Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Ilja.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 0, článků celkem: 15262, komentáře < 7 dní: 382, komentářů celkem: 329092, adminů: 60, uživatelů: 4852  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 74 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

Melissokomos
oko

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Synodní rada Českobratrské církve evangelické vyzývá k pomoci uprchlíkům
·Prolomení do nové radikální budoucnosti
·Pozadí a teologie Alfa kurzů
·Prolomení církevního tlumiče
·SPASENÍ ZE SKUTKŮ A SPASENÍ Z VÍRY
·Informace z jednání VV dne 20. června 2018
·David Novák: Komunisté vracející se k moci a co církev…
·Istanbulská úmluva pohledem právničky
·Istanbulská úmluva – Trojský kůň genderového feminismu
·Křesťanské domácí násilí?

více...

Počítadlo

Licence Creative Commons

GRANO SALIS
 podléhá licenci
Creative Commons
Uveďte autora-
Neužívejte komerčně
3.0 Unported

Zaznamenali jsme
94 807 637
přístupů od 17. říjen 2001

Založeno L.P. 1997


ATELIÉR PROMĚN Jitka Černíková, kosmetika, vizáž, proměny, svatební líčení
BWF Protec
BWF Profiles
technické plsti
profily PMMA PC
plexi desky
aramid
kevlar Michaela Křivánková svatební fotografie, portréty, portrétní fotografie, fotografování novorozeňat a dětí, dětská fotografie, portrétní fotografie, svatba, svatební přípravy, fotograf

Život církví: Židé a křesťané jsou přáteli a bratry
Vloženo Středa, 01. červenec 2015 @ 11:05:42 CEST Vložil: Tomas

Ekumenismus poslal Nepřihlášený

Koncilní deklarace Nostra Aetate před padesáti lety rozhodnou měrou přispěla k tomu, že bylo zahájeno údobí přátelství a vzájemného porozumění v dialogu mezi katolíky a Židy, zdůraznil papež František při dnešní audienci pro početnou delegaci Mezinárodní rady křesťanů a Židů.

V Klementinském sále Apoštolského paláce zasedlo 250 členů této federace, usilující o vzájemný dialog. Jak papež František poznamenal v úvodu své promluvy, zmíněný koncilní dokument definitivně potvrdil židovské kořeny křesťanství a zároveň nezvratně odmítl antisemitismus:„Naše lidská neucelenost, nedůvěra a pýcha byly překonány díky Duchu všemohoucího Boha natolik, že mezi námi stále více narůstaly důvěra a bratrství. Již nejsme cizinci, nýbrž přátelé a bratři. Vyznáváme – byť z různých perspektiv – téhož Boha, Stvořitele vesmíru a Pána dějin. On sám, ve své nekonečné dobrotě a moudrosti, stále žehná naší snaze o dialog.”Jak papež vyzdvihnul, všichni křesťané mají koneckonců židovské kořeny. Z tohoto důvodu se do Mezinárodní rady křesťanů a Židů od samého počátku její existence začlenila různá křesťanská vyznání. ”Křesťanská vyznání nalézají svou jednotu v Kristu, judaismus nachází svou jednotu v Tóře. Křesťané věří, že Ježíš Kristus je Boží slovo, které se ve světě stalo tělem, pro židy je Boží slovo přítomné zejména v Tóře. Obě tyto věroučné tradice se zakládají na jediném Bohu, Bohu smlouvy, který se lidem zjevuje ve svém Slovu. Při hledání správného postoje, jaký je třeba zaujmout vůči Bohu, se křesťané obracejí ke Kristu jako prameni nového života, zatímco židé k učení Tóry.”Tato teologická reflexe, poznamenal římský biskup, vychází z koncilního dokumentu, na jehož základech je nutné ji nadále prohlubovat. Ve své reflexi o judaismu přihlížel Druhý vatikánský koncil k tzv. tezím ze Seelisbergu, které byly v dané švýcarské lokalitě vypracovány krátce po druhé světové válce (1947) a které se úzce váží k existenci Mezinárodní rady křesťanů a židů. Jak papež podotkl, v tomto odkazu spočívá jádro pozdější oficiální pokoncilní spolupráce, které napomohlo zejména ustavení Komise pro náboženské vztahy s judaismem v polovině 70. let minulého století (1974).


 
Příbuzné odkazy
· Více Ekumenismus
· Novinky od Tomas


Nejčtenější článek Ekumenismus:
Pojďme mluvit o PŘEDURČENÍ! Je to důležité biblické učení! Odkazy ke studiu. P1


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, ohodnoť tento článek:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"Židé a křesťané jsou přáteli a bratry" | Přihlásit/Vytvořit účet | 123 komentáře | Prohledat diskusi

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Židé a křesťané jsou přáteli a bratry (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Studentbible v Středa, 01. červenec 2015 @ 11:14:03 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Židé a katolíci jsou bratři...nevěří v Krista, jako jediného Spasitele!Re: Židé a křesťané jsou přáteli a bratry (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Myslivec v Středa, 01. červenec 2015 @ 19:12:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Historicky za naprostou většinou židovských pogromů stojí ŘK"C", a její intriky se světskou mocí. Římská nevěstka je pro židy tím největším duchovním blokem v přijetí Krista. To jak Krista po staletí presentuje, je nepřijatelné nejen pro židy, ale i pro každého kristovce. Psát v těchto historických souvislostech o nějakém bratrství se židy, je obhajobou největšího komplotu mezi peklem a křesťanstvím, což je katolicismus. Bratrství mezi židy a řk, nikdy neexistovalo. To co existovalo, byly neustálé třenice mezi dvěma fanatickými náboženskými tábory, přičemž řk tábor plně využíval výhod plynoucí ze své světské moci. Prokazatelně historicky byli židé pro  řk "občany" druhé kategorie. Nesměli předstupovat před řk pohlaváry, nesměli chodit tam, kde jim to nebylo dovolené, museli odvádět mnohem větší daně než ostatní, jinak jim hrozili velmi přísné tresty!
 Persekuce židů v nacistickém Německu, ukazuje na to, jakým způsobem se řk k židům po celá staletí chovali. Nenávist k židům za války nebyla jen v nacistickém Německu. Byla všude. Byla silná v Polsku i pobaltských státech. Kde se tato nenávist k židům vzala? V Německu ji lze přispat hitlerovcům, ale mimo ideologickou působnost nacismu byla v jiných státech tato nenávist velmi silná taky. Kde se asi vzala nenávist vůči židům? A to hlavně v národech, které měli řk pod palcem. Když nacisti sváželi židy z celé Evropy, žádný ze států se nezdráhal je vydat. A papež. Ten k tomu mlčel, i když dobře věděl co se děje. Až viděl, že se válka otáčí v neprospěch nacismu, začal honem židy zachraňovat, jenže to už pomalu nebylo koho zachraňovat. V pobaltských státech byly některé státy vyhlášené jako židuprosté, a největší podíl na této genocidě měli ne německé, ale ukrajinské jednotky SS. Poslední ukrajinské ohnisko jednotek SS, se ruským komoušům podařilo zlikvidovat až v roce 1956!! Před nedávnem běžel na ČT2 dokument, jak se těmto posledním "hrdinům" sloužila mše na místě jejich posledního boje. Re: Židé a křesťané jsou přáteli a bratry (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Neděle, 05. červenec 2015 @ 21:28:22 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Trochu to bratrství hatí situace v Izraeli. Předminulý týden zrovna ortodoxní židé vypálili nově zrekonstruovaný křesťanský kostel, což se stalo na jiných kostelích několikrát. A ještě napsali citát z Deuteronomia, kde se píše něco o klanění modlám. Vždyť o tom mají celou Tóru! Stránka vygenerována za: 2.59 sekundy