Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Květoslava.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 7, článků celkem: 16550, komentáře < 7 dní: 366, komentářů celkem: 423491, adminů: 60, uživatelů: 5230  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 106 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

Willy

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
115666145
přístupů od 17. 10. 2001

S úsměvem: Pro milovníky spikleneckých teorií
Vloženo Pondělí, 31. březen 2014 @ 12:35:50 CEST Vložil: Olda

Konspirace poslal Nepřihlášený

Milujete tajemné symboly, hádanky a šifry? Zajímáte se o spiklenecké teorie? Radím vám, nedělejte to. Na spikleneckých teoriích je vždy mnoho pravdy. Paranoik, aniž bych to nyní myslel hanlivě, dokáže popsat a spojit mnoho jevů, které by člověku ani nepřišly na rozum. A může přitom objevit řadu souvislostí. Například americký geniální matematik, John Forbes Nash, trpěl celý život paranoidní schizofrenií a byl později přesvědčen, že je sledován cizími agenty. Nacházel přitom tajné šifry v novinových článcích, které důsledně a mnoho hodin denně zkoumal. Jeho způsob myšlení vedl ke konstrukci tzv. „teorie her“, která byla tématem jeho doktorské práce. Později za ni dostal Nobelovu cenu. Zjistil jsem, že i mnoho teoretických fyziků sklouzává k iracionální filozofii. Například další laureát Nobelovy ceny, Wolfgang Pauli, se nechal inspirovat ezoterickým myšlením švýcarského psychiatra Carla Gustava Junga a věřil, že – zjednodušeně – lidské osudy lze metodologicky předvídat podobně, jako chování částic atomu. Výsledkem byl okultismus.

Pokud se dnes – a nejen dnes – člověk podívá na světové dění, může zřetelně vidět, že jde o boj dvou světů: království tmy a království světla. Jak Bůh, tak jeho protivník, se zde střetávají. Stejně jako Kristus vede svět k tomu, aby ho poznal, tak jeho neskonale slabší, ale lstivější protivník, usiluje o to, aby ho jednou následoval celý svět a prohlásil ho za Mesiáše. Ježíš porazil ďábla mimo jiné tím, že jeho úmysly veřejně odhalil a demonstroval tak jeho porážku. Že si přitom ten Zlý používá lidi, které zaslepil mocí smrti a strachem ze smrti – kterým mimo jiné, stejně jako Kristu na poušti – nabídl světovládu pokud se mu pokloní, je nasnadě. Nemělo by nás proto překvapovat, že působí skrze jedince mocných světových institucí, národních slepenců a historických říší. Je to jeho úkol, který je předem odsouzen k zániku a má demonstrovat Boží svrchovanost. Neměli bychom proto až tak sledovat, co dělá satan, ale to, co skrze to sleduje Kristus, který je hlavou všech sil, dobrých i zlých. Ti první uskutečňují jeho vůli dobrovolně a rádi, ti druzí to buď netuší, nebo jsou k tomu donuceni. A jaká je Kristova vůle skrze dějinné události? To, aby všichni došli spásy a aby byl Bůh vždy a za všech okolností ve všem oslaven. Často, když se díváme do současnosti, máme přitom pocit, že ďábel vítězí. Obvykle s notnou dávkou jeho propagandy, jako to bylo za Nera, Diokleciána, mnohých papežů, později třeba za Hitlera, Stalina, Castra, a jsem přesvědčen, že i v současnosti skrze rýsující se hrozbu EU. Kdykoliv se však podíváme do minulosti, vidíme, že ďábel prohrál. Proč se tedy znepokojovat?

Přesto je zkoumání spikleneckých teorií pro řadu křesťanů přitažlivé a oni tráví spoustu času sledováním činnosti Božího nepřítele. Mám pocit, že ďábel se při nich uspokojuje i svým sebeodhalováním a čas od času skrze tyto teorie zveličuje svoji moc. Goliáš se zcela jistě rád pochlubil svojí těžkou zbrojí, velkým mečem, botami a brněním. Davidovi ovšem stačil pohled na Hospodina, v jehož jménu zabil medvěda i lva. Nehleděl na Galiáše, ale na Hospodina. Kdykoliv pohlédneme na arzenál nepřítele, budeme zastrašení. Kdykoliv ale pohlédneme na Boha, budeme posíleni. Ovšem ten pohled musí být veden skrze kříž. Vítězství Boží totiž spočívá v lásce k nepřátelům a sebeobětování, nikoliv ve fyzickém přemožení nepřátel. Jak odlišné je království tmy a království světla. Přemáháme zlo dobrem, odpouštíme, jdeme na dvě míle a zbavujeme se košile při soudu o kabát. Naše zbraně nejsou fyzické, ale duchovní, které mají moc bořit výmysly a podvody nepřítele.

Pokud budeme zkoumat ďáblovu činnost bez perspektivy kříže a lásky k nepřátelům, hrozí nám, že skončíme v zoufalství a v tenatech spikleneckých teorií. Jeden publicista například nejde po proudu a dokáže velmi trefně a odvážně popsat situace, až se tají dech. Většinou má i pravdu. Nicméně ve svých postřezích objevuje například šílené věci. Václav Havel měl být *****m, Bin Ládin neexistuje, USA si zlikvidovaly dvojčata a kouření prý neškodí zdraví. Myslím, že každému musí dojít, že zde něco nesedí. Jiný vynikající publicista, s kterým v mnohém souhlasím, vidí za mnoha jevy, které dokáže precizně popsat, spiknutí Židů a USA. Podotýkám, že drtivá většina jeho článků končí takto „geniálním“ odhalením. Domnívám se, že první z těchto publicistů měl v posledku i neblahý vliv na duchovní orientaci našeho bývalého prezidenta a změnu jeho kritického postoje k římskokatolické církvi, když vyjádřil obdiv k bývalému papeži v přesvědčení, že zde snad najde podporu v odporu vůči EU.

Obecně podotýkám, že snad veškeré světovlády a totalitní systémy byly antisemitské a nejsem si jist, zda podobní publicisté neslouží v posledku stejnému duchu, proti němuž tak kriticky vystupují. Výsledkem je nakonec dehonestace skutečné kritiky. Paradoxně, kdyby mi někdo řekl, že kritika EU je vedena z pozic antisemitismu a od redaktorů, kteří zpochybňují existenci Bin Ladina nebo kancerogenního účinku cigaretových spalin na buněčnou proliferaci (nejsem stoupencem plošného zakazování kouření a současné legalizace marihuany), asi bych si pomyslel, že EU musí být dobrá instituce, když vadí takovýmto lidem. Kdyby se tito publicisté neprezentovali jako křesťané, nevšímal bych si toho.

Tito a podobní jiní publicisté, zřejmě ve své upřímnosti, přináší mnoho pravdy, když popisují řadu symptomů, ale domnívám se, že chybují v diagnóze. V medicíně potřebujeme zručné diagnostiky i terapeuty. Vždy potřebujeme někoho, kdo popíše projevy nemoci, a kdo navrhne léčbu. V medicíně se často setkávám, že vynikající diagnostik nasadí naprosto příšernou kombinaci léčiv, protože už tolik nerozumí farmakologii. A naopak, vynikající farmakolog často tápe v příčinách nemoci. Když mi někdo trefně a správně popíše mechanismy rozhodování a zákulisí světové politiky, budu mu za to vděčný. Pokud ovšem za vším uvidí židovské spiknutí, něco mi zde nebude sedět. Nepopírám, že v mnohých kontroverzích jsou zahrnutí Židé. Ale nejsou tam například i Rusové, zemědělci, ekonomové? Výraznou slabinou spikleneckých teorií, nebo třeba magie, je činění nesprávných závěru s reálně nalezených skutečností.

A závěrem Vám nabídnu jednu hyper spikleneckou, duchovní teorii. Pro senzitivní čtenáře podotýkám, že je to „paranoidní smyšlenka“. Nedávno papež z okna své rezidence vypustil dvě holubice za mír na Ukrajině. Jedna byla napadena vránou a druhá rackem. Obě holubice přežily, ale byly potrhány. Co to znamená? Dvě holubice ukazují na rozdělení Ukrajiny na východní a západní. První byla napadena rackem. Racek je symbolem euroatlantického vlivu, kde sídlí a odkud k nám i přilétá. Racek napadl západní Ukrajinu a hodlal ji pohltit. Druhá holubice byla napadena vránou. Vrána je typicky východní pták a například některé druhy vran k nám přilétají z východu. Holubice, reprezentující východní Ukrajinu, byla napadena ruskou vránou, ale rovněž nebyla pohlcena. Vše bylo inscenováno papežem, který stál za celou událostí. Je to tedy ve skutečnosti Řím, kdo stojí za celým konfliktem. A bude to nakonec i papež, který nabídne jako velká morální autorita mírové řešení, které zajistí územní suverenitu obou ukrajinských celků v rámci nějaké formy konfederace či autonomie. Holubice sice budou vystrašené a potrhané, ale vyrvané z území Západu i Východu. Skrze jejich polaritu bude nakonec oslaven papež, který nad obojím získá politický a tím i duchovní vliv podle hesla rozděl a panuj. Získá si tím i obdiv východního pravoslaví.

Trochu jsem si možná upravil biologii, ale koho to zajímá, že? Možná jsem ale tímto výkladem předešel moderní prorocké hnutí. V každém případě si zde činím autorská práva :-)

www.apologet.cz


"Pro milovníky spikleneckých teorií" | Přihlásit/Vytvořit účet | 29 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Pro milovníky spikleneckých teorií (Skóre: 1)
Vložil: rudinec v Úterý, 01. duben 2014 @ 10:56:36 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Veľa si napísal a nič nepovedal.

Písmo nás učí:Matúš 5:37  Ale nech je vaša reč: Áno, áno; nie, nie; to, čo je nad to viac , je zo zlého.


To tvoje prázdne filozofonanie je viac ako diabolské.
Re: Pro milovníky spikleneckých teorií (Skóre: 1)
Vložil: noname v Úterý, 01. duben 2014 @ 14:14:29 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zajímavé zamyšlení - díky.

H.Re: Pro milovníky spikleneckých teorií (Skóre: 1)
Vložil: Momonka (Tinidril@seznam.cz) v Úterý, 01. duben 2014 @ 16:07:10 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nechápu, co je na článku jalového (podle rudince). Myslím, že je to tady napsané dost jasně, o co autorovi šlo, a pokud to někomu jasné není, tak to řeknu "po lopatě" - když se křesťan zabývá konspiračkami a je jimi ohromen, tak je v tom působení nečistých duchů - nota bene pokud tímto ještě obtěžuje jiné lidi a snaží se je do svého obskurního světa, v němž nejspíš žije 24 hodin denně, zatáhnout s tím, že oni jsou slepí a žijou ve lži, takže je třeba je na to permanentně upozorňovat. Musím přiznat, že i já jsem se takto hloupě kdysi chovala a lidi, kterým byly moje teorie ukradené, mě svým laxním postojem vytáčeli. Nechápala jsem, jak můžou být tak klidní, když se děje to a to! Jak jen můžou ignorovat tak veledůležitou pravdu?! Dnes jsem na tom tak, že začínám i pochybovat o tom veleslavném megaspiknutí 11. září... Konspirační teoretici mají pocit, že oni jsou ti upřímní, zatímco všichni ostatní, kteří jim nevěří, upřímní nejsou a chtějí žít dobrovolně ve lži... Je v tom i kus pýchy - my jsme je odhalili, my víme všechno, nám je vše jasné, tak nás všichni berte vážně, jinak zemřete v hrozné lži, vy oklamaní ťulpasové...
A ďábel z toho může puknout smíchy.

PS: Dovedu si představit, jak si konspirační teoretik vzrušeně představuje naplnění svých teorií v budoucnu v praxi a jak v té jeho vizi ti oklamaní ubožáci, kteří mu nechtěli věřit, se v tom všem teď zmítají a nevědí, co si počít... jen vzdychají "och, vy jste měli pravdu a my vám nevěřili..."
Konspiračky svět nespasí a ani nikoho neuchrání před působením bludu, který bude tak velký, že by mu podlehli i vyvolení, kdyby to ovšem bylo možné. A není to možné, protože Pán svoje ovce jednoduše uhlídá; ne proto, že ovce dokonale znají veškeré plány a taktiku vlka. I bezbožnost má svoje tajemství (2Tes 2,7), takže stopro není na místě se chlubit tím, že jsme již vše odtajnili aneb ilumináti, masky dolů, máme vás prokouknutý:-D
Re: Pro milovníky spikleneckých teorií (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Úterý, 01. duben 2014 @ 22:02:01 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Konspirace, teorie
 že by řečí plané?
Co nenulovou pravděpodobnost má,
se v nekonečném vesmíru jednou stane.
Všechno je tu možné,
i u zlého ducha řeči zbožné..Re: Pro milovníky spikleneckých teorií (Skóre: 1)
Vložil: rudinec v Středa, 02. duben 2014 @ 12:46:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Keď autor posmešne hovorí o konšpiračných teoriach,tak dodnes je oficálnou teoriou židov,že syn tesára bol podvodník,a vraj nevstal z mŕtvych.Ti,ktorí verili
týmto " konšpiračným teoriam",že bol Syn Boží a z mŕtvych vstal, boli označení od zákonníkov a farizeov za podvodníkov a boli prenasledovaní a zabíjaní a stali sa mučedníkmi.

Rosmano,Mamonka,Noname, MilanH nie ste tak trochu novodobí zákonníci a farizei ,alebo ste ešte niečo horšie.???

Re: Pro milovníky spikleneckých teorií (Skóre: 1)
Vložil: rudinec v Středa, 02. duben 2014 @ 13:03:00 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Spiklenecké teorie zde byly vždy. K přelomu tisíciletí se však lavinovitě rozmnožily. Na internetu, ve filmu, televizi i v časopisech kolují všechny možné blouznivosti o – skutečném nebo domnělém – spiknutí. Spiklenecké teorie, předkládané na pozadí nejzmatenějších představ, dnes mají hotovou konjunkturu. Vynalézavost, ale i hloupost těch, kteří takové teorie vytvářejí a přijímají, opravdu nezná mezí. Spiklenecké teorie nejenže působí zhoubně na rozumné myšlení, ale jsou užívány také jako zbraně propagandy, resp. cílených dezinformací. Spiknutí je však také tvrdá realita! Kdo popírá existenci spiknutí v dějinách lidstva, popírá i Boží slovo: Bible na mnoha místech zmiňuje ďábelská spiknutí, mezi nimi i spiknutí proti Bohu na „konci času“. Existuje tedy spiknutí proti Bohu? K zodpovězení otázky je třeba otevřít Písmo svaté a Boží slovo velmi pečlivě prostudovat. Na co nejdříve narazíme, je početnost, s níž se slovo spiknutí v Bibli vyskytuje. A že se v případě myšlenky spiknutí proti Bohu jedná o biblickou skutečnost, o tom se může přesvědčit a ujistit každý, kdo umí číst. Protože však ne všichni čtenáři jsou s Biblí seznámeni, krátce si zde tuto jedinečnou knihu představíme.
Výňatok z knihy :Trinásť satanských dinastii  2 diel.Re: Pro milovníky spikleneckých teorií (Skóre: 1)
Vložil: Mikael v Středa, 02. duben 2014 @ 17:40:46 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://pistis.webnode.cz

Většinou má i pravdu. Nicméně ve svých postřezích objevuje například šílené věci. Václav Havel měl být *****m, Bin Ládin neexistuje, USA si zlikvidovaly dvojčata a kouření prý neškodí zdraví.

No že budovy WTC zlikvidovali muslimští teroristé může věřit jen naprostý ignorant, tedy doslova nevědomec, člověk nemající informace, neznající fakta... :-)Re: Pro milovníky spikleneckých teorií (Skóre: 1)
Vložil: oko v Čtvrtek, 03. duben 2014 @ 08:42:12 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Moc dobrá úvaha.
Pravdivá, inspirující a vtipná.Re: Pro milovníky spikleneckých teorií (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pátek, 04. duben 2014 @ 16:02:25 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
To je spíš utopie než konspirace. Že by se papež jakkoliv zavděčil světu. Připomíná to dobu po pádu komunismu a sametové revoluci. Kdy se zdálo že naše vláda i celá společnost bude poctivá, konzervativní a prosperující a že si budeme volit ve svobodných volbách lidi buď věřící a nebo alespoň sympatizující.  Kteří budou obdivovat a podporovat církve a v nejhorším případě je pragmaticky využijí ve svůj prospěch a ve prospěch státu. V oblasti kulturní, zdravotní, vzdělávací a sociální. Což dělali do určité míry i komunisti. Neměli chuť se starat o ty nejubožejší místo jeptišek a nepřemýšleli o tom jak je poslat na potrat nebo na eutanázii. Na první pohled to vypadá naivně a bláznivě ale takhle to do značné míry fungovalo na západě.  Slušná společnost která se chovala k církvím přátelsky, považovala je za přirozené spojence proti ohrožení z naší strany a garanty morálky a společných hodnot. Po celých 40 let. Možná s tím počítali i někteří církevní otcové. Kteří přežili nacismus a komunismus, koncentráky a pronásledování obojího druhu. Že je čeká poklidné stáří.  Pokud tomu tak bylo tak se rychle vzpamatovali . Za tyhle lidi jsem Bohu zvlášť vděčný a hluboce je obdivuji. Za to že nezatrpkli a nevzdali to. Že jsou dál solí této zeměa zachovávají věrnost až do smrti. Byla to tenkrát lákavá myšlenka ale jsem rád že se nenaplnila. Je nebezpečná tím že člověk může upadnout do vlažnosti. Pod vlivem falešného pocitu bezpečí kdy zdánlivě o nic nejde. Papež se nevděčí o nic víc než náš Pán Ježíš Kristus. Ani kdyby uzdravoval slepé a chromé a křísil mrtvé od rána do večera. Ani kdyby nakrmil všechny hladové a utišil všechny války a konflikty světa. Ani kdyby ho provázely ty největší zázraky a znamení na každém kroku. Ti kteří ho nenávidí by ho nenáviděli ještě víc a prohlašovali by že to všechno koná z moci toho zlého. Tak jak to průběžně dělají a jak je psáno a předpovězeno. Zajímavé je že když nás svatý otec a církev žádá o modlitby tak nám neříká za co a hlavně proti komu se máme modlit.  Zve nás ať se spolu s ním modlíme například za Sýrii, za Ukrajinu, za Rusko a podobně. Jak to má dopadnout a co se má stát ponecháváme na Pánubohu. Který to ví lépe než my. Věřím že má opravdu zásadní podíl na všem dobrém co se ve světě děje i na všem zlém co se nestane a na zmírnění následků toho co se stane.  Rád bych se také trochu přimluvil za Evropskou unii.  Mám k ní sice určité výhrady ( zejména po stránce náboženské a vztahu k církvím ) ale je to náš domov. Nikdy jsme nežili mimo ni, ani před příchodem do Hercynského lesa, ani když jsme byli ještě pohané.   Křesťanství Evropy je o takových 900 let starší než naše. V průběhu dějin jsme se na svých sousedech a bratrech mnohokrát těžce provinili a mnohé jim dlužíme. Doufám že to společně dotáhneme až do konce, v dobrém i ve zlém. Tak jako manželé.Stránka vygenerována za: 0.26 sekundy