Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Havel.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 15300, komentáře < 7 dní: 336, komentářů celkem: 333129, adminů: 60, uživatelů: 4850  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 109 návštěvník(ů)
a 8 uživatel(ů) online:

wollek
Milka
Willy
timg
martino
noname
rosmano
JirkaB

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Starý kněz sám proti totalitě
·Genesis 2018 – průzkum mezi křesťany
·Veřejné setkání podpořilo situaci čínských křesťanů v ČR
·Vyšlo čtvrté číslo Zpravodaje Bratrské jednoty baptistů
·Prodavači strachu
·Azyl pro čínské křesťany - Příběh Evy
·Ukrajinská pravoslavná církev přestává být podřízena moskevskému patriarchátu
·Trestní oznámení na prof. Piťhu za šíření poplašné zprávy
·Gender mužů žijících v celibátu
·V Rumunsku ztroskotalo referendum o definici rodiny

více...

Počítadlo

Licence Creative Commons

GRANO SALIS
 podléhá licenci
Creative Commons
Uveďte autora-
Neužívejte komerčně
3.0 Unported

Zaznamenali jsme
96 121 971
přístupů od 17. říjen 2001

Založeno L.P. 1997


ATELIÉR PROMĚN Jitka Černíková, kosmetika, vizáž, proměny, svatební líčení
BWF Protec
BWF Profiles
technické plsti
profily PMMA PC
plexi desky
aramid
kevlar Michaela Křivánková svatební fotografie, portréty, portrétní fotografie, fotografování novorozeňat a dětí, dětská fotografie, portrétní fotografie, svatba, svatební přípravy, fotograf

Život víry: Zkušenosti života
Vloženo Středa, 05. srpen 2015 @ 15:07:01 CEST Vložil: Tomas

Zkušenosti poslal Willy

2K 4:8-12 Ve všem jsme sužováni, ale nejsme vháněni do úzkých; býváme v nejistotě, ale nejsme zoufalí; jsme pronásledováni, ale nejsme opouštěni; jsme sráženi, ale nejsme ničeni. Stále nosíme na svém těle Ježíšovo umírání, aby byl na našem těle zjeven i Ježíšův život. Neboť my, kteří žijeme, jsme pro Ježíše stále vydáváni na smrt, aby i život Ježíšův byl zjeven na našem smrtelném těle. Takže v nás působí smrt, kdežto ve vás život. 


11:23-27 Jsou služebníci Kristovi? Mluvím bez rozumu: Já nad to. Hojněji v těžkých pracích, hojněji ve vězeních, nad míru v ranách, častokrát v ohrožení života. Od Židů jsem pětkrát dostal čtyřicet ran bez jedné, třikrát jsem byl bit holí, jednou kamenován, třikrát jsem ztroskotal, noc a den jsem strávil na širém moři; častokrát na cestách, v nebezpečích na řekách, v nebezpečích od lupičů, v nebezpečích od vlastního kmene, v nebezpečích od pohanů, v nebezpečích ve městě, v nebezpečích v pustině, v nebezpečích na moři, v nebezpečích mezi falešnými bratřími; v těžké práci a v úsilí, často v nočních bděních, o hladu a žízni, často v postech, v zimě a nahotě. 

Toto je svědectví o zkušenostech života apoštola Pavla, které sdílel z církví v Korintu. Jak to všechno mohl zvládnout? Jednou z odpovědí může být tato:
 5:7 Neboť chodíme vírou, ne tím, co vidíme. A pro doplnění verše z 12.k.:7-10 A abych se mimořádností zjevení nepovyšoval, byl mi dán do těla trn, Satanův anděl, aby mě políčkoval a já se nepovyšoval. Kvůli tomu jsem třikrát prosil Pána, aby to ode mne odešlo, ale on mi řekl: ‚Stačí ti má milost, neboť má moc se dokonává ve slabosti.‘ Velmi rád se tedy budu chlubit spíše svými slabostmi, aby na mně spočinula moc Kristova. Proto mám zálibu v slabostech, v zlém zacházení, v tísních, v pronásledováních a úzkostech pro Krista. Neboť když jsem slabý, tehdy jsem mocný. 


Nevím, kolik z nás má podobné zkušenosti a svědectví a je fakt, že život apoštola Pavla byl poměrně výjimečný kvůli jeho povolání a službě, kterou přijal od Pána po svém obrácení před Damaškem. Nicméně Pavel několikrát vyzývá věřící v Krista, aby jej napodobovali ve způsobu života s Kristem, v následování Krista a žití skrze Krista jako milost, která na vše stačí a která skrze Pavla mocně pracovala. Bez Krista coby milosti by Pavel nezvládl vše, čím procházel - a to jsme nezmínili všechno.

Dnes v noci (4.8.) jsem měl zvláštní sen, z něhož mi utkvěla v paměti jedna věta: I když se nacházíme v úzkostech, nemocech, pronásledování či protivenství, pod útoky, v potížích a problémech, nežijeme v nich a jimi, poněvadž žijeme v Kristu, který je náš život a všechno. To, co vidíme, co je kolem nás, jednoho dn e pomine a pokud trpíme pro Pána Ježíše a Jeho jméno, budeme spolu s Ním, až přijde, oslaveni. Pokud se utrpení bráníme a trpět nechceme, můžeme na toto oslavení Pánovou slávou zapomenout. A víme, že učedník není nad svého Mistra, který řekl:  Toto jsem vám pověděl, abyste ve mně měli pokoj. Ve světě máte soužení. Ale buďte dobré mysli, Já jsem přemohl svět.“ A víme také, že nejsme z tohoto světa, jemuž se blíží konec, ale byli jsme přeneseni z pravomoci temnoty do Království Syna Boží lásky, od níž nás nikdo a nic nemůže odloučit; a ta je spolu s vírou v Kristu Ježíši - viz 1Tm 1:14 .

Tož žijme a zůstávejme v Kristu Ježíši, nebuďme malé mysli, radujme se v Pánu vždycky a těšme se z Pána coby milosti a pokoje. Amen.

 
Příbuzné odkazy
· Více Zkušenosti
· Novinky od Tomas


Nejčtenější článek Zkušenosti:
Můj život byl heavy metal (vzhledem k množství komentářů se stahuje 230kB!)


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, ohodnoť tento článek:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"Zkušenosti života" | Přihlásit/Vytvořit účet | 13 komentáře | Prohledat diskusi

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Zkušenosti života (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Eleazar v Čtvrtek, 06. srpen 2015 @ 13:45:14 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
I když se nacházíme v úzkostech, nemocech, pronásledování či protivenství, pod útoky, v potížích a problémech, nežijeme v nich a jimi, poněvadž žijeme v Kristu, který je náš život a všechno.

Můžeš to vysvětlovat těm úzkostem, nemocem, pronásledování, protivenství, útokům, potížím a problémům.

To, co vidíme, co je kolem nás, jednoho dn e pomine a pokud trpíme pro Pána Ježíše a Jeho jméno, budeme spolu s Ním, až přijde, oslaveni. Pokud se utrpení bráníme a trpět nechceme, můžeme na toto oslavení Pánovou slávou zapomenout.

Teď vážně. Je toto míněno jako nabídka? Co když ne každý upřednostňuje stejnou míru slávy a trápení. Někdo je ochoten více trpět teď za příslib slávy v budoucnu (záměrně nepíšu větší), zatímco někdo jiný by se spokojil s menším podílem na slávě, kdyby pro to nemusel tolik obětovat.
Spousta kristovců nemá rádo v Božích záležitostech princip "něco za něco"; já jsem jedním z nich. Jiní jej naopak upřednostňují. Nutno dodat, že se slávou to není úplně jednoznačné, tedy že čím víc, tím líp. Sláva spolu přináší odpovědnost. Sláva zavazuje. Na tom se snad většinově shodneme. A leckdo nemá zájem o velké závazky. Někteří znají své možnosti, jiní sází spíš na jistotu, než aby šli do rizika.
Potom je tu ještě další, úzce související otázka. A to otázka subjektivního užitku. Stručně řečeno něco mít neznamená něco užít a mít něčeho víc neznamená toho víc užívat. Nejen z vlastní zkušenosti vím, že aby člověk užil plodů, musí začít užívat včas. Protože když bude stále je sít a obhospodařovat, tak mu na sklizeň už nezbyde ani čas ani chuť a vlastně mu natom přestane záležet. Přestane mu jít o plody, půjde mu jen o setí samotné. Cíl nahrazen cestou.
Stručně a jednoznačně řečeno, může nám být v příštím životě nabídnuto mnoho skvělého, ale nechci se stát, vlivem výše zmíněných jevů, takovou troskou, že mi to bude úplně jedno. Nechci se zbláznit ani ztratit smysl pro dobré. Odstrašujícím příkladem je pro mě Barzilaj. K čemu by mu v jeho věku bylo, že by mu král David nabídl odměnu za poskytnuté pohostinství, když Barzilaj si to už nevychutná. Barzilaj měl vnuka, který mohl konzumovat za něj. Já vnuka nemám a mít nechci. Nehledě nato, že Barzilaj byl mohovitý i bez přízně krále Davida (další argument pro užívání dobrého zavčas).Re: Zkušenosti života (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 07. srpen 2015 @ 09:03:31 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
  Amen.

  Díky Bohu, že tam, kde naše síly končí, není konec, ale stále je tam Bůh, který je moce učinit více než prosíme, nebo rozumíme.

  ToníkRe: Zkušenosti života (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: rudinec v Sobota, 08. srpen 2015 @ 11:00:41 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)


To, co vidíme, co je kolem nás, jednoho dne

 pomine a pokud trpíme pro Pána Ježíše a Jeho jméno, budeme spolu s Ním, až přijde, oslaveni. Pokud se utrpení bráníme a trpět nechceme, můžeme na toto oslavení Pánovou slávou zapomenout.


Súhlas.


Len by som dodal ešte jeden Ķristov výrok:

Ak chce niekto prijsť za mnou, nech zaprie sám seba a vezme svoj kríž a ide za mnou.

Vidíš ako si dobre rozumieme.Re: Zkušenosti života (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Středa, 05. srpen 2015 @ 21:21:52 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Apoštol Pavel vzbuzuje úžas. My se o něm dozvídáme ze Skutků a z jeho epištol. Co čteme, je prostě tak geniální, že to vzbuzuje na jednu stranu pokoru před moudrostí Kristem vedeného učitele, ale současně to vyvolává obraz a pocit nesmírné svobody, kterou nám svým učením představil. 

Občas jdou na některých TV kanálech dokumenty o Pavlovi. Já osobně jsem byl zklamán jedním z odvysílaným na TV NOE. Byl nudný a myslím, že autoři postrádali um dokumentaristů. Teď budou příští úterý na Prima Zoom dávat pokračování dokumentu o Pavlovi. Tím předchozím dílem jsem byl nadšen. Přestože tam trochu dýchala nedůvěra ateismu a neschopnost objasnit Pavlovo obrácení (když autor neví o co jde, jak to může zdokumentovat nebo vysvětlit), tak film obsahoval scény, které dovolili vžít se do Pavlových pocitů. Například ty záběry sochy Artemis v Efezu. Téměř všichni smrtelníci by se buď před bohyní sklonili, nebo ti mající Boha by drželi ústa (přesněji hubu), aby si nevytvořili nepřátele. A Pavel se proti té hydře dokázal postavit. Byl to také nesmírně statečný člověk, v dnešní terminologii superman.Stránka vygenerována za: 0.21 sekundy