Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Šárka.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 4, článků celkem: 16173, komentáře < 7 dní: 270, komentářů celkem: 395892, adminů: 60, uživatelů: 5073  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 223 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
108465662
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Katolíci na GS - bratrstvo kočičí pracky?
Vloženo Pondělí, 10. březen 2014 @ 14:16:17 CET Vložil: Olda

Katolicismus poslal ssns

Ačkoli to tak asi vyzní, není mým úmyslem někoho urazit. Bylo by ale fajn, kdybyste se Oko, docente, poutnicku, Kjubiku, noname a další trochu zamysleli ...

Už je to docela dávno, kdy se mi při návštěvě svědků Jehovových stala taková tragikomická věc. Jak už to tak bývá, debatovalo se hlavně o tom, jestli je Ježíš Bůh či bůh. Pokusil jsem se oběma pánům ukázat, proč není správné tvrdit, že Ježíš je totožný se stvořeným archandělem Michaelem. A jeden z nich mě opravdu překvapil, když odvětil, že to je jasné, že Ježíš není Michael, že nemají nic společného a že to Bible jasně říká. Tázavě jsem se obrátil na toho druhého s tím, jestli si to také myslí. Očividně byl ještě zaskočenější odpovědí svého bratra a začal mlžit. No a tak jsem odešel do své studovny pro knihu Hlubší pochopení Písma, kterou vydala Strážná věž a kde je tato nauka obsažena. V obýváku mezitím proběhl doučovací rychlokurs, takže po mém návratu ten, komu bylo tak jasné, že Ježíš a Michael nemají nic společného, říkal, že jsme se asi špatně pochopili. Jeho kolega se ujal slova s tím, že jsme se opravdu špatně pochopili a že oba souhlasí s naukou věrného a rozvážného otroka (tehdy to byli všichni s nebeskou nadějí, dnes po příchodu nového světla je to jen vedoucí sbor). Jejich vysvětlení bylo takové, že je to tak, že před početím mluvíme o archandělu Michaelovi, po početí o Ježíši Kristu a po zmrtvýchvstání a nanebevstoupení zase o Michaelovi. Už si ani nepamatuji, jak mi objasnili to, že Ježíš a Michael nemají nic společného, když jde o tutéž osobu, ale to není podstatné.


Za tu dobu, co tu s přestávkami jsem, povšiml jsem si, že vy, zdejší katolíci, se chováte naprosto stejně jako tehdy ti svědkové. Pokud se tu nekatolík vyjádří jakkoli nepřesně o vaší víře (stačí napsat o nanebevstoupení místo nanebevzetí Panny Marie), okamžitě ho opravíte. A je to správně, protože pravda je důležitá. Pokud tu ale katolík napíše jakýkoli nesmysl, buď taktně mlčíte, nebo to dokonce obhajujete. Proč?

Je pro vás příslušnost k té vaší církvi důležitější než pravda? U druhého katolíka tolerujete chování a mluvu, kterou byste nám nekatolíkům právem vytkli. Vrcholem pokrytectví je pak situace, kdy při jedné debatě tvrdíte něco a v souběžně probíhající debatě tvrdíte opak či tupě mlčíte a vyhýbáte se jakémukoli kritickému vyjádření směrem k druhému katolíkovi.

A tak když debatujete s Toníkem Cizincem, který podle mě pod vlivem své katolické minulosti poněkud přeceňuje vliv mariánských zjevení na víru a život katolíků, okamžitě se vytasíte s tím, že je to v podstatě okrajové téma, že je otázkou svobody každého katolíka věřit či nevěřit v pravost římskokatolickou církví schválených i neschválených mariánských zjevení.

Na druhé straně s klidem tolerujete lidi jako je martino, který mě tu už hodně let označuje za heretika, satanova pacholka a jeho další označení nemohu pro jejich vulgaritu uvést. A proč mě tak označuje? Protože otevřeně říkám, že jedno církví schválené zjevení (La Salette) a jedno neschválené (Medžugorje) jsou buď podvod nebo dílo démona. Stále dokola mohu poskytovat důkazy, že i jako pravověrný římský katolík bych si to mohl myslet a nikdo by neměl právo mi kvůli tomu nadávat a označovat mě za heretika. Když už vás (a teď se to týká hlavně Oka) požádám, abyste mu to jako bratru ve víře vysvětlili, předvedete se jako alibističtí pokrytci a tvrdíte, že není vaší povinností vysvětlovat každému katolíkovi, že se plete. A ta zjevení nejsou ani zdaleka jediným případem, kdy se tak chováte.

A proč vás označuji za "bratrstvo kočičí pracky"? Ne, není to myšleno jako urážka. Kdo zná Rychlé šípy, ví, že to bratrstvo pořád jen o té vysněné tlapce mluvilo, ale ve skutečnosti se po ní nesháněli. Mám obavu, že váš výše popsaný přístup a postoj vás pak staví do pozice lidí, kteří o Kristu hodně mluví, ale tím jejich křesťanství končí. Je fakt smutné, že přesně na tuto věc jsem tu upozorňoval již v říjnu 2009 (Katolické lži). Upřímně vlastně nechápu, proč by tu s vámi člověk měl diskutovat ... takže se neurazte, pokud už nebudu či budu mnohem méně než dosud.

Pokud někoho zajímá, proč odmítám právě ta dvě zjevení, zde jsou odkazy na mé staré texty:


A celkem by mě zajímala přímá odpověď na následující otázky:

1. Věříš, že v La Salette se zjevila Marie, matka Ježíše Krista?

2. Věříš, že vizionářům z Medžugorje se zjevuje Marie, matka Ježíše Krista?

3. Věříš, že všechna poselství z Medžugorje a La Salette jsou v souladu s Písmem a učením římskokatolické církve?

4. Má katolík a každý jiný křesťan právo nevěřit v tato dvě zjevení?

"Katolíci na GS - bratrstvo kočičí pracky?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 37 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Katolíci na GS - bratrstvo kočičí pracky? (Skóre: 1)
Vložil: Kjubik (forrest.gump.junior@gmail.com) v Pondělí, 10. březen 2014 @ 17:25:19 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj ssns. Oslovil jsi mne v tom članku tak ti odpovím na tvé dotazy. A pak se zkusím vyjádřit k chování k martinovi.

¨
1. Věříš, že v La Salette se zjevila Marie, matka Ježíše Krista?
- La Salette a zjevení v tom je pro mně okrajovou záležitosti. Domnívám se, že o tom zjevení máš více informaci než já. Neumím, tedy říct zda věřím či nikoliv. Musel bych mít o tom více informací a srovnat z více stran abych dokázal ti dát jednoznačnou odpověď. Žel nemám teď na to času, který raději věnují jinak: tvorbou závěrečné bakalářské práce a pomoc mamce, která je zrovna nemocná. Tedy moje odpověď asi bude: Nevím, zda tomu věřím. Stačí ti taková odpověď.

2. Věříš, že vizionářům z Medžugorje se zjevuje Marie, matka Ježíše Krista?
Asi totéž co výše. Možná jen z dodatkem, viděl jsem jeden dokument o Medžugorji. Chyběla mi tam objektivita, zkreslující informace, že lefebrický kněz = katolický kněz; pohled druhé strany apod. Slušelo by se dodat, že byl silně negativně zaměřen a na základě jednoho dokumentu nemám odvahu dělat závěry. Tedy opět nevím.

3. Věříš, že všechna poselství z Medžugorje a La Salette jsou v souladu s Písmem a učením římskokatolické církve?
Nevím. Nezkoumal jsem.

4. Má katolík a každý jiný křesťan právo nevěřit v tato dvě zjevení?
Řekl bych, že ano. Jde ale o můj subjektivní pocit či názor, ve kterém se klidně můžu plést. Třeba děda, který před 3 týdny zemřel z velkou pravděpodobnosti (až skoro jistotou) v ně nevěřil a přece věřím, že je nyní u Boha. Je to na hlubší povídání, které nerad bych dával jen tak veřejně k pročtení.

Ohledně Martina co ti říct. Z důvodu podobných příspěvku podobného ražení, zde jsem se rozhodl svojí komunikaci rozhodl snížit na minimum. Jak si nemám chuť či náladu se sdílet, když vím, že to stejně bude smeteno ze stolu, či nějak zesměšněno. Pokud ti vadí, že nereagují na Martina či třeba Myslivce, svatou_tradici a další; tak přijmi mou omluvu asi bych to měl vnímat jako křivdou, kterou jsem se vůči tobě dopustil. Omlouvám se, nemám sily ani chuť to dělat.

Jen závěrem, před nějakým měsícem zpátky jsem dostal od Pana (aspoň tak tomu věřím) slovo ve které jsem utvrzen, že mám zůstat v katolické církvi. Z důvodu, že nepanuje zde zrovna dvakrát příznivý pohled na katolíky tak jsem z toho vycouval. Asi jsem srab. I za to moje sraboctví se ti omlouvám.

Pokud máš kvůli mně opouštíš tento portál, tak aspoň přijmi přaní Bon voyage a hlavně s Pánem. Omlouvám se, že nejsem takový jaký bys chtěl abych byl. Asi k tomu budu mít hodně daleko. Třeba to jednou Pán změní a dá mi to včas poznat, kdy ta změna přichází. Zatím vnimám, že mne chce jinde.Re: Katolíci na GS - bratrstvo kočičí pracky? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pondělí, 10. březen 2014 @ 19:02:16 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Milý ssns.
Necítím se příslušníkem žádného bratrstva kočičí pracky.
Reaguji zde hlavně na témata, která mě zajímají a o nich hovořím s lidmi, kteří i přes rozdílné názory mají zájem se mnou kultivovaně diskutovat. K mnoha komentářům se nevyjadřuji prostě třeba jen proto, že na to nemám dostatek času. A na některé lidi po předchozích zkušenostech už nereaguji vůbec.

Rozumím tomu, že tě Martino úplně zbytečně urazil. Stačilo by, kdyby prostě jen uvedl své argumenty.  Ale proč nás katolíky spojuješ dohromady, když jsme každý samostatným jedincem? Můžeš mi najít za poslední rok či dva, že bych někdy přímo s Martinem o čemkoli diskutoval? Pochybuji.
Pokud máte chuť se spolu "mečovat", já se do toho souboje rozhodně plést nebudu.
Je to kontraproduktivní. Mohu mít stokrát pravdu, pokud ji nepřinesu s pokorou a láskou, k ničemu to nepovede. Třískat s ní někoho po hlavě jako kladivem způsobí jenom to, že se takový člověk zatvrdí.

Musím Martinovi přiznat, že podle mého názoru téměř vždycky argumentuje věcně naprosto správně.
Ale bez lásky, bez úcty k tomu druhému a navíc většinou s peprnými tituly - a to mně osobně nesedí. On tomu sice rozumí tak, že říkat pravdu je naopak projevem lásky k bližnímu. Proto se takovému druhu hovorů vyhýbám a považuji je za ztrátu svého času.ssns máš horečku? My nejsme jehovisté! (Skóre: 1)
Vložil: martino v Úterý, 11. březen 2014 @ 09:44:14 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
ssns považuji za morálně pokleslé a nedůstojné, že opět a opakovaně, jako tupec, mě zde obviňuješ konstatováním:   „Protože otevřeně říkám, že jedno církví schválené zjevení (La Salette) a jedno neschválené (Medžugorje) jsou buď podvod nebo dílo démona. Stále dokola mohu poskytovat důkazy, že i jako pravověrný římský katolík bych si to mohl myslet a nikdo by neměl právo mi kvůli tomu nadávat a označovat mě za heretika.“   I když jsem ti svým příspěvkem,  09. březen 2014 @ 21:17:06 CET, vysvětlil tvoji nepravdu a úmyslnou diskusní manipulaci, přesto se nestydíš a ve své temné činnosti, napadat a nepravdivě osočovat diskusní konkurenci pokračuješ vesele dál. Založíš diskusní téma “Katolíci na GS - bratrstvo kočičí pracky?“ a pláčeš jak si poškozený, urážen a diskusí vláčen jako heretik, satanův pacholek atd. Čemu se divíš? Raději si po sobě přečti ty urážlivé žvásty a lži co jsi zde úmyslně napsal v neúspěšném tažení proti Církvi. Přečti si znovu co jsi kdy napsal a následně moji reakci. Každý kdo nerezignoval na zdravý rozum, musí uznat, že na tvá “povidla“ to bylo velmi slušné a diskusně výstižné, nebál bych se napsat, že na tvé lži až noblesně řečeno. Já netušil, že jsi diskusně přecitlivělý a nemáš sílu přijmout křesťanské pravdy. To co jsi zde předvedl např. diskusně o věčném ohni, to bylo skutečné Satanovo evangelium. Když se pustíš do diskusního boje, musíš počítat, že ti diskusní konkurence vypráší kožich, pokud budeš žvanit nesmysly. Netušil jsem, že to neuneseš a založíš si téma, abys se mohl vyplakat a zde diskutující katolíky poplivat.   Nikdy jsem zde vědomě a úmyslně ze zlé vůle s cílem někoho urazit, takového skutku se nedopustil. Prostě jsem upřednostnil místo nějaké vulgarity, která zaplavuje mnohé diskuse, použít diskusní “meč“, který lze právně, morálně i křesťansky obhájit a který bude přiměřený blábolu nebo razanci diskusní konkurence.   Pokud jde o 4 otázky, které kladeš jako nekatolík, katolíkům, pak v bodech 1-3 odpovídám ANO. Pokud jde o bod č.4, pak je třeba následující doplnění. Člen ŘKC může konstatovat a to soukromě i veřejně, že on Církvi uznané zjevení v Lasalette nevěří. Nevěřit, ale neznamená, že bude Církví uznané zjevení kritizovat nebo zesměšňovat neboť by to znamenalo, že ačkoliv nemá potřebné podklady, které má biskup a příslušná církevní komise, že se jedná o nějakého poblouzněného šťouru, který neví, která bije. Přesto může podat stížnost a podnět na přešetření do Říma, na Kongregaci pro nauku víry, s tím, že má nové doplňující informace podepřené svědectvím. Já také se nešťourám do biologie, genetiky apd., ale přijímám názory a závěry vědeckých ústavů apd. Biskupská komise musí mít podklady šetření odborníků komise z teologie, posudky vizionářů ohledně zdravotní způsobilosti z psychologie, psychiatrie atd., aby se mohla vyjádřit, že se skutečně jedná o stav “hlasu z nebe“ nikoliv o psychické blouznění tkz. “vizionáře“ a pak bych rád znal někoho, kdo z členů ŘKC bude bojovat proti Lasalettě, Fatimě atd. Kdo z nás může nesouhlasit a svůj nesouhlas také obhájit v Římě u Kongregace pro nauku víry? Myslím, že podle tvých pomatených názorů na La Salettu apd. bys byl schopen se jít do Říma znemožnit. Díky Bohu by k tomu nedošlo, neboť než by Kongregace kauzu otevřela, musela by zkoumat oprávněnost požadavku, včetně doplňujících svědectví. To ty předložit nemůžeš.   Papež Benedikt než rezignoval, prohlásil, že největším nepřítelem katolíků je jejich vlastní nevědomost. Souhlasím, jak z osobní zkušenosti v životě, tak např. zde v diskusi to ve svém příspěvku přiznal diskutující jménem Kjubik. Přichází diskutovat, aby diskusní konkurenci přiznal, že on nic neví a nemůže tedy posoudit a veřejně pak chválí diskusní konkurenci, že toho zná asi více než on člen ŘKC. To je ale ostuda pane Kubiku. Církev požaduje angažovanost laiků v dnešním světě a jak můžete být světlem nebo solí, když se neumíte věrohodně vyjádřit? Možná vám vadí má diskusní razance, ale rozhodně to není bez lásky, jak se mylně domníváte, stejně jako oko, který přidává, že tak činím dokonce bez úcty k druhému člověku. To je opravdu hodně, hodně ujeté.  Re: Katolíci na GS - bratrstvo kočičí pracky? (Skóre: 1)
Vložil: MilanM v Úterý, 11. březen 2014 @ 15:19:01 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Mě by celkem zajímalo v jaké jednotné církve působíš. Znovuzrodení mají také mezi sebou vážné problémy. Pravoslavná církev v Rusku a na Ukrajině si již delší dobu,neumí přijít na jméno.Podobně jako dříve v Srbsku, když se oddělila Černá Hora. Pravoslavná církev v Srbsku prohlásilla za sektu pravosavnou církev na Černé Hoře. Zato Pravoslavná církev v Rusku si docela dobře rozumí smuslimy, pokud jde o Svědků Jehovových. a rozumí si také s Putinem, když zalobovala aby knížky jehovistům byly v Rusku zakázány a bili na seznamu teroristické literatury.Re: Katolíci na GS - bratrstvo kočičí pracky? (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Středa, 12. březen 2014 @ 16:22:04 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Řekl bych že je to jeden z největších divů tohoto světa. To že Pán buduje svoje stádo z tak divných a různorodých ovcí. Z lidí kteří jsou svatí ale i z těch kteří jsme  hříšní, zlí, zbabělí a neužiteční. A přesto nás všechny přitahuje Bůh který nabízí kříž a utrpení a požaduje slušnost a skromnost. Spravedlivý a milosrdný. A přesto nás to táhne i k sobě navzájem. I když máme rozdílné názory v mnoha ohledech a i když svou víru každý prožíváme jinak.  I když jsme pyšní a sobečtí. Třeba najdete nějakou paralelu u Vás doma, nějaký obdobný příklad a podobenství. Lidí kteří se mají rádi i když mají rozdílné názory a žijí odlišným způsobem. I když se hádají a třeba i perou. To dělají i rodní bratři . Často se bijí mezi sebou  ale nikomu bych neradil aby se stavěl mezi ně nebo kterémukoliv z nich ubližoval. Jsou jedna rodina a v případě vnějšího ohrožení se okamžitě semknou a obětavě brání jeden druhého. Pokud máte ve Vaší rodině nějaké spory tak je také pravděpodobně neřešíte před lidmi kteří do ní nepatří nebo se k ní nechtějí hlásit. Pochybuji že se hádáte a perete někde na veřejnosti.

Podobně to funguje i v rámci církví a mezi církvemi navzájem. Všichni jsme jedna rodina, Otcovy děti. Pozdravujte od nás ty Jehovovy svědky, jestli je někdy zase uvidíte. Zdá se že jsou fajn a v pohodě.
Stránka vygenerována za: 0.43 sekundy