Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Ilja.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 0, článků celkem: 15262, komentáře < 7 dní: 382, komentářů celkem: 329092, adminů: 60, uživatelů: 4852  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 75 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

Melissokomos
oko

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Synodní rada Českobratrské církve evangelické vyzývá k pomoci uprchlíkům
·Prolomení do nové radikální budoucnosti
·Pozadí a teologie Alfa kurzů
·Prolomení církevního tlumiče
·SPASENÍ ZE SKUTKŮ A SPASENÍ Z VÍRY
·Informace z jednání VV dne 20. června 2018
·David Novák: Komunisté vracející se k moci a co církev…
·Istanbulská úmluva pohledem právničky
·Istanbulská úmluva – Trojský kůň genderového feminismu
·Křesťanské domácí násilí?

více...

Počítadlo

Licence Creative Commons

GRANO SALIS
 podléhá licenci
Creative Commons
Uveďte autora-
Neužívejte komerčně
3.0 Unported

Zaznamenali jsme
94 807 655
přístupů od 17. říjen 2001

Založeno L.P. 1997


ATELIÉR PROMĚN Jitka Černíková, kosmetika, vizáž, proměny, svatební líčení
BWF Protec
BWF Profiles
technické plsti
profily PMMA PC
plexi desky
aramid
kevlar Michaela Křivánková svatební fotografie, portréty, portrétní fotografie, fotografování novorozeňat a dětí, dětská fotografie, portrétní fotografie, svatba, svatební přípravy, fotograf

Aktivity a kampaně: O Janu Husovi, ekumenismu krve a pokušení být pány nad milostí
Vloženo Středa, 24. červen 2015 @ 23:52:50 CEST Vložil: Tomas

Ekumenismus poslal Nepřihlášený

„Existuje problém, který je skandálem. Je to skandál. A tím je problém rozdělení křesťanů! Ekumenismus není nějaký úkol navíc, který je třeba vykonat. Je to Ježíšův příkaz. Příkaz lásky, vyjádřený ve chvíli, kdy měl být vydán na smrt: „Otče, ať všichni jsou jedno. Jako ty a já, aby svět uvěřil, že ty jsi mne poslal“ (srov. Jan 17,21). Ekumenismus není jenom úkolem, je hledáním jednoty Kristova Těla, rozděleného kvůli našim hříchům.Dnes odpoledne [12. června 2015] jsem si připravoval promluvu, kterou budu mít k Čechům, katolíkům i nekatolíkům, kteří v pondělí přijedou do Říma, aby si připomněli 600 let od smrti Jana Husa, který byl – myslím – upálen za živa. My se pohoršujeme, když ti z ISISu zaživa upálí pilota v kleci, ale my jsme přece ve svých dějinách dělali totéž. Ublížili jsme svaté matce církvi! Ve svém svědomí proto máme nosit prosbu o odpuštění za tento příběh svojí rodiny, za každého, koho jsme zabili ve jménu Božím. Ve třicetileté válce se v Ježíšově jménu zabíjeli navzájem katolíci a kalvinisté. Toto jsou přímo rodinné skandály!


Nyní, kdy máme ekumenické povědomí, nám Ježíš skrze svého Ducha dává milost objevit tuto cestu. Vybízí nás hledat jednotu Kristova Těla. Hledat ji především ve svém srdci a působí to Duch svatý. Duchovní ekumenismus musí prostoupit naše srdce pastýřů. Rány z minulosti musejí být uloženy do Ježíšova Srdce, aby je On mohl zahojit. Takto dnes jednejte! Učiníme-li středem Ježíše, stane se následování Jeho příkazu lásky uskutečnitelným.

Co nám dnes říká Duch svatý? Řekl bych vám jedno: pohleďte na všechny rozdíly, které jsou mezi vámi; já myslím, že normální křesťan neví, jaký je rozdíl mezi luteránem, pravoslavným, kalvinistou, katolíkem, evangelikálem, baptistou… Ale někdo ano, někdo to ví. Pohleďte na dnešní mučedníky. Pohleďte na krev mužů a žen, kteří umírají pro Ježíše Krista. Ten, kdo je zabíjí, ví, že jsou jedno a totéž, že mají společné jedno: věří v Ježíše! Dobře ví, že jsou jedno. Nezajímá jej, jaký je mezi nimi rozdíl. Žijeme v ekumenismu krve. Krev našich mučedníků se smísila. Před démonem existuje jediné vyznání: „Jsem křesťan“. Toho je třeba zlikvidovat!

V nich jsme jedno. Vzpomínám si jednou na jednoho faráře z Hamburku v Německu. Ten pracoval na kanonizační kauze kněze, který byl za nacismu popraven gilotinou, protože vyučoval katechismus. Když studoval dokumenty, uvědomil si, že hned po něm byl popraven luteránský pastor z téhož důvodu, protože učil děti katechismus. Krev obou dvou se smísila. Ten kněz – v té době neexistoval biskup Hamburku, sídlil jinde – mi řekl: „Buď se budu věnovat kauze obou dvou anebo končím.“ Pavel VI. to zmínil ve svojí homilii už před padesáti lety, když kanonizoval katechety z Ugandy, katolíky i anglikány, kteří byli mučedníky z téhož důvodu. Uvědomil si, že krev spojuje. Je to ekumenismus, který už existuje. Již jsme jedno v krvi svých mučedníků. Nezapomínejme na to. Z toho plyne duchovní ekumenismus, tedy modlit se za sebe navzájem.

Někdo mi řekne: »Ale, Otče, pokaždé se najde někdo, kdo vydělává na tom či na onom…« - Nestarejme se o to a mějme srdce otevřené jednotě, aby tento skandál, který tvoříme, zmizel. Když je před vámi nějaké obtížné rozlišování, rozhodnutí o milosrdenství, ptejte se: Co by udělal Ježíš na mém místě? Taková otázka může pomoci.

A nakonec ještě jedno pokušení, které bych chtěl zmínit. … Někdy jsme pokoušeni uvěřit, že jsme pány nad milostí a nikoli jejími správci. Milost nelze koupit. Je zdarma, je to milost. A mluvím-li o správcích milosti, žádám vás všechny, každého z vás, kteří jsou součástí proudu milosti charismatické obnovy, abyste organizovali semináře o životě v Duchu ve svých farnostech, semináře a školy na vesnicích, abyste sdíleli křest v Duchu, a katecheze, aby se působením Ducha uskutečňovala osobní setkání s Ježíšem, kterým nám mění život.

Říkám vám to ze zkušenosti. Když jsem začal poznávat charismatické hnutí, byl jsem mladý kněz a tento proud milosti mne velice pobuřoval. Zdálo se mi, že jim to všem v hlavě trošičku nefunguje… jednoho dne jsem během homilie o Duchu svatém řekl: »Dnes někteří křesťané obracejí Ducha svatého na školu samby«… Přešly roky a uvědomil jsem si, jak velice jsem se mýlil. Byla to milost! Milost.

Závěrečná část meditace, kterou papež pronesl v pátek (12. června) v bazilice sv. Jana na Lateránu na mezinárodní duchovní obnově kněží katolického charizmatického hnutí.


 
Příbuzné odkazy
· Více Ekumenismus
· Novinky od Tomas


Nejčtenější článek Ekumenismus:
Pojďme mluvit o PŘEDURČENÍ! Je to důležité biblické učení! Odkazy ke studiu. P1


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, ohodnoť tento článek:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"O Janu Husovi, ekumenismu krve a pokušení být pány nad milostí" | Přihlásit/Vytvořit účet | 35 komentáře | Prohledat diskusi

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: O Janu Husovi, ekumenismu krve a pokušení být pány nad milostí (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: mikim v Čtvrtek, 25. červen 2015 @ 06:52:15 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
...„Existuje problém, který je skandálem. Je to skandál. A tím je problém rozdělení křesťanů! Ekumenismus není nějaký úkol navíc, který je třeba vykonat. Je to Ježíšův příkaz. 

Toto musel napsat jedině naprostý blb!!!

Ekumenismus není nic jiného než nejrychlejší cesta do pekla k Satanovi v čele s římskokatolickou nevěstkou.

...Příkaz lásky, vyjádřený ve chvíli, kdy měl být vydán na smrt: „Otče, ať všichni jsou jedno. Jako ty a já, aby svět uvěřil, že ty jsi mne poslal“ 

Ať všichni jsou jedno, ale jedině myšleno v PRAVDĚ BOŽÍ a tou řk "pravda" nebo spíš ten její maras, lidské výmysly a tradice, kterým věří rozhodně není a nikdy nebyla ani nebude, proto nemůže tvořit s jinými církvemi ekumenismus, leda, že by tyto církve, které by chtěli smilnit s řkc byly naprosto slepé a hluché. A ještě to chtějí vše spojit Duchem Svatým a vymlouvají se na milost, chce se mi z nich opět blít. 

Jednota může být jedině v pravdě na základě Bible, Písma Svatého, nikoliv a nikdy ne na základě lidských nesmyslů a tradice.

Srdce je třeba mít otevřené k Biblické jednotě pravdy, nikoliv k jednotě církví.

...Říkám vám to ze zkušenosti. Když jsem začal poznávat charismatické hnutí, byl jsem mladý kněz a tento proud milosti mne velice pobuřoval. Zdálo se mi, že jim to všem v hlavě trošičku nefunguje… jednoho dne jsem během homilie o Duchu svatém řekl: »Dnes někteří křesťané obracejí Ducha svatého na školu samby«… Přešly roky a uvědomil jsem si, jak velice jsem se mýlil. Byla to milost! Milost. 

co na to říct závěrem, tak snad, aby ses z toho světského tancování samby náhodou neposral...
Duch Svatý a samba nebo jiný trapný tanec, to fakt nejde dohromady, leda tak v palici co je plná sena...za chvíli budou všichni řkatolíci charismatici a budou se nám tu válet po zemi, ať žije ekumenismus...
Re: O Janu Husovi, ekumenismu krve a pokušení být pány nad milostí (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 25. červen 2015 @ 07:23:42 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
  Jednota založená na společném nepříteli a strachu je velmi silná, 
klasická jednota všech totalit, ale rozpadá se jakmile nepřítel pomine. 
Proto musí být k dispozici znovu nový a nový nepřítel.


  Hřích je to, co rozděluje, odděluje lidi. 

  Aby lidé mohli mít mezi sebou jednotu, musí se zbavit hříchu. Oddělit se od hříchu.

  Jednota v hříchu je protimluv.  Jak napsal prorok: 

  Hospodin obnažil svou svatou paži 
před očima všech národů a všechny končiny země 
uvidí spásu našeho Boha. 


  Pryč, pryč, vyjděte odtud, nečistého 
se nedotýkejte! Vyjděte z jeho středu, 
očistěte se, kdo nosíte Hospodinovy nádoby! 


  Avšak nemusíte vycházet ve spěchu, 
ani nemusíte utíkat, protože před vámi 
půjde Hospodin a váš průvod bude uzavírat 
Bůh Izraele. 

  Hle, můj otrok bude mít úspěch, bude vyvýšen, 
povznesen a velice zveleben. Tak jako mnozí 
se nad ním zhrozí -- tak nelidsky zohaven bude jeho vzhled, 
jeho vzezření nepodobné lidským synům -- 
tak přivede v úžas mnohé národy. 

  Králové kvůli němu zavřou svá ústa, 
protože uvidí to, co jim nebylo vyprávěno, 
a pochopí to, o čem neslyšeli.Re: O Janu Husovi, ekumenismu krve a pokušení být pány nad milostí (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Bylina (k.bylina@seznam.cz) v Čtvrtek, 25. červen 2015 @ 08:52:33 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
 Je to Ježíšův příkaz. Příkaz lásky, vyjádřený ve chvíli, kdy měl být vydán na smrt: „Otče, ať všichni jsou jedno. Jako ty a já, aby svět uvěřil, že ty jsi mne poslal“ (srov. Jan 17,21). 

Autor tohoto výroku zřejmě nechápe smysl psaného textu a nevšiml si, že Ježíš nemluví k učedníkům, ale k Bohu Otci. Takže podle jeho představ Ježíš přikazuje jednotu Otci? Dost divné, ne?
Další ukázka jak ďábel překrucuje Boží slovo v hlavách bezbožných "křesťanů".Re: O Janu Husovi, ekumenismu krve a pokušení být pány nad milostí (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Myslivec v Čtvrtek, 25. červen 2015 @ 11:26:09 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Co nám dnes říká Duch svatý? Řekl bych vám jedno:

Ohóóóó rychle zabrzdi ekumenický pošetilče!!! Za Ducha nemluv!!!

V rámci pekelného ekumenismu s jinými náboženstvími byl z "evangelizace" vyškrtnutý samotný Kristus. To aby se neuráželo jiné náboženské cítění. Místo Krista ukřižovaného se ekumenicky hlásají lidi dobré vůle. Taky působení Ducha, taky??Re: O Janu Husovi, ekumenismu krve a pokušení být pány nad milostí (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 26. červen 2015 @ 00:26:36 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
  Ahoj Stando, jestli se tu v diskuzi také objevíš.

  Nevím, zda trochu sleduješ co se děje okolo Jana Husa. 

  Když jsme tu před lety psali, že předchozí papež udělal 
z Jana Husa reformátora ŘKC, psal jsi perly ve stylu 
"A na to jsi přišel pěšky, nebo za vozem? Můžeš dát příslušný odkaz, 
nebo jen plácáš, zkoušíš?či také: "To je pro mě velmi zajímavé. 
Můžeš toto své tvrzení nějak doložit, nebo je to jen překroucené 
podle vzoru bulváru?

  Zřejmě jsi byl tehdy pln "myšlení středověku" 
a nezachytil ještě novou, správnou vlnu, nový přístup v této věci...vítám vás .... u příležitosti šestistého výročí smrti reformátora Jana Husa.

a aby si to někdo nějak omylem nevyložil ještě "postaru", 
myšlením středověku, ale už světlem nového přístupu, 
dodává papež dále:

Již v roce 1999 svatý Jan Pavel II. promluvil k mezinárodnímu sympoziu 
věnovanému této významné postavě a vyjádřil svou “hlubokou lítost 
nad krutou smrtí, na kterou byl Jan Hus vydán” 
a započítal ho mezi církevní reformátory
Ve světle tohoto přístupu je třeba dál studovat osobu 
a činnost Jana Husa, který byl dlouho předmětem sváru 
mezi křesťany a dnes se stal pohnutkou k dialogu. 
Toto ideologicky nepodmíněné bádání bude důležitou 
službou historické pravdě, všem křesťanům 
a celé společnosti, i za hranicemi vaší země. 

  Pokud je tedy toto téma ještě pro tebe zajímavé 
a zajímalo by tě jak jsme přišli na to, že papež označil 
Jana Husa za reformátora ŘKC, tak ti kromě wikipedie 
dodávám oficiální zdroje.

  Určitě budou zajímavé výsledky takového ideologicky 
nepodmíněného bádání a těším se na ně. Možná jednou 
dojde v na ideologicky nepodmíněné bádání i v případu
Konstantina a Metoděje, což by bylo také zajímavé.


  Jo, a už jsi zachytil, jak to teď máte "ponovu" s Islámem,
nebo ohledně Islámu stále ještě vězíš v "myšlení středověku"?Re: O Janu Husovi, ekumenismu krve a pokušení být pány nad milostí (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Neděle, 28. červen 2015 @ 13:23:29 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
No, to již je o něčem jiném. Pánbůh evidentně papeži žehná.

Ale mimo uvedený text: Jak to ten nepřihlášený udělal, že mi to prohlížeč nedokáže zobrazit správně  - neprovádí zalamování řádků?Stránka vygenerována za: 0.63 sekundy