Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Petr a Pavel.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 4, článků celkem: 16173, komentáře < 7 dní: 263, komentářů celkem: 395847, adminů: 60, uživatelů: 5073  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 245 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
108451445
přístupů od 17. 10. 2001

Grano Salis: SSNS a moje slušnost a oponenti
Vloženo Úterý, 06. leden 2015 @ 23:28:01 CET Vložil: Tomas

Listárna poslal ssns

Dnes (v den, kdy píšu) jsem tu objevil již druhý článek věnovaný mé osobě. Jakkoli mě ve vztahu k autorovi jako první napadají Ježíšova slova o perlách a vepřích, přesto si myslím, že bych měl reagovat, aniž bych očekával, že Tazatel alias orwell a spol něco pochopí. Pokud se provozovatelé rozhodli tento článek vložit, pak bych je požádal, aby v komentáři opravili cokoli, co píšu nepřesně či nepravdivě. Jinak tento článek by se mohl jmenovat "O Myslivcovi, Pamplonovi a svobodě projevu".

Moje žalování adminům


Na GS jsem asi tak šest let a za tu dobu jsem adminy upozornil dvakrát na podle mého názoru nepřípustné chování uživatelů. Tím prvním byl jistý Pamplon, který se co do vulgarity projevu hodně podobal Myslivcovi. Malá ukázka projevu. Moje upozornění se však týkalo jeho neonacistického vyjadřování, kdy o Židech napsal:"Astronomických zadlužení bylo opravdu hodně. A pokaždé když už prasata u koryt moc mlaskala a myslela si že na ně nikdo nemá, tak jim někdo ukázal že se mýlí. Z vagónu natahovaly ruce po kousku chleba. Kufry nalevo, hadry napravo. A do sprchy." Tady je odkaz na mé tehdejší vyjádření. Svoji sprostotu obhajoval stejně jako Myslivec, např. zde:"Sprostě nadávat budu kdykoli mě k tady tomu někdo vyprovokuje lhaním a pokrytectvím. Na mě totiž kultivovaná a slušně oblečená lež schovaná za zdvořilé řečičky působí stejně jako každá jiná lež, a na lež odpovídám vždy sprostými nadávkami. Pravda si nepotřebuje brát servítky. Pravda je pravda. A pravda je, že Bůh Ježíše neposlal ani nevzkřísil." Tehdy jsem dostal od adminů odpověď v tom duchu, že Pamplonovi dali nějaké varování.

V prosinci loňského roku mi došla trpělivost s Myslivcem. A tak jsem se podruhé obrátil na správce portálu. Ve svém stručném mailu jsem

1) požádal o odstranění komentářů Myslivce, které obsahují ty jeho oblíbené nechutně vulgární výrazy - to je ta část "ty zmr..."
2) požádal o odstranění komentářů, na které podle mého názoru myslí trestní zákoník - u nás je trestné napsat třeba:"vyžeňme z republiky/postřílejme všechny ..." (doplň si nějakou skupinu lidí, národnost, náboženství, rasu)
3) upozornil je, že bodů 1) a 2) se lze domoci i právní cestou a současně uznal, že bych měl velký problém touto cestou vzhledem ke své víře (např. 1K 6,1nn) a záhy jsem poznal, že mi to svědomí nedovolí.
4) V dobrém úmyslu jsem je upozornil, že nesou právní zodpovědnost za jimi zveřejněné články, i když si očividně myslí opak.

Nevím, jestli Myslivec dostal ban, přestalo ho to tu bavit, nebo zbaběle utekl, když jsem se tu otevřeně svěřil se svým psaním adminům. O odstranění jsem požádal do 31/1/2015 a vzhledem k mému rozhodnutí (viz bod 3) jsem se rozhodl, že místo právního vymáhání prostě odejdu z GS.

O svobodě projevu

Jak se tu všeobecně ví, dlouho jsem pobýval v Anglii. Psal jsem tu o případech, kdy byl podle protichuligánského zákona zatčen pastor, který po veřejném kázání na ulici vyjádřil v následné debatě názor, že homsexuální chování je hříšné. Na druhou stranu jsou rozsudky soudů v tom smyslu, že muslimové mohou při protestech házet po policistech obuv (včetně lyžáků), protože jde o jejich tradiční rituální projev. Nejsem zastánce neomezené svobody projevu, Moje svoboda projevu končí tam, kde začíná svoboda druhého. Výše uvedené příklady ukazují, kde je podle mě ta hranice.

O oponentech

Tohle je asi nejlegračnější z toho, co jsem si tu o sobě přečetl. Prý jsem o výmaz nějakých komentářů Myslivce požádal, abych se zbavil nějakého oponenta. Pokud jsem se tu za ty roky s někým opravdu pohádal a to včetně nadávek i z mé strany, pak to byl Martino. Týkalo se to jeho oblíbeného zjevení v Medžugorje a každý si snadno dohledá mé články k tomu a debatu pod nimi. Za to, že mi párkrát ujely nervy jsem se mu omluvil. Je tu podstatně více lidí, které bych nazval svými názorovými oponenty, ale na to jsem zvyklý a kdybych právě o tu opozici nestál, těžko bych sem vůbec chodil. No a kdybych si měl na všechny ty, kteří mě kvůli mé víře nazvali *****m, lhářem, satanistou atp. někde stěžovat, nedělal bych nic jiného.

Závěrem

Když si tak čtu komentáře pod tím článkem o mém žalování (děkuji, Cizinče), rozhodl jsem se přehodnotit svůj názor ohledně ukončení činnosti na GS a zkrátím to na 15/1 a to bez ohledu na to, jak se provozovatelé portálu postaví k těm zvratkům od Myslivce. To abych mohl případně reagovat na nějaký ten věcný komentář u tohoto článku.

Je škoda, že Pamplon a Myslivec se tu nepotkali. I když je možné, že Pamplon byl vlastně Myslivec, který jen poněkud změnil teologii. :-)


"SSNS a moje slušnost a oponenti" | Přihlásit/Vytvořit účet | 50 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: SSNS a moje slušnost a oponenti (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 06. leden 2015 @ 23:45:45 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Ahoj Slávku.

  Pokud mi děkuješ že jsem ti ušetřil 14 dnů času, tak ať je ti ten čas k užitku.

  Toník

  Jo, a mezi Pamplonem a Myslivcem je asi 2 roky a 3 měsíce času, což by mohla být tak sazba uvedená v § 198 zákona č. 140/1961 Sb. ;-) Ale nemusela.

  Re: Slovácko sa sůdí - 258 díl (Skóre: 1)
Vložil: timg v Středa, 07. leden 2015 @ 13:03:13 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
  Slovácko sa  sůdí  - 258 díl.

Žiji  na Slovácku a jednoho dne  se stalo  že pes mého souseda zakousl slepici jinému sousedovi,  žijícímu kousek   opodál.Na druhý den se ti dva sousedé potkali na ulici a ten poškozený  říká :

 Čuješ,  ty Francku , pocém. Včéra mi prý ten tvůj pes zakůsl slepicu! Tóž, jak to bylo? Jak  sa vyrovnáme ?A  ten můj soused mu říká.: Tož, jak to bylo,   jak by to bylo: Ten můj krotký pes šél podél potoka , když v tém  mu cestu přehradily ty tvoje útočné slepice, jak jedna  nebézpečná smečka.A tak podle§.. a práva , měl ten můj pes nárok na sebeobranu. Tož tů jednu nejagresivnější slepicu v sebeobraně   zakůsl... V tom ten druhý soused vykulil oči , zčervenal a  sevřel pěsti a ty nadávky sem psát raději nebudu...

Tož , pravda , slepici už  život  nikdo nevrátí, a  ví len Pán Bůh, kdy sa  ti dva  kohůti  udobřijů.Re: SSNS a moje slušnost a oponenti (Skóre: 1)
Vložil: mikim v Středa, 07. leden 2015 @ 15:17:56 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
...tak jsme se dočkali. Konečně slovo chlapa. Ale vsadím se, že se zase někdy vrátíš i třeba pod jiným nickem, protože neříkáš, že odcházíš na vždy. Osobně nic ve zlém, ale mně určitě chybět nebudeš. Pokud tady často obhajuješ katolické učení a jejich tradici a to jen v jejich prospěch, namísto konverzace jen pomocí Biblické Pravdy a svádíš tak protestanty a jiné hledající Boha svými poznatky na zcestí či rovnou na cestu do pekla stejně jako tvůj přítel očí antikrist, pak bychom se měli všichni radovat a s námi i celé nebe. Je fakt, že občas jsi tady zveřejnil nějaká zajímavá data, ale to je tak asi co mne zaujalo vše. Ty data si ale umí všichni najít na internetu také.
Oko by si měl vzít z Tebe příklad a také už odejít, myslím si, že už všechno řekl co chtěl...Re: SSNS a moje slušnost a oponenti (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Středa, 07. leden 2015 @ 18:08:44 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
"...zkrátím to na 15/1..."??? Že by útěk z boje? Znechucení, to chápu. Ale utíkat?
Re: SSNS a moje slušnost a oponenti (Skóre: 1)
Vložil: ssns v Středa, 07. leden 2015 @ 20:05:19 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Koukám na přihlášené a Pamplon je po letech tady. A to se s námi kdysi rozloučil:

Re: Re: Poslušnost = projev otroctví 
Vložil: Pamplon v Neděle, 04. červenec 2010 @ 13:09:42 CEST
(
O uživateli | Poslat zprávu)
OK, vzdávám to. Po celé desítky let mé volání a prošení Ježíše a dotazování se a prošení Boha a Svatého Ducha a vyptávání se křessťanů nevedlo k ničemu jinému, než k tomu že mě křesťané ujistili, že jsem mimo. Tím považuji otázku křesťanství za zodpovězenou. Mějte se tu na GS hezky, toto byl můj poslední příspěvek. 

Prazvláštní náhoda. Říkám si, že admini se musí královsky bavit při vědomí, které nicky náležejí jedné osobě. :-))Re: SSNS a moje slušnost a oponenti (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Čtvrtek, 08. leden 2015 @ 21:09:28 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

Blahopřeji k rozhodnutí odchodu (protože o cenzuru není co stát).

Píšeš o trpělivosti, takže i v tom Ti přeji, aby Bohu nikdy nedošla trpělivost s Tebou, tj. se sebou samým. 

S pozdravem, brusle 7
Re: SSNS a moje slušnost a oponenti (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Pátek, 09. leden 2015 @ 10:03:33 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Milý snss, myslím si upřímně, že kdybys odtud odešel, byla by to velká škoda. Jsi velice vzdělaný a dokonce si troufnu říci, že máš vysokoškolské teologické a filosofické vzdělání. Mně si mockrát pomohl, abych se zamyslel a nebyl tak emotivně kritický. Máš prostě rozhled, který nemá nikdo z nás. Já si Tě vážím jako oponenta, který má velkou hodnotu a poskytuje důležitou zpětnou vazbu. Jistě, že mnozí nabídnou, že víra není o znalostech a vzdělání. Také mají pravdu. Každý jsme jiný. Někomu k víře postačí emotivní zážitek spojený s duchovním prožitkem a cítí se opravdu obrácený a jiný, ale kolik je takových lidí. Ale ať si je, pokud se pozitivně změní a změní život, je to dobře. Ale kolik lidí se jen přetváří? Tolik jsem jich poznal a to pokrytectví mne mrzí, i když také nejsem vždy zcela upřímný, ale aspoň navenek se netvářím jak svatý.

Víra je užitečná, poznání Boha je užitečné, ale pokud nezmění naše já, tak je to jen poznání bez změny naší osobnosti.

To, že jsi tu zažil urážky, je dáno naší svobodou. Já jsem se také rozčilil, když jsem viděl ve francouzském satirickém týdeníky hnusné obrázky o Ježíši. To by se u nás za totality nestalo. Vidíš, a to je ta svoboda?  Dělat si, co chci, urážet, koho chci… Ostatně od komunistického týdeníku, kde vládne ateismus, se nedá nic jiného čekat. Ale to jen na okraj.

 

Pokud odejdeš, přeji Ti hodně štěstí a pohody, ale budeš tu chybět. A neber to tak, že se chci k Tobě nějak lísat, prostě jsem chtěl napsat, co cítím. Někdy se mi zdá, že v něčem jsme i trochu podobní.

 František
Re: SSNS a moje slušnost a oponenti (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Neděle, 11. leden 2015 @ 07:45:55 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Ahoj Slávku.


  Když jsem ti před lety psal příspěvek o tom, že si myslím, 
ti to vážně a opravdu mne zajímalo, jestli to důležité třeba potkáš. 
Mrzí mne, že se to nestalo a že ses dostal až do takového stavu, 
ve kterém jsi teď.

  Lépe se mi s tebou psalo když se tě Bůh dotýkal, 
když si s ním v životě zažíval věci a když jsme tehdy 
měli něco společné a mohli si o tom psát a mohl jsem 
si číst, co zažíváš. 

  Lépe se mi s tebou psalo, když jsi zkoumal témata 
do hloubky, psal jsi více objektivně a nebyl jsi tolik stranický. 

  Vážím si tě za hloubku tvých znalostí, ale už hodně dlouhou 
dobu jsem z několika důvodů musel brát tvé příspěvky 
s velkou rezervou právě i ve chvílích, kdy ses vyjadřoval 
k něčemu například z historie, co mne zajímalo, protože 
o tobě už nemám to přesvědčení, které jsem tehdy měl. 
Ne proto, že bych změnil svoje přesvědčení, ale proto, 
že ses změnil ty.


  Uznávám tvoje právo na to upozornit adminy že se někdo 
chová protiprávně či nemorálně a proti pravidlům GS a nemám 
ti to zazlé. Nesouhlasil jsem s tím co psal Myslivec ani s jeho způsoby. 

  Sám si možná vzpomeneš, že když tu před lety řádil Jael, 
byl jsem pro aby ho admini vyřadili z diskuze: 
Tehdy to ale bylo pro to, že Jael byl vysloveně troll, 
který zcela ignoroval téma diskuze. Což se u Myslivce říci nedá, 
ten alespoň občas něco do diskuze přispěl, byť velmi vyjímečně. 
Dnes už mám názor jiný a i Jaela bych neřešil. 
Ono totiž i to, když někdo píše tak jako on našeptává 
a ostatní se k němu přihlásí, něco vypovídá jak 
k tématu diskuze, tak k diskutujícím.


  Tak ať se ti dobře daří a ať potkáš to, co jsi 
v křesťanství zatím minul. (a vztah autority ve vztahu 
k církvi a Písmu ani nějaké další - byť hluboké - intelektuální 
poznání tím opravdu nemyslím).

  ToníkStránka vygenerována za: 0.37 sekundy