Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Norbert.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 4, článků celkem: 16460, komentáře < 7 dní: 293, komentářů celkem: 416823, adminů: 60, uživatelů: 5185  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 71 návštěvník(ů)
a 5 uživatel(ů) online:

Syntezator
Willy
gregorios777
martino
brusle7

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
113129320
přístupů od 17. 10. 2001

Život církví: Římský biskup píše valdenským evangelíkům
Vloženo Úterý, 02. září 2014 @ 16:35:57 CEST Vložil: Olda

Partnerství poslal Nepřihlášený

Papež František se postaral o další premiéru na Petrově stolci. Prostřednictvím svého státního sekretáře „bratrsky pozdravil“ 180 delegátů každoročního synodu italské Valdenské evangelické církve, který začal v neděli v Torre Pellice, poblíž severoitalského Turína.

List římského biskupa přečetl na předběžném synodním shromáždění moderátor synodu, pastor Eugenio Bernardini. Papež ujišťuje všechny účastníky synodu o své duchovní blízkosti. Na přímluvu Panny Marie se modlí k Pánu, aby vedl všechny křesťany k pokroku na cestě směřující k plnému společenství. Pouze takto mohou mužům a ženám naší doby dosvědčovat Ježíše Krista a poskytovat jim světlo a sílu jeho evangelia, píše František.

Podle tiskových zpráv pastor Bernardini papežova slova ocenil jako „znamení úcty“. Synod italské valdenské církve zasedá až do pátku a zabývá se obdobnými společenskými jevy, proti kterým se také vícekrát vyslovil papež Bergoglio. Pastor Claudio Pasquet při zahájení shromáždění odsoudil představitele moci, kteří vždy v dějinách vyzbrojují a vysílají bojovat ty druhé, či politiky, kteří vyzývají občany k obětem, zatímco svou oběť stále odkládají. Zazněla tvrdá kritika na adresu států, které dávají přednost financím před zdravotním a sociálním systémem a zaměstnaností mladých lidí. Křesťanská svoboda se projevuje ve službě a solidaritě, které jsou jedinou a účinnou léčbou na metastázy moci, prestiže a peněz, uzavíral pastor Pasquet při nedělním zahájení synodu. 


"Římský biskup píše valdenským evangelíkům" | Přihlásit/Vytvořit účet | 16 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Římský biskup píše valdenským evangelíkům (Skóre: 1)
Vložil: ivanp v Úterý, 02. září 2014 @ 17:26:18 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
 Na přímluvu Panny Marie se modlí k Pánu, aby vedl všechny křesťany k pokroku na cestě směřující k plnému společenství.

...to je fakt ,,pokrokový pápež,,...,,zástupca Boha na zemi,, nemá odvahu modliť sa priamo k Bohu ale využíva služby panenky Márie...zrejme je Boh zaneprázdnený a nemá čas na ,,námestníka,,...ešte že je tam poruke panenka ktorá je ,,prvá po Bohu,, a tiež ,,kráľovná vesmíru,,...to už budem dnes v noci kľudnejšie spať...čo by si taký apoštol Peter (,,prvý námestník Krista,,) bez panenky poradil...???

ivanpRe: Římský biskup píše valdenským evangelíkům (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Úterý, 02. září 2014 @ 21:00:49 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Italskou valdenskou církev neznám, ale pokud jsou to evangelíci, tak by papežovo vyjádření "na přímluvu panny Marie" mohli brát podle Písma jako porušení 1. přikázání Desatera. Re: Římský biskup píše valdenským evangelíkům (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Středa, 03. září 2014 @ 10:02:54 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jak by asi vypadal Starý i Nový zákon kdyby byli tehdejší lidé věřili že nepotřebují  prostředníky , muže a ženy Boží ?  Proč asi chodili obětovat prostřednictvím Lewitů v Chrámu když se mohli sami pomodlit a obětovat doma ?  Nebo by ani to nemuseli. Spíš by měli chodit sousedi obětovat jim. Proč poslouchali proroky když mohli sami prorokovat bez prostředníků ? K čemu jim byli proročtí žáci ? Proč se přímo nepomodlili za uzdravení vlastní a svých blízkých, za to aby jejich mrtví zase vstali ? Proč si nenapsali své vlastní  Písmo a na co ho potřebovali ? Podívejme se jenom na biblická zázračná uzdravení a vzkříšení mrtvých. Nemluvě o těch z pozdějších a dnešních časů. Kterých je bezpočet jak ve Starém tak v Novém zákoně. Proč si to ti lidé nevyprosili sami doma ?  Na co potřebovali svatého Eliáše, Elíšu a jeho ostatky , svatého Petra a Pavla  ? Proč s tím vůbec chodili za naším Pánem Ježíšem Kristem ?  Proč přinesli nemocného i s postelí a probourávali střechu domu ? Povětšinou v dobách kdy ho za živého Boha v plném slova smyslu nepovažovali ani samotní apoštolové ? Věřím že přímluva naší svaté Matky a všech andělů a svatých byla důvodem k tomu že docházelo k tolika velkým i malým zázrakům i v naší zemi. Když o ní lidé ještě v každodenním životě prosili. Slepí viděli, hluší slyšeli, chromí chodili a mrtví vstávali. Zlí duchové prchali. A zejména k tomu že naši předkové žili své obyčejné každodenní životy v pokoře, bázni a lásce Boží a životní křížky dokázali brát jako přirozený stav a projev Boží přízně. I my můžeme být svatí a uzdravovat druhé . Na to jsme ale moc velcí hříšníci. Pyšní, poživační a sobečtí. Na tom že Bůh „lépe“  slyší světce nebo světici než mne mi nepřipadá nic divného. Spíš bych se divil kdyby tomu tak nebylo. Že má i moje modlitba větší váhu když poprosím svatého člověka nebo anděla aby měl na ní svou účast. Aby velebil Boha a prosil společně se mnou. Věřím že představa že nepotřebujeme přímluvu a pomoc je jedna z nejnebezpečnějších a vychází z naší pýchy. Nejhorší z neřestí a hříchů. Re: Římský biskup píše valdenským evangelíkům (Skóre: 1)
Vložil: rudinec v Čtvrtek, 04. září 2014 @ 13:17:27 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
apež Sixtus IV.vyhlásil roku 1477 proti Valdenským krížovu výpravu,len preto,že odmietli nauku o očistci a niektoré ďaľšie katolické bludné nauky.

„A tu se pak přehrozné to nad nebohými tiranství to začalo jehož ani perem vypsati ani jazykem vymluviti nelze ,dí historik.Střleli zajisté ,bodali,sekali  všecky kamkoli se valili,chrámi jejich všecky ohňem pálice
takže hned toho dne  6000 lidi pomordováno.Kteří mohli , utíkali na vysoké skaly hor a do jeskyni, ale i tam se za nimi na ráno sháneli jejíž kvílením a umírajícim křikem  nebe se rozléhalo .
Tu stratil manžel manželku , rodičové dítky.Nemluvňata od prsů matek ,odtrhována a mordována.Někteří aby ukrutných rukou znikly z vysokých skal dolu se poušteli a tam v hlubokém sněhu tonuli anebo sic hladem zahynuli a jini dopadnouce jsouce vázani byli hlavami mezi nohy a metáni ze skal dolu.
Kneží pak a mniši behajíce dopalovali co včera nezhořelo chrámi a školy.Ve vsi Tajlárd na jednom vysokém vrchu ležícim dostavše okolo puldruhého sta žen a detí napáchavše se s nimi ohavností všechněm hlavy stínali.Dva vojáci uchytivše jedno dítě každý za jednu nohu roztrhli ho na dvé, potom těmi kusy okolo hlav se oháněli.Některé na stromi zavěšeli za nohy.Jiné k stromům roztáhše za ruky hřebíky přibíjeli a tak bolestí zimou a hladem zmořili.Muže jednoho s manželkou a desaterem dítek dopadše všecky deti poztínali a hlavami těmi jakoby kulemi v kuželky hráli před očima rodičů  házeli, potom i je sťali.Mnoho jich  v domích spáleno některé kolím probíjeli .....“

Nedá sa mi ďalej písať ,trasú sa mi ruky od toľkej hrôzy

Výňatok z knihy: „História  o ťažkých protivenstvách církve Českej“ od Jána Ámosa Komenského


Valdensky spred zhruba pred 500 rokmi sa musia obracať v hrobe pri dnešnej kolaboracii s antikristom

Stránka vygenerována za: 0.19 sekundy