Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Jeroným.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16516, komentáře < 7 dní: 393, komentářů celkem: 420821, adminů: 60, uživatelů: 5218  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 257 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

rosmano
Mikim

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
114883149
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: Hledám hudební skupinu, hudebníky.
Vloženo Středa, 17. prosinec 2014 @ 12:24:59 CET Vložil: Tomas

Hudba poslal Nepřihlášený

Hledám hudební skupinu nebo i jednotlivé hudebníky a zpěváky, kteří by pomohli zpracovat nové chvály a písně. Pán Bůh mi, věřím, dal sérii chval a písní. Hledám věřící křesťany, kteří by mi s tím pomohli a podpořili takový záměr. Zasílám zde hudební ukázku některých z nich:

https://www.youtube.com/watch?v=Ks5RfR1Lzs8&list=PLjtZesfYSVtpfY1LaXLfbNljibY16AEcm&index=1. V nahrávce jsou chyby, nejsem moc dobrý hudebník, myslím však, že tyto písně by bylo možné použít v misii a evangelizaci. Pro další informace napište, prosím, na e-mail: pejchal.jiri@seznam.cz. Děkuji.


"Hledám hudební skupinu, hudebníky." | Přihlásit/Vytvořit účet | 41 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Hledám hudební skupinu, hudebníky. (Skóre: 1)
Vložil: oko v Čtvrtek, 18. prosinec 2014 @ 07:55:13 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vidím, že se sem moc příspěvků nehrne, protože jak to začne s*****ět prací, tak to mnohým nevoní.

Řeknu ti jen svůj osobní názor na ty tvé písničky. Přímo, bez obalu.
Nečiním si přitom nárok na neomylnost, ani na ten nejsprávnější úsudek. Je to jen můj dojem.
Navíc mimo tohoto svého názoru ti spolupráci nabídnout nemohu. Jsem nesmírně časově vytížen, mám mnoho různých aktivit.


Jednotlivé písně jsou jako přes kopírák.
Text dobrý, ale hudební provedení nudné. S nadsázkou něco jako takový lepší "rep". V melodii chudé, stále jeden opakující se motiv melodie. Chtělo by to do velké míry  melodicky obohatit a daleko více zdůraznit dynamiku. Neopakovat se stále stejnou melodií, stále stejným melodickým výrazovým obratem. Napsat tu správnou melodii nelze bez inspirace Ducha svatého.
A tu lze zase vyprosit modlitbou a postem.
Proste, a dostanete!




Ale na druhé straně ti nesmírně fandím.
Ať tě má kritika nijak neodradí a pokračuj. Je to jedna z nejkrásnějších tvůrčích činností. Vůbec není důležitá muzikantská úroveň (ta nikdy nebude dokonalá, však prací se zlepší), ale důležité je zúčastnit se.  A vytrvat v tom.
Zpívat, chválit!

Vždyť ten kdo zpívá, modlí se dvakrát
.

Držím palce!



Re: Hledám hudební skupinu, hudebníky. (Skóre: 1)
Vložil: Krispus (ryba@iol.cz) v Pátek, 19. prosinec 2014 @ 09:54:11 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj , poslechl jsem si tři písně. Nejprve k písni  " A to evangelium  " . Myslím si, že takhle ne. V dnešní postmoderní době není nikdo zvědavý na zpívané kázání byť, by píseň měla i strhující melodii ( jakože nemá ) Pak jsem poslouchal chválu " Jsi svatý, Pane, Hospodine zástupů ". Zapsal jsem si celý její text. Máš tam nestejný počet slabik v jednotlivých řádcích ( rýmech). Proto to musíš zpívat jakoby " trhaně" - jak někdo napsal, že to vypadá jako určitý styl repování. Jinak text vysoko převyšuje píseň " A to evangelium". Poslední byla " Jen Tobě patří chvála" . Taky jsem si jí celou napsal. Máš tam zas nestejné slabikování, opakuje se tam slovo " sluší " , což samo o sobě nepůsobí dobře, jak na poslouchání, tak to kazí kvalitu textu. Dám příklad : Jen Tobě náleží chvála - zde je 8 slabik , pak následuje text : " Jen Tebe sluší chválit " - zde je 7 slabik, pak následuje " Jedině Tebe sluší vyvyšovat " - zde je "pecka" s 11 - ti slabikami. To se špatně zhudebňuje a špatně zpívá. Když dáš text do řádu a jednotlivé rýmy mají stejný počet slabik, ještě to neznamená, že text působí melodicky a dobře se zpívá. Napsal jsem teď jednu vánoční píseň a pak jsem zjistil, že musím dělat řadu korektur , aby byl text libozvučný a hladil. Neber to, že nějak tady " machruji " . To nemám vůbec v úmyslu. Je to můj upřímný pohled na zadání. Jsem rád, že píšeš a snažíš se i o hudbu. Máš pěknou barvu hlasu a zpíváš čistě. Já hraji ve chválící skupině " Amosovy Děti" . Když chci napsat nějaký text, musí přijít inspirace od Ducha sv. jinak to nestojí za nic. Naštěstí máme ve skupině kytaristu, který umí melodie. Máme asi 15 vlastních chval, ale hrajeme i od jiných chváličů. Víš co, pojďme spolupracovat. Když mě pošleš nějaký dobrý text chvály nebo dovolíš, abych ho třeba trochu upravil a kámoš na to složí hudbu , tak Tě uvedeme jako autora textu a Ty nám dovolíš, abychom je hráli jako autorské skladby hudební skupiny " Amosovy Děti " - co Ty na to ? Neboj, komerce z toho nehrozí. Hrajeme zdarma a to ve shromku a pak na veřejnosti při nějakých křesťanských akcích organizovaných námi. CD máme jedno, prodej byl za náklady .  Když tak mi napiš na : spolkk@gmail.com Pán žehnej, Vašek






Re: Hledám hudební skupinu, hudebníky. (Skóre: 1)
Vložil: Lolik v Pondělí, 22. prosinec 2014 @ 08:33:14 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj. Asi teď napíšu názor z druhé strany, možná to bude názor kacířský. Nechci ti Jirko ubírat chuť do tvorby, ale pokládám si otázku zdali toto úsilí není zbytečné. Skladby, které jsi nám předložil se dají hodnotit z více hledisek. Pokud se budu zabývat hudební stránkou, tak to již zde zaznělo (kopírák, apod). Já bych jen přidal, že ta hudba nemá nápad a v podstatě se zde opakuje to, co se objevuje v oboru chval již asi pětadvacet let. Mě více zajímá co píseň, kterou slyším přináší za poselství. A omlouvám se všem, já v těch písních žádné velké poselství nenacházím. "Ty jsi svatý Pane (Ježíši, Hospodine, Duchu Svatý), jsi (veliký, svatý, jediný, laskavý, milosrdný, nádherný, svatý, nádherný, atd) a chci o tom (mluvit, vypravovat, atd)". Tohle poslouchat stále dokola v různých obměnách mi připadá úplně stejné, jako když hinduisti zpívají mantru "Hare Kršna - Hare Rama". Já myslím, že tato podoba křesťanské hudby, která, žel, je u nás, ale i jinde, velmi rozšířená, je velmi mělká a povrchní. Řeči o tom, že tato hudba vychází ze vztahu mezi Bohem a autorem jsou také velmi povrchní a spíše si myslím, že se jedná o výtrysk emocí autora. Nechci upírat nikomu emoce, ale stavět něco na emocích je velmi ošidné. Je to jako stavět dům na písku.Nevím jestli se takováto hudba dá vnímat jako hudba od Boha, nebo alespoň inspirovaná Bohem, či Duchem Svatým. Kdysi někdo použil termín "duchovní onanie" a myslím, že to vystihl správně. Onanovat se dá stále dokola, ale nic kromě jakéhosi krátkodobého osobního uspokojení to nepřinese. A myslím si, že v podstatě v případě chval o osobní uspokojení jde především. Vím, teď se do mě pustíte a zasypete mně verši z Bible, že "Bůh je hoden chvály" atd. To já ale nepopírám. Jen si myslím, že chválu Bohu provozovat zpíváním mantry je velmi omezené. Můžeme všichni mít plnou hubu chval, ale pokud se naše víra neprojeví pomocí skutků, tak jsou to všechno jen kecy. A o jaké skutky jde? No tak, především máme jít do celého světa a kázat evangelium. V praxi jde o to abychom svými životy ukazovali na Pána Ježíše Krista. Měli bychom ukázat na hřích, vyznání hříchů, odpuštění a spasení.A pak najednou těch témat o čem psát písně a zpívat je může být hodně. A použijí-li se k tomu metafory, různé obrazy které mohou odhalovat hloubku víry v Pána Ježíše Krista, pak může taková hudba oslovit.Žel, v současnosti chtějí lidé slyšet jednoduchá řešení. Nechtějí slyšet o hříchu a o tom že odplatou za hřích je smrt. Proto stále v kostelích musíme poslouchat "Hare Kršna..." pardon, "Allahu Akbar", vlastně ne, "Bože, jsi veliký". Ale vlastně ono to je jedno.



Stránka vygenerována za: 0.34 sekundy