Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Ilja.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 0, článků celkem: 15262, komentáře < 7 dní: 382, komentářů celkem: 329092, adminů: 60, uživatelů: 4852  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 78 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

Melissokomos
oko

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Synodní rada Českobratrské církve evangelické vyzývá k pomoci uprchlíkům
·Prolomení do nové radikální budoucnosti
·Pozadí a teologie Alfa kurzů
·Prolomení církevního tlumiče
·SPASENÍ ZE SKUTKŮ A SPASENÍ Z VÍRY
·Informace z jednání VV dne 20. června 2018
·David Novák: Komunisté vracející se k moci a co církev…
·Istanbulská úmluva pohledem právničky
·Istanbulská úmluva – Trojský kůň genderového feminismu
·Křesťanské domácí násilí?

více...

Počítadlo

Licence Creative Commons

GRANO SALIS
 podléhá licenci
Creative Commons
Uveďte autora-
Neužívejte komerčně
3.0 Unported

Zaznamenali jsme
94 807 684
přístupů od 17. říjen 2001

Založeno L.P. 1997


ATELIÉR PROMĚN Jitka Černíková, kosmetika, vizáž, proměny, svatební líčení
BWF Protec
BWF Profiles
technické plsti
profily PMMA PC
plexi desky
aramid
kevlar Michaela Křivánková svatební fotografie, portréty, portrétní fotografie, fotografování novorozeňat a dětí, dětská fotografie, portrétní fotografie, svatba, svatební přípravy, fotograf

Historie: Hus 4
Vloženo Pátek, 10. březen 2017 @ 08:01:42 CET Vložil: Tomas

Katolicismus poslal Nepřihlášený

Jan Hus je od zlých lidí obviňován že kázal bludy. Slyšel někdy někdo jaké že to konkretně bludy byly??

Od dětství jim hustili do hlav- "Hus je bludař, Hus je kacíř. Hus se stavěl proti učení řkc". Ani jeden z těchto na duši zmrzačených však NEVÍ, čeho konkretně se Jan Hus dopustil.

Víš to římský katolíku? Víš čeho se Jan Hus dopustil?? Popište římští katolíci konkretní vinu, za kterou si Jan Hus zasloužil smrt!!

Je velkým paradoxem, že ti největší zdejší diskusní papeženci zatracující Husa, nedokáží veřejně vyznat svou oddanost a loajalitu ke svému neomylnému papeži. Očima tehdejši doby by tito novodobí papeženci byli považováni za odpadlíky, heretiky a hlavně za bludaře. Pokud by ve středověkém kostele praktikovali a schalovali to co se děje nyní v Assisi, namístě by je jejich středověcí katoličtí soudruzi za takové nevídané a neslýchané rouhání zabili! Novodobí papeženci nemohou proti Husovi ani pípnout! Za svoji laxnost k papeži, za to co dnes vyznávají namísto Krista, tak za to by je jejich vlastní středověká církev popravila okamžitě a rychleji nežli Husa!


 
Příbuzné odkazy
· Více Katolicismus
· Novinky od Tomas


Nejčtenější článek Katolicismus:
TRIDENTSKÝ KONCIL VERSUS BIBLE


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 5
Hlasů: 1


Prosím, ohodnoť tento článek:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"Hus 4" | Přihlásit/Vytvořit účet | 90 komentáře | Prohledat diskusi

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Hus 4 (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pondělí, 13. březen 2017 @ 20:57:48 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Slyšel někdy někdo jaké že to konkretně bludy byly?? 

  Například ve "výkladu víry" se píše:

Aby lidé neklamali bohem, říkajíce: "já svátky světím, když sám nedělám," sedmero věcí brání v neděli nědělati: protože kdo hřeší a kdo k hříchu přivolí, mají spolu trpět. Proto pokládá šestero, které má od člověka v neděli od díla být zdrženo: Syna, dceru, pacholka, děvečku, hosti a zvířata (pozn. počítače naštěstí neuvádí). Proto je psáno, že Nehemijáš zavřel brány a bránil nejen tomu, aby se v neděli prodávalo na trhu ve městě, ale nedovolil prodávat ani před městem.

  Proto ten svatý Nehemijáš píše:

  "Viděl jsem židy, jak v něděli lisují, nosí náklad a nakládají osly vínem, vinnými hrozny a fíky, a všelijaký náklad nosí do Jeruzaléma v den nedělní a zaklel jsem je, aby prodávali v den, který se sluší prodávat. A trestal jsem starší vladaře Judy a řekl jsem jim:Jaká je to zlá věc, co děláte, že poskvrňujete sváteční den?Jestli to nedělali i naši otcové a Bůh pak přivedl na nás toto zlé a na toto město? A vy přidáváte hněvu na Izrael, když rušíte neděli!

  ...

  Kéž by nyní knížata a páni učinili alespoň neděli, kterou sám bůh ustanovil, právě svému lidu světiti kázali....


Re: Hus 4 (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Frantisek100 v Pátek, 10. březen 2017 @ 09:08:20 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nedávno se mi dostaly do rukou informace o zvěrstev některých papežů, o tom, jak jednali, aby si udrželi či získali svoji funkci. Pochopil jsem, že katolická církev je hnus, který se šířil od papežů přes kardinály a biskupy dolů k obyčejným lidem. Tak to bohužel chodí. Satanská církev se satanskými praktikami. Pro nevěřící přímý důkaz proti Bohu, což je škoda. Ale to je Satanův cíl. Zošklivit lidem prostřednictvím těchto vlků v rouše beránčím Boha. Je moc smutné, kolik lidí na tohle naletělo. Ale naštěstí je i dost katolíků, kteří si myslí své. Chodí do kostela ze zvyku  a podle tradice a o „ pánech“ nahoře si myslí své. A občas i někteří  z nich prozře a uvědomí si chyby své sekty. Ostatně vztah k Bohu je osobní záležitost a opravdovou víru nemůže žádný , a ani i hnusný a krutý papež, ohrozit. Smutné je, pokud tohle považujeme za jedinou svatou církev. Copak svatost se projevuje tak, jak se katolická sekta chovala?? Všechno byla stejně jen a jen politika  a boj o vládnutí. A Hus jim vždy vadil. Cítil  s obyčejnými lidmi  a prokouknul jejich praktiky  a podvody, přetvářku a lstivost.  Nikdo  z katolických fanatiků si tuhle pravdu nepřizná!!! Za většinu zločinů lidstva v novém letopočtu mohla katolická sekta a jistě i některé další, kterým šlo o moc  a ovládnutí světa. Tak podobné islámu.Re: Hus 4 (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: martino v Pátek, 10. březen 2017 @ 09:58:28 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nepřihlášený
"Hus je bludař, Hus je kacíř. Hus se stavěl proti učení řkc". Ani jeden z těchto na duši zmrzačených však NEVÍ, čeho konkretně se Jan Hus dopustil.

Víš to římský katolíku? Víš čeho se Jan Hus dopustil?? Popište římští katolíci konkretní vinu, za kterou si Jan Hus zasloužil smrt!!

Martino
Ty píšeš jak duševní mrzák. Umíš číst? Pokud ano, napiš nám anonyme, co jsi do dnešního dne ohledně Husa nastudoval. A pokud si něco nastudoval, napiš nám co ti vadí a vypracuj ke svému názoru i svoji diskusní oponenturu. Kecy nemaj cenu, a přestaň úkolovat členy ŘKC, aby tě zde doučovali, co již máš dávno znát, než vstoupíš do diskuse, jinak budeš ve stejném klubu komediantů jako Franta lhář, wollek a další.  
Re: Hus 4 (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 10. březen 2017 @ 17:12:49 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
  Hus byl samozřejmě normální římský katolík, věřil na svátosti, svátost křtu, zpověď, na eucharistii, věřil na očistec a na odpustky, na papeže, kardinály, na biskupy a kněze, na lidské skutky a snahu a všechen ten pohanský ansámbl okolo. Což je samozřejmě z pohledu křesťanství celé bláznivý blud, ale určitě si za to nezaslouží smrt. Byl jen obětí doby, toho, v čem vyrůstal, stejně jako my, kdo jsme zažili totéž (jen ta naše situace už nebyla smrtelně nebezpečná).

  Z pohledu římského katolictví Hus zřejmě žádné bludy nehlásal, protože to byl pravověrný římský katolík a musel si dávat extra pozor. Vykonstruovanou obžalobu mu přišili podobně, jako v jiných totalitních politických procesech. Žil v době, kdy byli všichni "křesťané" už dávno několikanásobně navzájem exkomunikovaní z "církve". Pohyboval se v prostředí, kde se šlo na hranici za slovíčko špatně řečené, za to, že se člověk postavil na špatnou stranu. Neměl to tedy jednoduché.Re: Hus 4 (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 10. březen 2017 @ 17:45:44 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
  Pro zajímavost, II kapitola z knihy "O církvi", Jan Hus:

Když jsem pověděl, co je svatá církev obecná, že totiž je toliko jedna, jako je jen jeden počet všech předurčených, a že je svými údy rozšířena po celém světě, je třeba vědět, že tato svatá obecná církev se dělí na tři části, totiž na církev zvítězilou, bojující a spící. Církev bojující je počet předurčených, pokud je zde na cestě k nebeské vlasti. A nazývá se bojující, protože bojuje Kristův boj proti tělu, světu a ďáblu. Církev spící je počet předurčených, trpící v očistci. Nazývá se spící, protože v očistci si už nepotřebuje zasluhovat blaženost, kterou si v přítomném životě zasloužila dík předcházející a pomáhající milosti Boží, aby po zadostiučinění v očistci došla odměny v nebeské vlasti. Církev zvítězilá jsou blahoslavení odpočívající v nebeské vlasti, kteří vedli boj Kristův proti satanu a konečně slavně zvítězili. V den soudu bude však ze všech těchto částí jedna veliká církev. A na znamení této trojdílnosti obecné církve říkají učitelé, že je svátost eucharistie lámána na tři díly: první díl, vnořený do tekuté svátosti, označuje podle nich církev zvítězilou, která se omočením vsála a vpila do božské podstaty, jak říká hlava církve v 5. kapitole Písně obveselujíc své přátele a spoluhodovníky: „Opojte se, nejmilejší !" Avšak dvě druhé části, které se mají očistit v ruce Páně a zásluhou církve, jsou označeny těmi dvěma díly, které drží kněz v rukou: větší vespod položený označuje církev bojující a menší, opírající se o položený díl, označuje církev očekávající v očistci. Opírá se totiž o přímluvy církve bojující.Stránka vygenerována za: 2.94 sekundy