Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Drahoslav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 15368, komentáře < 7 dní: 286, komentářů celkem: 337579, adminů: 60, uživatelů: 4850  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 261 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

Willy

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Rozhovor s farářem Jana Palacha
·Vyjádření Arcibiskupství pražského k článku Duka vs. Halík na Lidovky.cz
·Reflexe: Kam zařadit Společenství baptistických sborů?
·PODOBENSTVÍ O FÍKOVNÍKU
·Texaský baptistický pastor, který schvaloval útok na gay klub, odstoupil
·Dietrich Bonhoeffer: O hlouposti
·Václav Klaus - obhájce náboženství standardního typu
·Pravoslavné církve jako rukojmí politiky
·Život víry 2019/1: Vystoupí sbory z BJB?
·Komentář místopředsedy Rady Církve bratrské k rozdělení v BJB

více...

Počítadlo

Licence Creative Commons

GRANO SALIS
 podléhá licenci
Creative Commons
Uveďte autora-
Neužívejte komerčně
3.0 Unported

Zaznamenali jsme
97 361 479
přístupů od 17. říjen 2001

Založeno L.P. 1997


ATELIÉR PROMĚN Jitka Černíková, kosmetika, vizáž, proměny, svatební líčení
BWF Protec
BWF Profiles
technické plsti
profily PMMA PC
plexi desky
aramid
kevlar Michaela Křivánková svatební fotografie, portréty, portrétní fotografie, fotografování novorozeňat a dětí, dětská fotografie, portrétní fotografie, svatba, svatební přípravy, fotograf

Kontrasty: Víra nebo máboženský fanatismus bez lásky
Vloženo Středa, 10. únor 2016 @ 11:56:45 CET Vložil: Tomas

Sekty poslal Frantisek100

Na čem stojí adventismus? EGW ve svém vidění přehlíží Ježíše a vidí jen Zákon. Mikin to doplní:

a když se EGW "kouká" na Zákon tak hned je to podle Tebe špatně, a hned byl podle Tebe pro EGW Zákon nejdůležitější a snad ještě více důležitý než Kristus a podobné hovadiny, které tady předkládáš. A ještě bys ji nejradši přinutil, kdybys tam stál s nimi, se jako nějaký hnusný despotický sluha boží násilím poklonit, aby to bylo jedině přesně podle Tebe a nijak jinak. Jsi totálně zaslepený vlastní "spravedlností", která je ale značně pochybná. 

Čemu se tedy adventisté klaní? Pán Ježíš jim za to nestojí?

Neděle je znakem šelmy?
Na to adventisté odpovídají takto:


No možná ho uctívají i v neděli, ale otázka zní, zda to Bůh od nich přijímá, když si na to uctívání vyhradil jen sobotu a zda ho tak neuctívají zbytečně naprázdno, nebo spíše nevyvýšují tak maximálně jen sami sebe

Myslím si, že jakákoliv bohoslužba v jiný den než v sobotu je zbytečná a nemá u Boha jakýkoliv význam, protože Bůh osobně ani prostřednictví Ducha svatého v ní není osobně přítomný!!! A to ani kdyby ho milionkrát pozvali dopředu a postavili mu tam křeslo, jak to občas někteří dělají.


Já říkám, že Bůh je s námi přítomný na bohoslužbě v sobotu, v jiné dny se k němu můžeme samozřejmě dennodenně a kdykoliv modlit nebo si něco přečíst či poslechnout, ale pokud jsi od rána do večera v práci, těžko můžeš jít na bohoslužbu do sboru, kostela, synagógy apod. To Bůh nikdy nikde a po nikom dodnes nežádal!!! To dělají snad jen řkatolíci, kteří nahánějí oblbovat staré babky do kostela každý den (protože ostatní jsou v práci) a dokonce ještě k tomu brzo ráno (že se nestydí takový režim pro staré lidi), na to bych se jim 100% vysral. A ještě z nich určitě pokaždé tahají peníze. Fuj řk hnus a smrad v kostele!!! Z toho bych se poblil, vždycky mně to v kostele natahuje a ještě je tam zima větší jak venku. Na otázku pátku, který světí islamisté a zneužití Božího místa mešitou odpovídají:

Řk církev, která vymyslela a stvořila Islám bude spolu s ním úplně stejně zničena ohněm Božím, budovy ve Vatikánu budou zbořeny jak domečky z karet a stejně tak všechny kostely a mešity po celém světě...


Tak tohle zjistili adventisté ?


A adventismus v životní praxi?


Když jsem poznával adventisty, zprotivil mi tuto sektu kazatel, který vysvětloval zákon a na moji otázku, co když rodičům přivezou uhlí v sobotu, jsou již staří a sami to uklízet nemohou, klidně řekl. A co, ať počkají na neděli. Když jsem oponoval, že si to začnou uklízet sami a pak se jim zdravotně přitíží, řekl dál  s klidem. To je ale jejich problém.


Tehdy jsme pochopil, že jejich víra je založena jen na sobotě. Láska a tím i Pán Ježíš jde stranou.

Odpověď.


A znovu po x-té ti říkám, že ten kazatel měl naprostou pravdu, nejdřív je totiž na prvním místě láska k Bohu a na druhém místě láska k Bližním, to je Desatero shrnuto do dvou velikých přikázání.

To je naprosto jejich problém, pokud si tě jako ateisté neváží a ani tvou víru a nerespektují ji a začnou si honem uhlí sklízet sami a nečekají na tvoji nabídnutou pomoc do druhého dne. Láska k bližním se musí držet pravidel - Desatera, pokud se to týká pomoci v sobotu. Tady nešlo o záchranu života a proto to mohlo počkat správně na jiný den. Stejně tak by ti to vysvětlil sám Bůh, Ježíš nebo kterýkoliv apoštol, kdyby tady byl.

Aha, tak jedině, když jde prokazatelně o život, můžeš pomoci svým nejbližším. Ale když Pán  Ježíš léčil, neléčil jen případy, kde šlo o život? Rodiče nebyli adventisté, ale katolíci. Že  si poškodí zdraví úklidem uhlí ( je jim přes 75 let, je fuk. Ježíš by prý jednal stejně. To je jen náboženský fanatický hnus!!!


 
Příbuzné odkazy
· Více Sekty
· Novinky od Tomas


Nejčtenější článek Sekty:
Sekty


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, ohodnoť tento článek:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"Víra nebo máboženský fanatismus bez lásky" | Přihlásit/Vytvořit účet | 74 komentáře | Prohledat diskusi

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Víra nebo máboženský fanatismus bez lásky (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: rastan (rastander@seznam.cz) v Středa, 10. únor 2016 @ 19:08:20 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jelikož mám za sebou "srážku" s adventním učením, tak jen jeden postřeh. Sobota a desatero je evangelium, a ještě bych zapomněl na vepřové, adventistů. Ovšem sobota a desatero NEBUDOU rozhodovat o tom, kdo bude spasen a kdo ne. Spoléhání na skutku plynoucího z poslušnosti desatera je špatná cesta. Ale na druhou stranu musím říci, že i tam už někteří chápou, že poslušnost bez lásky je pouze povinnost.
Ovšem tím neříkám, že sobota a desatero už neplatí, jak si to někteří vysvětlují.
rastanRe: Víra nebo máboženský fanatismus bez lásky (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Eleazar v Středa, 10. únor 2016 @ 19:33:49 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
zprotivil mi tuto sektu kazatel, který vysvětloval zákon a na moji otázku, co když rodičům přivezou uhlí v sobotu, jsou již staří a sami to uklízet nemohou, klidně řekl. A co, ať počkají na neděli. Když jsem oponoval, že si to začnou uklízet sami a pak se jim zdravotně přitíží,

Zde se musím pana kazatele zastat, jelikož jsem s ním v podstatě na jedné lodi. A to, že roky čelím všemožným i nemožným záminkám světa, vrátit mě do režimu 24/7, a to včetně těch nejstupidnějších.

Když jsem byl nevěřící, neměl jsem problém trávit veškerý svůj čas prací, mám asi sklony k workoholismu (ve skutečnosti je to jinak, nemám v podstatě nic, co by byť jen připomínálo osobní život, a proto mi nevadí trávit sůj život prací či v práci; nemám prostě žádnou smysluplnější činnost, od níž by mě práce zdržovala, něco na způsob Vietnamce, jemuž skutečně nevadí strávit celý život za pultem své večerky). A protože jsem si právě v rodině uvědomil marnost takového života a zároveň svou přirozenost, jednou z velice důležitých věcí, co se pojí s mým obrácením byla změna z 24/7 na 24/6. Prostě jeden den v týdnu se nebudu zabývat prací. A tento den se nebude nijak krátit, posouvat (flexibilní odpočinek je vždy v zájmu toho, kdo z mé práce tyje, nikdy v mém zájmu, protože já žádný zájem nemám, a když se můžu podřídit Bohu já, mohou i druzí) ani nebude sloužit k látání nedodělků z uplynulého týdne. A protože se znám, musím trvat natom, že přes sobotu nejede vlak. To bych byl za chvíli opět v nepřetržitém provozu.

Chápu, že někomu může představa nemocných stařečků, skládajících uhlí vehnat slzy do očí. Nicméně, i kdybych přešel otázku, zda-li je důstojné se nechat manipulovat a citově vydírat, tak to uhlí opravdu v sobotu přivážet nemuseli, jeden den by to přece počkalo, případně by se to mohlo zase o jeden den uspíšit. (je otázka, do jaké míry je kdo ochotný snášet nepohodlí a práci navíc jen proto, aby měl v sobotu volno; do situace ani do hlavy druhých nevidím). Co ale vidím jako špatné, že ti stařečci nejsou ochotní jeden den počkat, a že jen proto, aby to měli hned teď, tak si raději sedřou zdraví, případně nechají sedřít druhého.
Tam vidím trochu chybu v komunikaci (dlouhodobé). Jelikož se příležitostně vychvaluje moudrost stáří, tak předpokládám, že by pan kazatel jistě byl ochoten s těmi stařečky hodit řeč a vysvětlit jim situaci tak, aby to pochopili. To měl udělat anebo aspoň nabídnout. Vždyť jde přeci o sobotu.
Re: Víra nebo máboženský fanatismus bez lásky (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: mikim v Středa, 10. únor 2016 @ 16:00:00 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
A opět je to tady, Franta neumí napsat souvislý článek, ale umí jen vytrhávat věty a z nich dělat pochybné závěry a ještě se divit...


Se vším co jsem tady napsal naprosto souhlasím, a jen znovu opakuji nejsem žádný tiskový mluvčí adventistů a mluvím tady vždy jen za sebe, ale to Franta vůbec nebere v potaz a před moji odpověď uvede: Adventisté odpovídají takto:  No to jsem nevěděl, že já jsem více osob dohromady, nejsi náhodou ještě navíc schizofrénní?


Na všechny Tvoje přiblblé otázky jsem ti včera už odpověděl v minulém článku v mnoha komentářích, neumíš číst? Kup si brýle...

...Čemu se tedy adventisté klaní? Pán Ježíš jim za to nestojí?


Pán Ježíš někde říká, že se máme klanět Jemu? Neříkal náhodou, že se máme klanět Bohu Otci? Přečti si Písmo!!!...
Aha, tak jedině, když jde prokazatelně o život, můžeš pomoci svým nejbližším. Ale když Pán  Ježíš léčil, neléčil jen případy, kde šlo o život?

Toto může napsat snad jedině úplný blb... 


Re: Víra nebo máboženský fanatismus bez lásky (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: hirali (hirali@seznam.cz) v Středa, 10. únor 2016 @ 18:19:27 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
nezlob se ale tobě EGW vlezla na mozek. Ten chlapík ve videu co poslal skalaa: http://dkd.granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2470051&mode=nested&order=0&thold=0   krasně vysvětluje a vvede tě jak máš přemýšlet z jakého uhlu pohledu se máš divat na Evangelium. trvá to skoro dvě hodiny příliš mnoho informací až si to poslechneš alespoň 20cetkrát tak ti začne svítat co ti chce ten chlapík sdělit. A ja před léty než jsem začal něco chápat jsem některé dlouhé přednášky doopravdy viděl i 20krat samozřejmě že ne v pruběhu několika dnu ale za delší časové období ca 6měsícu. Ono ti to začne docházet postupně pomaloučku.Stránka vygenerována za: 0.91 sekundy