Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Ivo.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 7, článků celkem: 15436, komentáře < 7 dní: 494, komentářů celkem: 343160, adminů: 60, uživatelů: 4861  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 68 návštěvník(ů)
a 7 uživatel(ů) online:

rosmano
JirkaB
Melissokomos
brusle7
LD
wollek
Willy

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Ať se jdou homosexuálové zastøelit, hlásá americký baptistický pastor.
·Nepøelezeš
·Dobrá zpráva pro každého ètenáøe
·Odpovìï Pavla Steigera na recenzi Aleše France knihy „Svou slávu nikomu nedám“
·Problémy laického fundamentalismu I
·E. S. Williams: Fenomén nového kalvinismu
·Nesuïte, abyste nebyli souzeni
·O katech
·Reakce Pavla Coufala na dopis odcházejících baptistù z lovosického sboru
·Týraní baptisté ukonèili èlenství v BJB Lovosice

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
99069432
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Patřili jsme zlému, do jeho světa, známe ho
Vloženo Středa, 18. květen 2016 @ 11:43:34 CEST Vložil: Tomas

Služba bližním poslal Nepřihlášený

Proč nám Pozorovatelníku vysvětluješ, že ne-věřící (v jediného a nestvořeného Boha a Stvořitele a jím seslaného mesiáše/pomazaného a krista/spasitele Ježíše a přislíbené Království Boží) je ateista a co to obnáší?

Všichni jsme byli nevěřícími a mnozí známe a vnímáme již dnes svůj současný, i vzpomínáme na minulý, stav srdce a mysli; jak v rovině těla tak ducha.
Přinejmenším ti kdo Ježíši patří, si dříve či později svůj stav uvědomí. Ti co mu nepatří, již ze své svobodné vůle, si svůj stav také uvědomují i když se snaží toto poznání přehlušit, někdy pro mnohé nepochopitelnou zlobou, záští, nenávistí... ke všem svatým, nebo těm o kterých mají pochybnost zda by nemohli být svatými.

Myslíš-li si, žes prohlédl a teď jsi svobodný; tak se tak začni chovat a užij si zbytek života v těle, upokoj svou mysl sám sebou, sám od sebe a kvůli sobě.
Je ti přece jasné, že bojovat proti větrným mlýnům nemá smysl, a proti našemu Bohu (připustl-li bys jeho existenci) už vůbec ne?! Nebo chceš být spasitelem těch mas co podlehli víře v jediného a všemohoucího?
Chceš zachránit ty dosud neuvěřivší? Stojí ti to za mrhání zbytkem života, i když ti každý věřící v jediného a nestvořeného, stvořitele všeho a všech (viditelného i neviditelného) potvrdí, že vše je jak má být; i kdyby měl můj Pán a Král Ježíš při svém příchodu sotva či vůbec nalézt jediného věřícího (žijícího v těle), že evangelium/boží záměr bude i přes tvou nevůli (a mnohých dalších) předloženo všem aby neměli výmluvu při posledním soudu, že se nemohli rozhodnout neznajíce pravdu (a to i přesto že Boha lze nalézt v jeho Stvoření). Byl by to i důvod, proč by démoni mohli zkoušet držet hrstky odpadlíků mimo dosah ostatních lidí, ale je to marná cesta, když Bůh bude chtít budou to klidně jeho další děti a zákon Boží jim tedy bude vepsán přímo do srdce, navzdory snaze zlého (ten pracuje na svém příchodu a zneužití daru člověka).

Radím ti Pozorovatelníku. Užij života a ulehči si jak svůj život na zemi, tak se vyhni zbytečnému trestu, který potká každého kdo by božím dětem ublížil (i všechnu vlasy jsou nám spočteny), skrze něj přišli svody,... dle naší víry. Pamatuješ v té knize určené ku chápání jen nám, těm co jsme pro svět blázny, kde se mimo jiné píše i o tresu pro ty co Boha poznali ale nevzdali mu čest (měl by sis sám před sebou přiznat jak je to s tebou, případně i tvými předky), je psáno i to, že každé koleno před Pánem Ježíšem poklene. Takže i ty se s mým Pánem setkáš a nezapomeň, že to bude v době kdy oblékne roucho pomsty, "ukrutný" bude mnohem víc než jak se nám zde snažíš Boha podat ty, ani představit si to nejde, a bojí se toho okamžiku i ten jenž ti našeptává a ovládá tě nyní - zlý.

Není určeno jen Pozorovatelníkovi.

Ekklesian, 17. květen 2016
Vzkaz Myslivcovi: Krásu padlého jsem ještě neviděl. Ani vidět nechci, i když i to musí svědčit o slávě Boha. Myslím se ještě ozvu, najdu způsob. Nezapomeň proč myslíš, že ta krajina kterou jsi kdysi popisoval souvisí se mnou.


"Patřili jsme zlému, do jeho světa, známe ho" | Přihlásit/Vytvořit účet | 13 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Patřili jsme zlému, do jeho světa, známe ho (Skóre: 1)
Vložil: pozorovatelnik (Náboženství je tmářství) v Úterý, 24. květen 2016 @ 13:01:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ekklesian mi napsal tento email:

A ty se ty chudacku neboha nedokazes na lidi i tu jejich knihu vykaslat a obratit se na Boha primo, kdyz tedy jak tvrdis si nejsi jisty...?! Budes muset na chvili sklapnout a vnimat, prospeje ti to v kazdem pripade!

Ekklesian

Jelikož to psal z anonymizéru a nejde odpovědět emailem, tak odpovídám tady. 

Dobrý den, pane Ekklesiane,

Děkuji za váš zájem o moji osobu a přejdu k věci. Píšete, že se mám obrátit přímo na Boha. Jste to vy, nebo mám čekat někoho ještě většího? PRO EKKLESIANA (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Čtvrtek, 19. květen 2016 @ 19:44:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nezapomněl jsem Ekklesiane (Lesulijane). Kdysi jsem Tě tak v jedné mé odpovědi na tvůj článek oslovil. To místo kde jsem se tenkrát nacházel mi dávalo souvislost s tvými slovy. Nevěděl jsem tehdy jakou. Později mi to došlo. Je to Duch lesní moudrosti, kterého jsi poznal. A proto jsem Tě tehdy oslovil, jak jsem tě oslovil. Příroda je úchvatným božím dílem ve kterém působení Ducha božího poznávají všichni lidé s čistým srdcem. Příroda je bible napsaná Bohem. Vliv přírody zcela přirozeně směřuje přírodní národy k poznání Stvořitele, respektive k poznání čistého Ducha. Skoro nikdy jsme spolu nediskutovali, vzájemně se neznáme, a přece toho o sobě tolik víme. K poznání pravdy o tom druhém přece stačí několik čistých slov.
Zůstávej v Pánu.

MyslivecRe: Patřili jsme zlému, do jeho světa, známe ho (Skóre: 1)
Vložil: zeryk v Čtvrtek, 19. květen 2016 @ 10:10:24 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..kdo má tu potřebu rozdělovat (škatulkovat) lidi ??
jakože mesiášký komplex ? Bůh jen pro pár "vyvolených"?
Nezařaditelné do pekla...
Nejsme ekklesian všichni na cestě?
Na jednom světě, v podobných podmínkách?
Kdo si hraje nezlobí, ...zlobíš se nebo si hraješ??Re: Patřili jsme zlému, do jeho světa, známe ho (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Středa, 18. květen 2016 @ 15:41:18 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Každý kdo Boha skutečně hledá ho najde.Re: Patřili jsme zlému, do jeho světa, známe ho (Skóre: 1)
Vložil: pozorovatelnik (Bible = výplach mozku) v Středa, 18. květen 2016 @ 18:53:07 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Proč nám Pozorovatelníku vysvětluješ, že ne-věřící (v jediného a nestvořeného Boha a Stvořitele a jím seslaného mesiáše/pomazaného a krista/spasitele Ježíše a přislíbené Království Boží) je ateista a co to obnáší? 

Jakým "nám"? Bavím se konkrétně s konkrétními uživateli. Nedělej z toho politiku. My a oni. 

Všichni jsme byli nevěřícími a mnozí známe a vnímáme již dnes svůj současný, i vzpomínáme na minulý, stav srdce a mysli; jak v rovině těla tak ducha.

Kecáš. Někteří jsou pobožní už od mala, páč do do nich hustí horem dolem. 

Ti co mu nepatří, již ze své svobodné vůle, si svůj stav také uvědomují i když se snaží toto poznání přehlušit, někdy pro mnohé nepochopitelnou zlobou, záští, nenávistí... ke všem svatým, nebo těm o kterých mají pochybnost zda by nemohli být svatými. 

To jsou nekonkrétní blbosti. Nejsem si jist, zda rozumíš českým slovům. Je to devalvace různých výrazů a nemá to obsah. Nemůžeš se vymáčknout konkrétně? Mi to přijde, jako bys to nepsal v příčetném stavu. Piš konrétně. Pan XY tobě udělal to a to. Nebo napiš, co jsi konkrétně udělal ty. Nepiš svoje domněnky a konspirace, páč se v nich utopíš. 

Myslíš-li si, žes prohlédl a teď jsi svobodný; tak se tak začni chovat a užij si zbytek života v těle, upokoj svou mysl sám sebou, sám od sebe a kvůli sobě. 

To jsou jen emoce. Nesnáším, když chlap píše jako baba. A vyčítavá manželka. Kdyby tohle napsala žena, tak ji napíšu, že je kravka, ale co mám napsat tobě... :-(  Proč píšeš *****oviny a fantasmagorie, chlape ? 


Radím ti Pozorovatelníku. Užij života a ulehči si jak svůj život na zemi, tak se vyhni zbytečnému trestu, který potká každého kdo by božím dětem ublížil (i všechnu vlasy jsou nám spočteny), skrze něj přišli svody,... dle naší víry.


Kravka, no.... :-(


 Pamatuješ v té knize určené ku chápání jen nám, těm co jsme pro svět blázny, kde se mimo jiné píše i o tresu pro ty co Boha poznali ale nevzdali mu čest (měl by sis sám před sebou přiznat jak je to s tebou, případně i tvými předky), je psáno i to, že každé koleno před Pánem Ježíšem poklene. Takže i ty se s mým Pánem setkáš a nezapomeň, že to bude v době kdy oblékne roucho pomsty, "ukrutný" bude mnohem víc než jak se nám zde snažíš Boha podat ty, ani představit si to nejde, a bojí se toho okamžiku i ten jenž ti našeptává a ovládá tě nyní - zlý. 


Zase jen tvé emoce. A jako bonus strašení. Prostě klasika. Máš tam satana, máš tam pomstu, máš tam to, co tě naučili. Nenapadlo tě někdy, že to taky může být jen tvá virtuální realita v tvé hlavě? Máš důkaz pro své tvrzení? Jaký? 


Stránka vygenerována za: 0.94 sekundy