Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Andrea.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 7, článků celkem: 16220, komentáře < 7 dní: 380, komentářů celkem: 398923, adminů: 60, uživatelů: 5084  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 308 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

ivanp
rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
109572302
přístupů od 17. 10. 2001

Teologie: Tak, jak to vlastně je??!!!
Vloženo Středa, 20. duben 2016 @ 10:13:58 CEST Vložil: Tomas

Žhavá témata poslal Frantisek100

Pán Ježíš přichází na svět v lidském těle  v době, kdy jako vždy panuje zlo  a násilí mezi lidmi. Jsou pod mocí  nepřítele Boha. Židé jsou po politické stránce protektorátem Říma, který od nich vybírá daně, ale na druhé straně je dost tolerantní k jejich víře. Dokonce i někteří Římane uvěří Ježíšovi jako například římský setník  a jiní  a jiní. Na jakého Mesiáše židé čekají? Co bylo jejich přáním, vzorem  a idolem?Človíček jako Kristus, který odmítá fyzický boj a násilí, chová se kacířsky, protože se prohlašuje za Božího Syna, tím idolem nebyl, ačkoliv koná zázraky. Oni touží po jiném zázraku. S takovými jako Ježíš je třeba skoncovat. My věříme v našeho Mesiáše, který přijde v moci, bude mít armádu  a sílu  a vyženeme okupanty  a umožní nám vládu na celém světě. Ustanoví nové židovské  království. Na něco takového myslel možná Jidáš. Třeba by se pak stal ministrem financí. Proto urychlí děj  a vyprovokuje Ježíše, aby se jako tem pravý Mesiáš projevil. A ono, nic. Ježíš je spoután, zbičován a Jidáš si ze zoufalství vezme život. Možná takto uvažují židé, kněží, i zákoníci v této obě. Láska? Nesmysl. Možná je to pro ně humanistické lejno jako pro Grega.

 

Do takové hnusné doby přichází Pán Ježíš. Ale naštěstí  někteří lidé netouží ani tak po moci, ale více po duchovním uzdravení. Touží po tom, aby byli zbaveni hříchu. Asi si uvědomují, že něco  s nimi není v pořádku. Když se objeví Jan Křtitel se svým kázáním  a křtem, jdou za ním. Jak to, že je láká muž, který podle vnějších znaků, oblečení i způsobu života nevypadal přitažlivě. Ale oni jsou za ním? Co je přitahuje? I kněží se jdou podívat, A Jan má asi velké charisma. Přitahuje lidi k sobě. Ale na jako k osobě, ale k tomu, co sděluje  a dělá. On připravuje cestu Páně. On připravuje lidi, aby pochopili a přijali pravého Mesiáše. Prvním krokem je pokání, což je uvědomění si svých hříchů, vyznání těchto hříchu  a obrátit se k jiným hodnotám, než vyznávali před tím. Ježíšovi tak pokládá základy, aby ho lidé snadněji pochopili a přijali. A kde ho přijímají nejvíce  a nejsilněji? Tam, kdy nežijí fanatičtí židé ale spíše pohané.

 

Proč Pán Ježíš nepoužíval stejné zbraně a prostředky jako jeho údajný biblický Otec?? Doba byla stejná. Lidé  od té doby se tolik nezměnili. Mohl vyhubit pohany i Římany. On je porazí o pár set let později, ale jinými zbraněmi. Vírou. Boží metody nebyly v rabování, vraždění a výhrůžkách. Bohužel tyhle zbraně si oblíbili pak i ti, co měli šířit Ježíše.

 

A zdá se, že tato taktika se libí i mnohým věřícím tady. Je blízká jejich srdci, o němž si myslí, že je v něm Ježíš.

 

Tragické a smutné.

 

Co je správné?

 

Šířit Evangelium, které obsahuje v sobě lásku ( podle Grega a jiných však humanistické výkaly) anebo šířit Boha tak, jak se představuje údajně ve SZ a bude se radovat  z hubení lidí???

 

Tak jak to je , vlastně ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 


"Tak, jak to vlastně je??!!!" | Přihlásit/Vytvořit účet | 109 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Tak, jak to vlastně je??!!! (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Úterý, 26. duben 2016 @ 11:12:38 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Vše shrnul Bůh Jk ve dvou největších příkázání.Re: Tak, jak to vlastně je??!!! (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Neděle, 24. duben 2016 @ 12:12:13 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vidím z tvého vyjádření Františku, že nepoužíváš všechny informace, které ti poskytují evangelia. Především Ježíš z Nazareta byl potvrzen jako  Kristus (=Mesiáš, eschatologický vládce) až svým zmrtvýchvstáním, což je uvedeno v epištolách a zřetelné z tradice prvních křesťanů, jak ji používá třeba apoštol Pavel. Za svého pozemského života se Ježíš považoval za "syna člověka", přičemž zde musíme být opatrní v ideologickém vyjadřování evangelisty Jana, který se nejspíš s pozemským Ježíšem nikdy nesetkal, ale popisuje představy obráceného.

Ježíš z Nazareta pak ve svých podobenstvích docela často používal obraz krále - mstitele nebo přísného pána, neváhajícího nevěrné služebníky zahubit nebo zatratit. Oddělení těch, kteří skončí v místě kde je "pláč a skřípění zubů", je snad nad slunce jasnější.

Bůh plný lásky je v Ježíšových výrocích uveden jako Otec, milující, napomínající i trestající - v souladu s učením starozákonních proroků. Obraz Boha jako jen odpouštějícího a milujícího bez všeho ostatního, co Nejvyšší vládce musí mít při zjednávání pravdy a spravedlnosti, aby nastal Boží řád v Božím království - to je pouze uměle vykonstruovaná iluze. Ale člověk, obrácením přetvořený do obrazu Božího, jak známe z Písma člověka přetvořeného do Krista, ten klade lásku na první místo a netěší ho, když na světě chodí lidé s dušemi zvířecími, kteří Boží řád a spravedlnost narušují. Vyjma Starého zákona však v tom Novém nenajdeš zmínku, že by pozemský člověk měl vynášet soud zatracení nad takovými lidmi. Třídění přísluší andělům a soud jedině Bohu.Re: Tak, jak to vlastně je??!!! (Skóre: 1)
Vložil: Gregorios777 v Čtvrtek, 21. duben 2016 @ 19:52:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
František100 píše:


///Šířit Evangelium, které obsahuje v sobě lásku ( podle Grega a jiných však humanistické výkaly) anebo šířit Boha tak, jak se představuje údajně ve SZ a bude se radovat  z hubení lidí???///


No, jsem na tebe zvědav, až Bůh uvede na tuto zemi soužení, jakého ještě nebylo, v němž zahynou možná 2/3 lidstva, a až Pán Ježíš vytáhne k bitvě u Armageddonu a pobije armády Božích nepřátel a pozve na večeři všechny ptáky, aby ozobali desetitisíce, možná statisíce mtrvých těl, co pak řekneš o Pánu Ježíši, humanisto...


Jak tě znám, tak se postavíš do jednoho šiku s těmi nepřáteli Božími. S praporem "lásky a humanity..."Re: Tak, jak to vlastně je??!!! (Skóre: 1)
Vložil: Gregorios777 v Čtvrtek, 21. duben 2016 @ 19:54:34 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Všechny tyhle bludy Franto, tady už byly - nic nového pod sluncem...Re: Tak, jak to vlastně je??!!! (Skóre: 1)
Vložil: tele v Čtvrtek, 21. duben 2016 @ 06:09:38 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Franto, pokládáš si otázky na základě předem daných uzavřených odpovědí. Takové otázky tě nepřivedou k jiným odpovědím, než na základě kterých byly vytvořeny. Nic proti, je to tvůj způsob.

Ale pokus se zamyslet jinak. Je psáno, že vše pomíjí, ale Bůh trvá na věky. Je psáno, že Ježíš Kristus je stále tentýž, včera, dnes i na věky. Můžeš říci, že Bůh je prostě dnes takový, a proto musel být stejným i včera a bude takovým i zítra. Pak máš vlastně Boha už přečteného, uzavřeného v dogmatech idolu, naprosto neměnného, vlastně neživého a nejen to, vlastně ty jej znáš tak dobře, že tě nijak nemůže ničím překvapit. Bude se chovat přesně tak, jak ty o něm smýšlíš. Pak už ale není On tvým Bohem, ale jsi mu Bohem ty a on je tvým bůžkem, který jedná tak, jak chceš ty, aby jednal.

Anebo si můžeš říci, že Ten, kdo dnes jedná takto, dříve jednal takto, a zítra bude jednat nějak, což poznáš až zítra. Ale stále to bude Ten tentýž Já jsem, kterýž jsem (jsem byl a budu). 

To je příklad.

TeleRe: Tak, jak to vlastně je??!!! (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 21. duben 2016 @ 06:24:40 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
A zdá se, že tato taktika se libí i mnohým věřícím tady. Je blízká jejich srdci, o němž si myslí, že je v něm Ježíš.

  Toby mne zajímalo, Františku. 

  Když jsme se bavili o komunistickém vraždění, rabování, ničení a krádežích, tak proti vraždění ses postavil, ale krádeže, rabování a ničení jsi schvaloval a psal jsi, že ty krádeže a rabování byly správně, že to bylo spravedlivé, že tím komunisté spravedlivě potrestali "bohaté", protože "bohatí" byli samí zloději a vykořisťovatelé. 

  Nevím, jak se díváš na ty statisíce lidí, učitelů, umělců, zemědělců, inženýrů, důstojníků, policistů a dalších vzdělaných a elit, které komunisté sebrali od rodin a zavřeli na mnoho let do lágrů za to, že byli vzdělanější a nechtěli se podřídit, jestli to taky schvaluješ, nebo ne.

  Jsi "věřící". Jak to máš se závistí a krádeží a celou tou historií: Stále je schvaluješ?

  Pokud ano, tak tvými články ukazuješ jen tvoje pokrytectví: Druhým přimýšlíš to, co máš ty sám v srdci, co jsi žil, celý život podporoval, ještě šířil dál a teď se ti to vrací. Chceš po druhých lidech, aby vyřešili tvůj problém. Ten ale může vyřešit jen Bůh. Ukazuje ti, jak hrozné jsou postoje hříchu. Snad máš volbu: Buď je můžeš s Bohem řešit, udělat pokání, odvrátit se od toho, co tě fascinuje, co jsi žil, v čem si tak libuješ, nebo dál tvůj hřích házet na druhé.


  Ptal jsem se tě už několikrát: Agituješ tu už za tvoje téma mnoho měsíců, zjevně tě fascinuje, máš ho v oblibě. Zatím se k tobě nikdo nepřidal. Nikoho kromě tebe nevedou  k válce a k rabování ta místa písma, která tě fascinují a která sis oblíbil. Více lidí tu naopak psalo, že ta místa písma je vedou k pokání, k uvědomění si hrůzy hříchu, k tomu, že oni sami si zaslouží za hřích smrt, stejně jako ti v písmu.

  Všimnul sis, že se k tobě ještě nikdo nepřidal a nikoho ta místa k písma nevedou k válce, k rabování a nenávisti jako tebe?

  To že sprostě a lživě Gregovi přes jeho upozornění připisuješ že "lásku považuje za humanistické výkaly" (a pak jsi tuto tvou lež připsal i mně) jen ukazuje na to, že ti o téma nejde, jen potřebuješ hodit nějakou špínu na druhé lidi. Snad aby ses cítil čistější? To ti ale nepomůže.

  Toník

  Re: Tak, jak to vlastně je??!!! (Skóre: 1)
Vložil: zeryk v Středa, 20. duben 2016 @ 21:58:41 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Kde se prohlásil za Božího syna?
Konání zázraků? Co je zázrak?
Duchovní uzdravení. Co to je?
Co je správné? Konkrétně pro tebe? Nebo pro všechny?
Evangelium lásky? Evangelium smrti? Co je evangelium?Re: Tak, jak to vlastně je??!!! (Skóre: 1)
Vložil: Studentbible v Středa, 20. duben 2016 @ 22:35:37 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Františku, tak, jak to je odmítáš, tak jak to chceš ty?  Vytvoř si boha a klaněj se své modle...Stránka vygenerována za: 0.68 sekundy