Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Slavomír.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 1, článků celkem: 15369, komentáře < 7 dní: 358, komentářů celkem: 337871, adminů: 60, uživatelů: 4850  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 247 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Vyjděte z jejich středu, můj lide!
·Recenze Parabible
·Podoba rodiny podle Bible
·Rozhovor s farářem Jana Palacha
·Vyjádření Arcibiskupství pražského k článku Duka vs. Halík na Lidovky.cz
·Reflexe: Kam zařadit Společenství baptistických sborů?
·PODOBENSTVÍ O FÍKOVNÍKU
·Texaský baptistický pastor, který schvaloval útok na gay klub, odstoupil
·Dietrich Bonhoeffer: O hlouposti
·Václav Klaus - obhájce náboženství standardního typu

více...

Počítadlo

Licence Creative Commons

GRANO SALIS
 podléhá licenci
Creative Commons
Uveďte autora-
Neužívejte komerčně
3.0 Unported

Zaznamenali jsme
97 481 379
přístupů od 17. říjen 2001

Založeno L.P. 1997


ATELIÉR PROMĚN Jitka Černíková, kosmetika, vizáž, proměny, svatební líčení
BWF Protec
BWF Profiles
technické plsti
profily PMMA PC
plexi desky
aramid
kevlar Michaela Křivánková svatební fotografie, portréty, portrétní fotografie, fotografování novorozeňat a dětí, dětská fotografie, portrétní fotografie, svatba, svatební přípravy, fotograf

Život víry: Jednota Ducha a jednota víry
Vloženo Čtvrtek, 22. prosinec 2016 @ 19:52:19 CET Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Willy

Ef 4:1-3, 11-15 Prosím vás tedy já, vězeň v Pánu, abyste vedli život hodný toho povolání, které jste obdrželi, s veškerou pokorou a mírností, s trpělivostí se navzájem snášeli v lásce a usilovali zachovávat jednotu Ducha ve svazku pokoje. A On dal jedny apoštoly, jiné proroky, některé evangelisty, jiné pastýře a učitele, aby připravili svaté k dílu služby, k vybudování těla Kristova, dokud nedospějeme všichni k jednotě víry a plného poznání Syna Božího, v dospělého muže, v míru postavy Kristovy plnosti, abychom již více nebyli jako děti, zmítáni vlnami a hnáni každým větrem učení v lidské nestálosti, v chytráctví k nastražené cestě bludu, nýbrž abychom byli pravdiví v lásce a rostli všemi způsoby v Toho, který je Hlavou, v Krista. 

J 17:21-23, 25-26 „ ... aby všichni byli jedno jako ty, Otče, ve mně a já v tobě, aby i oni v nás byli jedno, aby svět věřil, že jsi mne poslal ty. Slávu, kterou jsi mi dal, jsem dal jim, aby byli jedno, jako my jsme jedno - já v nich a ty ve mně, aby byli přivedeni k dokonalé jednotě a aby svět poznával, že jsi mne poslal ty a že je miluješ tak, jako miluješ mne. Spravedlivý Otče, svět tě nepoznal, ale já jsem tě poznal. I tito poznali, že ty jsi mne poslal. Dal jsem jim poznat tvé jméno a dám poznat, aby láska, kterou jsi mne miloval, byla v nich, i já abych byl v nich.“ 


Apoštol Pavel prosil svaté v Efezu, aby usilovali zachovávat jednotu Ducha, dokud nedospějí k jednotě víry a plného poznání Syna Božího, aby byli pravdiví v lásce a rostli všemi způsoby v Toho, který je Hlavou Těla Kristova, z níž berou výživu pro svůj růst ke svému vybudování v lásce (4:16c).

Apoštol Jan nám zanechal modlitbu Pána Ježíše Krista zaměřenou na věčný život, jímž je poznávání jediného pravého Boha a Toho, kterého poslal, Ježíše Krista (J 17:3), v jejímž závěru se modlil za stejné vzájemné přebývání, jaké je mezi Ním a Otcem, také mezi námi a Otcem i Synem. Na tomto vzájemném přebývání je tedy založena jak jednota v Boží trojici, tak jednota Ducha v Těle Kristově přivedena k dokonalosti dospíváním k jednotě víry a plného poznání Syna Božího, který je naším životem a vším (Ko 3:4,11).   

Máme-li zachovávat jednotu Ducha, znamená to, že ji máme, ale máme ji jen, když jsme v Duchu, když zůstáváme v Kristu. Jsme-li v Kristu a chodíme-li podle Ducha, Kristus je a přebývá v nás a my jsme s Ním jedno. Jsme-li v těle (duši), nejsme v Kristu (dispozičně) a mezi námi a Kristem není jednota. Není-li jednota mezi námi a Kristem, nemůže být jednota ani mezi námi navzájem. Naše jednota s Bohem je plně záležitostí života a je spjata s věčným životem, který v Kristu máme a jímž je Kristus a vlastně trojjediný Bůh sám, Jehož je Kristus vyjádřením. A tak jako je Kristus vyjádřením Boha, jsme my jako Tělo Kristovo vyjádřením Krista.

Bůh je Duch a chce být vyjádřen - vyjádřen skrze člověka, člověka Ježíše a Pán Ježíš jako Kristus chce být vyjádřen skrze své Tělo, svou nevěstu, s níž chce být jedno, jedno Tělo - viz Ef 5:30-32 Vždyť jsme údy Jeho Těla, z Jeho masa a z Jeho kostí. ‚Proto opustí člověk otce i matku a přilne ke své ženě, a budou ti dva jedno tělo.‘  Toto tajemství je veliké; vztahuji je však na Krista a na církev. 

Jednota je tedy jednotou v životě - sdílíme s Bohem týž, tj. Jeho věčný život; je jednotou Ducha, který žije v našem duchu; je jednotou ve Slově - máme jedno Slovo Boží, jehož pravdivost a význam nám zjevuje Duch pravdy, moudrosti a zjevení; a konečně je také jednotou ve slávě. Sláva - Boží sláva je vyjádřený Bůh neboli, když je Bůh vyjádřen, je to sláva - Bohu sláva a Bůh chce být takto vyjádřen nejen skrze jednoho Krista, ale skrze souhrnného Krista, Jímž je jeho Tělo a je psáno, že my všichni, spatřujíce s odhalenou tváří Pánovu slávu jako v zrcadle, jsme proměňováni v týž obraz, od slávy k slávě, jako od Pána Ducha.  

Tož tak.

 
Příbuzné odkazy
· Více Zamyšlení
· Novinky od Tomas


Nejčtenější článek Zamyšlení:
Soulož v rajské zahradě


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 5
Hlasů: 2


Prosím, ohodnoť tento článek:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"Jednota Ducha a jednota víry" | Přihlásit/Vytvořit účet | 35 komentáře | Prohledat diskusi

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Jednota Ducha a jednota víry (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: uzivatelGranosalis v Čtvrtek, 22. prosinec 2016 @ 21:55:34 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
usilovali zachovávat jednotu Ducha v
 dokud nedospějeme všichni k jednotě víry
abychom byli pravdiví v lásce a rostli všemi způsoby v Toho, který je Hlavou, v Krista. 
 aby všichni byli jedno jako ty, Otče, ve mně a já v tobě, aby i oni v nás byli jedno, aby svět věřil, že jsi mne poslal ty. Slávu, kterou jsi mi dal, jsem dal jim, aby byli jedno, jako my jsme jedno - já v nich a ty ve mně, aby byli přivedeni k dokonalé jednotě Dal jsem jim poznat tvé jméno a dám poznat, aby láska, kterou jsi mne miloval, byla v nich, i já abych byl v nich.“ Prostě totalita. Unifikace. Je to zvrácené. Je to fašistické. Navíc i absurdní. Kdyby hypoteticky existoval nějaký stvořitel vesmíru a živých organismů včetně lidí, tak je rovnou stvoří jako klony. Jako identické nebo velmi podobné bytosti, co papouškují totéž. Ale není tomu tak. Je legrační i ta představa, že se lidi mají unifikovat, sjednocovat podle nějaké knížky. Je to prdlé na hlavu. Nemá to logiku. Takovou svazáckou jednotu měli komunisté. Willy - to je komunismus nebo fašismus, co jsi vybral z bible. Všichni aby byli jedno, stroječky bez mozku, Papoušci, konec plurality. Totalitní království. Jednota. Kupředu levá, pravá, zpátky ni krok. Kde se komunisti nebo fašisti inspirovali? No v bibli. Tam je popsána první ideová totalita. 

To je hnus to náboženství. Bléééé....Re: Jednota Ducha a jednota víry (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: tele v Pátek, 23. prosinec 2016 @ 15:23:30 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
... jednotu Ducha ve SVAZKU pokoje ...

... jednota Ducha bez svazku pokoje ?? ... proč Ti to v článku vypadlo ?? ...

... ta jednota Ducha bez svazku pokoje bude asi těžko zachována ...

... Ga5:15'Jestliže se však navzájemkoušete a požíráte, dávejte si pozor, abyste nebyli jeden druhým pohlceni.' ...

... Žd12:14'Usilujte o pokoj se všemi a o posvěcení, bez něhož nikdo neuvidí Pána.'Stránka vygenerována za: 1.18 sekundy