Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Martina.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 13, článků celkem: 16716, komentáře < 7 dní: 827, komentářů celkem: 435112, adminů: 60, uživatelů: 5259  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 348 návštěvník(ů)
a 7 uživatel(ů) online:

gregorios777
magdalena07
rosmano
Pepik_pepik
Tolstoj
Willy
Nekdo

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
119403997
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Fatální důsledky jiného Evangelia
Vloženo Neděle, 08. září 2013 @ 13:14:12 CEST Vložil: Olda

Žhavá témata poslal studentbible

GALATSKÝM 1:6-9 Divím se,že od toho,který vás povolal Kristovou milostí,tak rychle odvracíte k jinému Evangeliu. Není jiné Evangelium, ale jsou někteří, kteří vás uvádějí ve zmatek a chtějí Kristovo Evangelium překroutit. Ale i kdybychom vám my nebo sám anděl z nebe zvěstoval v Evangeliu něco jiného než to, co jsme  vám zvěstovali, budiž proklet! Jak jsme řekli dříve, i nyní říkám znovu: ,Jestliže vám někdo zvěstuje jako Evangelium něco mimo to, co jste přijali, budiž proklet!


Důvodem spásy každého člověka je Boží milost. Kdyby platila definice ,,milosti" v sekulárním světě,tak, jak ji používají některé denominace, pak by měl každý vrah, násílník, zloděj ,,nárok" na propuštění z vězení již po pár dnech.
Je to ale tak?

Vždyť je to úplně směšná představa. Když platí lidská spravedlnost, že za vykonaný zločin patří spravedlivý trest, tak potom ti, kdo si říkají křesťané a nárokují si milost od Boha, není to logické, že ji nedostanou. Je to jenom jejich nepochopení skutečnosti, jak Bůh to vážně z hříchem myslí.

Bůh nám dal Svůj Zákon skrze Mojžíše, lidově desatero příkázání. Tento Zákon bude naplněn, člověk však nemá k tomu ani schopnost a ani vůli.

Jelikož je Bůh spravedlivý, každý člověk si zasluhuje věčný trest, ne protože je Bůh zlý,a le protože důsledek hříchu musí být splacen.

Naším štěstím je, že je Bůh milosrdný a dává milost, která není Jeho povinností, ale Jeho dobrou vůlí k hříšnému člověku. Dobrá zpráva - Evangelium je jedinou  cestou k Boží nezasloužené přízni,t edy člověk na ní sám ze sebe nemá nárok. Kdo chce být spasen může milost získat, a to tím,že se v pokoře obrátí k Bohu s prosbou o záchranu. Není to automatická záležitost, žádný skutek, dodržování desatera,svátostí......atd.

Dobrou zprávu - Evangelium předchází zlá zpráva. Samospravedlivý člověk si totiž sám ze sebe nepřizná, že se narodil pod Božím hněvem a tahle realita je u něj nepřijata, tak nevidíc tuhle strašlivou skutečnost, že je smrtelně nemocný - duchovně mrtev. Nehledá (ani nemůže) záchranu v Evangeliu Ježíše Krista.

Pán Ježíš vzkázal samospravedlivým farizeům, dodržujícím zákon: ,Lékaře nepotřebují zdravý ale nemocní".

Uživatel hirali, ač říká že není adventistou, věří v učení, že milost je potřebná k dodržení zákona. Křesťanství naopak hlásá, že zákon byl dán jako varovný prst od milosrdného Boha, abychom poznali svou zkaženost v tom, že nejsme schopni zákon naplnit. Naší nadějí je jeho milost - nezasloužený dar.

Nikdo mu nemůže dát na (oltář) žádný svůj skutek, Bohu může nabídnout jenom ranec svých hříchů a v pokoře prosit o nezasloužený dar milosti.

Křesťanství od všech ostatních pseudonáboženských sekt, které staví své učení na biblické zprávě, hlásá: nejdřív dostaneš milost a pak se v moci Ducha Svatého posvěcuj.

Např.ŘKC tvrdí: nejdříve skutky - posvěcování a pak (snad) milost. Aby tohle falešné učení, bylo lákavým pro duchovně mrtvé lidi, dáme jim pojistku  - očistec.

Volání k Marii o přízeň u jejího syna je totálně zvrácená šílenost. Oni mají volat skrze poznání, že jsou hříšní ke Kristu o milost.

Kdo volá skrze Marii vlastně tvrdí, že ona je jeho hříšným životem, který potřebuje očistit. Marie byla očištěna krví Svého Syna a pro každého hledajícího může být maximálně pokornou hříšnicí, která dostala Boží výsadu porodit Spasitele.

Kdo volá na Marii nemá jejího Syna ale své zvrácené učení postavené na člověku Petrovi, jak trefně poznamenal poutnick v jednom ze svých komentářů. Ani nepochopil,že se tak přiznal k lidskému učení, které je to Pavlovo ,,jiné evangelium". Je psáno: ,Jestliže vám někdo zvěstuje jako Evangelium něco mimo to, co jste přijali (v kříži Ježíše Krista) budiž proklet!

Nikoho nezatracuji, avšak sám jsem dlouho bojoval s nabízenou milostí, která je pro každého, tak pozývám k pravdě hledání skutečné spásy, která je zvěstována v Evangeliu Ježíše Krista.


"Fatální důsledky jiného Evangelia" | Přihlásit/Vytvořit účet | 211 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Fatální důsledky jiného Evangelia (Skóre: 1)
Vložil: unshaken v Neděle, 08. září 2013 @ 17:20:21 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
První otázka, kterou si nový křesťan položil (viz Skutky), zní "Co mám dělat". Velkou chybou by bylo odpovědět "sedět na zadku a kochat se z Boží milosti". Všechna evangelia totiž nabádají k jednání. I náš Bůh byl, je a bude synonymem konání, činů, tedy skutků. Byl bych tedy opatrný, když kritizuji katolickou církev kvůli nabádání ke skutkům. Pokud je motivací snaha získat milost, jde jistě o blud. Pokud jde o snahu zalíbit se Bohu, tak dobré skutky jsou naplněním Boží vůle, k nimž nás Bůh vede každého podle jeho obdarování.

Pokud hirali opravdu káže, jak píše studentbible, že milost je zapotřebí k dodržení zákona, tak pokud člověk nechce využívat slovíčkaření, tak má hirali pravdu. Bez milosti se opravdu trestající ruky zákona nezbavíme, ale pouze s milostí se od zákona oprostíme a on nad námi ztratí trestající vládu. Protože zákon Boží nám bude zapsán přímo do srdcí. Bůh nás totiž vykoupil ze zákona hříchu a smrti (tedy desatera a vůbec všech 613 ustanovení Staré smlouvy) a nyní jsme nejsvobodnějšími lidmi na světě. Přesto, že stará zákonná ustanovení pro nás neplatí, Boha vroucně milujeme, ani nás nenapadne narušit ustanovení Desatera nebo jednat v rozporu s morálními pravidly naší kulturní doby. To je ale úžasné, není liž to pravda?

Naším největším problémem je oddělit se od tohoto světa. Hřích je vždy špinavý, někdy odporný, nečistý. Svět je uhlazený, líbivý, přitažlivý, pro někoho i krásný. Ale bez Boha. A to je ten největší hřích, neboť svět je líbivý a vábivý, avšak kterého se musíme ve svých nitrech zbavit.Re: Fatální důsledky jiného Evangelia (Skóre: 1)
Vložil: oko v Neděle, 08. září 2013 @ 20:47:09 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."Např.ŘKC tvrdí: nejdříve skutky - posvěcování a pak (snad) milost. Aby tohle falešné učení, bylo lákavým pro duchovně mrtvé lidi, dáme jim pojistku  - očistec."...
Jen zvrhlý duch dokáže vymyslet takový paskvil, takovou pomluvu.

 ŘKC naopak tvrdí, že milosti Boží je ke spáse nevyhnutelně potřeba
.

Toto učení zařadila dokonce mezi šest základních pravd víry.Re: Fatální důsledky jiného Evangelia (Skóre: 1)
Vložil: rudinec v Neděle, 08. září 2013 @ 21:09:00 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
1 Kor. 15:1-4  A oznamujem vám, bratia, evanjelium, ktoré som vám zvestoval, ktoré ste aj prijali, v ktorom aj stojíte,2  skrze ktoré i spasení bývate, ak držíte v pamäti, jakým slovom a v akom smysle som vám ho zvestoval, iba ak by ste boli nadarmo uverili. 3  Lebo medzi prvým som vám vydal, čo som aj prijal,

že Kristus zomrel za naše hriechy podľa písem
4  a že bol pochovaný a že v tretí deň vstal z mŕtvych podľa písem

 
Rim. 1:1  „Pavel, sluha Ježiša Krista, povolaný apoštol, oddelený k evanjeliu nášho Boha
ktoré vopred zasľúbil skrze svojich prorokov vo svätých písmach.“
V tomto výroku je jednoznačne potvrdené,že evanjelium je Božie  a bolo zasľúbené už v starozákonnej dobe.Tieto tri vety sú jednou z najdôležitejších časti  SB.Nie je možné k týmto trom vetám niečo pridať alebo z nich niečo ubrať.Príčina je prostá evanjelium skrýva v sebe moc spasiť človeka.Potvrdzuje to:ep.
Rim.1,16  „Lebo sa nehanbím za evanjelium Kristovo, lebo je mocou Božou na spasenie každému veriacemu, Židovi predne i Grékovi“. 
Každý kto by z tohto evanjelia niečo ubral,alebo by k nemu niečo pridal a takéto evanjelium by hlásal.
Zbavuje ho moci spasiť človeka.
Uvediem príklad kresťanov v Galatskom zbore. Sk.ap.15,5“Ale vraj povstali niektorí zo sekty farizejov, ktorí uverili, a hovoria, že sa musia obrezovať, a že sa im má prikázať, aby zachovávali zákon Mojžišov.“
Sk.ap.15,24  „Pretože sme počuli, že niektorí z nás vyjdúc znepokojili vás rečami a rozvracajú vaše duše hovoriac, že sa musíte obrezovať a zachovávať zákon, ktorým sme toho nenaručili,“
Z týchto dvoch veršoch  je ukázané že apoštolovia neprikázali kresťanom z pohanov zachovávať zákon ,že to hlásali uverivší farizeji.
Kresťania v Galatskom zbore však farizejom uverili a pridali k evanjeliu skutky zákona.Keď sa to ap. Pavol dozvedel,tak sa tak rozčúlil,že kresťanov v Galácii nazval nerozumnými. 
Gal. 3:1  Ó, nerozumní Galaťania, kto vás tak omámil, aby ste neboli poslušní pravde, ktorým bol Ježiš Kristus prv napísaný pred očami jako medzi vami ukrižovaný?
2  Lebo to by som chcel zvedieť od vás, či zo skutkov zákona ste dostali Ducha či z počutia viery? 
Pavol vo svojom oprávnenom hneve pokračuje a hovorí:
Gal.1,6-8   Divím sa, že tak skoro odstupujete od toho, ktorý vás povolal v milosti Kristovej, k inému evanjeliu,7  ktoré nie je iné, iba že sú niektorí, ktorí vás nepokoja a chcú prevrátiť evanjelium Kristovo.
8  Ale aj keby sme vám my alebo anjel z neba zvestoval iné ako to, čo sme vám zvestovali, nech je prekliaty!
Najtvrdšie slová však Pavol povedal v:Gal.5,4“Odlúčení ste od Krista, ktorí sa ospravedlňujete zákonom, vypadli ste z milosti.“
Takéto strašné sú dôsledky keď niekto k evanjeliu Kristovmu niečo pridá.

Ďalej uvediem príklad,keď niekto z čistého evanjelia niečo uberie.
Toho sa dopustila RKC .
Uvediem celé ich vierovyznanie aby sa mohol,každý presvedčiť že si nevymýšľam:
Verím v Boha Otca všemohúceho, Stvoriteľa neba i zeme.Verím v Ježiša Krista, Syna Jeho jediného, Pána nášho, ktorý sa počal z Ducha Svätého, narodil sa z Márie panny, trpel pod Pontským Pilátom,
ukrižovaný umrel a pochovaný bol; zostúpil do pekiel, v tretí deň vstal zmŕtvych, vstúpil na nebesá, sedí na pravici Boha Otca všemohúceho; odtiaľ príde súdiť živých i mŕtvych.Verím v Ducha Svätého, svätú cirkev všeobecnú, spoločenstvo svätých,hriechov odpustenie, tela z mŕtvych vzkriesenie a život večný. Amen.V tomto ich vierovyznaní chýba najdôležitejšia doktrína Biblie a to: že Boží Syn zomieral za naše hriechy.
Koniec koncov oni vo svojom vyrovyznaní túto doktrínu ani nemôžu mať pretože by sa im zrútil celý ten ich obchod s predávaním spasenia.Re: Fatální důsledky jiného Evangelia (Skóre: 1)
Vložil: hirali (hirali@seznam.cz) v Neděle, 08. září 2013 @ 21:40:40 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
něco jsi z Bible pochopil ale tento čpánek splnuje podmínky tvého nadpisu JE TO JINÉ EVANGELIUM.

Mojžíš ve svých kniháh  má uvedeno přesné datum ukřižování, vzkříšení a vylití ducha svatého víš kde to najdeš????

Tyhle přesné datumy  sdělil Buh 1500let před příchodem Krista.
Re: Fatální důsledky jiného Evangelia (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pondělí, 09. září 2013 @ 09:39:05 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nevím sice přesně o co jde, co kdo řekl a jak to doopravdy myslel ale podle této reakce soudím že Hirali nebude v některých věcech až tak daleko od pravdy. Bod k dobrému. Beru to jako projev obdivu a uznání proti vůli uživatele který si říká student Bible.

Základem všeho je Boží láska i milosrdenství, pod kterými jsme se narodili všichni. I autor tohoto článku. Budiž nám jeho slova povzbuzením,  stejně jako slova těch kteří  říkali podobné věci o našem Pánu.

Držme se tím pevněji Boha a Církve. Panny Marie, všech andělů a svatých a poslouchejme Svatého otce Františka , jeho biskupy a kněze více a lépe než poslouchal Vyvolený národ Mojžíše, proroky a levity. Uvědomujme si jejich duchovní otcovství stejně jako svatý Titus, Timotej a jiní otcovství svatého Pavla. Modleme se každým dnem alespoň jeden Růženec za Sýrii a nezapomínejme ani na naše nepřátele, včetně všech proticírkevních bojovníků.  Odpouštějme jim a svěřujme je do Božího milosrdenství, tak jak nás to náš Pán Ježíš Kristus naučil.

Odpusť nám naše viny, jako i my odpouštíme našim viníkům.
Re: Fatální důsledky jiného Evangelia (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Pondělí, 09. září 2013 @ 10:56:23 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Fatální důsledky falešného evangelia poznáme za pár ní. Až vypukne v místech Svaté země největší konflikt v dějinách. Vše ve jménu „křesťanských“ hodnot  a prevence zlu „křesťanský“ svět začne válku. I když tu kritizuji katolickou církev, tak současný papež je mi sympatický, že s tím nesouhlasí. Kdo vlastně ovládá svět ? Ilumináti?

Zbývá už je ta modlitba a víra, že tečku za dějinami udělá Bůh , a ne lidé!!! On je pán světa!!!
Re: Fatální důsledky jiného Evangelia (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pondělí, 09. září 2013 @ 12:06:38 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Představa že zpovědnice někoho izoluje je směšná i tragická zároveň. Nejenom tím že popírá Kristovo zaslíbení Církvi. Zpovědnice, respektive Kristův kněz v ní nás naopak izolace zbavuje. Asi jako když je očištěn malomocný.
Kromě toho existuje i společné vyznání viny a prosba za odpuštění a přímluvu. To si můžeme dopřát třeba denně, je to součástí každé mše svaté.Re: Fatální důsledky jiného Evangelia (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pondělí, 09. září 2013 @ 22:53:31 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Hezky napsané.

  Všechno, co Bůh udělá, to bude pro věčnost, není možné k tomu nic přidat a není možné od toho nic ubrat. Bůh to udělal, abychom měli před ním bázeň.

  Bůh nám dal do srdce věčnost - pro nás pak není nic lepšího, než abychom se z toho radovali a konali ve svých životech dobro. Beze strachu, vysvobozeni z rukou nepřátel, po všechny dny svého života, jak nám to Bůh dal.

  ToníkRe: Fatální důsledky jiného Evangelia (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Úterý, 10. září 2013 @ 09:47:37 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jinak mi tenhle článek připadá dost absurdní a tragikomický. Jako kdyby nějaký malý a ubohý uprchlík z domova  který se živý pouličními krádežemi a prodejem drog seděl u popelnice  a snažil se přesvědčit děti z rodin které pomáhají rodičům že toho mají nechat protože nemají jejich milost a že si jí takhle nikdy nezískají. Když budou chodit vysypávat koš a psát úkoly. Že se mají vzdát své vlastní matky a sourozenců, opustit domov a osamoceně vysedávat a číhat u jiné popelnice na jiné děti. Výhodou tohoto způsobu je že obvykle už nemají ani tu sektu, respektive jakoukoliv byť jenom karikaturu čehokoliv pozitivního. Nedokážou a nechtějí stavět ani pokřivené bábovičky z bláta a tvrdit že jsou lepší než ty z pískoviště. Výhoda postmoderní doby, v moderně tyhle věci ještě zdánlivě fungovaly. Nejrůznější náhražky a iluze.
Re: Fatální důsledky jiného Evangelia (Skóre: 1)
Vložil: leonet v Úterý, 10. září 2013 @ 20:03:22 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Studentebible, mám pouze otázku, našel jsi obsah Evangelia ve verších 1 až 5 první kapitoly Galatským? Jestli ano a jestli jsi pochopil v čem spočívá jeho moc, tak jsi spasený a máš věčný život. A můžeš podobně jako Pavel v Gal. 1,15: Ale ten, který mě vyvolil už v těle mé matky a povolal mě svou milostí, rozhodl se zjeviti mně svého Syna; říct, že to platí i o tobě.

1/ Pavel, apoštol povolaný a pověřený nikoliv lidmi, ale Ježíšem Kristem a Bohem Otcem, 4/ který sám sebe vydal za naše hříchy...

Je tvé pověření z člověka? Uvědomuješ si do všech důsledků, že tvé hříchy na sobě vnesl na kříž na Golgotě tvůj spasitel Ježíš? A jestli je tvůj Pán, proč se ještě zodpovídáš lidem?Stránka vygenerována za: 1.16 sekundy