Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Drahoslav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 15368, komentáře < 7 dní: 286, komentářů celkem: 337579, adminů: 60, uživatelů: 4850  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 260 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

Willy

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Rozhovor s farářem Jana Palacha
·Vyjádření Arcibiskupství pražského k článku Duka vs. Halík na Lidovky.cz
·Reflexe: Kam zařadit Společenství baptistických sborů?
·PODOBENSTVÍ O FÍKOVNÍKU
·Texaský baptistický pastor, který schvaloval útok na gay klub, odstoupil
·Dietrich Bonhoeffer: O hlouposti
·Václav Klaus - obhájce náboženství standardního typu
·Pravoslavné církve jako rukojmí politiky
·Život víry 2019/1: Vystoupí sbory z BJB?
·Komentář místopředsedy Rady Církve bratrské k rozdělení v BJB

více...

Počítadlo

Licence Creative Commons

GRANO SALIS
 podléhá licenci
Creative Commons
Uveďte autora-
Neužívejte komerčně
3.0 Unported

Zaznamenali jsme
97 361 469
přístupů od 17. říjen 2001

Založeno L.P. 1997


ATELIÉR PROMĚN Jitka Černíková, kosmetika, vizáž, proměny, svatební líčení
BWF Protec
BWF Profiles
technické plsti
profily PMMA PC
plexi desky
aramid
kevlar Michaela Křivánková svatební fotografie, portréty, portrétní fotografie, fotografování novorozeňat a dětí, dětská fotografie, portrétní fotografie, svatba, svatební přípravy, fotograf

Nebezpečná učení: Král David - židokřesťanský vzor
Vloženo Pondělí, 09. leden 2017 @ 11:35:49 CET Vložil: Tomas

Kritika bludů poslal Sup

Král David je nám často židy a křesťany předkládán jako vzor, muž po "Hospodinově srdci". Co o něm však skutečně píše Bible?

Rozeberu tohoto krále pěkně popořadě a citovat budu převážně z knih 2. Samuel, 1. Královská a 1. Paralipomenon Zabiják, válečný zločinec, psychopat David

8 Porazil i Moábce a přeměřil je provazcem; rozkázal jim ulehnout na zem, dva provazce jich odměřil k usmrcení, jeden celý k zachování při životě. Tak se Moábci stali Davidovými otroky a odváděli dávky. (2. Samuel 8:2)

David tedy nechal 2/3 Moábců vyvraždit. Zvláštní je, že jeho babička Rút byla sama z tohoto lidu a sám David se dříve u Moábců skrýval, když utíkal před Saulem - viz 1. kniha Samuelova. Měl tam přístřeší a úkryt. Jak se jim odplatil? To vidíte ve verši. 

12 Lid, který byl v něm, odvedl a postavil k pilám, železným špičákům a železným sekyrám a převedl je do cihelny. Tak naložil se všemi městy Amónovců. Pak se David i všechen lid vrátili do Jeruzaléma. (2. Samuel 12:31)

20 Lid, který byl v něm, odvedl a přidělil k pilám, železným špičákům a sekyrám. Tak David naložil se všemi městy Amónovců. Pak se David i všechen lid vrátili do Jeruzaléma. (1. Paralipomenon 20:3)

David dobyl město a všechen lidi v něm takto brutálně vyhladil! Toto bylo tak úspěšné, že se to vypráví v dvou verších.

15 Když totiž David byl v Edómu a Jóab, velitel vojska, vytáhl, aby pohřbil padlé, vybil v Edómu všechny mužského pohlaví. 
16 Jóab a celý Izrael tam byli usazeni šest měsíců, dokud v Edómu nebyli vyhlazeni všichni mužského pohlaví. (1. Královská 11:15-16)

půl roku David a jeho generál prováděli genocidu všech mužů v Edómu...


a tak dále by se dalo o Davidovi pokračovat na toto téma, ale chci zmínit ještě něco.

Smilník David

2 Jednou k večeru vstal David z lože a procházel se po střeše královského domu. Tu spatřil ze střechy ženu, která se právě omývala. Byla to žena velmi půvabného vzhledu. 3 David si dal zjistit, kdo je ta žena. Ptal se: „Není to Bat-šeba, dcera Elíamova, manželka Chetejce Urijáše?“ 
4 David pak pro ni poslal posly. Ona k němu přišla a on s ní spal; očistila se totiž od své nečistoty. Potom se vrátila do svého domu. 
5 Ta žena však otěhotněla a poslala Davidovi zprávu: „Jsem těhotná.“ (2. Samuelova 11:2-5)

David viděl nějakou ženu, líbila se mu, nevadilo mu, že je zadaná. Vyspal se s ní a bylo. Bohužel jí udělal dítě a to se muselo řešit. Co udělal David? Poslal pro jejího manžela opil ho a a chtěl ho donutit, aby se svoji ženou spal - tím by zakryl Davidův prohřešek (ačkoliv je to směšně, ten časový rozptyl - to že je žena těhotná se nepozná hned...). Manžel té Bat-šeby Urijáš to ale nechtěl, byl čestný a nechtěl porušit svoje zásady (na rozdíl od Davida, který žádné neměl).

11 Urijáš Davidovi odvětil: „Schrána, Izrael i Juda sídlí v stáncích, můj pán Jóab i služebníci mého pána táboří v poli. A já bych měl vstoupit do svého domu, jíst a pít a spát se svou ženou? Jakože jsi živ, jakože živa je tvá duše, něčeho takového se nedopustím!“ (2. Samuelova 11:11)

Co na to David? Nechal poslat Urijáše do největšího boje, aby zemřel. To se i stalo. Bat-šeba byla jeho!

15 V tom dopise psal: „Postavte Urijáše do nejtužšího boje a pak od něho ustupte, ať je zabit a zemře.“ 
16 Jóab tedy obhlédl město a určil Urijášovi místo, o kterém věděl, že tam jsou vybraní válečníci. 
17 Vtom vytrhli mužové města a bojovali s Jóabem. Z lidu padlo několik Davidových služebníků, též Chetejec Urijáš našel smrt. (2. Samuelova 11:15-17)


27 Jakmile však smutek pominul, David pro ni poslal, přijal ji do svého domu a ona se stala jeho ženou. Porodila mu pak syna. Ale v očích Hospodinových bylo zlé, co David spáchal. (2. Samuelova 11:27)

No a překvapivě se to Bohu nelíbilo. Jen to bylo v jeho očích zlé. Nezabil Davida na místě ani nic! 10 přikázání - nezavraždíš, nebudeš smilnit. To má David na háku. Co tedy "Bůh" přichystal za trest? Opět zneužívá ženy a chová se k nim jako k majetku mužů.

11 Toto praví Hospodin: Hle, já způsobím, aby proti tobě povstalo zlo z tvého domu. Před tvýma očima vezmu tvé ženy a dám je tomu, kdo je ti blízký; ten bude s tvými ženami spát za bílého dne. (2. Samuelova 12:11)

Bůh zorganizoval smilstvo, které sám zakázal! 

A jako perličku na konec Bůh zabil to dítě.

18 Sedmého dne dítě zemřelo. Davidovi služebníci se mu báli oznámit, že dítě zemřelo. Říkali: „Když dítě bylo ještě naživu, domlouvali jsme mu, ale neuposlechl nás. Jak bychom mu teď mohli říci: ‚Dítě zemřelo‘? Provedl by něco zlého.“ (2. Samuelova 12:18)Takže kdyby toto četl někdo kdo není nakažený náboženstvím, viděl by dvě obludné postavy - jak "Boha" tak Davida. A také je vidět, že David byl skutečně muž po Hospodinově srdci, protože David se chová stejně psychopatický a násilně. David není žádný pozitivní vzor.
 
Příbuzné odkazy
· Více Kritika bludů
· Novinky od Tomas


Nejčtenější článek Kritika bludů:
Shnilé ovoce falešného učení


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 1
Hlasů: 2


Prosím, ohodnoť tento článek:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"Král David - židokřesťanský vzor" | Přihlásit/Vytvořit účet | 181 komentáře | Prohledat diskusi

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Král David - židokřesťanský vzor (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Čtvrtek, 12. leden 2017 @ 17:15:52 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
David se stal vzorem židovské ideologie, která dodnes, i přes značnou sekularizaci izraelské společnosti, dovoluje beztrestně jednat s nežidovskými národy podle Davidova vzoru.
Můžeme být jen rádi, že polarizovaný svět se s židovskou nadvládnou ideologií nedokáže smířit a tím dovolit její beztrestné vystupňování. Ti, kdo jsou křesťanští sionisté a stát Izrael vidí jako vzor pro své jednání, podporují jeho rasismus a říkají, že je to ta pravá Boží vůle, by si měli uvědomit, že u Izraele nedošlo k naplnění Božího příslibu Abrahámovi a nerozmnožil ho jako je písek v moři. Dokonce trvale bránil, aby k tomu došlo. Jestli se někdo z Abrahámových a Izákových potomků rozrostl jako písek v moři, tak to byli potomci Izmaele a Ezaua. A ti jsou úhlavními nepřáteli Izraele.Re: Král David - židokřesťanský vzor (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 10. leden 2017 @ 08:30:52 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
  Supe, ničeho jiného, než vražd, smilnění, lži, kamufláže, křiváren a dalších věci, které u Davida popisujete, jste si nevšiml?

  Pohybuji se poměrně v rozsáhlém prostředí a tyto věci sleduji, a zatím jsem narazil jen na několik lidí, pro které byly tyto věci vzorem, buď to byli ateisté, nebo různě pobožní lidé, většinou tvrdí odpůrci křesťanství. 

Re: Král David - židokřesťanský vzor (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Karels v Pondělí, 09. leden 2017 @ 12:57:37 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
12 Lid, který byl v něm, odvedl a postavil k pilám, železným špičákům a železným sekyrám a převedl je do cihelny. Tak naložil se všemi městy Amónovců. Pak se David i všechen lid vrátili do Jeruzaléma. (2. Samuel 12:31)

20 Lid, který byl v něm, odvedl a přidělil k pilám, železným špičákům a sekyrám. Tak David naložil se všemi městy Amónovců. Pak se David i všechen lid vrátili do Jeruzaléma. (1. Paralipomenon 20:3)

Vážený supe, v textu - který uvádíš, se nic neuvádí o zabíjení - jen, že je král David podrobil nuceným pracem... (což je poznámka v čepu)Návrh aktivním uživatelům GS (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Willy (stanislav.velicky@seznam.cz) v Pondělí, 09. leden 2017 @ 13:39:50 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Vážení, navrhuji, abychom na články a komentáře Supa a uzivatelGranosalis, popř. další nicky typu pozorovatelnik, nereagovali, poněvadž je to kontraproduktivní a on to bere jen jako další příležitost k dehonestaci Boha, Krista, Bible, křesťanství a křesťanů, což nikomu nic dobrého nepřinese. Mohla by tu být jedna výjimka - pokud by někdo uměl odpovědět podle Př 26:5 Odpověz hlupákovi podle jeho hlouposti, jinak bude moudrý ve svých očích. Kralicky - Odpověz bláznu podlé bláznovství jeho, aby sám u sebe nebyl moudrý. Jinak totiž platí verš 4 Neodpovídej bláznu podlé bláznovství jeho, abys i ty jemu nebyl podobný. ČSP - Neodpovídej hlupákovi podle jeho hlouposti, jinak budeš jako on. Podle Žalmu 53:2a totiž Blázen si v srdci říká: Bůh není. 
Děkuji těm, kteří tento návrh podpoří.Re: Král David - židokřesťanský vzor (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: uzivatelGranosalis v Pondělí, 09. leden 2017 @ 15:07:06 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Supe a četl jsi toto? http://www.osel.cz/7240-biblicke-nasili.html

To je matroš... a jen citace z bible...Re: Král David - židokřesťanský vzor (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Studentbible v Pondělí, 09. leden 2017 @ 21:57:37 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Supe, představ si, že David, to jseš ty... To potřebuješ vidět! Ne jaký byl on, ale jaký jseš ty v jeho obraze.Re: Král David - židokřesťanský vzor (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: rudinec v Pondělí, 09. leden 2017 @ 12:24:56 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Supe diabol naviedol Davida na hriech ako každého iného človeka.David však svoje hriechy vyznával Bohu a ľutoval ich /viď 51 žalm/ na rozdiel od teba.
Ty a uživateľGS ste úplne v rukách diabla robíte jeho vôľu a neľutujete svojich hriechov.V tom je medzi vami a Dávidom hlavný rozdiel.
 

Nezávislosť na Bohu 
 
2 Sam. 24:1 „ A opäť zahorel hnev Hospodinov na Izraela. Lebo satan naviedol Dávida na nich povediac: Idi, spočítaj Izraela i Júdu!

Nebudem uvádzať celý text 24 kap. Pokúsim sa vlastnými slovami vysvetliť, o čo v tejto kap.ide.

Dávid požiadal veliteľa svojho vojska Joába,aby spočítal Izraela.Joáb upozornil Dávida ,aby to nerobil,že to nie je správna vec.Dávid však trval na svojom.Keď Joáb priniesol pre Dávida počet vojska,doslovne je o Dávidovi napísané: „Ale potom, keď už bol spočítal ľud, bilo srdce Dávidovo jeho, Dávida. A Dávid povedal Hospodinovi: Zhrešil som veľmi, že som to urobil. A tak teraz, ó, Hospodine, prosím, odním neprávosť svojho služobníka, lebo som urobil veľmi bláznivo. „

Veľmi sa mi páči vyjadrenie;“ bilo srdce Dávidovo jeho, Dávida.“ Ja môžem povedať z vlastnej skúsenosti,že keď som si uvedomil,že pácham nejaký hriech, moje srdce začalo biť rýchlejšie, ako bežne bilo.Dnes by sme to vyjadrili asi tak,že sa ozvalo svedomie. Pri tejto príležitosti chcem,každého kresťana upozorniť,aby ihneď s každým hriechom sa vyznal  Bohu /ako Dávid/ a poprosil o jeho odpustenie.Ak zhrešil proti bližnému musí najskôr požiadať bližného o zmierenie a až potom môže predstúpiť pred Boha.Každý nevyznaný hriech sa nám môže stať osudným.

Hneď po spáchaní tohto hriechu, poslal Boh proroka Gáda k Dávidovi,aby si vybral jeden z troch trestov za hriech,ktorý spáchal; „13  A tak prišiel Gád ku Dávidovi a oznámil mu a riekol mu: Či ti má prijsť sedem rokov hladu vo tvojej zemi, alebo či chceš za tri mesiace utekať pred svojimi protivníkmi, a on, protivník, aby ťa honil, a či aby bol za tri dni mor v tvojej zemi? Teraz si rozmysli a vidz, čo mám odpovedať tomu, ktorý ma poslal.“
Dávid si vybral tri dni moru vo svojej zemi.Zomrelo sedemdesiat tisíc mužov.Tuto časť Písma som  celé roky nechápal.Nemohol som sa zmieriť s tým,že za tak nepatrný hriech /v mojich očiach/  prišiel tak strašný trest.Po niekoľkých rokoch som,ale  zistil,prečo bol trest ,tak prísny.

Vysvetlenie je prosté.Keď Dávid bojoval so svojimi nepriateľmi,a žiadal pomoc od Boha a Boh mu pomoc prisľúbil.S minimálnym počtom vojska porazil , ďaleko početnejšie armády svojich nepriateľov.

Keď dal Dávid spočítať ľud, celý Izrael sa dozvedel,že Dávid spolieha viac na počet vojska ,ako na pomoc od Boha. Snaha byť nezávislý na Bohu je jedným z najzávažnejších hriechov.

Dokazuje to aj výrok z proroka Jeremiáša: 17,5 „ Takto hovorí Hospodin: Zlorečený muž, ktorý sa nadeje na človeka a kladie telo za svoje rameno, a jeho srdce odstupuje od Hospodina!“
Podobne píše i prorok Iz. 2:22 „ Prestaňteže čakať pomoc od človeka, ktorého dych je v jeho nozdre, lebo veď za čo má byť považovaný?!“
Stránka vygenerována za: 1.86 sekundy