoj nemá, Tomu to v hlavě šrotuje dál. Protože stále je nad ním ten bubák na nebi a všecko vidí. K tomu tisíc vymezení v bibli a různé katechismy a kdoví co všecko, co jim život reguluje. Já tedy tvrdím, že zaujetí sexualitou, které křestané předvádějí, není normální. Je to nemocné, nezdravé. Běžně se člověk tomuto tématu tolik nevěnuje. Udělá, co musí a jde dál. Ale vy nemáte pokoj. Vás stále něco trápí a stále máte strachy, obavy, hříchy atd. A nenáboženský člověk tohle skutečně nemá. Vy tvrdíte, že máte lepší život, ale já vám tvrdím, že máte horší život. Že vás náboženství poškozuje, krade vám radost ze života, uměle vyvolává výčitky svědomí, řeší banality, reguluje zbytečnosti, prkotiny. Dělá z komára velblouda. Místo, abyste se věnovali podstatným věcem, které lidskou společnost skutečně tíží (a že jich je), tak vy se stále motáte v kruhu vin, hříchu, pokání, a tak dále. Je to nepřirozené. Zase na mě budete naštvaní, ale jako vnější pozorovatel vám říkám, že nesmyslně trpíte. Trápíte sebe, trápíte ostatní. Jen proto, abyste vyhověli nějaké své představě Jehovy, který vám ovšem žádné regulace osobně neřekl, ale přečetli jste si to v starobylé pohádkové knize. "Posedlost věřících" | Přihlásit/Vytvořit účet | 39 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Posedlost věřících (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Úterý, 18. duben 2017 @ 14:50:19 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Sám jsi psal, že jsi Boha nikdy nepoznal....tedy nechápu jaký máš přesah do obou světů. Byl jsi člověk, kterého oklamali farizejové...tedy si pořád patřil do světského zhnilého světa.Formální "křesťané" o kterých mluvíš, řeší hlavně sexualitu proto, protože sami mají trám v oku ale snaží se vytahovat cizí třísky. Pak jsou ale ti horší, Ti kteří prý nehřeší a prohlašují se přímo za Svaté.Tedy není uprchlík jako uprchlík a není křesťan jako křesťan.
21Ne každý, kdo mi říká ‚Pane, Pane‘, vejde do nebeského království, ale
ten, kdo koná vůli mého Otce v nebesích. 22Mnozí mi v onen den řeknou:


‚Pane, Pane, copak jsme ve tvém jménu neprorokovali? Nevymítali jsme
ve tvém jménu démony? Nedělali jsme ve tvém jménu mnoho zázraků?‘

23A tehdy jim jasně řeknu: ‚Nikdy jsem vás neznal. Odejděte ode mě vy, kdo


pácháte zlo!‘Re: Posedlost věřících (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Úterý, 18. duben 2017 @ 15:04:02 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Další choromyslný výlev bez jakékoliv známky sebereflexe.

Administrátore, takové članky na křesťanský web rozhodně nepatří!Re: Posedlost věřících (Skóre: 1)
Vložil: tele v Úterý, 18. duben 2017 @ 15:53:48 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Proč tedy tolik přispíváš s tématem sexuality? 
Když člověk zestárne, téma sexuality jdou stranou. Život s milovanou osobou přesto přetrvává, pakli nebyl založen na sexu. Moudrý člověk je jako stařešina. Ovšem jsou i starci, co ještě v den smrti sahají zdravotním sestrám pod sukně a vedou oplzlé řeči. (Zkušenosti mé mamky). Přestaň psát na to téma a třeba zjistíš, že se otázkou sexu tady nikdo zabývat nebude.Re: Posedlost věřících (Skóre: 1)
Vložil: Sup v Úterý, 18. duben 2017 @ 16:20:35 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
http://deadstate.org/guy-who-says-god-sends-natural-disasters-to-punish-gays-has-his-home-destroyed-in-a-natural-disaster/

Prezident křesťanské lobby proti homosexuálům říkal, že Bůh posílá katastrofy na gaye, aby je potrestal. A jemu samotnému záplavy zničí barák. Ironie :)Re: Posedlost věřících (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Úterý, 18. duben 2017 @ 20:47:49 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

"Možná se někdo diví, proč trávím čas diskusí s věřícími lidmi a k čemu mi to je. "


Já myslím, že je to tím, že jsi nepřiznaný křesťan.Re: Posedlost věřících (Skóre: 1)
Vložil: Karels v Úterý, 18. duben 2017 @ 22:52:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pro pozorovatelnika a supa, film pro vás (má necelých 5 minut):
Re: Posedlost věřících (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 19. duben 2017 @ 09:44:48 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Díky za další vaši zkušenost, věrně a poctivě popsanou.

  Když se teď snažíte zbavit pobožnosti a boha, co vás šmíroval v ložnici a co jste si ho vyrobil v hlavě, je to lepší i s tou posedlostí, co jste žil? Už vás magicky nepřitahuje téma sexuality? Už to téma až tak neřešíte?

  Už nemáte umělé výčitky, podařilo se vám jich zbavit? Už vám náboženství nekrade radost ze života?Re: Posedlost věřících (Skóre: 1)
Vložil: martino v Středa, 19. duben 2017 @ 11:38:35 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Neprihlaseny máš v hlavě také něco jiného než sex? Už si s tím trapný. Jdi se léčit a nedělej zde ze sebe šaška. 
  Re: Posedlost věřících (Skóre: 1)
Vložil: Neprihlaseny v Středa, 19. duben 2017 @ 13:01:02 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
https://www.novinky.cz/domaci/435438-ministr-zdravotnictvi-chce-zakrocit-proti-vymitacum-cervu-tvorbou-novych-trestnych-cinu.html

Takže pokud to dobře chápu, bude trestné i křesťanské čarování, čarování ve jménu ježíše krista stejně jako jiné abraka dabraka? Tedy, to, co na mě zkoušeli různí ti Barkociové, Bubíkové, Šelongové? Re: Posedlost věřících (Skóre: 1)
Vložil: hirali (hirali@seznam.cz) v Středa, 19. duben 2017 @ 14:54:27 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Je normální že pokud jsem věřící tak hlavní téma diskuse je to v co věřím že mi dá život věčný.    Pro hodně zdejších je spasení skrze Sexualitu člověka na místo Ježíše Krista. No s náboženstvím kde je spasení skrze sex jsem se ještě nesetkal a je to pro mě novinka.    Jinak já nikoho nesoucím na to je Bůh. Ale Bible říká že muž z mužem žena se ženou je Bohu odporné ať si to každý přebere podle svýho. Pan Ježíš žádné lidí neodsuzoval ani pohany respektoval jejich svobodnou vůli a kde Pana Ježíše nechtěli tak tam nešel třeba těch 10mest která ho odmítla po tom co nečisté duchy nechal vejít do stáda vepřů a to stádo se utopilo ve vode. Ale v době Pana Ježíše pohané běžné obětovali na oltářích živě malé děti a v chrámech potom prováděli sexuální orgie. A člověk co se nazývá křesťanem ať si vezme příklad z Pána Ježíše a řídí se tím co je psáno v Bibli.A není mi známo že by se Pan Ježíš vybavoval se svými učedníky ve velkém o lidské sexualitě ale hovořil s nimi na úplně jiná témata.  Jo a pro tebe nerihlaseny okolo 18nacti jsem si to bohužel nedobrovolně jednou užil a stačilo mi to takže tak trochu vím co to obnáší nic pro mě osobně. AmenRe: Posedlost věřících (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Čtvrtek, 20. duben 2017 @ 22:48:19 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Je docela směšné, jaké rady a výtky posílá křesťanům nevzdělaný omezenec, který doposud nepochopil, co to křesťanství je, jaký je rozdíl mezi kulturou a náboženstvím, co je tradice, co víra a vůbec mu není známo, co je náboženství, atd. atd.

Když jž nechápe co mu říká slovo, ať se podívá třeba na umění, zvláště výmluvné jsou obrazy.Stránka vygenerována za: 0.39 sekundy