Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Šárka.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 4, článků celkem: 16173, komentáře < 7 dní: 270, komentářů celkem: 395892, adminů: 60, uživatelů: 5073  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 228 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
108465616
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: Znamení na nebi - čeká nás něco převratného v letech 2014 a 2015?
Vloženo Neděle, 06. duben 2014 @ 22:30:40 CEST Vložil: Olda

Zajímavosti poslal ssns

A řekl Bůh:"Ať jsou světla na nebeské klenbě, aby oddělovala den a noc. A ať jsou znameními a pro období a pro dny a roky." (Gn 1,14) Učiním divy na nebi a na zemi ... Slunce se změní v temnotu a měsíc v krev, dříve než přijde Hospodinův den, veliký a hrozný." (Joel 3,3-4 + Sk 2,20) Letos a příští rok budeme svědky nebeských (ve smyslu astronomických) událostí, které nápadně připomínají právě citovaná slova z Bible. Nevím, co se stane, ale historická zkušenost s těmito jevy mě vede k názoru, že můžeme očekávat nějaký významný Boží zásah do chodu dějin.

Trochu astronomie


Mezi lety 1999 p.n.l. a 3000 n.l. došlo či dojde k celkem 3479 úplným zatměním Měsíce. 568 z těchto zatmění tvořilo 142 tzv. lunárních tetrád, což je situace, kdy dojde ke 4 po sobě bezprostředně následujícím úplným zatměním měsíce. A právě letos a příští rok budeme svědky takové tetrády, která bude doprovázena i jedním úplným a jedním částečným zatměním Slunce. Přesné informace lze najít buď na oficiálních stránkách NASA nebo zde. (Do toho malého okénka stačí vepsat rok a ukáže se nám seznam všech zatmění Slunce a Měsíce, a to včetně lokální viditelnosti toho jevu). Lidově se těm zatměním měsíce říká krvavý měsíc a třeba tento obrázek celkem zřetelně ukazuje proč.


Načasování tetrád

V námi používaném kalendáři nevypadají očekávaná zatmění nijak zvláštně. 1. krvavý Měsíc: 15. 4. 2014; 2. krvavý Měsíc: 8. 10. 2014; 3. krvavý Měsíc: 4. 4. 2015 a 4. krvavý Měsíc: 28. 9. 2015. Pro úplnost - úplné zatmění Slunce: 20. 3. 2015 a částečné zatmění Slunce: 13. 9. 2015. Všechna zatmění budou pozorovatelná v Izraeli.

Uvedeme-li však dny, kdy bude možné pozorovat krvavý Měsíc v židovském (biblickém) kalendáři, každý, kdo studuje Bibli, povšimne si, že je na tetrádě, která nás čeká, něco zajímavého. První a třetí krvavý Měsíc připadá na svátek Pesach (Svátek nekvašených chlebů), druhý a čtvrtý pak na Sukot (Svátek stánků). Úplné zatmění Slunce pak připadá na 1. nisan a částečné na 1. tišri. 1. nisan je počátkem nového biblického roku a 1. tišri se mění židovský letopočet, tj. jde o svátek Roš ha-šana, židovský Nový rok. Sabatický rok začíná 25. 9. 2014 a končí 13. 9. 2015. 

Od začátku našeho letopočtu se dosud stalo jen sedmkrát, aby tetráda připadla na velký židovský (biblický) svátek. Jistě, může jít jen a jakousi kuriozitu. Za tu jsem to ostatně považoval až do doby, kdy mě známý upozornil na události doprovázející těch předešlých 7 sérií krvavých Měsíců a na souvislost s biblickým výroky o krvavém Měsíci a zatmění Slunce. Posuďte sami.

Krvavý Měsíc (tetráda) na svátky Pesach a Jom kipur (den smíření)

K této události došlo celkem třikrát. V letech 795 a 796, tj. v letech, kdy se Římské říši pod vedením císaře Karla podařilo zastavit islámské invaze do západní Evropy. Dále pak 842 a 843 a všichni víme o invazi islámských vojsk z Afriky do Říma a Vatikánu. A rovněž poslední výskyt (860-861) souvisí s bojem s islámskými vojsky, konkrétně s ukončením jejich invazí do východní Evropy po bitvě u Lalkaonu.

Krvavý Měsíc (tetráda) na svátky Pesach a Sukot

První se datuje do let 162 a 163, tj. do let nejhorší perzekuce Židů a křesťanů v Římské říši a současně obrovskou morovou ránou, kdy zemřelo 8 milionů lidí, tj. třetina populace.

K druhému došlo jen v letech 1493-1494. Rok 1492 je pro Židy stejně významný jako pro Američany. Je to rok, kdy Kolumbus objevil Ameriku a jen dva měsíce před prvním krvavým Měsícem vstoupil ve Španělsku v platnost dekret, kterým z něj byli vyhnáni všichni Židé (cca 210 000 lidí). 

Pro další dva případy asi stačí uvést jen roky: 1949 - 1950 a 1967 - 1968. V prvním případě došlo k vytvořeni státu Izrael a jeho uznání OSN, ve druhém případě pak v rámci šestidenní války k dobytí Jeruzaléma židovským státem.

Nastávající tetráda patří do této kategorie.


Krvavý Měsíc a Bible

V záhlaví uvedené citáty ukazují, že Slunce a Měsíc Bůh mimo jiné stvořil pro to, aby byla člověku znamením. Nejde tu pochopitelně o nějaké astrologické spekulace, ale o astronomické a objektivně pozorovatelné události. Sám Pán Ježíš řekl:"A budou znamení na slunci, měsíci a hvězdách a na zemi úzkost národů bezradných před řevem a vlnobitím moře. (pozn. moře zde stejně jako v celé Bibli symbolizuje zlo) Lidé budou omdlévat strachem a očekáváním toho, co přichází na celý svět; neboť mocnosti nebes se zatřesou. A potom uvidí Syna člověka přicházet v oblaku s mocí a velikou slávou." (Lk 21,25-26) Petr nám ve Skutcích v souladu s Joelem říká, že před příchodem Pánova dne máme očekávat, že "se Slunce obrátí v temnotu a měsíc v krev", což je celkem přesný popis zatmění Slunce a ten tzv. krvavý Měsíc. 

Nastávající tetráda připadající na svátky je osmou v řadě po příchodu Mesiáše na zem (a osmička je biblické číslo pro obnovu) a současně poprvé, kdy je krvavý Měsíc doprovázen hned dvojím obrácením Slunce v temnotu (a ještě k tomu 1. nisanu a 1. tišri). Současně je poslední v tomto století.

Možnou souvislost mezi tetrádami a Božím konáním spatřuji i v tom, že všech 8 případů se týká svátku Pesach, což je z hlediska biblické zvěsti svátek klíčový, o čemž ale netřeba křesťanům dlouze vyprávět.

Závěr

Chtěl bych zdůraznit, že výše uvedené nepovažuji a nevydávám za nějaké proroctví. A už vůbec nepatřím k těm, kteří v tom spatřují jasné znamení toho, že v následujících pár letech dojde k druhému příchodu Pána. I když na druhou stranu nám Bible říká, že před tím budou lidem dána znamení, a to včetně zatmění úplných zatmění Slunce a Měsíce. Na druhou stranu nepovažuji za možné brát výše uvedená astronomická a historická fakta za nějakou prazvláštní shodu náhod. Považuji tedy za pravděpodobné, že nás čekají nějaké závažné události, které budou mít spojitost se státem Izrael. 

No a protože si zase dám od GS na nějaký ten měsíc pauzu, přeju všem, a to včetně těch, kteří mě považují za odpadlíka a heretika, mnoho Božího požehnání. 


"Znamení na nebi - čeká nás něco převratného v letech 2014 a 2015?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 61 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Znamení na nebi - čeká nás něco převratného v letech 2014 a 2015? (Skóre: 1)
Vložil: hirali (hirali@seznam.cz) v Pondělí, 07. duben 2014 @ 22:01:29 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
už jsem o tom slyšel ale tak odborně a dobře ne takže děkuji.Ono těch věcí co se dějou kolem je už celkem dost a náhoda to asi nebude. Nevím mám takový pocit že situace je mnohem vážnější než si kdokoli z nás dokáže představit a že ten Ježíš doopravdy příjde jako zloděj v noci jak říká Bible.Re: Znamení na nebi - čeká nás něco převratného v letech 2014 a 2015? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 08. duben 2014 @ 09:23:27 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Díky. Docela zajímavé zamyšlení.

  Vždycky jsem si myslel, že Ježíšův příchod bude mimo-řád-ný. Tedy že i ta znamení budou mimo řád, ne něco "přirozeného", v řádu stvoření. Ale vůbec bych se nedivil, kdyby to přirozené a v řádu bylo, jak popisuješ.

  ToníkRe: Znamení na nebi - čeká nás něco převratného v letech 2014 a 2015? (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Úterý, 08. duben 2014 @ 10:51:31 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nikdo nezná den ani hodinu,
Den a hodinu?
A co rok?
 
Rok znáti Bohem dovoleno,
teprve až čas Léta Páně přijde.
Rok v proroctví nám pak přesně výjde.

K Létu Páně jako rozkvetlé to jarní pláně,
mnoho znamení času Bohem daných.
Znameních nenapodobitelných, tak jistojistě jistých
znameních Boha v základech vesmíru ukotvených.

Cožpak nejsou právě taková nebeská znamení hodná Krále Krista?
To není žádné poskakující slunce v hladině odrazu někde v skalní tůňce!
V nezměrné síle znamení nebeských těles, končí rým i sranda.
Smekám Bože, jsem tvůj velký fanda.

Re: Znamení na nebi - čeká nás něco převratného v letech 2014 a 2015? (Skóre: 1)
Vložil: Irena v Úterý, 08. duben 2014 @ 23:29:42 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zdravím všechny a posílám odkaz, koho by to zajímalo:

http://www.focusontheprophecies.org/cosmic_events.htm

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1.0-9/1979883_269975383182094_717378623_n.jpg

Přinejmenším je to velmi zajímavé. Jsem zvědavá na 15.4., pokud bude viditelno.Re: Znamení na nebi - čeká nás-nejsme vyvolený národ! (Skóre: 1)
Vložil: Studentbible v Středa, 09. duben 2014 @ 21:19:33 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nějak jsme se v historii ujistili, že jsme vyvolení, že ano pohané? Nezapomeňte na vyvolený národ, který může Bůh naroubovat! Ta znamení nebudou asi pro křesťany...Prorok Joél byl zmíňen Petrem o Letnicích. Dnešní Izrael čeká Mesiáše, prorok Joél slibuje Soud. A tak, když jsou ta znamení Ok, pak každý Žid pochopí, co se to děje a '-naplní se Pavlove verše z 11.Ř 25-27 ' a tak to má býtí pro nás varováním, nebo nadějí...Re: Znamení na nebi - čeká nás něco převratného v letech 2014 a 2015? (Skóre: 1)
Vložil: Momonka (Tinidril@seznam.cz) v Úterý, 15. duben 2014 @ 18:22:14 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Teďkom jsem si všimla článku na novinkách o tom zatmění. Titulek opravdu evokuje dojem, že je to skutečně to znamení, o kterém mluvil Pán.Re: Znamení na nebi - čeká nás něco převratného v letech 2014 a 2015? (Skóre: 1)
Vložil: unshaken v Čtvrtek, 10. duben 2014 @ 15:12:36 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Článek popisuje časovou souvislost mezi optickým efektem (jehož příčina spočívá v pozici pozorovatele na Zemi hledícího na měsíc a slunce nacházejících se v zákrytu) a liturgickými svátky, z nichž je jako nejdůležitější zmíněn židovský Pesach. Vzhledem k tomu, že takových událostí nastalo a nastane poměrně dost - autor uvádí 3476 zatmění, z nichž 142 mělo efekt lunárních tetrád - a dále vzhledem k tomu, že židovské svátky jsou odvozeny z lunárního kalendáře, je čistě matematicky dost pravděpodobné, že lunární cyklus s popsanými optickými efekty připadne na takový sváteční den.

To byla jedna stránka věci. Tou druhou je skutečnost, že jak Ježíšovo proroctví, tak Petrův výrok převzatý z Joele obsahuje popis události (události), které se v dějinách vyskytovaly a vyskytovat budou. Takže - teď použiji závěry četných exegetů - Ježíš nám jinými slovy říká, že Jeho příchod může nastat kdykoliv a kdykoliv máme být připraveni na parusii. Zemětřesení po místech, války, jevy na nebeských tělesech atd. byly a jsou událostmi stále se vyskytujícími. Takže z Ježíšova proroctví nelze vyvodit nic jiného, než že ukazuje na jakoukoliv dobu.

Nicméně, hloubat můžeme o čemkoliv, i když je zbytečné vztahovat to k určení Pánova příchodu, když On sám to upřesnit nemohl.Re: Znamení na nebi - čeká nás něco převratného v letech 2014 a 2015? (Skóre: 1)
Vložil: Lolik v Neděle, 01. březen 2015 @ 19:48:18 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
ak jsem se tím trochu zabýval, protože mi to přišlo do mejlu.Tohle je snůška hovadin. Omlouvám se, že to takhle nazývám. Měsíční triáda - krvavý měsíc, zdaleka není tak neobvyklý jev na obloze, v tom to se lže. Čtyři po sobě jdoucí zatmění měsíce v 6-ti měsíčních intervalech jsou ve své podstatě stvořeny naším stvořitelem a je velmi zajímavé, že se pravidelně opakují v 18ti až 19-ti letých cyklech (ono to je někde mezi).
Předchozí měsíční triáda, tzn. čtyři úplná zatmění v 6 měsičních cyklech byla:  3.4.1996, 27.9.1996, 24.3.1997 a 16.9.1997
Předtím:  24.3.1978, 16.9.1978, 13.3.1979 a 6.9.1979
A ještě před tím: 13.4.1949, 6.10.1949, 2.4.1950 a 26.9.1950
A takhle by šlo pokračovat. Má to dokonce jméno a jmenuje se to Metonic cycle, neboli Metonův cyklus http://en.wikipedia.org/wiki/Metonic_cycle
Dokonce je zajímavé, že ve stejném období se objevují i zatmění slunce a serie úplných zatmění může mít jak 4 tak i 5 úplných zatmění a vyskytuje se zpravidla někde okolo rovnodenností, tzn kolem konce března a kolem konce září .

Netuším, proč některé křesťanské skupiny přiřazují těmto nebeským jevům takový význam, když jde v podstatě o běžnou věc. Snad chtějí v lidech vyvolat paniku, aby se pod nátlakem měli rozhodovat jít za Pánem Ježíšem Kristem a přijmout ho do srdce? To je ale zcestné. Rozhodnutí přijmout Pána Ježíše do srdce předchází vyznání hříchů a tomu předchází poznání vlastní hříšnosti a tu musí ukázat Bůh. Jinak to nelze. Pohnutka strachu z věcí budoucích je problematická, protože jamile tato pohnutka strachu zmízí, může zmizet i důvod pro víru.
Takže se omlouvám, že bořím tyhle teorie ale nemohu si pomoci.Stránka vygenerována za: 0.62 sekundy