Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Matěj.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16615, komentáře < 7 dní: 257, komentářů celkem: 427687, adminů: 60, uživatelů: 5242  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 88 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116132875
přístupů od 17. 10. 2001

Grano Salis: Stínadla se bouří - aneb kdo je antikrist?
Vloženo Sobota, 12. duben 2014 @ 17:51:23 CEST Vložil: Olda

Žhavá témata poslal brusle7

Stínadla se bouří - aneb kdo je antikrist?

Vzpomínám jako dítě na krásné knihy Jaroslava Foglara, které formovaly mé dětství a mládí.    

Když s odstupem prožitého života vzpomínám na krásné myšlenky i boje těchto knih a klukovských part a odhodlání, připomínají mi tak nějak tyto knihy zdejší diskusi na Grano Salis.Kdo jsou zde Losnové a Mažňáci, kdo Rychlé šípy či Bratrstvo kočičí pracky? Kdo je zde ten se správným názorem a kdo se špatným?

A kdo je Bůh a kdo antikrist?

Vyhlašuji anketu:

1/ Považuješ se za následníka Krista, nebo za antikrista?

2/ Jsi ochoten uznat víru druhých bez nařčení nebo zastrašování, že jde právě u druhých  o Antikrista?

3/ Kdo Ti je nejsympatičtější z uvedených postav či skupin, kdo by byl nejblíže tvému vzoru v následování Krista? (Losna, Mažňák, J. Tleskač, Rychlé šípy, Bratrstvo kočičí pracky, Hoši od Bobří řeky, někdo jiný?)

Děkuji všem předem za odpovědi, jimiž se od dětství můžeme dostat k zajímavým společným závěrům.


"Stínadla se bouří - aneb kdo je antikrist?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 79 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Stínadla se bouří - aneb kdo je antikrist? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 17. duben 2014 @ 23:32:14 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
Ahoj Brusle.

1/ Nepovažuji se ani za následníka Krista, ani za následníka antikrista. A na následníky Krista si dávám celkem pozor i když teď už se s nimi naštěstí moc nepotkávám. ;-)

2/ Ano. A svoboda vyznání je hodnota, která je pro mne důležitá.

3/ Rychlé šípy neznám, nemohu tedy srovnávat kdo je mi sympatický. Mně byl hodně sympatický třeba Gedeon Spilett, Phileas Fogg, Dick Sand, Jim Hawkins nebo třeba taky trochu kapitán Van Toch. Jako vzory následování Krista ale asi ne ;-) Těch by ale bylo hodně a to jak historických, tak aktuálních a zase z jiných příběhů.

Toník


Re: Stínadla se bouří - aneb kdo je antikrist? (Skóre: 1)
Vložil: Kjubik (forrest.gump.junior@gmail.com) v Čtvrtek, 17. duben 2014 @ 15:59:28 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Brusle. Dala jsi zde anketu a tak si dovolím na ní odpovědět. Pokud můžeš, budu i rád když mi odpovíš na otázky. Rád bych pochopil proč píšeš to co píšeš.

1/ Považuješ se za následníka Krista, nebo za antikrista?
Jasně, že považují se za následníka Krista, i když jsem si vědom, že pro některé zde přítomné budu vnímaný jako následník antikrista z důvodu své katolické víry. Už ti někdo odpověděl, že se považuje za následníka antikrista? Kolik % považuješ, že ti takto odpoví? 

2/ Jsi ochoten uznat víru druhých bez nařčení nebo zastrašování, že jde právě u druhých o Antikrista?
Jsem ochoten uznat víru druhých v Ježíše Krista bez nařčení čí zastrašování. Dokonce mne to i jednou povzbudilo, když jsem byl na instruktorském kurzu pro vedoucí našeho harcerského oddílu a když v průběhu jedné aktivity, kde každý měl udělat svůj plakát, jedna kamarádka napsala, že má touhu více poznat Boha. Zde žel jsem zažil, že mi víckrát bylo přisuzováno hodně polopravd a výmyslu, jaký by měl být můj vztah k víře druhým. 

3/ Kdo Ti je nejsympatičtější z uvedených postav či skupin, kdo by byl nejblíže tvému vzoru v následování Krista? (Losna, Mažňák, J. Tleskač, Rychlé šípy, Bratrstvo kočičí pracky, Hoši od Bobří řeky, někdo jiný?)
Zde na rovinu říkám nevím.Uvedené postavy znám se slyšení a v mladí jsem četl pouze Rychlé šípy jako komiks. A jinak kdo by byl nejblíže mému vzoru v následování Krista také nevím. Hodně lidí mne v průběhu mé životní pouti s Bohem hodně ovlivnilo a povzbudilo. Říci jen jednoho by bylo ne fér vůči ostatním. Vnímám, že každého jsem potkal tehdy, když jsem ho potkat měl. Re: Stínadla se bouří - aneb kdo je antikrist? (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Úterý, 15. duben 2014 @ 19:22:20 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Brusličko, špatně zvolené místo pro tvoji anketu,
zde nikdo nedostane zlatou plaketu.
To lépe nechat na řeč z očí do očí,
jinak se tvůj dobrý záměr proti Tobě ve zlém otočí.
Re: Stínadla se bouří - aneb kdo je antikrist? (Skóre: 1)
Vložil: ssns v Úterý, 15. duben 2014 @ 19:48:54 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ad 1) Docela zbytečná otázka, ne? Drtivá většina lidí zde se považuje za kristovce a tudíž se budou těžko označovat za antiktisty, ne? Bible mluví o *****ch jako o těch, kdo popírají určité věci (1J 2,22; 1J 4,3 a 2J 1,7). Je jistě možné ty definice Jana rozšířit, ale musí vždy jít o nějakou opozici vůči Kristu, která je spojena s jeho popíráním. *****m tedy není ten, kdo věří/nevěří v očistec, papežství, předurčení, nekonečné peklo atp. O jednom konkrétním Antikristovu se píše ve Zjevení, a to ve smyslu někoho, kdo se postaví na místo Krista.

Ad 2) Jak u čeho. Je tu na GS jedno téma, které v zájmu vyhnutí se další nekonečné debatě, považuji za potenciální projev antriktistovství. Vůbec nejde o nějaké naukové věci (respektive až se*****árně), ale o anděla temnoty převlečeného za anděla světla.


Ad 3) Nikdo ze jmenovaných. Nebudu-li schválně jmenovat biblické postavy, pak ze skutečných postav bych mohl jmenovat dva lidi, které znám: Michael L. Brown a James White. Tito dva lidé mě hodně ovlivnili, i když jeden je reformovaný (kalvinista - White) a druhý arminián. Jeden je Žid, druhý "pohan". U lidí (živých či mrtvých), které jsem neznal/neznám, je to vždy těžké. Asi bych jmenoval Richarda Wurmbranda, Dietricha Bonhoeffera a Jana XXIII. Ve fiktivních knihách nikoho. Re: Stínadla se bouří - aneb kdo je antikrist? (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Úterý, 15. duben 2014 @ 17:12:32 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Organizovaná mládež za První republiky byla často prakticky zcela odtržená od víry v Boha i od vlivu vlastních rodičů. Pracovalo se i v sobotu dopoledne a odpoledne se vařilo, mylo, koupalo a gruntovalo doma. Což znamenalo že ten kdo jezdil na nedělní výpravy nechodil do kostela ani do modlitebny a pokud měl během týdne po večerech klubovní schůzky a sportovní tréninky tak doma sotva stačil pozdravit a napsat si úkoly. O prázdninách byl pro změnu na táboře.  Proto se také v knihách tohoto druhu dospělí moc nevyskytují a když tak jen jako kulisa. Jeho výchova byla plně v rukách školy, zpolitizované a často militantně ateistické a oddílových vůdců. Občas se objevily i nějaké ty prvky pohanských náboženství. Zejména u hnutí Woodcraft, které založil pan Seaton.  Který byl vychován jako skotský kalvinista a v pozdějším věku ztratil víru v Boha a obrátil se k přírodě a indiánským kultům.  Celková koncepce spadala do doby moderní, která slibovala radostné zítřky a všestranné povznesení lidstva vlastním přičiněním cestou pokroku a nacionalismu. Krásu, sílu, dlouhý život a mládí, vzdělání, prosperitu, zábavnou práci atd.

O víru často dbaly skautské oddíly a často také chodili pravidelně do kostela i na výpravách. A také samozřejmě oddíly Orla.

Knížky pana Foglara se mi líbily, dejž mu Pánbůh věčnou slávu. Žít bych tak ale nechtěl. Ani jako kladná postava, ani záporná.
Re: Stínadla se bouří - aneb kdo je antikrist? (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pondělí, 14. duben 2014 @ 22:29:17 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
brusle7, popiš nám, jak ty poznáváš Antikrista ve svém životě, v sobě v bližním, ve světě. Omlouvám se, ale tvá anketa je idiotská. Vyhlašuješ anketu a sama nevíš co se s tebou dějě, viz. debata o antikoncepci, což nemáš vůbec vyjasněné jako žena ani jako křesťanka. Prožíváme Svatý týden a nehodlám se zde zabývat diskusí nebo anketou, která degraduje křesťana před současným světem. Máš být světlem a solí země. Pokud se nevzpamatuješ, můžeš následovat panny z evangelia, že budeš volat, Pane, Pane otevři, ale uslyšíš nekompromisní NEZNÁM TĚ! Tak se snaž, ať také tak neskončíš.Re: Stínadla se bouří - aneb kdo je antikrist? (Skóre: 1)
Vložil: hirali (hirali@seznam.cz) v Sobota, 12. duben 2014 @ 21:13:26 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Hovoříš o krásných knihách. Pro pravého následníka Ježíše Krista je pouze jediná krásná kniha a tou je BIBLE.Stránka vygenerována za: 0.49 sekundy