Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Rostislav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16652, komentáře < 7 dní: 239, komentářů celkem: 429555, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 473 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

ivanp
rosmano
Danny42

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116479204
přístupů od 17. 10. 2001

Nabídky: Pomůcky pro rychlejší učení nejen biblických jazyků
Vloženo Pátek, 19. prosinec 2014 @ 08:14:45 CET Vložil: Tomas

Služba bližním poslal karels

Alpheios - lišta pro Firefox. Výborné rozšíření pro toho, kdo se učí biblické jazyky latinu či řečtinu. Experimentálně je tam možnost také pro arabštinu a čínštinu.

http://alpheios.net/


Dalším programem je Memrise. Memrise je aplikace umožňující zábavné učení mnoha předmětů. Projekt staví na 3 pilířích: 1) využívání vědeckých poznatků z oblasti lidského učení a paměti,
2) zábavné prvky výuky a využití herních principů,
3) komunitní fungování webu umožňující propojování lidí a sdílení při vlastním studiu.

Memrise se zabývá výukou cizích jazyků, historie, geografie, umění, kultury i přírodních věd. Nabídka kurzů se postupně rozšiřuje, a tak je možné projekt využít i k tréninku SAT testů nebo jen při běžném tréninku paměti. Hlavní výhodou aplikace je zlepšování Vašich poznávacích schopností a paměti při výuce. Jednotlivé kurzy Vám nabízí interaktivní cvičení a při postupném plnění se dostáváte na další úrovně, za což sbíráte body. Docela dobře se dá využívat neplacená verze, měl jsem možnost vyzkoušet jak neplacenou, tak i placenou verzi. Zase tak hrozný rozdíl to není. Výhodu Memrise vidím v tom, že můžete využít předpřipravené kurzy, nebo si nějaký kurz udělat sami na míru. Placená verze je 1 400 Kč na rok. http://www.memrise.com/   Readlang

Readlang je jeden z nejlepších nástrojů na internetu pro výuku slovíček v jejich kontextu. Pokud si otevřete jakýkoliv cizojazyčný text, pomocí aplikace Readlang si můžete usnadnit překládání takového textu. Dále se můžete učit slovíčka přímo v aplikaci v jejich kontextu a navíc si můžete exportovat slovíčka i s jejich překladem přímo do aplikace Anki. Měl jsem možnost vyzkoušet jak neplacenou, tak i placenou verzi Readlang. Jistá nevýhoda je pro toho, kdo se učí například čínštinu. Tam znak nemusí znamenat automaticky slovo. Spojení dvou a více znaků je slovo. Ale Readlang to chápe jako frázi a ta je v neplacené verzi programu omezena na určitý počet frází. Placená verze je asi něco okolo 600 Kč na rok. http://readlang.com/   Anki

Anki je software vhodný zejména pro výuku slovíček a frází cizích jazyků. Je založený na systému opakování na základě křivek zapomínání. Jeho název anki je japonské slovo 暗記, česky „zapamatovávání“. Pracuje s tzv anki soubory, což jsou seznamy slovíček, jednoduše vytvořitelné. Při výuce vám program postupně zobrazuje dané karty (např. jednotlivá slovíčka) a vy je váhujete podle vaší zdatnosti. Je založený na SM2 algoritmu, vytvořeného v 80. letech pro program SuperMemo. Je to docela oblíbený program, hlavně těmi, kteří se učí čínštinu a japonštinu - ale docela dobře jde používat tenhle program i pro učení dalších jazyků. http://ankisrs.net/   Learning with Texts - LWT

Learning with Texts je projekt, na který jsem narazil na internetu. Je trochu podobný jako program Readlang (odtud jsem se také o Readlang dozvěděl). Určitá nevýhoda spočívá v trochu složitější instalaci, ale potom si myslím, je tento program dobrou pomocí při učení jazyka. http://lwt.sourceforge.net/
Všechny programy jsem vyzkoušel, jsou dobrou pomocí pro toho, kdo se chce zdokonalit při učení jakéhokoliv jazyka. Navíc se jich celá řada dá stáhnout do tabletu či chytrého telefonu, a tak člověk není vázaný na stolní počítač.


"Pomůcky pro rychlejší učení nejen biblických jazyků" | Přihlásit/Vytvořit účet | 4 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Pomůcky pro rychlejší učení nejen biblických jazyků (Skóre: 1)
Vložil: Karels (haohan@seznam.cz) v Pátek, 19. prosinec 2014 @ 08:26:17 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Trochu mi odpusťte, že je to článek, který se vzdáleně podobá duchovním tématům, která se tady probírají. Poslal bych ještě jeden, kde budou vyloženě programy a pomůcky jenom pro latinu, řečtinu a hebrejštinu.

Ale zdálo se mi vhodné upozornit na řadu programů pro učení různých jazyků - hodí se pro biblické jazyky. (v Memrise je sekce, kde je latina atd.)



Re: Pomůcky pro rychlejší učení nejen biblických jazyků (Skóre: 1)
Vložil: ssns v Pátek, 19. prosinec 2014 @ 13:14:13 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pro výuku hebrejštiny bych doporučil The Cambridge Introduction to Biblical Hebrew with CD-ROM. Jak už název napovídá, je to kniha s CD, které je skvělé. Pro slovní zásobu pak The Vocabulary Guide to Biblical Hebrew. Je to jakoby několik slovníků, kde jsou slova řazena podle frekvence výskytu, kořene atp.

Pro řeckou slovní zásobu pak The Complete Vocabulary Guide to the Greek New Testament - existuje spousta různých vydání. Je tam opět hodně různých slovníků podle zvolených kritérií (frekvence, gramatika), ale hlavně jsou tam slova příbuzná. Abych to připodobnil na češtině. Když se člověk naučí slovo "jet" celkem dobře se mu spolu s ním naučí další jako např. přijet, dojet, zajet, jezdec, jízda.

Všechny ty publikace bohužel vyžadují dobrou znalost angličtiny. V češtině je pro řečtinu celkem dobrý Dobson. Klasická učebnice biblické hebrejštiny od Weingreena mi přijde hrozně složitá. 



Re: Pomůcky pro rychlejší učení nejen biblických jazyků (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 23. prosinec 2014 @ 07:55:00 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Díky, to je dobrý článek. Sice trochu mimo ekumenické dohadování...

  Mně hodně pomáhala řecko-česká konkordance, která byla na netu na adrese http://bible.poutnici.com/ ale zmizela. Teď používám anglické, např http://biblehub.com/greek/1849.htm, ale je to pro mne dost krkolomné, když z angličtiny znám jen manuálštinu a pár slov z křesťanství. 




Stránka vygenerována za: 0.14 sekundy