Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Matěj.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16615, komentáře < 7 dní: 257, komentářů celkem: 427687, adminů: 60, uživatelů: 5242  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 87 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116133020
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Plusař a Kristovec...
Vloženo Úterý, 22. duben 2014 @ 02:02:54 CEST Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal studentbible

Apoštol Pavel, v Římanům 10.1-4 nádherně definuje problém plusařů. Že nevíte, kdo jsou? Jedna návštěva služeb církve katoĺícko římsko ,řecko, pravoslávní snad stačí...Když vám to nesedne na neděli, žádný problém, máme tady adventisty sedmého dne. To, že jsou přestupní roky je celkem nevzrušuje, jsou jednoduše sobotáří a plusaří. Kdo je pak Kristovec? Milostí jste spaseni, že? A tak i poutniclk,oko a hirali mohou být zachráněni, pokud ovšem chápou svojí podstatu před Bohem...


Podobná témata

Zamyšlení

"Plusař a Kristovec..." | Přihlásit/Vytvořit účet | 16 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Plusař a Kristovec... (Skóre: 1)
Vložil: hirali (hirali@seznam.cz) v Středa, 23. duben 2014 @ 19:40:46 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
student se nám nějak vypařilRe: Plusař a Kristovec... (Skóre: 1)
Vložil: noname v Úterý, 22. duben 2014 @ 21:37:01 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Studente,
 dovol dotaz, v čem vidíš smysl příkazu slavit sobotu  či neděli?
H.Re: Plusař a Kristovec... (Skóre: 1)
Vložil: hirali (hirali@seznam.cz) v Úterý, 22. duben 2014 @ 20:52:45 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
www.pavelhanes.sk . Tyto přednášky jsi mi dal. Ten kazatel tam říká zajímavou věc. Týká se znovuzrozených křestanů. On říká že byl také takový. Jedná se o to že znovuzrození křestané mají Ducha a ten je uvede do veškeré pravdy!!! Ten kazatel varuje před tím že mnoho takových křestanu co mají ducha a jsou uvedeni do veškeré pravdy to po čase stoupne do hlavy a začne se u nich projevovat určitá pýcha .Ten kazatel před tímto varoval a říká ře by i takoví křestané s duchem měli studovat dějiny i jiné věci a s tím duchem to nepřehánět aby jim to moc nestouplo do hlavy a chce to velikou opatrnost. To jak tady píšeš pro mě je důkazem toho že ten kazatel má pravdu a Ty jsi jeden z těch co by měli být hodně opatrní. Jinak satan v nebi byl nejkrásnější nejmocnější měl nejkrásnější hlas atd. satanovi to také začalo stoupat do hlavy a to byl v podstatě počátek jeho pádu jak to s ním dopadlo víš!!!Re: Plusař a Kristovec... (Skóre: 1)
Vložil: hirali (hirali@seznam.cz) v Úterý, 22. duben 2014 @ 14:27:08 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Já už jsem ti tady napsal že ma teologie je totožná s tím přednášejícím cos ty mi tady dal, takže předpokládám že pokud jsi mi ty dal ten odkaz že se stotožnuješ s tím přednášejícím. Potom to oba chápeme stejně!!! Problém je v tom že Baptisté a adventisté používají jiná slova pro vyjádření, a napsal jsem že v chápání spasení jsou baptisté alergičtí na slovo Zákon, lze to vjádřit i jinými výrazy jako Boží vůle, Poslušnost atd. Záleží na tom jak to jednotliví lidé z ruzných církví chápou. Takže pokud se bavíme o spasení nelze mezi ruznými křestany používat speciální výrazy protože každej to chápe jinak a musíme požít jednoduchej jazyk a vysvětlit to po lopatě. V te nové přednášce od Valtra Weitha se jedná zhruby o posledních 20minut zbytek mužeš vypustit v těch 20 minutach je zhruba téma o spasení!!!! Já tuhle přednášku už slyšel před týdnem, aby sis nemyslel že se tu něco oběví a já s tím hned vyrukuji.  a věř mi že jsem to neposlouchal pouze jednou. A chtěl bych aby sis těch posledních 20 minut poslechnul a napsal o tom svůj názor v čem se třeba ty odlišuješ.Tohle je mnohem lepší varianta než psát na tohle téma tady a nerozumět si protože každej můžeme něco chápat trochu jinak. Tak když mi napíšeš konkrétně co vidíš jinak já si v klidu tu přednášku pustím a budu mít před sebou tvůj komentář a mužu o tom mnohém líp popřemýšlet protože budu přesně vědět co a jak.     Re: Plusař a Kristovec... (Skóre: 1)
Vložil: hirali (hirali@seznam.cz) v Úterý, 22. duben 2014 @ 14:31:00 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jo a pokud víš o nějaké přednášce na tohle téma kde to přednášející vysvětluje podrobně a polopatě dej ji sem rád si ji poslechnu. A k tomu vebu co jsi mi dal tak jsou tam i jiné zajímavé přednášky o Kristoví mnoho jsem si jich už poslechnul.Re: Plusař a Kristovec... (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Úterý, 22. duben 2014 @ 11:31:55 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ale studente, z Tebe čiší pýcha a povýšenost. Jak víš, že žádný katolík, pravoslavný či adventista a další a další neznají Krista´? Jak jsi na to přišel ? Jak víš, že ti, kteří si myslí, že je zachránila Kristova milost  a jsou Kristem ospravedlněni, si toho váží a nezneužívají toho ?

A ten sedmý den se nezměnil změnou v kalendáři a ani přestupným rokem. Nikdy se nestalo, že by se ze středy stal rovnou třeba pátek a sedmidenní cyklus se směnil. Sice se o to pokoušeli o francouzské revoluci, kdy zavedli desetidenní týden a v SSSR čtyřtýdenní týden a záhy to zkrachovalo. Tím nechci obhajovat adventisty. Desatero je skutečně o Boží sobotě a nikoliv o lidské neděli, ale to už je jedno. Nejsme spaseni ze skutků , jak dodržujeme Zákon, ale pouze milostí k dobrým skutkům. Ty verše, které uvádíš, patřily tehdy Izraelcům, kteří kladli důraz na Zákon a všechny další lidské příkazy a nedovedli pochopit Boží milost. Jistě, že se takoví najdou i mezi námi. Je to lidské, protože člověk nechce být nikomu nic dlužen a tedy i Bohu, jak si mylně myslí. Prostě jsem i takoví. Proto má mezi námi existovat vzájemná láska a jedině tím, se nějak domluvíme  a respektujeme, nakonec dojdeme k poznání o spasení pouze z Boží milosti.

A moje obehraná písnička: Ten Amík, který se chlubil Kristem a spasením z milosti, ve válce ve Vietnamu zabíjel a byl na to hrdý. K čemu mu bylo poznání Kristovi milosti ??!!!!! Já se na něho nemohu zlobit a nenávidět ho, ale uvědomuji si hroznou věc. Boží milost se dá více zneužít než skutkaření !!!!
Re: Plusař a Kristovec... (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Úterý, 22. duben 2014 @ 12:00:40 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Obecná církev nefunguje jenom v neděli.  Do kostela na mši můžeme jít prakticky kdykoliv. V pátek i ve svátek, brzo ráno i pozdě večer. I na venkově se obvykle slouží v týdnu alespoň dvě mše, pokud v obci sídlí pan farář. V ostatní dny sloužívá po okolí. Jít na mši a pomodlit se společně růženec nebo breviář  je nesrovnatelně lepší než otráveně koukat na telku a říkat že tam zase nic není. Marnit a zabíjet čas.

Po hříchu musím přiznat že s pojmem plusař jsem se zatím v Bibli ani v kostele nesetkal. Asi jen na internetu, kde se tak označují lidé kteří souhlasí s pozitivními diskuzními příspěvky svých bližních, čímž vyvolávají nelibost u negativistů kteří se cítí být povzneseni nad tímto světem a jsou vždycky ze zásady proti všemu a když něco dávají tak jsou to spíš minusy. Pokud to máme být něco ohledně víry a skutků tak jedno od druhého opravdu oddělit nelze. Tam kde je víra bývají také dobré a ušlechtilé skutky a naopak. Stejně tak se nedá oddělit Bůh od Církve a od bližního.
Re: Plusař a Kristovec... (Skóre: 1)
Vložil: monsek v Úterý, 22. duben 2014 @ 12:38:15 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Kdo jsi, studente, že si bereš do úst jméno svých bratří v Kristu? Přiznej se, kdo ti dal právo soudit z úkrytu anonymity toho, kdo není Tvůj, ale je majetkem Božím, protože mu Bůh jeho lásku opětuje a vysvětli, co je to ze radostnou zvěst, ke které potřebuješ a rozdáváš matematická znaménka těm, do jejichž srdcí nevidíš. Vysvětli lidem, ze kterého společenství pocházíš Ty, aby věděli kde mají ve   o všem cítění a intimním vztahu Tvých bližních s Bohem jasno a které Bůh miluje víc, než ty druhé. Odkaž nás, studente, na příručku nebo učitele se kterým studuješ Bibli tak, že Tě vede k útokům a chybám druhých.Vůbec se za takový příspěvek nestydíš ?Re: Plusař a Kristovec... (Skóre: 1)
Vložil: monsek v Úterý, 22. duben 2014 @ 12:38:39 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Kdo jsi, studente, že si bereš do úst jméno svých bratří v Kristu? Přiznej se, kdo ti dal právo soudit z úkrytu anonymity toho, kdo není Tvůj, ale je majetkem Božím, protože mu Bůh jeho lásku opětuje a vysvětli, co je to ze radostnou zvěst, ke které potřebuješ a rozdáváš matematická znaménka těm, do jejichž srdcí nevidíš. Vysvětli lidem, ze kterého společenství pocházíš Ty, aby věděli kde mají ve   o všem cítění a intimním vztahu Tvých bližních s Bohem jasno a které Bůh miluje víc, než ty druhé. Odkaž nás, studente, na příručku nebo učitele se kterým studuješ Bibli tak, že Tě vede k útokům a chybám druhých.Vůbec se za takový příspěvek nestydíš ?Stránka vygenerována za: 0.21 sekundy