Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Čeněk.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 1, článků celkem: 15262, komentáře < 7 dní: 419, komentářů celkem: 329057, adminů: 60, uživatelů: 4852  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 81 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

cizinec
Willy
zeryk
Melissokomos

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Synodní rada Českobratrské církve evangelické vyzývá k pomoci uprchlíkům
·Prolomení do nové radikální budoucnosti
·Pozadí a teologie Alfa kurzů
·Prolomení církevního tlumiče
·SPASENÍ ZE SKUTKŮ A SPASENÍ Z VÍRY
·Informace z jednání VV dne 20. června 2018
·David Novák: Komunisté vracející se k moci a co církev…
·Istanbulská úmluva pohledem právničky
·Istanbulská úmluva – Trojský kůň genderového feminismu
·Křesťanské domácí násilí?

více...

Počítadlo

Licence Creative Commons

GRANO SALIS
 podléhá licenci
Creative Commons
Uveďte autora-
Neužívejte komerčně
3.0 Unported

Zaznamenali jsme
94 790 569
přístupů od 17. říjen 2001

Založeno L.P. 1997


ATELIÉR PROMĚN Jitka Černíková, kosmetika, vizáž, proměny, svatební líčení
BWF Protec
BWF Profiles
technické plsti
profily PMMA PC
plexi desky
aramid
kevlar Michaela Křivánková svatební fotografie, portréty, portrétní fotografie, fotografování novorozeňat a dětí, dětská fotografie, portrétní fotografie, svatba, svatební přípravy, fotograf

Život církví: Probuďte se, římští katolíci 2
Vloženo Sobota, 25. únor 2017 @ 08:21:59 CET Vložil: Tomas

Katolicismus poslal Nepřihlášený

Na otázku položenou v minulém článku zatím nikdo z katolíků neodpověděl. Otázka zněla: věříte papeži Františkovi? Katolíci přece dle dogmatické věrouky musí svému neomylnému papeži věřit. Je paradoxní, a podotýkám, že nejenom na tomto diskusním fóru, ale i v občanském životě, že se prakticky nikdo z katolíků za svého nejvyšího duchovního vůdce nestaví. Je to jejich věc. Jenže z pohledu katolické věrouky působí takové postoje značně věrolomě. Obzvláště u takových katolíků co hrdině brání svoji církev proti heretikům, katolíkům co se staví do role nepřemožitelných obránců jediné a pravé řkc, a kteří jsou v římské víře takříkajíc "skalní".
Jak je možné, že tito " skalní" katolíci  nejsou schopni postavit se za svého nejvyšího duchovního vůdce? Kdo nebo co je potom vede? Snad vztek, bezmocnost nebo vzdor, jak je na jejich povětšinou antagonistických  odpovědích dobře patrné? Když nejsou veřejně schopní říct, "ano, papeži věřím", mohou se ještě vúbec hlàsit k duchovní hiearchii řkc?

Papež rozštěpil řkc na dva tábory. Velký tábor se od papeže distancuje a pomalu opouští loď, ve stylu " muž přes palubu, kterého nikdo nezachraňuje". Malý tábor zarytě mlčí, nechce vidět, nechce slyšet, a plnou parou žene Titanic proti ledovci. Taková je současná situace. Dobré na tom je, že mnoho katolíků pochopilo, že se na názor na papeže nemohou ptát kněze. Poznali, že jim po pravdě odpovědět nemůže i kdyby chtěl, a farář raději zarytě mlčí spolu s malým táborem. Katolíci se o tom začali bavit mezi sebou, bez svých " duchovních" vůdců. A ejhle, první vlaštovky poznané pravdy jsou zde. Mnohým začíná docházet to, co po celý svůj život prudce odmítali. Dochází jim, že s řkc není něco v pořádku, a začínají to vidět na papeži- od papeže směrem dolů! Podle přísloví: ryba páchne od hlavy. Tento trend je od zvolení papeže víc jak patrný, a většinu dnešních mší lze nazvat jako duchovně vyhořelé. Pokud bude papežská duchovní devastace pokračovat tímto tempem, nebudou mít za pár let faráři v kostelech komu kázat. Pokud si někdo myslí, že starší lid tradičně vychovaný všechno podrží, tak se hluboce mýlí. Největší pochybnosti o papeži, totiž mají ti starší, nejpočetnější. A ti se začínají z kostelů stěhovat před svoje domací velkoplošné televize, kde sledují mši z nëjakèho oblíbeného poutního místa. Jsou tak mimo vliv obluzujících svátostí, více čtou pismo, více nad božím slovem přemýšlejí, a božī slovo je promėňuje.
Ve světě nabírá duchovní působení antikrista nebyvale rychle na obrátkách, nebojte se toho, nezkoumejte zlo, distancujte se od zla. Nenechte se zlem dnešní doby otrávit, pohleďte na lidi, které Pán Ježíš právě vyvádí z moci antikrista. Zázraky kolem nás se stále dějí.


 
Příbuzné odkazy
· Více Katolicismus
· Novinky od Tomas


Nejčtenější článek Katolicismus:
TRIDENTSKÝ KONCIL VERSUS BIBLE


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, ohodnoť tento článek:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"Probuďte se, římští katolíci 2" | Přihlásit/Vytvořit účet | 13 komentáře | Prohledat diskusi

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Probuďte se, římští katolíci 2 (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: ivanp v Sobota, 25. únor 2017 @ 10:48:37 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
V RKC platia 2 paragrafy:

§ 1. Rímsky biskup ako nástupca sv. Petra má vždy pravdu.
§ 2. Ak zjavne rímsky biskup nemá pravdu, protirečí si, vydá heretické stanovisko v rozpore s písmom a svatou tradíciou, tak sa automaticky uplatňuje § č. 1.Re: Probuďte se, římští katolíci 2 (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: martino v Sobota, 25. únor 2017 @ 12:13:59 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Probuďte se zabednění fanatici. To, že členové jedné svaté a pravé Církve Kristovi ignorují vaše idiotské otázky, je pravděpodobně  proto, že nejste schopni formulovat ani jednu větu, která má smysl. Uvedu jen jeden příklad idiotské otázky anonymního hlupáka.

Na otázku položenou v minulém článku zatím nikdo z katolíků neodpověděl. Otázka zněla: věříte papeži Františkovi? Katolíci přece dle dogmatické věrouky musí svému neomylnému papeži věřit.

Takže hlupáku zapiš si již jednou pro vždy a na věčné časy, že žádný člen ŘKC není povinen věřit papeži žádnému jeho názoru, ale jen jeho nařízením ve věcech víry a mravů. Vše ostatní je a může být změněné podle měnícího se světa. I já nepřijímám některé jeho názory např. ohledně imigrantů, neboť jak politologové shodně se vyslovují, tak muslimští imigranti se v Evropě chovají nikoliv jako hosté, ale jako vyslanci obrátit křesťanské kořeny Evropy na učení a následování islámu. Ale papež František si vzal za vzor v následování sv. Františka z Assisi, který se také snažil obrátit egyptského sultána. Oba otevřeli svá srdce. Sv. František šel až na hranu, když sultánovi řekl:

“Jestliže ještě stále váháš mezi Kristem a Mohamedem, poruč, ať zapálí oheň a já do něho vstoupím spolu s tvými knězi, abys pochopil a uviděl, která víra je pravá.”

Jinak poblouzněný anonyme, další tvé řádky nebudu komentovat, neboť vykazují úroveň stupidnosti.Re: Probuďte se, římští katolíci 2 (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: zeryk v Sobota, 25. únor 2017 @ 16:33:56 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
pro nepřihlášeného :
nenálepkuj lidi a 'možná' jim i porozumíšRe: Probuďte se, římští katolíci 2 (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: rudinec v Sobota, 25. únor 2017 @ 16:50:47 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Probuďte se, římští katolíci,
 k prebudeniu bude ešte treba výjsť z Babylonu
/Opustiť RKC  babylonské nauky /

Zj.18,4  A počul som iný hlas z neba, ktorý hovoril: Vyjdite z neho, môj ľude, aby ste sa nezúčastnili jeho hriechov a aby ste nedostali z jeho rán.
Re: Probuďte se, římští katolíci 2 (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Eleazar v Sobota, 25. únor 2017 @ 20:49:19 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Že se za papeže Františka, jenž má mnohé mouhy, ale také velmi světlé stránky, nepostavil zatím nikdo, je nejlepším svědectvím.

Zato shazovat článek po formální stránce, která navíc vcelku bez problémů přesahuje zdejší průměr, to zvládne kdekdo.Re: Probuďte se, římští katolíci 2 (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Frantisek100 v Sobota, 25. únor 2017 @ 21:16:52 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ve světě nabírá duchovní působení antikrista nebyvale rychle na obrátkách, nebojte se toho, nezkoumejte zlo, distancujte se od zla. Nenechte se zlem dnešní doby otrávit, pohleďte na lidi, které Pán Ježíš právě vyvádí z moci antikrista.   Ale ten Antikrist tady působí odjakživa. Kritizujeme katolicismus a máme radost z toho, co se tam uvnitř děje a co ostatní církve  a sekty.   Jeden ze zakladatelů protestantismu nebyl také antikrist?   "Nepochybujte, v Kristu milovaní, že po ďáblovi nemáte žádného zavilejšího a krutějšího nepřítele, než opravdového Žida ... Židé jsou praví lháři a krvaví psi... jedovatí hadi, úkladní vrahové a děti satanovy." Ve svém traktátu O Židech a jejich lžích píše Luther (1543): "Co si máme my křesťané s tímto zavrženým, zatraceným národem Židů počít? Dám vám svou věrnou radu: 1. Vypalte jejich synagogy a školy, a co neshoří, zasypte zemí, aby po nich nezůstal ani kámen, ani troska. 2. Zbořte jejich domy a zničte je. 3. Seberte jim jejich modlitební knížky a talmudy, v nichž není nic jiného, než samá bezbožnost, lži, kletby a přísahy. 4. Zakažte jejich rabínům učit pod hrozbou trestu smrti a zmrzačení. 5. Zakažte jim cestovat. Nejsou přece páni nebo úředníci či obchodníci, ať tedy sedí doma. 6. Zakažte jim všecko lichvaření. Nejsme jejich poddaní, ale oni naši. 7. Do rukou mladých židů a Židovek patří cepy, sekyry, kolovraty a přeslice. Ať si tak v potu tváře vydělávají na živobytí, jak to mají dělat všecky děti Abrahamovy. Neboť Boží rozhněvání proti nim je veliké, že vlídným milosrdenstvím jsou jen horší a horší, ale přísností se stanou lepšími. Proto jen vždycky pryč s nimi!" V jednom kázání krátce před svou smrtí vyzýval Luther, aby všichni Židé byli z Německa vypovězení. O staletí později byla Lutherova antisemitská propaganda doslova citovaná   Ve válce ve 20. století?   Ačkoliv byl nacismus protikřesťanský, holocaust se zrodil z křesťanského antisemitismu. Hitler a nacisté našli v zákonodárství středověku vzor pro své záměry. Dali rozšířit otravující protižidovské spisy Martina Luthera. Je velmi poučné, že holocaust byl rozpoutaný v jediné z větších zemí Evropy, kde je stejný počet katolíků jako protestantů. Obě církevní tradice byly těhotné nenávistí vůči Židům. Církve a většina jejich hodnostářů veřejně s nacisty spolupracovali. Vedení církví vydala společné prohlášení, v němž souhlasila s nacistickými zákony, porušujícími lidská práva Židů a odvolávala se při tom na Luthera. Když církevní představitelé 1936 osobně u Hitlera protestovali proti pronásledování Židů, byli krátce odbavení: "Co si stěžujete? Provádím pouze to, čemu jste vy po staletí učili!"   A na závěr: Když byl před Norimberským mezinárodním soudem vyslýchaný zřejmě nejhorší nepřítel Židů ve Třetí říši, Julius Streicher, řekl: „Dr. Martin Luther by měl dnes sedět na lavici obžalovaných místo mne, kdyby tato kniha byla obžalobou vzata na vědomí. V knize „Židé a jejich lži“ píše Dr. Martin Luther, že Židé jsou hadí plemeno, jejich synagogy by se měly vypálit, měli by být zničeni... Přesně to jsme dělali!" V čem je protestanská víra lepší než katolická?? Hádejte se, ale hřích je ve vás pořád. Nic se nezměnilo!!!!      Re: Probuďte se, římští katolíci 2 (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: BohemianAnonymus v Pondělí, 06. březen 2017 @ 22:27:45 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/16882-skandalni-odhaleni-papeze-frantiska-ctete-o-nem-sokujici-desiva-fakta-jedno-po-druhem-ceka-vas-totalni-zdeseni.aspxStránka vygenerována za: 1.29 sekundy